מסלול ארוך בניו זילנד

הוסף לטיול שלי
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של ehezki - למטייל (2) מתוך הטיפ של ehezki
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של ehezki - למטייל (3) מתוך הטיפ של ehezki
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של ehezki - למטייל (4) מתוך הטיפ של ehezki
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של ehezki - למטייל (5) מתוך הטיפ של ehezki
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של ehezki - למטייל (6) מתוך הטיפ של ehezki
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של ehezki - למטייל (7) מתוך הטיפ של ehezki
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של horeshil - למטייל (8) מתוך הטיפ של horeshil
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של horeshil - למטייל (9) מתוך הטיפ של horeshil
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של horeshil - למטייל (10) מתוך הטיפ של horeshil
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של horeshil - למטייל (11) מתוך הטיפ של horeshil
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של horeshil - למטייל (12) מתוך הטיפ של horeshil
מסלול ארוך בניו זילנד מתוך הטיפ של horeshil - למטייל (13) מתוך הטיפ של horeshil
ניו זילנד
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

24 המלצות על מסלול ארוך בניו זילנד

תמונת הפרופיל של horeshil
horeshil

”טרקים בניו-זילנד איזה טרקים הלכנו ומי תפעל לנו אותם? “

קרא עוד

לפני כשנה החלטנו לנסוע לניו זילנד במטרה לעשות כמה טרקים. קבלנו המלצות, תכננו והזמנו מקומות לשניים מהטרקים חצי שנה מראש! (מספר המקומות ליום מוגבל)

Tongariro Alpine Crossing (נחשב לטרק היומי הכי יפה באי הצפוני) הזמנתי מחברת Adrift Tongariro שכלל הסעה לתחילת הטרק מהמלון, (אין חנייה לרכבים שאינם מורשים להיכנס לשמורה ולתחילת הטרק) מדריך מלווה, ארוחת צהרים והחזרה למלון. מידע באתר Http://www.adriftnz.co.nz/

הטרק השני עשינו באי הדרומי, טרק של שלשה ימי הליכה (45 ק״מ) מתוכם חצי יום שייט קיאקים, בשמורת Abel Tasman National Park את הטרק הזמנו באמצעות Wilsons Abel Tasman, טרק זה מוגבל ל 26 איש ליום! כתובת החברה: Www.abeltasman.co.nz

הטרק השלישי נחשב אחד מהטרקים היפים ליום אחד באי הדרומי, הטרק נקרא Roy's Peak Track אורכו הלוך וחזור 18 ק״מ טיפסנו וירדנו 1200 מ׳ הנוף המשקיף על אגם Wanaka מדהים! אל תוותרו, הטיפוס קשה וארוך אבל הנוף מהפסגה ובדרך למטה פשוט מדהים ועוצר נשימה!

Http://www.doc.govt.nz/parks-and-Recreation/places-To-Go/otago/places/wanaka-Area/things-To-Do/roys-Peak-Track/

גולת הכותרת בטיול שלנו היה הטרק של חמישה ימים (ארבעה נטו) ב Milford הטרק נמחשב כאחד מהטרקים היפים בעולם! ואכן הוא טרק מדהים-אורכו כ 60 ק״מ

הטרק מוגבל ל 90 איש ביום! אפשר לעשות אותו בשתי דרכים, כתרמילאים שכל הציוד והאוכל על הגב, או באמצעות חברה Ultimate Hikes שיש לה את הזיכיון הבלעדי ומספקת שירות מקצה לקצה

כתובת החברה: Www.ultimatehikes.co.nz

מידע נוסף על הטרקים ניתן למצוא באתר

תכננו ותזמינו מקומות מראש ומחכה לכם טיול משולב עם טרקים -חווית חיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Hani_3570603
Hani_3570603

”מידע נוסף על ניו זילנד“

קרא עוד

לינה – לילה 1 ישנו ב-Christchurch במלון בשם Breakfre שהזמנו דרך booking - לא מומלץ כלל, קיבלנו חדר ללא חלון, כמו מערה, לא היה חדר אחר ואחרי טיסה של 11 שעות פשוט לא היה לנו כוח לחפש חדר אחר. העיר עצמה היא אתר בניה אחד גדול, עדיין לא התאוששה מרעידת האדמה שהייתה לפני מספר שנים.

לילה שני – הגענו לעיר מקסימה בשם Akaroa – יפיפיה, לנו במקום קסום מחוץ לעיר, Mt vernon הכתובת היא – 33 Purple Peak Rd, Akaroa 7581 מומלץ בחום.

 
 

לילה 3 – אחרי נסיעה של כ-180 ק”מ הגענו ל-Oamaru מקום מדהים על חוף האוקיינוס. התאכסנו ב-old Bones lodge, חדר צופה לים. אין שירותים בחדר, אלא יש לכל המתאכסנים וכן מטבח להכנת אוכל באופן עצמאי, אבל המקום מבריק מניקיון, החדר נוח, ה”סלון” בו אוכלים צופה לים עם חלונות ענקיים. כך שבהחלט כדאי.

לא כתבתי מה עשינו בכל אחד מהמקומות אבל יש מה לעשות, החל מהפלגה, צפיה בפינגוונים, (בסוף פברואר כמעט אין פינגווינים! הזמן לראות אותם זה אמצע פברואר, כך שאת אלה שראינו היה ממש במקרה כי רובם כבר נודדים למקום אחרים) או סתם לשבת בבית קפה ולראות את האנשים או לשבת מול הים.

בכל עיר או עיירה יש מה לעשות, כולל הליכות ברגל ארוכות או קצרות הכל תלוי בחשק, בכושר ובזמן.

מזג אוויר – הגענו בסוף פברואר, כך שזה סוף הקיץ ותחילת סתיו. כך שמזג האוויר מעורב ימים חמים וימים עם גשם, להביא ביגוד לשני המצבים. בעיקר בקרבת הים קר.

שעות פתיחה וסגירה – רוב המקומות נסגרים די מוקדם, ביום ראשון הרוב סגור. יש מולים שפתוחים עד מאוחר, כדי לברר במקום,לרוב יש שלט גדול על שעות הפתיחה.

הניו זילנדים אדיבים ומוכנים לעזור, אין בעיה של שפה כך שזה מאד מקל.

 
 
 
 
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של chens1x
chens1x

”ירח דבש- חודש וחצי בניו זילנד“

קרא עוד

היינו בניו זילנד חודש וחצי מאמצע אפריל ועד סוף מאי. תכנון הטיול שלנו היה מעולה מבחינת זמנים ומזג אוויר. מצרפת את המסלול והשהות שלנו בכל מקום:

כרייסטצ'רץ' (2 לילות), אקאורה (לילה אחד), מאונט קוק (2 לילות), קטלינס (2 לילות), אזור הפיורדים (5 לילות), קווינסטאון (2 לילות), וואנקה (4 לילות), איזור הקרחונים (3 לילות), ארתור פס (2 לילות), לואיס פס (לילה אחד), נלסון לייקס (2 לילות), נלסון (4 לילות), וולינגטון (5 לילות), טונגרירו (2 לילות), טאופו (2 לילות), רוטורואה (לילה אחד), אוקלנד (3 לילות).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yuripo
yuripo
1

”3 חודשים בניו זילנד בתוך חודש וחצי בלבד!“

קרא עוד

היינו בניו זילנד למשך 6 וחצי שבועות אבל הספקנו מה שישראלים עושים בשלושה חודשים, להלן המסלול שלנו:

אוקלנד(לילה אחד)-המילטון (2 לילות) רוטורואה (2 לילות)- טורנגי (4 לילות) וולינגטון (לילה אחד)-פיקטון (2 לילות)-ריצ'מונד+אייבל טזמן (5 לילות) -קאיקורה (לילה אחד) -כריסצ'רץ (לילה אחד)-ארתור פאס (לילה אחד)-פרנץ גוזף (2 לילות)- וואנקה (3 לילות)- איזור הר קוק (3 לילות)- דנדין (לילה אחד)- איזור הקטלינס (2 לילות)- איזור פיורלנד (7 לילות)- קווינסטאון (3 לילות)-אוקלנד (2 לילות). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של straussel
straussel

”המלצה למסלול 5 שבועות ניו-זילנד לשומרי מסורת“

קרא עוד

בתקופת אוקטובר-נובמבר 2012 יצאנו לניו זילנד לאחר חניה בהונג קונג. יצאנו עם חששות רבים בקשר לנהיגה בצד שמאל, אך החששות התבדו לאחר יום יומיים של נהיגה בצורה אחראית עם הקפדה רבה של היושב לצד הנהג. חשוב להקפיד על המהירות המותרת והמומלצת בכל מקום. כמובן שה-G.P.S היה יעיל ביותר. שהינו שבועיים באי הצפוני ו-3 שבועות באי הדרומי. בכל המוטלים בהם שהינו דאגנו לחדר עם כל אביזרי המטבח כולל כיריים חשמליות. להלן פרטי הטיול ומעט המלצות.

הגענו לאוקלנד לקראת סוף שבוע, התגוררנו במלון Auckland city Hotel Hobson ST. המלון נמצא בקרבת המרכז היהודי ובית הכנסת. במקום יש חנות למוצרים כשרים. בבית הכנסת מתקיימות תפילות קבלת שבת ושחרית עם קידוש לאחר התפילות. לאחר סיור בעיר במקומות האטרקטיביים יצאנו ביום ראשון לקורומנדל בדרך מצאנו מקום לינה בחווה כשהפניה אליה מהכביש הראשי Te Kumona, חוויה פסטורלית בלתי ניתנת לתיאור.(לקחנו 2 לילות). אטרקציות מיוחדות בחצי האי קורומנדל: סיור ברכבת Driving Creek Rail Way ,Cathedral Cove ,Hot Water Beach, כל הנושא של גאות ושפל והשפעותיהן על המקומות הנ"ל. חזרנו ללון בחווה. בדרך ל-Cathedral Cove עברנו בעיירת נופש מקסימה Whitanga. מומלץ לעצור.

למחרת יצאנו לכיוון Rotorua בדרך עצרנו ב-Matamata לסיור בעקבות הסרט שר הטבעות באתר ההסרטה. סיור חביב ונחמד, אך יקר עד מאד. לעת ערב הגענו ל-Rotorua כשריח עז של גופרית נישא באוויר וגייזרים מתפרצים סביבנו. התמקמנו באחד מהמוטלים ברחוב Fenton שמרכז העיירה. האטרקציות המרכזיות Wai-o-tapu ,Lady-Knox, מעיינות ווקרורה, שמורת המאוריים וואקה, מופע פולקלור בכפר של המאוריים אותנטי ומעניין. גם הפארק העירוני של העיר שהכניסה אליו חינם, אטרקטיבי ומעניין. גנים מטופחים עם צמחיה מקסימה והרבה ברכות טרמיות. כמו כן כ-20 דקות נסיעה מחוץ לעיר יש נקודת תצפית מרהיבה ביופייה עם מבט ל-2 אגמים הצמודים זה לזה, כל אחד בצבע מים שונה (כחול וירוק). בנסיעה מיוחדת של כ-45 דקות צפונה לכיוון Te-Puke ביקרנו במטע הקיווי ענק בתוספת מטעי פירות נוספים. הסיור מעניין מאד ונערך על ידי רכב ממונע.

אנו בדרכנו דרומה לאגם Taupo, על גדות האגם ברחוב Lake Terrace התמקמנו במוטל נוח ונעים למשך 4 לילות (כולל שבת) שם המוטל Gables –מומלץ! האטרקציות המרכזיות: נסיעה מערבה כשעתיים למערות Waitamo, נהרות תת קרקעיות עם נטיפים וזקיפים, שיט קצר בנהר בסירה כשמעלינו תולעים זוהרות באלפים. כמו כן, מסלול הליכה של שעה בשמורת הטבע Ruakuri הליכה לצד הנהר ומעל לגשר של אבן גיר טבעית. מראות מדהימים בטבע מומלץ מאד. בשבת מסלולי הליכה יפים לאורך האגם עד ל-Five Miles Bay מסלול מישורי וקל דרך חופי רחצה שבחלקם יש נביעה של מים חמים מעניין מאד! כמו כן, מסלול הליכה של כ-שעה לכל כיוון למפלי Huka כשהנהר וואיקאטו-הנהר הארוך ביותר בניו-זילנד זורם בו. ערכנו שיט בסירת מפרש על אגם טאופו עד לגילופים על הסלעים בצורות שונות ומעניינות שגולפו ע"י המאוריים. נסענו לסכר Aratiatia Rapids שעל הנהר Wairakei. הסכר נסגר 3 פעמים ביום ויש להקפיד להגיע בדיוק בזמן.

יוצאים לשמורת Tongariro כ-100 ק"מ דרומה מטאופו. מרחוק נראים ההרים המושלגים: Mt. Tongariro (בגובה 1962 מטר), Mt.Ruapehu (בגובה 2,700 מטר הר געש), Mt. Ngauruhoe (בגובה 2,290 מטר). הגענו לכפר פאקאפאפה Whakapapa בלב השמורה התמקמנו בבקתה אלפינית Skotel Hotel ל-2 לילות מומלץ מאד לעריכת טרקים בשמורה. אטרציות הטרקים שעשינו: טרק מעגלי בן שעתיים Taranki Falls דרך יער מקסים, מדרגות ושבילים נמתחים על ידי קורות עץ. מסלול נוסף בן שעתיים וחצי הליכה מהנה שמתחילה כ-250 מטר מעל הכפר Silica Rapids מסלול עובר לצד נחל ומגיע למדרגות הלבנות של מפלי הסיליקה.המסלול מסתיים ב-Bruce Rd. נסיעה בת כשעה להר Ruapehu עליה ברכבל לצד גושי הסקי 2 רמפות, נוף אדיר. לעת ערב מסלול נוסף וקצר Ridge Trauck לראות שקיעה נפלאה. המסלול יוצא 150 מטר צפונה ממרכז המבקרים בכפר דרך יער טרופי Bush.

עזבנו את השמורה לכביש SH4 לכיוון וולינגטון נסיעה ארוכה כ-400 ק"מ. התמקמנו במלון נפלא Central City Apartment Hotel ברחוב ויקטוריה. מלון מומלץ מאד ונוח לשומרי שבת אפשרות לקבל חדר עם מטבח, מרחק קצר מבית הכנסת. אטרקציות מרכזיות: אזור Wairarapa עד ל-Café Pallicer נוף מקסים לאורך חוף הים המזרחי, מפרצונים משגעים, מושבת כלבי ים גדולה ליד כפר הדייגים Nagwy, מגדלור הצופה על כל האזור עד קצה האי הדרומי טיפוס של 250 מדרגות, שווה! הכול פראי, סוף העולם מדהים הנסיעה לשם כ-שעתיים וחצי. הגנים הבוטניים בעיר עצמה בשילוב נסיעה ברכבת שיניים, מוזיאון Te Papa פתוח בשבת ללא תשלום. המוזיאון לאומנות הטוב ביותר במדינה. סמוך לבית הכנסת קיימת חנות גדולה למוצרים כשרים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ilanv
ilanv

”ירח דבש בניו-זילנד (מסלול מפורט לחודש)“

קרא עוד

במידה ואת/ה מתכנן טיול רומנטי (כמו ירח דבש) ואתם אוהבים טיולי יום נחמדים ופחות מחפשים טרקים ארוכים ומפרכים, הטיפ הזה בשבילכם. מספר המלצות כלליות ומסלול מפורט לחודש בניו-זילנד.

פירוט למסלול של 30 יום: 1 – טיסה לאוקלנד 2 – יום באוקלנד להירגע, מומלץ ללכת לתצפית, לבקר באיזה אי, הצטיידות באוכל ומנוחה. 3-4 - אם מגיעים לקראת סופ"ש, מומלץ לנסוע לאיזור קרומנדל (שעה וחצי נסיעה) – הדרך מקסימה, ניתן לבקר בהוט ווטר ביץ, מפרץ קתדרל. ללון ממליץ בחום על - Tatahi Lodge בהאיי. 5 – נסיעה לרוטרואה, ניתן לעצור בדרך בפארקים (אין יותר מידי). להסתובב קצת ברוטרואה, ולישון לילה אחד שם (אין הרבה מה לעשות שם). 6 – לטייל בשני פארקים בין רוטרואה לטאופו (יש מלא, תבחרו שניים טובים) – זה גם הזדמנות טובה לצניחה חופשית באיזור טאופו (יש שם צניחות חופשיות הכי טובות בניו זילנד). 7-8 טונגרירו קרוסינג (או מערות וויאטומו – במידה ומזג האוויר לא מאפשר). 9 – טיסה לאי הדרומי – לינה בקריסצ'רץ (קבלת רכב והצטיידות לאי הדרומי). 10-11 – נסיעה ומנוחה באקרואה (עיירה יפה וקטנה, רומנטי ושקט). 12- נסיעה לארתור פאס (3-4 שעות נסיעה) – טיול של חצי יום בארתור פאס. 13 – טיול של יום בארתור פאס (יש מבחר טיולים, וזה מקום מקסים) – בסוף היום נסיעה לפרנק גו'זף (4 שעות )(ולינה שם) 14 – טיול קרחונים, לא להתקמצן ולקחת מסוק. הנוף מדהים ממסוק (לא ניתן לראות את הקרחונים אחרת). לאחר הקרחונים, אפשר לטייל באגם מאתיס'ון הקרוב והיפה. משם לנסוע ישירות לוואנקה המדהימה (בדרך יש מקומות יפים לעצור – אטרקציות לתמונות ) 15-17 מומלץ לבלות לפחות 3 ימים בוואנקה, יש שם מסלולי יום מקסימים (כדאי לבקש בלשכת התיירות המקומית), מוזיאון הפאזל וורלד, קולנוע סינמה-פרדיסו לשעות ערב, וסתם להסתובב בעיירה המקסימה. 18-19 שהייה בקווינגסטון – עיר נחמדה (פחות מוואנקה לטעמי) – ניתן לעשות שם את כל פעילויות האקסטרים, יש רכבל שמאפשר תצפית יפה על העיר. 20-22 – שהייה בטה אנאו. ניתן יום אחד לנסוע לכיוון מילפורד, הדרך מקסימה ויש מקומות לטייל בדרך. יום נוסף חובה להשקיע בדאוט-פול, זהו פיורד מקסים, שלוקחים ספינה כדאי לטייל בו. (נתתי 3 ימים, כי יש הרבה ימים עם גשם, וכדאי לעשות פעילות פנים, במידה והמזג אוויר דורש המתנה של יום). 23-25 נסיעה וטיולי אטרקציות בין טה אנאו ובין דנאדין דרך אינברקארגיל וקטלינס. יש הרבה טיולים קצרים ואטרקציות. חופים מדהימים (אפשר למצוא צימרים נחמדים צמודים לחוף). בדרך רואים חיות יום, מפלים, יערות גשם ועוד. 26-27 – דנדין וחצי האי אוטאגו. יום שלם בחצי האי אוטאגו (אפשר לראות ציפורים, האי עצמו יפה, יש טירה יפה במרכז האי). בדאנדין יש רחוב תלול, מפעל שוקולד – וחיי לילה שוקקים (בארים וכו'). 28- נסיעה חזרה לקיריסצארץ וטיסה לאוקלנד. 29-30 חזרה לארץ דרך סאול.

מספר טיפים כללים וחשובים: 1. טיסה לניו-זילנד עם חברת קוריאן-אייר – ניתן לחסוך כ-500 דולר והם גם נותנים מלון 5 כוכבים בסיאול בדרך חזור. מאוד משתלם (אם מזמינים מראש ניתן להזמין טיסה בכ-1600 דולר).

2. למי שיש בחילה מהפלגה בספינה, מומלץ להזמין טיסות פנימיות בין האיים, זה ממש לא יקר. טיסה פנימית (הלוך חזור) כ-140 דולר לאדם (כולל מזוודות).

3. כדאי להזמין מראש רכב לשני האיים, חברה מומלץ וזולה היא www.abc-rental.co.nz

4. לקנות בשדה תעופה באוקלנד חבילת גלישה + שיחות מקומיות (זה זול ומאוד שימושי כשצריך).

6. לאוכלי האוכל הכשר, תביאו ציידנית עם קרחונים וריכשו באוקלנד בשר כשר (Auckland Hebrew Congregation 108 Greys Ave). זה מאוד חסר אחרת.

7. יש מלא הוסטלים, אז אין צורך להזמין מראש. הכי טוב למצוא לכל מקום שני הוסטלים רלוונטים עם מבצע באתר Booking.com. להגיע להוסטל ולבקש הנחה (לרוב ייתנו לכם אם תבקשו יפה).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של halpst
halpst

”שלושה וחצי שבועות עם הילדים בקרוואן “

קרא עוד

זוג עם 5 ילדים - גילאים בין 11 ל-16. החלטנו ששווה להפסיד שלושה שבועות וחצי שבועות בית ספר לטובת חוויה משפחתית שכנראה לא תחזור. לא החלטה פשוטה, כשהקטנים בשנה האחרונה של בית ספר יסודי, ילדה אחת בסוף חטיבה ושניים בשנת בגרויות. אבל כאן נכנסה לפעולה הדיקטטורה של היו"ר (ההורים), והחלטנו שזה עכשיו או לעולם לא (בטח לא להפסיד חודש לימודים בי"ב, ואז יגיע צבא - והסיפור אבוד). 

תיאור מתומצת של המסלול (פירוט יבוא בהמשך): האי הצפוני (9 ימים): אוקלנד - מפלי הרורו באזור מפרץ האיים - יום סיור לקייפ ריינגה - דרומה לאי הלבן - וואקאטנה (בסיס היציאה לאי הלבן) - רוטורואה - טאופו - וולינגטון -מעבורת לפיקטון.

האי הדרומי (17 יום): פיקטון - אייבל טזמן - בולר גורג' - קייקורה - אגם טקאפו - הר קוק - אומארו - מוראקי - דוניידין וחצי האי אוטאגו - נאגטס פוינט - קייתלינס - עלייה לקווינסטאון - וואנאקה - קרחון פוקס - עלייה עד ווסטפורט וחזרה לכריסטצ'רצ' דרך ארתורז פאס (כי המעבר הצפוני נחסם במפולת בוץ) - כריסטצ'רצ' וחצי האי בנקס - טיסה הביתה.

פירוט קצר והמלצות / מסקנות: כל הטיול היה בקרוואן (25 יום), למעט לילה אחד בהגעה ואחד בעזיבה - בערים הגדולות, בנחיתה באוקלנד במלון במרכז העיר (skycity), ובעזיבה במלון קרוב לשדה התעופה (Copthorne Hotel Commodore). 

מספר המלצות: על מנת לחסוך הן בזמני התארגנות, הן בהוצאות - הבאנו איתנו כמעט כל מה שאפשר: כלים חד פעמיים לכל התקופה, ג'ל כביסה וסבונים, קרם הגנה, שמפו ודגני בוקר שהילדים רגילים אליהם, קפה ותה, ועוד. כמובן נמנענו מפירות וירקות ותוצרת טריה - שאסורה בתכלית בכניסה לניו זילנד. 

שכירת הקרוואן עצמו: בדקנו קודם כל את החברות הישראליות. אף אחת לא עבדה עם קרוואנים המתאימים ל-7 נפשות (מצאי מוגבל באמת בניו זילנד, להבדיל מארה"ב). לכן פנינו לחברות ניו זילנדיות. אחרי בדיקות ממושכות, הגענו לאתר שמרכז הצעות מכל החברות - http://www.rentacampervan.co.nz. גם כאן, כמו בכל סעיף בטיול הזה (שהוא באמת יקר מאוד, ודאי למשפחה של 7), המשכנו במו"מ עם האתר על הקרוואן והצלחנו לקבל הנחה נוספת שהוזילה משמעותית את כל העסקה. בסופו של דבר, שילמנו 6200 דולר NZ על 25 יום בקרוואן ל-7 נפשות, כולל ביטוח עם אפס השתתפות עצמית, בחודש דצמבר (חצי מהתקופה נחשבת עונת השיא). לא זול - אבל הרבה פחות מהצעות התחלתיות. 

הערה נוספת: העלויות בקמפים כשנוסעים בקרוואן הן עלויות המבוססות על מספר אנשים. כשנוסעים זוג, או זוג עם ילד או שניים, אין הפרש גדול בין קמפים ברמה הגבוהה ביותר (כמו TOP10) לקמפים בסיסיים יותר. אנחנו, שנסענו בהרכב משמעותי ולא סטנדרטי, עם 3 ילדים שנחשבים בוגרים ומשלמים מחיר מלא, נמנענו מהקמפים האיכותיים יותר כי עלותם הגיעה ללמעלה מ-100 דולר ללילה. בדרך כלל הסתפקנו בקמפים ברמת ביניים או קמפים פרטיים קטנים יותר. אחדים היו מצויינים, אחרים לא משהו. אנסה לסקור את ההמלצות שלנו. 

עם זאת, חשוב לדעת: בהרבה מאוד אתרים - בין אם אטרקציות תיירותיות, בין אם קמפים - כתבתי מייל מראש או התקשרתי (אפילו באותו יום, לקמפים בסביבה שרצינו לשהות בהם) וביקשתי הנחה מיוחדת בשל ההרכב של משפחה גדולה. בחלק ניכר מהמקומות באו לקראתנו. בחלק מהמקומות כשהתקשרתי להזמין מראש ולבקש הנחה, הפנו אותי ליום מסויים באתר בו יש הנחה מיוחדת (כך שילמנו ב 50% הנחה את מחיר הסיור לקייפ ריינגה, למשל). ואחרון חביב - מצאנו אתר ואפשרות לרכישת כרטיסים לפעילויות ואטרקציות שונות בהנחות ניכרות: הראשון - http://www.grabone.co.nz

השני - רק בהגעה לניו זילנד עצמה: 

א. ספרון בשם "101 things to do for kiwis" - ספרון קופונים המחולק לפי אזורים עם הנחות לפעילויות שונות, מסעדות ועוד. חלק מהמקומות זו לא הנחה כספית אלא בונוס / מתנה למזמינים, בחלק מהמקומות הנחה של 5-15%. שווה לקחת את הספרון (בחלק ממרכזי ה i-site ובחלק מאתרי התיירות). 

ב. ספרון נוסף שנתקלנו בו רק כשהגענו לאי הדרומי אבל מניחה שקיים גם בצפוני - kids go free. - מכיל המון הנחות ומקומות בהם (בהצגת הקופון, או אפילו באמירת המלים kids go) הילדים נכנסים חינם ו/או מקבלים הטבות. למשל, פארק הקיווי בקווינסטאון ועוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של meydan24
meydan24
1

”ניו זילנד בחודשיים“

קרא עוד

בסיפור אמנע מלציין שמות של אכסניות או מקומות ספציפיים על מנת שכל אחד יוכל לגלות את הדברים בעצמו ובדרכו. יצאתי עם חברי באמצע אפריל לניו זילנד. מדובר בסוף הקיץ, עונה מצוינת לטייל, הארץ לא עמוסה ומזג האוויר מצוין אולם מדובר גם בתחילת החורף ולכן עדיף לצאת מעט יותר מוקדם-אזור מרץ. נחתנו באוקלנד ומשם המשכנו בטיסה לקרייסטצרץ על מנת להקדים את החורף באי הדרומי.

ביום הראשון רכשנו מכונית - ישנן מספר אופציות לעשות את ניו זילנד: 1. אוטובוס מאורגן-יתרונות: לא נוהגים ומגיעים כמעט לכל המקומות. חסרונות: לא גמיש, חוסר אתגר בהגעה למקומות חדשים, מלא בני נוער שבאים ל-Spring Brake ולא לטייל. 2. השכרת רכב - יתרונות: רכב חדש ובמצב טוב. חסרונות: רכב קטן בדר"כ (גדול יקר בהרבה) ויקר. 3.רכישת רכב - יתרונות: רכב גדול, חופש מוחלט בטיול. חסרונות: ייתכן רכב קצת ישן ולכן אולי יהיו בעיות ברכב. 4.טרמפים - יתרונות: זול. פוגשים המון אנשים ומטיילים אחרים. חסרונות: חוסר גמישות ובזבוז זמן רב בהמתנה לפעמים בדרכים. אנחנו בחרנו ברכישת רכב וכאן חשוב לציין כי לא כדאי לקנות רכב זול מאוד, אלא רכב דיי חדש (שנת 95 ומעלה) ורצוי סטיישן שבו ניתן להכניס את התיקים וגם לישון אם רוצים. את הרכב קנינו ב-Car Market שישנם מספר כאלו בעיר. לא לשכוח לעשות ביטוח צד ג' ובדיקה מכנית לרכב.

עוד טיפים להתחלה: הביאו איתכם נגן Mp3., הביאו מחבר לשקע בניו זילנד. באכסנייה הראשונה שתלונו-קנו את כרטיס ה-Bbh שיקנה לכם הנחות בכל לילה וקחו את החוברת שתנחה אתכם לאכסניות הטובות.

האי הדרומי: את דרכנו התחלנו דרומה: ירדנו לכיוון Wanaka עם עצירה בדרך באגם Tekapo. ניסינו לטפס את Mt.Cook אולם מזג האוויר הבריח אותנו. מ-Wanaka המשכנו ל-Queenstown ומשם יצאנו לטרק הראשון-Routburn.

הטרקים: הטרקים הגדולים נקראים ה-Great Walks ובעונה (עד מאי) צריך להזמין מקום בבקתות לפני. בכל עיר קיים משרד של ה-Doc שתפקידו לתאם את הטרקים ולתת מידע רב בנושא. מומלץ בכל עיר שאליה תגיעו לקפוץ לביקור במשרד. ניתן להזמין טרקים צפופים כמו ה-Milford מהארץ לפניי, אבל תמיד ניתן להגיע ולמצוא טרק אחר. הטרק אינו זול ובקתה ללילה עולה כ-45 דולר ניו זילנדי. כמו כן, ישנם טרקים פשוטים יותר או זולים יותר. המשכנו בדרכנו דרומה דרך –טה-אנו וירדנו לחוף הדרומי ומשם נסענו על החוף עם עצירות רבות ובאחד הלילות נשארנו ללון ב-Corio Bay שזהו כפר קטן ויפהפה על החופים (ובלילה ניתן לראות פינגווינים מטיילים על החוף-אנחנו לא באמת הצלחנו, אבל שווה לנסות). 

המשכנו לעיירה – Dunedin אשר מאופיינת בהרבה סטודנטים ופאבים מצויינים וצמוד אליה נמצא –Otago Peninsola שזהו חצי אי עם מגוון חיות ים חופשיות - מקום שחובה לעבור בו. התחלנו בעלייה צפונה דרך המרכז שוב ועצרנו שוב ב-Wanaka המדהימה לעוד כמה ימים בהוסטל המצוין – The Purple Cow (בהם בעיקר עשינו טיולי יום). המשכנו בעלייה דרך החוף המערבי דרך שני הקרחונים ומקרחון הפוקס יצאנו לטרק הקופלנד (טרק לא קל אך בסופו מעיינות חמים ששווים את ההליכה). עלינו צפונה דרך Grymoth ומשם דרך סלעי הפנקייק ל-Nelson. ב-Neslon העברנו שבוע שלם כתחנת יציאה לשלושה פרקים לאומיים גדולים. יצאנו לטרק הקיאקים המעולה בפרק ה-Able Tazman ויומיים אחרי גם לטרק ב-Nelson Lakes המדהים. בנלסון חברנו בהוסטל המעולה (Nelson Palace) לשתי מטיילות ויחד המשכנו לאי הצפוני.

האי הצפוני: לאחר יומיים בוולינגטון המשכנו לחוף המערבי ל-New Plymoth שם נתקלנו במזג אוויר פחות נוח לטיולים ולכן המשכנו חזרה למרכז ל-Turagi-וממנה ל-Teapu. גם בטה-אפו העברנו כמעט שבוע בהוסטל-Rainbow שהיה מצויין ושם בעיקר עשינו טיולי יום, בנג'י צניחה חופשית ושאר פעילויות אשר בנקודה זו הן הזולות בניו-זילנד. כמו כן, ישנם באזור המון מעיינות חמים טבעיים שהם מקום מצויין להעביר יום גשום. המשכנו לחוף המערבי לעיירה המדהימה-Raglan, שלמי שרוצה גם לגלוש זה מקום מעולה לגלישה. משם חזרה למרכז ולחוף המזרחי לאזור חצי האי Coromendil. שם עשינו מספר טיולי יום. עברנו דרך כל הצפון הרחוק עד ל-Cape Regia-הנקודה הצפונית ביותר. וסיימנו באוקלנד.

אכסניות מצוינות שחבל לפספס: 1. Wanaka-The Purple Cow 2. Fox Glacial-The Ivory Tower 3. Nelson-The Palace—חובה. 4. New Plymoth-Sun Flower. 5. Teapu-Rainbow. 6. Paihia-The Mouse Trap.

כסף: לאחר חישוב ממוצע יצא שהוצאנו בחודש רגיל: 700 ₪ - שכוללים הכל: אוכל, טרקים, לינה ועוד. כמובן שניתן לצמצם בהרבה. זמן: אנחנו טיילנו במשך חודש וחצי-היה קצת לחוץ-הייתי מקדיש בין חודשיים לשלושה (ללא עבודה-טיול נטו). זהו, מקווה שהצלחתי למצות את הדברים החשובים. היה טיול מדהים וניו זילנד היא ללא ספק מקום שחייבים לראות בחיים. תמשיכו לטייל. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של galmordechai
galmordechai
1

” ניו זילנד“

קרא עוד

טיפים אודות ניו זילנד 1. מומלץ לעשות לפחות אחד מהטרקים הארוכים יותר משום שהטרקים שאורכים יותר מיום אחד בד"כ הנוף מרשים יותר. 2. כדאי להיכנס לאתר ה-doc לפני הטיסה ע"מ לראות את הזמינות של הטרקים ולהזמין לטרקים הפופולאריים, לפעמים ניתן למצוא מקום בטרקים המפורסמים לבודדים גם כמה ימים לפני היציאה ולכן כדאי לברר במשרדי ה-doc 3. כדאי לנסות ולפגוש את האוכלוסייה המקומית בדרך של עבודה ( אכסניות או קטיף) או דרך טרמפים, היטים וכדומה. 4. ספורט אקסטרים יקר מאוד ולכן כדאי לעשות בכל מקום רק את הטובים ביותר או לקנות דילים משותפים ע"מ לעשות כמה ביחד ( נמצא בקווינסטאון, וואנקה, אוקלנד, רוטורואה וטאופו). 5. חשוב מאוד לעשות ביטוח רפואי אקסטרים. 6. חשוב לא להיות מקובע לתוכנית מסוימת משום שאחרת מפסידים חלק נכבד מהטיול. שבו ניתן לסיים בצורה שונה לגמרי מהתכנון המקורי. 7. מומלץ מאוד להגיע לפסטיבלים וחגיגות בכל אחת מהמדינות ע"מ לחוות חוויות אתניות אמיתיות, ניתן להגיע לתאריכים מהאינטרנט. 8. כדאי להשאיר עותקים של כל המסמכים גם בבית בנוסף לתיק הגדול שלכם ע"מ שיוכלו לפקסס לכם במקרה הצורך. 9. כדאי לעשות סקר שוק ולהתייעץ עם חברים מטיילים לגבי מחירים של טיולים ודילים ע"מ להגיע למחיר הנמוך ביותר. 10. שירות התיירות בניו זילנד מצוין וניתן להיעזר בו בכל שאלה ובקשה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amysh
amysh
2

”5 שבועות בניו זילנד - המשך“

קרא עוד

מצ"ב קישור לחלקו הראשון של הטיפ

מפרנץ המשכנו לארתורס פאס - עיירה פיצית, אך מקסימה. ישנו שם ב-YHA, שהיה מעולה! הרגיש ממש חדש, מנהלת מקסימה, מטבח גדול וכיפי, פשוט כיף! אבל שוב גשם שהרס תוכניות, אז לא יכולנו לעשות שם כמעט כלום, חוץ מלטפס למפל די מרשים בקרבת ההוסטל.

בעקבות מזג האויר הרע המשכנו כבר למחרת (ככה עושים בניו זילנד, יש גשם - ממשיכים הלאה, אין מה לעשות, צריך לעשות ויתורים), לפונקאקי (רק בשביל לחתוך את הדרך הארוכה לנלסון, יעדנו הבא, לשתיים)- ישנו שם בביץ' הוסטל - חביב, מנהל גרמני קשוח, מול הים. שוב היה יום גשום אז היינו קצת מוגבלות. הלכנו לראות את סלעי הפנקייק, שהיו די מרשימים, עשינו עוד מסלולון לצד נהר (לא זוכרת את שמו) עד שהגשם הכריע אותנו לחזור לנוח ולעשות כביסה בהוסטל.

למחרת- אנחנו בנלסון - אוי, איזה כיף - סופסוף לחזור לעיר כיפית, להוסטל כיפי, לימי שמש נעימים (אחרי כמעט שבוע שלם של גשם). ישנו ב"באג" של אנת'וני - בחור מקסים שהקים שם הוסטל מקסים (סופסוף בלי מיטות קומותיים בדורמס...), מטבח מהמם, פשוט כיף ואנתוני כזה נחמד. הסתובבנו בעיר, היה כיף להיות קצת בעיר גדולה, אני אהבתי אותה, הכרנו שם כמה ישראלים מקסימים, למחרת עשינו חלק מפארק האייבל טזמן המהמם - עשינו את החלק מבארק ביי למפרץ הבא - הקרוב יותר לנקודת הסיום (לא זוכרת את שמו), קטע לא ארוך (שעתיים וחצי), יפה מאוד עם נוף ימי ודי קליל. בדיעבד, יכולנו להאריך בעוד קטע. לשים לב שיש מצב להירטב מהים - אני לא הייתי מודעת לזה.

למחרת נסענו לפיקטון, כדי להחזיר את הרכב השכור ולעלות על המעבורת לוולינגטון - שוב יום אפרורי ואולי בגלל זה הנופים מהמעבורת לא היו מרשימים. השייט הזה היה די מאכזב. וולינגטון - עוד יותר מאכזבת, לא מצאנו בה שום ענין. ישנו במקום מזעזע (שלצערי לא זוכרת את שמו). הבנתי שבוולינגטון רב ההוסטלים גרועים, אבל כן יש המלצה אחת ויחידה על ההוסטל של YHA - מהמם! הלכנו לבקר אותו ואכלנו את הלב שאנחנו לא ישנות בו. ביקרנו במוזאון שבמרכז העיר - מהמם ומעניין.

למחרת עפנו מוולינגטון לטאופו (באוטובוס - נוח מאוד)- איזו עיירה מקסימה! שוב על שפת אגם מקסים, נופים מרהיבים, מלא חנויות, פשוט כיף. שוטטנו בעיירה, אכלנו בפיול בורגר - נחמד, זה לא ההמבורגרים שמוכרים פה (לא עבים, לצערי).

למחרת יצאנו לטרק הטונגרירו קרוסינג - מ ט מ ט ם!! וכל מילה נוספת מיותרת. או שלא. כל שעה בערך הנוף משתנה - מירוק לאדום לכחול לטורקיז ללבן, פשוט מהמם. אכן, זה לא טרק קל, אבל דווקא אנחנו הופתענו מזה שלא היה נורא קשה, אלא סביר (או שתפסנו כושר במהלך הטיול). מה שכן - היה גם מאוד קר בפסגות ולכן כדאי להצטייד טוב בכפפות, כובע, צעיף. אני טיילתי עם מקל - מה שהקל על הענין. לא לוותר על הטרק הזה אבל גם לא לעשותו כטרק ראשון.

למחרת עשינו יום סתלבט בטאופו- הלכנו למעיינו החמים, למפל המרדים, שוטטנו, עשינו קצת שופינג, פשוט כיף שם! בטאופו ישנו במקום מקסים- Black Currant - המנהלת אליזבת המקסימה, חדרים גדולים ויפים. ישנו שם בחדר זוגי - שוב הפרש שולי שזה היה שווה את זה.

משם לאוקלנד - עיר גדולה, אני אהבתי. אני יודעת שהרבה קוטלים אותה, אבל לי הי כיף בסוף טיול של טבע בעיקר קצת לחוות עיר גדולה. הייתי שם 4 ימים ולא השתעממתי בכלל. ישנתי ב-Ace Base - אני מאוד ממליצה, מחיר סביר ואתה במרכז קווין סטריט, בלב כל התהרחשויות, רחוב שופיגנ כיפי. יש גם המון מידע בהוסטל הזה וזה נוח למי שרק מתחיל את הטיול. יש שם שני חדרי וידאו, סלון גדול, מטבח גדול, כל מה שצריך. בשבילי שוטטות ברחובות אוקלנד כשלעצמה היתה כיפית. טיפסנו גם לפסגת גבעת עדן - יש משם נוף מרהיב על כל העיר. עשיתי שם יום סיור חינמי של ה"קיווי אקספריאנס" - מומלץ בחום (מההוסטל סידרו לי)- לקחו אותנו לפרבר מהמם של אוקלנד, לטיפוס על גשר אוקלנד, היו המון הסברים ומדריך מגניב.

מאוקלנד נסענו צפונה לביי אוף איילנדס - גם מקום יפהפה. הדרך מהממת, עם מלא מקומות לעצור (לא זוכרת שמות אבל אפשר לעצור גם לפי החשק ומה שנראה יפה). עשיתי שם שייט עם דולפינים - אטרקציה די מיותרת לטעמי, ז"א- השייט היה יפה בין האיים, אבל אני רציתי לשחות עם דולפינים ולזה לא זכיתי - פשוט אין הרבה דולפינים באזור זה (את זה הם לא טורחים להגיד לך). ברגע שקפצנו למים - 4 הדולפנים שהיו- ברחו. בקיצור - מאכזב. היינו שם יומיים. משם בחזרה לאוקלנד ומשם הביתה (דרך סיאול, שוב).

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול ארוך בניו זילנד

אין עדיין פוסטים על מסלול ארוך בניו זילנד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לניו זילנד

אטרקציות בניו זילנד

מלונות ומקומות לינה בניו זילנד

מדריכים ונותני שירות בניו זילנד

נהגים בניו זילנד

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי