כנסיית סנט שאפל
Sainte-Chapelle

3.9
(8)
כנסיית סנט שאפל - למטייל (1) מתוך הטיפ של nvana
כנסיית סנט שאפל צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (2) מתוך אתר tiqets
כנסיית סנט שאפל צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (3) צילום: Joey Gannon
כנסיית סנט שאפל צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (4) צילום: Pedro Szekely
כנסיית סנט שאפל צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (5) מתוך אתר tiqets
כנסיית סנט שאפל צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (6) מתוך אתר tiqets
כנסיית סנט שאפל צילום מתוך אתר tiqets - למטייל (7) צילום: Jose Losada - Fotografía
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של michal_bh - למטייל (8) מתוך הטיפ של michal_bh
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של חגי. א - למטייל (9) מתוך הטיפ של חגי. א
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של חגי. א - למטייל (10) מתוך הטיפ של חגי. א
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של חגי. א - למטייל (11) מתוך הטיפ של חגי. א
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של חגי. א - למטייל (12) מתוך הטיפ של חגי. א
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של nvana - למטייל (13) מתוך הטיפ של nvana
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של nvana - למטייל (14) מתוך הטיפ של nvana
כנסיית סנט שאפל מתוך הטיפ של nvana - למטייל (15) מתוך הטיפ של nvana
8 Boulevard du Palais, 75001 Paris, France
+33 1 53 40 60 80
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

ממוקמת באיל דה לה סיטה, לא רחוק מקתדרלת נוטרדאם, סנט שאפל היא תכשיט של אמנות גותית. היא נבנתה במאה ה-12 בהוראתו של המלך סנט-לואי, על מנת לאכסן בו את כתר הקוצים של ישו (שמאז הועבר לנוטרדאם). הקאפלה העליונה של המונומנט מכוסה ב-600 מטר רבוע של ויטרז’ים, שני שלישים מהם הם מקוריים. זוהי אחת מסדרות הויטרז’ים השלמות והמרהיבות ביותר של תקופה זו.

חסכו זמן וכסף! הזמינו כרטיסים מראש

מה חושבים מטיילים על כנסיית סנט שאפל

3.9
8 מדרגים
2
4
1
1
0

8 המלצות על כנסיית סנט שאפל

תמונת הפרופיל של חגי. א
חגי. א
1

”דילוג על התור בכנסיית סן שאפל“

קרא עוד

כנסיית סן שאפל בפריז זה אחד האתרים המפורסמים והעמוסים, במיוחד בעונת התיירות. כמו בכל אתר עמוס יש לעמוד בתור כדי להיכנס. התור הוא לקופת הכרטיסים כך שמי שרכש כרטיס מראש פטור מלעמוד בתור. גם אם לא רכשתם כרטיס מראש אפשר לרכוש דרך הטלפון כרטיס באתר של הכנסייה ולהציג את הטלפון בכניסה ולהיכנס ללא תור. האטרקציה המרכזית היא חלונות הוויטראז'' בקומה השנייה. אבל כדאי לשים לב גם לדלתות המאותרות בתבליטים של סיפורי התנ”ך הנמצאים בכניסה לאולם בקומה השנייה. עוד פריט מעניין נמצא בכניסה הראשית, יש פסל של אישה המחזיקה תינוק. מתחת לרגלי האישה זוחלת דמות בגוף מעוות שמסמלת את היהודי כפי שהוצג ע”י הכנסייה בימי הביניים - אומנות שמלבה את האנטישמיות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של br15
br15

”לא שווה את דמי הכניסה“

קרא עוד

בניגוד לשאר הכנסיות בעיקר, הכניסה לכניסה זו עולה 10 אירו לאדם. כנסיה אותנטית וקטנה לא שווה את מחיר הכניסה, אלא אם נושא הנצרות המוקדמת מאוד מושך אתכם ומעניין אתכם לראות לפרטים את מאות הויטרינות עם הסיפורים התנכיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של michal_bh
michal_bh

”ויטראז' מדהים ביופיו“

קרא עוד

כנסיית סנט שאפל בפאריז, נמצאת באיל דה לה סיטה, לא רחוק מהנוטר דאם. מי שכבר ביקר פעם בנוטר דאם, או לא רוצה לעמוד בתורים הארוכים, מומלץ לבקר בכנסייה זו. הכנסייה מתאפיינת בויטראז'ים הגדולים והמרשימים אליהם עולים במדרגות מפותלות מקומת הקרקע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nvana
nvana

”איך למצות את ההנאה מהויטראז'ים המרהיבים של סנט שאפל?“

קרא עוד

סנט שאפל היא המיצג המרשים ביותר של אמנות הויטראז'ים בצרפת. אסור לוותר עליה. נכון שחלונות הוויטראז' של הנוטרדם מרשימים מאוד, אבל הויטראז'ים בגובה 15 המטרים בסנט שאפל, המציגים 1,134 תמונות תנ"כיות שונות על פני שטח של 618 מ"ר הינם יוצאים מהכלל. כדי למצות את ההנאה מהויטראז'ים, ולעקוב אחר הסיפורים המופיעים בהם מומלץ בחום להגיע עם משקפת! הדמויות המצויירות קטנות, והויטראז'ים גבוהים, וללא משקפת ו/או עדשת מצלמה חדה, לא תוכלו לחוות את מלוא ההנאה מהם. אגב, מומלץ להגיע לסנט שאפל בשעות הבוקר בכדי להנות מהשמש שתאיר את הויטראז'ים בצידה המזרחי של הכנסייה שמתארים את סיפורי התורה המוכרים לנו: אדם וחווה, נח, יעקב, יציאת מצרים - משה על הר סיני, רות ובעז, שמשון ועוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של adiara
adiara

”כנסיית סנט שאפל - מדהימה“

קרא עוד

הגענו לכנסייה שבאי איל דה לה סיטה ביום ראשון בשעה 10 לערך וכבר היה תור. נצלתי שם את כרטיס הנכה והוכנסנו ללא תור וגם לא שילמנו בכניסה. הכנסייה מרשימה, במיוחד בקומה השניה. הויטראז'ים לקוחים מהתנ”ך/הברית החדשה. רצוי להעזר בפרוספקטים שנמצאים שם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hos62
hos62
1

”כנסיית סנט שאפל - לא חובה!“

קרא עוד

לפני נסיעתינו לפריז קראנו בספרים ובאתר המלצות רבות על כנסיית סנט שאפל, ולכן סימנו אותה כיעד חובה בטיול. שילמנו 16 יורו לזוג, המתנו 40 דקות בתור, ולצערינו לא ממש התפעלנו מיופיה של הכנסיה. נכון, הויטראז'ים יפים, אך כמוהם מצויים גם בכנסיות רבות אחרות. מאוחר יותר ביקרנו בקתדרלת נוטרדאם המדהימה ולמחרת בכנסיית מדליין היפה, וביום שאחרי בכנסיית הסאקרה קר. בכולן הכניסה היא ללא תשלום, ולטעמינו, כולן מרשימות יותר מכנסיית סנט שאפל. הטיפ שלנו: יש הרבה כנסיות יפות בפריז, ללא דמי כניסה. לכו לכנסיית סנט שאפל רק אם אתם ממש חולי כנסיות או ויטראז'ים או שלא אכפת לכם להוציא עוד כסף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של iditkosti
iditkosti

”כנסיית Sainte-Chapelle“

קרא עוד

כנסייה בפריז עם 15 פנאלים מרשימים של ויטראז' ועוד פנאל אחד עגול. מוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י Unesco. למרות שהכנסייה נמצאת בתהליך שיקום של חלק מהפאנלים, המראה עדיין מרשים. ליד איזור המדרגות היורדות מאולם הויטראז' יש דפי הסבר קשיחים. שימו לב שהכנסייה סגורה כאשר הטמפרטורות יורדות מתחת לאפס. מחיר כניסה- 8.5 יורו, אין הנחה לסטודנטים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ido.harnevo
ido.harnevo

”כנסיית סן-שאפל בתוך מתחם פאלה דה ג'סטיס“

קרא עוד

כנסיית סן-שאפל שבתוך מתחם פאלה דה ג'סטיס היא כנסיה מדהימה מהמאה ה-13. הכנסייה הקטנה יחסית בנויה משתי קומות, הראשונה פחות מרשימה אבל כאשר עולים לקומה השנייה (לא לפספס - כאשר עומדים עם הפנים לדלת המדרגות נמצאות מימין) נגלה מראה שלא רואים באף כנסיה אחרת... 13 חלונות ויטראז' ענקיים יפהפיים גורמים לחדר להיות מואר במיליוני צבעים. כל חלון מספר חלק אחר בתנ"ך או בברית החדשה. יש עלות כניסה (5-8 יורו) ואפשר לקנות כרטיס משולב גם לכלא הקונסיירז'רי - מומלץ.

הטיפ עזר לך?

חסכו זמן וכסף! הזמינו כרטיסים מראש

כתבות על כנסיית סנט שאפל

מתוך הבלוגים - פוסטים על כנסיית סנט שאפל

הוספת פוסט
פריז ב-7 ימים- הגרסה הסטודנטיאלית. חלק ב- הגעה לפריז וסיור באיל דה לה סיטה.

תגיות

הזמנת חופשה לפריז

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם