כתבות ומדריכים על פורט פורטאל

חויה קצרה של תירות התנדבותית

חויה קצרה של תירות התנדבותית

השעה: 09:30. המקום: כיתה P7. הארוע: אני מחלקת טפסי בחינה במתמטיקה ל- 13 תלמידים, נותנת את האות לתחילת המבחן ומתישבת מול התלמידים על כסא להשגיח. שקט בכתה. אני מרוכזת ומתבוננת בתלמידים, עושה פרצוף כועס למי שפוזל לצדדים. כעבור מספר דקות נופלת עלי ההכרה, צחוק מתפשט בתוכי וחיוך עולה על פני: אני? דודה?? זה לא משהו שחשבתי שאעשה באפריקה... איך לעזאזל הגעתי למצב המגוחך הזה?

אוגנדה - מפארק פורטל עד לפארק בוינדי

אוגנדה - מפארק פורטל עד לפארק בוינדי

אחרי טרק ברוונזורי המפרך, האגמים והמעיינות החמים של אוגנדה הם יעד מומלץ. משם אפשר להמשיך לבקר את שבט הננסים, לגור במחיצת חיות בפארק קווין אליזבט, להוות אטרקציה עבור ילדים אפריקנים, שרואים אדם לבן לראשונה בחייהם ולשוט בקאנו באגם בוניוני.

פורט פורטל ויער קיבלה או ``ליל הנמלים``

פורט פורטל ויער קיבלה או ``ליל הנמלים``

יער קיבלה הוא יעד אטרקטיבי מאד במערב אוגנדה, בו יוצאים לחיפוש שימפנזים. אלא שלפני שפוגשים את היונקים, תהילה ומוסא נאלצים להתמודד עם בעלי חיים קטנים יותר וטורדניים הרבה יותר - נמלי האש הנשכניות - על כך בכתבה שלפניכם.

אוגנדה - גן חיות בטבע

אוגנדה - גן חיות בטבע

אוגנדה מאפשרת טיול בטבע מגוון ונהדר. צפון אוגנדה עם מפלי מוריצ'יסון, ומערבה עם איזור פוקט פורטל בהחלט שווים ביקור. בכתבה שלפינכם יוצאים אל המרחבים להפגש עם פילים, קופים, אנטילופות, שימפנזים, אגמים, מפלים, (כמעט) כל מה שיש לטבע להציע!

טרק בשמורת רוונזורי באוגנדה

טרק בשמורת רוונזורי באוגנדה

כמו הר קניה וקילי, גם לרוונזורי פסגות עם קרחונים ושלג שמתנשאות מעל 5000 מטר, אך בניגוד להם, לרוונזורי שש פסגות מרכזיות המופרדות בעמקים תלולים, מה שנותן להר מראה אלפיני, עם פסגות משוננות ונוף לפסגות שכנות יותר מאשר למישורים שלמטה.

אוגנדה - טיול מבוגרים בן חודש

אוגנדה - טיול מבוגרים בן חודש

אוגנדה ידועה בנופי הטבע שלה בירק ובבעלי החיים, החיים בשטחה. שלמה (רק בן 79) יוצא לטיול עצמאי במדינה, עושה רפטינג בנילוס הלבן, מבקר בשמורות הגורילות והשימפנזות ולומד דבר או שניים על התרבות המקומית. לפניכם מסלול הטיול שעשה, בליווי מידע מועיל.

הפארקים והשמורות של מערב אוגנדה

הפארקים והשמורות של מערב אוגנדה

מערב אוגנדה הוא איזור של טבע נהדר. בכתבה שלפניכם תמצאו מידע על השמורות והפארקים הגדולים באיזור - מרכס הרוואנזורי, דרך יער קיבלה, פארק ושמורת סמוליקי, ועד מפלי מוריצ'יסון בצפון.