האקרופוליס של לינדוס
Acropolis of Lindos

4.1
(10)
האקרופוליס של לינדוס - למטייל (1) מתוף הטיפ של gshachar
האקרופוליס של לינדוס מתוך הטיפ של motior - למטייל (2) מתוך הטיפ של motior
האקרופוליס של לינדוס מתוך הטיפ של motior - למטייל (3) מתוך הטיפ של motior
האקרופוליס של לינדוס מתוך הטיפ של gshachar - למטייל (4) מתוך הטיפ של gshachar
Acropolis of Lindos, Lindos 851 07, Greece

האקרופוליס של לינדוס הוא בין האתרים ההיסטוריים הידועים ברודוס. העלייה למצודה נעשית בטיפוסבמדרגות, או על גבי חמורים. על האקרופוליס נמצאים שרידי מקדש אתנה מאמצע המאה הרביעית לפני הספירה. בכניסה לאתר יש תחריט סלע מהתקופה ההלניסטית בשם 'האכסדרה של לינדוס'. משדרת העמודים המפוארת שרדו 20 עמודים והמקום מהווה את אחת מנקודות התצפית הטובות  ביותר ברודוס, ממנה ניתן להשקיף על האי ועל המפרצי חופי לינדוס. כמו כן, באתר נמצאים שרידי מצודת האבירים, הכנסייה הביזנטית איוס יואניס ושרידי מבנה רומאי בשם “המקדש הלוחש”.  

מה חושבים מטיילים על האקרופוליס של לינדוס

4.1
10 מדרגים
2
6
1
0
0

10 המלצות על האקרופוליס של לינדוס

תמונת הפרופיל של motior
motior

”אתר מומלץ לחובבי היסטוריה “

קרא עוד

האקרופוליס של לינדוס מכיל שרידים משוחזרים חלקית מהתקופה היוונית הקדומה וגם מעט מתקופות מאוחרות יותר (עד העות''מנית) . הוא ממוקם על צוק גבוה מעל הים ונשקפים ממנו נופים מקסימים.
 חוויה מאוד יפה לחובבי היסטוריה וארכיאולוגיה אם כי יש לקחת בחשבון כי אין באתר פסלים או ממצאים אחרים פרט לעמודים ומעט כתובות.

 הטיפוס לאקרופוליס מאומץ ובמקום אין הרבה צל. גם אין באתר עצמו אפשרות לקניית שתייה. כדאי מאוד להצטייד בכובעים, קרם הגנה ומים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tzoni
tzoni

”המלצה על האקרופוליס בלינדוס“

קרא עוד

בהחלט מומלץ לעלות לאקרופוליס של לינדוס. האתר יפה ונשקף ממנו נוף מרהיב. יש לקחת בחשבון עלות כניסה (12 יורו נכון לקיץ 2017) . אל תתפתו לשכור חמור לצורך העליה - זו עליה קצרה רגלית (10 דקות) , ובמילא הניתן להגיע עם חמורים רק עד השער (משם יש עוד קצת לטפס) , כך שממש חבל על הכסף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”הארקרופוליס בלינדוס“

קרא עוד

בזמן שהייתנו ביוון היינו באקרופוליס בלינדוס.

מקום מאוד נחמד עם נוף מרהיב מלמעלה והרבה שרידים של מקדש, של מצודה של כנסיות וכו'.

כניסה למקום עולה 12 אירו למבוגר, ילדים בחינם.

כשבאנו היה תור ארוך אבל הלך מהר אז לא להיבהל מהתור.

אתר חובה כשמגיעים ללינדוס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gshachar
gshachar

”אקרופוליס לינדוס: אתר חובה ברודוס!“

קרא עוד

הגענו ברכבים שכורים לאקרופוליס של לינדוס. בצמוד לכביש הראשי יד מגרש חניה גדול. לידו חנויות. כשאתה רואה את ההר עם האקרופוליס אתה יודע שהגעת וחונה המגרש חניה.

משם בהליכה רגלית (תעשו לעצמכם טובה ותדלגו על רכיבת חמורים), דרך החנויות/ שוק של לינדוס העיר, הליכה שמסתיימת בעליה של כ 10 דקות, לכניסה לאקרופוליס.

לאחר תשלום 12 יורו למבוגר לכניסה, נכנסים לאתר עצמו (עוד מדרגות): המקום מדהים, הנוף ממנו לים או לעיר לינדוס הם מדהימים.

מדובר באתר ארכאולוגי שאינו שמור/ משחוזר כמו שנהוג בארץ, אך עדיין המקום מרשים ביותר ומצדיק סיור של שעתיים- שלוש כולל העליה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של irmab
irmab

”עלייה רגלית“

קרא עוד

השנה החלטנו לעלות ברגל דרך הכפר. פשוט ריחמנו על החמורים ועל המובילים שלהם. הטיפוס לוקח כ-10 – 15 דקות והוא ברמת קושי בינונית – קלה.

הכניסה לאקרופוליס עולה 12 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של פנינה ש._3573381
פנינה ש._3573381
1

”לגעת בשמיים, אבל לפני כן לעלות“

קרא עוד

לינדוס מפורסמת בזכות האקרופוליס, אתר ארכיאולוגי מרשים שנקודות התצפית שבו מדהימות, אבל העלייה לאתר ארוכה ובחלקה מרוצפת באבן חלקה. מזג האוויר חם מאוד רוב היום והעלייה לא פשוטה, בטח לא למשפחות עם תינוקות או ילדים קטנים, שבסופו של דבר יהיה צורך לקחת אותם על הידיים.

המים נמכרים שם במחיר של אירו אחד לליטר וחצי, ויש לקחת לפחות בקבוק אחד לאדם מאחר וחם מאוד והעלייה קצת ארוכה (הרבה מדרגות). למעלה, באתר עצמו, אין נקודות מים בכלל.

הכניסה לאתר חינם עד גיל 18, מעבר לכך עולה 12 אירו לאדם. יש צורך להציג תעודות זהות למי שמתחת לגיל 18. אני הייתי עם ילדה בת 17 ללא תעודות מזהות ובכל זאת נתנו לה להיכנס ללא חיוב ובלי ויכוח.

לבאים ברכב, קחו בחשבון שהירידה לחנייה בכביש צר מאוד, ושאחר כך צריך לעלות בעלייה ארוכה ואיטית (תלוי בלחץ התנועה), מה שהתגלה כפרוייקט לא פשוט למי שמגיע ברכב ידני (אני). עלות החנייה היא שלושה אירו ליום ואין הרבה מקומות, כך שאם באתם בשעה לא מאוד מוקדמת, לא יהיה איפה להחנות.

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של talhakim
talhakim

”12 אירו למבוגר“

קרא עוד

היינו היום בלינדוס, הכניסה לאקרופוליס 12 אירו למבוגר. יותר יקר ממה שקראנו בכמה מקומות. עדיין שווה את הכסף לדעתי. נוף מרהיב. לדעתי לא כדאי לקחת חמורים, הם מביאים אותכם רק עד הכניסה לאתר, ומשם זו עוד עליה די משמעותית במדרגות עד לאקרופוליס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של talhakim
talhakim
1

”לינדוס עם ילדים“

קרא עוד

היינו היום בלינדוס. ארבעה מבוגרים ושני ילדים (9 חודשים ושנתיים וחצי). לקחנו אוטובוס מהמלון (אולימפיק פאלאס בדיל של השטיח המעופף, 20 אירו למבוגר, הילדים לא שילמו וגם לא היה להם מקום לשבת באוטובוס). נסיעה של כשעה, די נוח, לא השווינו מחירים לחלופות אחרות. האוטובוס חונה ברחבה למעלה.

נכנסנו לכפר עם עגלה ומנשא. הציעו לנו חמורים, בעיניי זה די מיותר. הלכנו אחרי החמורים עד שהגענו למדרגות רחבות. עלינו כמה מדרגות יחד עם העגלה עד שהגענו לאיזו מסעדה. ביקשנו מהם להשאיר שם את העגלה. היו מאוד נחמדים והסכימו. המשכנו עם מנשא לבן ה-9 חודשים ובת השנתיים וחצי הלכה ברגל. לא היה חם והיה נחמד.

בפועל החמורים מביאים את התיירים רק עד למבצר, ומשם יש מדרגות לא מעטות עד למעלה (ולכן לא משתלמים). הילדה עשתה את זה כמו גדולה, אז נראה לי שכולם יכולים והנוף למעלה מרהיב ועוצר נשימה. קחו הרבה מים, הילדים צמאים למעלה. העלות -12 אירו למבוגר והילדים לא שילמו. אחר כך ירדנו ולא היה לנו זמן ממש להסתובב בכפר (20 דקות, בחרנו לאכול גלידה), כי האוטובוס יוצא חזרה אחרי 3 שעות.

הגענו ללינדוס ב-10:00 ויצאנו חזרה ב-13:00, הגענו למלון ב-14:30. הילדים נרדמו באוטובוס חזרה. סך הכל ממש נחמד. ממליצה על עגלה בשילוב מנשא, ואם הייתה עוד חצי שעה זה היה מושלם. נשארנו עם טעם של עוד...

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pashusha
pashusha

”אקרופוליס של לינדוס - לא לבעלי פחד גבהים“

קרא עוד

אם נוסעים ל-Lindos על מנת לבקר באקרופוליס, יש לקחת בחשבון שמדובר במקום גבוה שעל מנת להגיע אליו צריך לטפס במדרגות ללא מעקה, כאשר חלק מהמדרגות נמצאות ממש על הצוק. לכן זה לא מומלץ למי שסובל מוורטיגו או פחד גבהים (כמוני!). רציתי לעלות על ידי חמורים, אבל בזמן שהייתי זה עלה 10 אירו לאדם (מחיר מאוד יקר!).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ora1234
ora1234

”האקרופוליס של לינדוס“

קרא עוד

ביום ב' האתר סגור. ישנן מספר אפשרויות לחניית הרכב והטיפוס לאקרופוליס, אנחנו מצאנו שעדיף להעפיל אליו ממפרץ לינדוס (למגיעים מכיוון דרום לפנות ימינה ולרדת בעיקול עד המפרץ). טיפסנו בסמטאות הצרות שופעות פסיפסים ייחודיים מחלוקים שחורים ולבנים במדרכות ובחצרות בעיר הלבנה... בקטע הלפני אחרון קיימות שתי אופציות, טיפוס מהיר במעלה המדרגות או איטי על גבי חמורים בשביל מפותל. האתר נחמד, נוף המצוקים, המפרצים וכחול הים הנשקפים מכל פינה וזווית מרהיבים מאין כמותם. מומלץ מאוד.

הטיפ עזר לך?

כתבות על האקרופוליס של לינדוס

מתוך הבלוגים - פוסטים על האקרופוליס של לינדוס

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה ללינדוס

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם