תחבורה ציבורית ומוניות בקלן

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

4 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בקלן

תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי

”התחבורה הציבורית בקלן“

קרא עוד

התחבורה הציבורית בקלן ובמחוז כולו מנוהלת על ידי רשות מחוזית KVB. היא כוללת אוטובוסים, מיניבוסים, חשמליות/מטרו, רכבות פרברים, רכבות מקומיות בשתוף עם חברת הרכבות הלאומית ורכבל. רכבות המטרו נוסעות לרוב מעל פני השטח ונתפסות כחשמליות. על המפה מסומנות התחנות שמתחת לפני השטח באות U. המחוז כולו מחולק לחמישה אזורי נסיעה המובלטות בצבעים שונים כאשר אזור 1 כולל את קלן העיר עצמה (inner). כרטיסי הנסיעה מאפשרים נסיעה בכל אמצעי התחבורה למעט מגבלות מסוימות הקימות עבור כרטיס קצר מועד המכונה K. לתיירים מומלץ לרכוש כרטיסים 1b המאפשרים נסיעה בתוך קלן ואל ובתוך בון. כרטיסים אלו מתאימים גם לנסיעה בין שדה התעופה והעיר. 

נסיעה בודדת 2.7 יורו (75 דקות), יומי ליחיד (7.8 יורו, לכל היום עד 0300 של יום המחרת, ניתן לרכישה במכונות), שבועי ליחיד (22.4 יורו, מיום ב' ועד יום ב' 03:00 בשבוע שלאחריו, הכרטיס הוא אישי וניתן לרכישה רק בקופות המכירה), כרטיס יומי לקבוצה של עד 5 בוגרים (מותר לשימוש משעה 09:00 ועד 03:00 למחרת, 11.6 יורו). קופות המכירה בשדה התעופה נפתחים בשעה 09:00 ונסגרים בשעה 22:00. כל הכרטיסים מחייבים מתן תוקף במכונות התיקוף הנמצאים באוטובוסים ובחשמליות למעט כרטיס שבועי המותקף בקופה. נסיעה עם כרטיס לא תקף דינה כנסיעה ללא כרטיס והקנס הוא 500 יורו. התחבורה פועלת בשעות 05:00-24:30 לערך, אבל כדאי לבדוק היטב לגבי הקווים ההכרחיים במדוייק. ישנם קווים המסיימים מוקדם יותר. בלילה פועלים קווי הלילה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zlozover
zlozover

”כרטיס 24 שעות לתחבורה ומוזיאונים לקלן “

קרא עוד

חזרתי מטיול של 5 ימים בקלן. אפשר לקנות בקופות/משרדי הכרטיסים במטרו או במכונות הכרטיסים - כרטיס 24 שעות -Cologne Welcome Card. בעלות של 9 יורו. מאפשר נסיעה חופשית בתחבורה (מטרו, אוטובוסים בעיר, כולל רכבת S13 לשדה התעופה!) ונותן הנחה של 50% למוזיאונים החשובים שבעיר (מדובר במוזיאונים מעולים!). כך שאם נכנסתם לשני מוזיאונים, כבר החזרתם לעצמכם את כל עלות הכרטיס! כמו כן, יש יתרון גדול לכך שהוא תקף 24 שעות. כך שאפשר להסתפק בקנית הכרטיס 3 פעמים במהלך טיול של 5 ימים, למשל. יש להחתים בשימוש הראשון והכרטיס תקף ל-24 שעות מלאות. להשוואה: כרטיס בודד לתחבורה הציבורית (מעל 4 תחנות) עולה 2.6 יורו, וכרטיס יומי (עד 3 בבוקר) עולה 7.5 יורו. תהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של haitay
haitay

”תחבורה בקלן“

קרא עוד

מאוד קל ונוח להתנייד בעיר קלן ולהגיע ממקום למקום. ראשית למי שיש קצת כוחות וכושר, אפשרי ללכת ברגל. זו תמיד הדרך הטובה ביותר לראות את העיר ולחוות אותה. מזג האויר שם גם די נוח להליכות. 

אם בכל זאת רוצים וצריכים תחבורה ציבורית, אז מערכת הרכבות שם היא מאוד נוחה ויעילה. כדאי להצטייד במפה של רכבות ה-U וה-S אשר מגיעות כמעט לכל פינה בעיר. הרכבות חדשות יחסית ועובדות עד שעה מאוחרת בלילה. הרכבות יוצאות בתדירות גבוהה מאוד. לא צריך להמתין יותר מ-5 דקות.

כרטיס נסיעה ברכבת במרחק קצר עולה 1.6 יורו (נכון לאוגוסט 2009). חשוב לזכור לנקב את הכרטיס כשעולים לרכבת (בקופסה האדומה שליד דלתות הכניסה).

תחנת הרכבת המרכזית נמצאת ממש ליד הקתדרלה של העיר קלן (דום). משם גם יוצאות רכבות לרחבי גרמניה ולערים אחרות באירופה. תחנה גדולה נוספת היא Neumarkt. בתחנות אלה גם תוכלו למצוא מודיעין מאוייש עם אנשי מודיעין אדיבים ודוברי אנגלית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yotamabramson
yotamabramson

”רכבת מקלן לפריז“

קרא עוד

למי שגר או שוהה בפריז - יש רכבת מהירה ביותר פריז-מלבורןקלן הקרויה Thalis, מומלצת מאד. אנחנו הצלחנו להשיג כרטיסים ב-59 יורו לאדם לשני כיוונים, כך שזה לא יקר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בקלן

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בקלן.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות