עיר בחינם - לבקר באמסטרדם מבלי לשבור קופת חיסכון

אמסטרדם, שנמצאת בליבה של הולנד, נחשבת לעיר שיקר לבלות בה. עד כדי כך, שקשה לדמיין חופשה באמסטרדם, מבלי לדאוג לגבי החור בכיס שייווצר לכם במהלכה. מייד תיווכחו שלא כך הדבר ושאפשר ליהנות מהעיר, מבלי להוציא אפילו סנט אחד: בנוסף לשיטוט נעים בין התעלות, תוכלו לבקר בשווקים, בגנים, לבקר ברובע החלונות האדומים ואפילו לצפות בקונצרטים
אביטל ישראל - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: עיר בחינם - לבקר באמסטרדם מבלי לשבור קופת חיסכון
צילום: יעל כפיר

להכיר את אמסטרדם דרך הרגליים

חברת New Amsterdam Walking Tours עורכת מדי יום סיורי הכרות עם אמסטרדם, עבור כל אלה שרוצים לקבל מושג כללי לגבי העיר היפהפייה הזו אבל לא יודעים מאיפה להתחיל. מדריכי הסיור המנוסים ייקחו אתכם לכל האתרים המפורסמים ה"רגילים" (רובע החלונות האדומים, הארמון המלכות, בית אנה פרנק וכדומה), אך גם למקומות פחות מוכרים, שרק תיירים מעטים מגיעים אליהם. הסיורים, המתקיימים באנגלית, מתובלים בפרטי היסטוריה מעניינים, במידע על האתרים שבהם תבקרו וגם בסיפורי פולקלור ומיתולוגיה מקומיים.

 • כתובת: נקודת המפגש היא ליד האנדרטה הלאומית (National Munument) בכיכר דאם (Dam Square).
 • שעות הפעילות: מדי יום בשעות 10:00, 11:15 ו-14:15, כשלוש שעות לסיור.
 • אתר: www.newamsterdamtours.com

לצפות בנשות הלילה ברובע החלונות האדומים

רובע החלונות האדומים, הרובע המפורסם, שבו מתפרנסות נשים מהמקצוע העתיק בעולם. אם תסתובבו ברובע בשעות הערב, תוכלו לראות נשים מכל הסוגים, העומדות בחלונן, הממוסגר באדום ומציגות את מרכולתן לעוברים והשבים. מדי פעם תראו גם גברים נכנסים לאחד החדרים ואת האור האדום כבה. אמנם זהו אזור שנוי במחלוקת, אך עצם ביקורכם בו לא יעיד עליכם דבר ומומלץ לבקר בו לשם החוויה, ללא קשר לתחושתכם בנושא. לראייה, האזור עמוס לעייפה בתיירים, הרחובות הראשיים בו מוארים כראוי, ואין חשש להתהלך בו בלילה. הכבישים הראשיים של הרובע נמצאים באזור הרחובות Trompettersteeg Alley ו-Oudezijds Voorburgwal.

לשוטט בין דפי ההיסטוריה ב-Begijnho

אם תשוטטו באזור Begijnho, בלב העיר, תרגישו כאילו נכנסתם למנהרת זמן שהובילה אתכם היישר אל המאה ה-14. זוהי חצר סגורה ומטופחת, סביבה בנויים קוטג'ים קטנים ומקסימים ואפילו הבית העתיק ביותר בעיר (מספר 34), שעוד עשוי מעץ. תוכלו ללכת בגן, בין המבנים ואף להתרשם מהכנסייה, שמתנשאת מעל הבתים עוד מימי הביניים.

 • כתובת: Gedempte Begijnensloot (הסמטה שיוצאת מכיכר Spui).
 • שעות פתיחה: 9:00-17:00.

להצטלם ליד השלט המפורסם

טוב, הגעתם עד לאמסטרדם, לא תעלו לפייסבוק תמונה שלכם עם שלט I Amsterdam המפורסם? הבעיה היחידה היא, שעלול להיות קשה למצוא אותו ריק יחסית, ללא עשרות התיירים שעושים בדיוק את אותו הדבר. השלט נמצא ב-Museumplein, מאחורי ה-Rijksmuseum.

לעמוד על גשר 15 הגשרים

כידוע, אמסטרדם מרושתת בתעלות, שמעליהן עוברים גשרים להולכי רגל ולמכוניות. בגשר 15 הגשרים, תוכלו לקבל מושג לגבי כמות הגשרים העצומה בעיר. אם תעמדו עם הגב ל-Thorbeckeplein, תוכלו לראות שישה גשרים בשורה. מבט שמאלה יחשוף בפניכם עוד שישה, העומדים אחד מאחורי השני ואם תסתכלו ימינה, תוכלו לראות שניים נוספים. אם אתם תוהים איפה הגשר ה-15 – הוא זה שאתם עומדים עליו, כמובן. מומלץ להגיע בלילה, כי תוכלו לחזות באלפי הנורות הקטנות המאירות את הגשרים שסביבכם, באווירה מלכותית במיוחד.

לחפש פרחים ומציאות בשווקי העיר

אף טיול לאמסטרדם אינו מושלם ללא ביקור בשוק הפרחים הצף (Bloemenmarkt), היחיד מסוגו בעולם, שמציע למכירה את כל שצומח ופורח בהולנד. הביקור בשוק הוא חוויה לכל החושים: תוכלו להלך לאורך תעלת Singel העתיקה, בין שלל הדוכנים הצפים בו, ובכך לעבור דרך מגוון עצום של פרחים ססגוניים, בעלי ריחות משגעים, צמחי נוי ואפילו עצים.

 • כתובת: תעלת Signel, בין Koningsplein ל-Muntplein.
 • שעות פתיחה: ימי שני-שישי בשעות 8:30-19:00 ובשבת-ראשון ב-8:30-19:30.

אם אתם חובבי שווקים, בקרו ב-Albert Cuypstraat Markt, שהוא השוק הגדול ביותר בעיר. בין 260 דוכניו, תוכלו למצוא כמעט הכל – בגדים, נעליים, מתנות, כלי בית, ירקות טריים ואפילו דגים.

 • כתובת: Albert Cuypstraat 67 /HS
 • שעות פתיחה: שני-שבת 9:00-17:00, סגור בראשון.
 • אתר: www.albertcuypmarkt.nl

בשוק הפשפשים Waterlooplein, שהוא הגדול (היומי) מסוגו, תמצאו ערב רב של מאות ואלפי פרטי יד שניה, הפזורים בין הדוכנים השונים. שוק זה הוא מצוין לחיפוש מציאות מעניינות ועתיקות, כמו בגדים, כלי בית ומזכרות ייחודיות.

 • כתובת: Waterlooplein 2, Amsterdam.
 • שעות פתיחה שני-שישי 9:00-17:30, שבת: 8:30-17:30.
 • אתר: www.waterloopleinmarkt.nl

למצוא פינות ירוקות לטיולים, רביצה ופיקניקים

יש מספר פינות חמד ירוקות, הפזורות בעיר, בדמות פארקים רחבי ידיים ומטופחים. תוכלו לשוטט או לרכוב על אופניים בשבילי הפארק וליהנות מהצבעים הססגוניים של שלל הפרחים שנשתלו סביבם. לחלופין, אפשר לשבת על גדת האגם או להשתרע על הדשא ולערוך פיקניק מושקע על מרבדי הדשא הגדולים.

 הפארק הגדול והמפורסם ביותר הוא, כמובן, Vondelpark, הנמצא ברובע המוזיאונים (Museumkwartier) בעיר, שמתקיימים בו גם מגוון מופעי רחוב. תוכלו לבקר גם ב-Rembrandtpark, שמכיל גם פינת חי קטנה. הפארק נמצא מערבית ל-Einsteinweg, בין Jan Evertsenstraat ל-Cornelis Lelylaan.

להתפעל מקו החוף מהמים

האזור העתיק ביותר של נמל אמסטרדם, נמצא לגדות אגם IJ (המבוטא איי), נמצא בין מרכז העיר לצפונה. תוכלו לצאת לשייט קצר (כחמש דקות), שיעביר אתכם לצידו השני של האגם. אמנם מדובר בחוויה קצרצרה, אך תוכלו לראות את קו החוף המרהיב של אמסטרדם, שיפה אף יותר בחושך, שכן אז אפשר לראות שורות ו"ערימות" של אורות המנצנצים מחלונות הבניינים ומהרחובות. יש שתי חברות המוציאות מעבורות מסוג זה. מעבורת של Buikersloterwegveer, יוצאת ממזח 7, לאורך כל השבוע, בכל שבע וחצי דקות בין השעות 6:30-21:00 ובכל רבע שעה בכל שאר הזמן. חברת IV veer הקטנה יותר, יוצאת רק בימים שני עד שישי מרציף 8, בשעות 9:35-18:30.

לאחר לטיסה – תערוכה בשדה התעופה

נוסעים שיש להם זמן להעביר בשדה התעופה הבינלאומי, Schipol, יוכלו לבקר בתערוכת ציורים של שלוחה של ה-Rijksmuseum, שנמצאת בתוך שדה התעופה, מאחורי ביקורת הדרכונים. התערוכה, שמתחלפת מדי כמה חודשים, מציגה מגוון ציורים מהמוזיאון. רק אל תשכחו שגם יש לכם טיסה!

 • כתובת: מאחורי ביקורת הדרכונים, בין השערים E ו-F.
 • שעות פתיחה: מדי יום, בשעות 7:00-20:00.
 • אתר: www.schiphol.nl

*** שימו לב, אזור התערוכה בסכיפהול סגור זמנית לשיפוצים***

ליהנות מקונצרטים באמצע היום

במהלך רוב השנה, תוכלו ליהנות מקונצרטים הנערכים מדי רביעי בצהריים, ב-Concertgebouw. ההופעות המרשימות האורכות כחצי שעה, בדרך כלל מציגות לקהל הרחב קטעי חזרות גנראליות, שעורכות להקות מפורסמות (שיופיעו באולם עצמו באותו הערב) או אנסבלים מוכרים פחות, שמנסים לפרוץ לתודעה בצורה זו.

 • כתובת: Concertgebouwplein 2-6 (היוצא מ-Van Baerlestraat).
 • שעות הפעילות: ימי רביעי בשעה 12:30, בחודשים ספטמבר עד יוני.
 • אתר: www.concertgebouw.nl

בנוסף, תוכלו לצפות בקונצרטים המתקיימים מדי יום שלישי בצהריים ב-Dutch National Opera & Ballet. בכל שבוע, תוכלו לענג את אוזניכם עם אחד ההרכבים הקבועים של המקום, כמו הפילהרמונית של הולנד, מקהלת הולנד או האופרה של הולנד.

 • כתובת: Amstel 3 (ליד Waterlooplein).
 • שעות הפעילות: ימי שלישי בשעה 12:30, בחודשים אוקטובר עד יוני.
 • אתר: www.operaballet.nl

אם תגיעו לאמסטרדם בקיץ, תוכלו למצוא מופעים המועלים בחינם – בתיאטרון הפתוח Vondelpark. מדי שנה, נערך בפארק פסטיבל קיץ, הכולל הופעות מוזיקה וקברטים, הצגות, מופעי ילדים ובידור.

 • כתובת: Vondelpark, ברובע המוזיאונים.
 • שעות הפעילות: ימי שישי עד ראשון, בחודשים יוני עד ספטמבר.

אתרים נוספים שאפשר למצוא בחינם באמסטרדם

 • מוזיאון הנמל הפתוח Museumhaven, המציג ספינות משוחזרות, בכתובת: Oosterdok 12.
 • גני ה-Rijksmuseum, הכוללים גם מזרקות, פסלים ועתיקות המציגות 500 שנות ארכיטקטורה הולנדית. נמצא ב-Museumstraat 1.
 • גלריית תמונות של אנשי המשמר האזרחי מהמאה ה-17 (Schuttersgalerij), הנמצאת ב-Kalverstraat 92.
 • הבית הצר ביותר בעולם – ברוחב מטר (למרות שהוא הולך ומתרחב מאחור), נמצא ב-Signel 7.
 • הבית הצר ביותר באירופה (שלא הולך ומתרחב) – ברוחב 2.02 מטר, נמצא ב- Oude Hoogstraat 22.

הצצה למקומות המפורסמים ביותר בעיר:

לתחילת הכתבה

מתכננים טיול באמסטרדם? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

הזמנת כרטיסים מראש

בשיתוף Ticketbar

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על אמסטרדם