תקשורת ואינטרנט בהודו

תקשורת ואינטרנט בהודו - למטייל (1) מתוף הטיפ של stav.caspi
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

18 המלצות על תקשורת ואינטרנט בהודו

תמונת הפרופיל של stav.caspi
stav.caspi

”רכישת סים מקומי“

קרא עוד

מומלץ מאוד לרכוש את הסים המקומי מחברת איירטייל במיקום בו תשהו לפחות כמה ימים. לסים לוקח זמן להיטען ולכן אם אתם נמצאים במקום בו רכשתם אותו תוכלו לוודא שיש לכם קליטה ואין תקלות ולחזור בעת הצורך.

בנוסף יש אפליקציה לאיירטייל (נקראת My Airtail) ששווה להוריד כדי לעקוב אחר הצריכה היומית שלכם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מטייל_3988477
מטייל_3988477

”כרטיס סים מקומי בנמל התעופה בניו דלהי“

קרא עוד

חנויות לכרטיסי מופזרות בכל מקום. אני קניתי של Air Tal והיה בסדר, לא יכול להשוות לחברות האחרות.

בכל מקרה לא לקנות בשדה התעופה. התור ארוך, היחס גרוע והמחיר יקר, ואין אם מי לדבר במקרה של תקלה. גם ככה הסים נכנס לפעולה רק אחרי כמה שעות, כלומר כנראה תהיו כבר בגסטאהוס שלכם או בדלהי, ותוכלו לקנות שם ולקבל יחס הרבה יותר טוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tp1406
tp1406

”סים להודו “

קרא עוד

חברת איירטל מאוד נפוצה בהודו וניתן לרכוש סים הודי דרכה. חשוב להכין ספייר צילום פספורט וכן תמונת פספורט. ניתן לרכוש גם בארץ והוא יחכה לך בשדה התעופה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של המטפס 11
המטפס 11
1

”סים הודי של איירטל - הערה חשובה“

קרא עוד

שווה לרכוש סים הודי שיחות כולל אינטרנט, הוא עובד ברוב המקומות שבהם טיילתי בהודו (למעט בהאמפי משום מה...).

עלות הטענה – 255 רופי ל-1 ג'יגה וככל שרוכשים יותר ג'יגה אז המחיר לג'יגה יורד.

חשוב לדעת: אם סיימתם את מכסת הגלישה שרכשתם ולא הפסקתם את הורדת הנתונים מהסמארטפון שלכם , אז זה מתחיל לקזז מיתרת השיחות שרכשתם לפי תעריף מופקע! לא לשכוח לבדוק מידי פעם כמה יתרת גלישה יש לכם וכשזה מגיע לכמעט 0, אז להפסיק את הורדת הנתונים מהסמארטפון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יוסי ל
יוסי ל

”כרטיס סים מקומי בהודו“

קרא עוד

שיחות טלפון בהודו עם כרטיס סים מקומי זולות מאוד - 1 רופי לדקה. שיחות בינלאומיות בכחמישה רופי. שיחות נכנסות בחינם. הבעיה לתייר היא הבירוקרטיה. על מנת לרכוש כרטיס סים מקומי (25 רופי) יש לפנות למשרד של אחת החברות, אי אפשר לקנות סים בקיוסק ברחוב, ויש להצטייד ב: 1. צילום דרכון (יצלמו בשבילכם). 2. צילום הויזה להודו (יצלמו בשבילכם). 3. תמונת פספורט. 4. אישור מגורים בהודו – בדרך כלל יספיק כרטיס הביקור של המלון.

אל תזלזלו באף סעיף - לא תקבלו כרטיס אם אתם לא יכולים לספק נייר עם כתובת בהודו (כרטיס ביקור כאמור לעיל).

גם אם קיבלתם את הכרטיס המיוחל והתחלתם להשתמש בו לשביעות רצונכם, יש סיכוי שכעבור כמה ימים הסים יפסיק לעבוד. לא, לא מכרו לכם סים מזויף, אלא שמחלקת הבקרה במטה החברה עברו על הניירת שלכם ומצאו פגם במסמכים (למשל - לא הגשתם הוכחה על מקום המגורים הקבוע בישראל - בדרכון אין כתובת קבועה). לכן מומלץ להביא מהארץ כרטיס ביקור (באנגלית) או נייר מכתבים (באנגלית) או כל מסמך ששמכם וכתובתכם מתנוססים עליו - זה יכול לעזור. אל תנסו להלחם בזה. לא יעזור. הכי פשוט, כנסו שוב לחנות וקנו סים חדש.

המחיר הזול של השיחות יחול על שיחות בתוך אותה מדינה בהודו. אם עברתם למדינה אחרת בהודו, מתווסף לתעריף גם תעריף "נדידה", שיכול בקלות לשלש את המחיר (עדיין זול). לכן, מומלץ לעשות קודם מחקר שוק קטן על מחירי הנדידה של החברות השונות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של or1020
or1020

”סלולאר באסיה ודרכי התקשרות נוספות“

קרא עוד

הנה מספר דרכי התקשרות מאסיה אל הארץ:

1. מי שמעוניין לקחת איתו טלפון סלולארי חכם - כדוגמת אייפון, גלקסי ודומיהם - יוכל לעשות שימוש באפליקציות כמו Skype לשיחות טלפון (במחיר זול מכל תעריף רשת) ולשיחות ממכשיר סלולארי אחד לאחר, ובאפליקציות נוספות כמו Whatsapp ודומיה. ברוב מדינות המזרח באינטרנט האלחוטי הוא נפוץ מאוד ולא תתקשו למצוא מקומות בו יש Wifi. 

2. אם המכשיר שלכם (וכאן אין זה משנה האם הוא חכם או סכל) הוא Sim Free, כלומר כזה שניתן להפעיל אותו עם סים מקומי, תוכלו לרכוש סים בכל מדינה אליה תגיעו, וזאת להוציא את בורמה בה עדיין לא ניתן לרכוש סים מקומי. הסים המקומי הוא Prepaid, משמע ניתן לטעון אותו בסכום כסף מסויים. לדוגמה: תוכלו לרכוש סים בהודו* ולטעון אותו בכל פעם שתצטרכו. השימוש בו לרוב כולל גם תקשורת אינטרנטית. במידה והמכשיר שלכם אינו Sim Free, תוכלו לשחררו לחופשי בחסרת הסלולאר שלכם בעבור תשלום.

דבר נוסף, ישנן תוכניות סים המחייבות תשלום בעבור שיחות נכנסות וישנן כאלו הפטורות ממנו. שימו לבכם לתוכנית אותה אתם רוכשים. אם ברצונכים לקבל שיחות מהארץ, ישתלם לכם לחפש תוכנית הפטורה מחיוב על שיחות נכנסות.

* להרחבה בכל הנוגע לקניית סים בהודו ובשימוש בו ראו את הטיפ של רוני סופר בנושא בקישור המצורף.

3. רומינג (Roaming): שמירת מספר הטלפון שלכם והמשך שימוש בסים הקיים במדינה אליה תגיעו. ניתן לעשות זאת דרך חברות הסלולאר, אך לרוב הדבר כרוך בתשלום וכן בחיוב בשיחות נכנסות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tehila.su
tehila.su

”שימוש בכרטיס סים הודי“

קרא עוד

אני קניתי סים של חברת Airtel. ראיתי שמוכרים אותו יותר בצפון הודו מבדרום, אבל זה לא משפיע על השימוש. יש עוד חברות רבות וההבדלים מינוריים. אפשר לקנות ישר בשדה התעופה או בחנויות ומכולות ברחבי הודו. קיבלתי המלצה לקנות את הסים בחנות החברה ב-Connaught Place, שזה מרכז העסקים של דלהי. אני התעצלתי וקניתי בסתם חנות במיין באזר ואולי זה שיחק לרעתי. הכרטיס הוא פריפייד, משולם מראש, כאשר אפשר להטעין אותו במספר דקות שיחה כרצונך, כאשר כמה שיותר יותר משתלם. ישנו מס מיידי בהטענת שיחות, כך שמשלמים יותר ממה שמקבלים. צריך לברר בכל חנות כמה משלמים בשביל מספר מסוים של דקות וכאשר תטעינו את הכרטיס בהמשך אתם תראו שיש הבדלים. אפשר להטעין שיחות בחנויות החברה שנמצאות בכל עיר גדולה או בקיוסקים בכל חור בהודו. כאשר קונים את הכרטיס כדאי לקנות כרטיס שאין בו roaming בכל הודו. זה אומר שכרטיס עם רומינג הוא כרטיס בו משלמים על שיחות נכנסות. בדרL כלל, בעיר בה נקנה הכרטיס לא משלמים על רומינג, אבל בכל שאר הודו כן משלמים. לכן שווה להשקיע בכרטיס ללא רומינג, אם זה אפשרי.

בקניית הכרטיס תדרשו למלא טופס ולהוסיף תמונת פספורט וצילום דרכון. תביאו תמונה וצילום מהבית. אם קונים במקום לא אמין יש סכנה ידועה שלא ישלחו לכם את הטופס והכרטיס לא יעבוד. היה מקום שבו הטענתי את הכרטיס ובמקום להטעין בדקות שיחה, הטעינו בזמן גלישה. לכן היו ברורים בדרישה להטענת דקות שיחה. בכללי, סים הודי עוזר בעיקר לתקשר עם מקומיים, אבל בעידן הסמארטפון עדיף כבר לדבר עם הבית דרך סקייפ. כמעט בכל מקום יש ווי פיי, בין אם בתשלום ובין אם בחינם. אם אתם נוסעים וחוזרים להודו, תדאגו שהסים יהיה לפחות קצת מוטען, שלא ייחסם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רוני סופר
רוני סופר

”סלולר ואינטרנט בהודו“

קרא עוד

אין בעיה עם אינטרנט סלולרי בהודו. יש מספר ספקי סלולר בהודו וכולם מציעים חבילות גלישה יחד עם חבילות חיוג והכל דרך קניית סים שלהם ותשלום ב-Prepaid. אני השתמשתי בחברת Airtel אבל יש גם אחרות וכולן מכסות את רוב המדינות בהודו. הבעיה המרכזית במעבר ממדינה למדינה הן החבילות המוצעות בכל מדינה. לכן הטוב ביותר הוא לטעון את הסים בערים ובעיירות הגדולות במרכזי המכירה של החברות. יש לציין את המדינה בה נקנה הסים והם ידעו להתאים את החבילה המקומית למדינה בה נקנה הסים. מכל מקום, גם אם מטעינים בבסטה יש לוודא חיובית שהיתרה אכן גדלה בערך התשלום.

עוד טיפ על הדרך - יש להכין 2 תמונות דרכון, צילום הדרכון ואישור שהיה בגסטהאוס לפני קניית הסים. זה יחסוך ריצות לאחר מכן. את הסים יש לקנות אך ורק במרכז שירות כי חלק מהדוכנים אינם מעבירים את הניירת לחברה וזו מצידה מנתקת את השירות ולא תעזור שום טענה. לגבי אינטרנט אלחוטי WiFi - יש בחלק מהגסטהאוסים ומחדרי האינטרנט קפה. לא פחות מאשר בארץ.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של כנרת האובן
כנרת האובן
1

”סים/ פלאפון בהודו Sim Card“

קרא עוד

אם רוצים להשתמש בסים הודי, אין שום בעיה. כל פלאפון נוקיה פשוט קולט את הרשת ההודית, כלומר רק צריך מכשיר שמתאים לכרטיס סים ורוב המכשירים היום שמשתמשים בהם בארץ מתאימים גם בהודו. רק כמובן חשוב שהם יהיו פרוצים לכרטיסי סים חיצוניים, כלומר אם קניתם את המכשיר באורנג' או סלקום סביר להניח שהמכשיר שלכם מוגבל לכרטיסי סים של החברה בלבד וצריך ללכת לחנות מכשירים או לחברה כדי לפרוץ את המכשיר.

כרטיס סים הודי עולה בין 50-75 רופי. כדאי לברר את התעריפים של השיחות והאס אמ אסים והמבצעים השונים באותו זמן, כי כל חברה מציעה דילים שונים ולפעמים משתלם לקנות כרטיס של חברה אחת ולא של אחרת בגלל התעריפים. סביר להניח שמי שתקנו ממנו את הכרטיס לא יבין כמעט אנגלית, אז אל תצפו לברר את העניין בדוכן. אפשר לקנות כרטיסים כמעט בכל דוכן שיש עליו שלט של חברת הסלולר, כלומר יש להם ממתקים, נייר טואלט וכרטיסי סים. תנסו לברר בגסטהאוס שאתם נמצאים בו, אבל בשום אופן אל תתנו להם כסף כדי שיקנו בשבילכם.

כדי לקנות כרטיס סים צריך לתת להם את הדרכון כדי שיצלמו את הדרכון והויזה ותמונת פספורט. באותה הזדמנות כדאי גם להטעין את המכשיר, 100 רופי יספיקו לשבוע בערך אם אתם לא מתקשרים לחו"ל. שיחות נכנסות לא עולות כסף, והודעות למספרים מחוץ להודו עולות בערך חמישה רופי. יש כמובן עמלה על ההטענה (Recharge), אז לא תקבלו 100 רופי, אלא בערך 87. חברות סלולרי גדולות ומוכרות: Aircel, Airtel, Vodafone, Tatacodomo.

לטטה לא הייתה קליטה באיזור רישיקש ודלהי. חשוב לשים לב - כרטיס הסים מתאים לאיזור מסויים בהודו. מחוץ לאותו איזור, השיחות נהיות "חוץ" ולכן משלמים גם על שיחות נכנסות. אם משתמשים בפלאפון הרבה, כדאי לקנות כרטיס סים חדש בכל איזור שמגיעים עליו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yaron_rosen
yaron_rosen

”אינטרנט אלחוטי בצפון הודו“

קרא עוד

למטיילים בצפונה של הודו - מבחינת הימצאות אינטרנט אלחוטי WiFi: יש אינטרנט אלחוטי רק במספר מקומות מאוד מצומצם, אז במידה והתלבטתם והתחבטתם אם לצאת עם הלפטופ להודו, לדעתי בהחלט אפשר לוותר. מחיר שעת אינטרנט בחנויות המחשבים היא בסביבות ה-4 שקלים והתשתיות סבירות למדי.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תקשורת ואינטרנט בהודו

אין עדיין פוסטים על תקשורת ואינטרנט בהודו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות