בית המוזיקה
Haus der Musik

3.8
(8)
בית המוזיקה - למטייל (1) מתוף הטיפ של TalR
בית המוזיקה מתוך הטיפ של הראל_המטייל - למטייל (2) מתוך הטיפ של הראל_המטייל
בית המוזיקה מתוך הטיפ של הראל_המטייל - למטייל (3) מתוך הטיפ של הראל_המטייל
בית המוזיקה מתוך הטיפ של TalR - למטייל (4) מתוך הטיפ של TalR
בית המוזיקה מתוך הטיפ של TalR - למטייל (5) מתוך הטיפ של TalR
Seilerstätte 30, 1010 Wien, Austria
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על בית המוזיקה

3.8
8 מדרגים
4
0
2
2
0

8 המלצות על בית המוזיקה

תמונת הפרופיל של itzikgrin
itzikgrin

”מומלץ לכל מי שאוהב מוזיקה ולו במעט“

קרא עוד

מקום מרשים מעוצב יפה ונעים למי שקצת חובב מוזיקה.

המקום פתוח עד 10 בלילה, כך שמומלץ לתכנן את ביקור שם בשעות הערב כאשר שאר האטרקציות בעיר סגורות.

המחיר בשעות הערב יורד בחצי. (6.5 €)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Hodaya569
Hodaya569

”בית המוסיקה בוינה“

קרא עוד

בית המוסיקה בוינה לחובבי מוזיקה

מוזיאון עם 4 קומות בכל קומה יש נושא אחר שקשור למוסיקה.

בכניסה יש מדרגות שעולים והמדרגות משמיעות צלילים של אורגן ממש חמוד.

בסך הכל מקום נחמד לבילוי של שעתיים גג.

לדעתי קצת מיותר ולא שווה את הכסף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הראל_המטייל
הראל_המטייל

”אכזבה גדולה - לא מה שהובטח“

קרא עוד

המוזיאון יצר רושם שמוצגים בו כלים רבים ודברים רבים הקשורים למלחיני וינה המפורסמים.

כמתעניין במוזיקה ציפיתי מאוד לחוויה מלמדת ומעניינת.

בפועל, המוזיאון מציג מעט מאוד עד שום דבר. הוא מנסה להיות מודרני ואינטרקטיבי דווקא במקום המגדיר את עצמו כ”בית המוזיקה של וינה”, שאמור להיות מעמיק יותר.

הקומה הראשונה מפארת את התזמורת של וינה, קומה שניתן לדלג עליה. הקומה השנייה עוסקת בכלל בסאונד באמצעות מסכי מגע עם אוזניות. לא לומדים יותר מדי. הקומה השלישית כביכול עוסקת במלחינים הגדולים של וינה אבל כמות המוצגים הפיזים שואפת לאפס ובמקומם מוצבים צגים רבי מלל. את המידע שעליהם אפשר למצוא גם בויקיפדיה. הקומה הרביעית היא גימיק ולא יותר, ניצוח על תזמורת שלא מעביר את החוויה.

לא הייתי ממליץ על המקום, לא מצליח לחשוב לאיזה קהל הוא מתאים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של TalR
TalR

”נהנינו מאוד מבילוי בבית המוסיקה“

קרא עוד

הגענו לבית המוסיקה לאחר ארוחת צהריים באזור. המקום לא היה עמוס. בילינו במקום כשעתיים. המוזיאון אינטראקטיבי וכבר בהתחלה עולים במדרגות דמויות קלידי פסנתר שמשמיעות מנגינה בכל מדרגה בעולים בה. בהמשך ניתן לנצח על תזמורת ואם אתה מפשל, תקבל נזיפה.

ביציאה יש חנות מזכרות, שכוללת גם תיבות נגינה קטנות במבחר סגנונות מוסיקה. מזכרת נחמדה להביא לארץ. בילינו במוזיאון ללא ילדים וכל הזמן חשבתי לעצמי כמה שהילדים שלי היו נהנים כאן. מומלץ בחום. אין צורך לרכוש כרטיסים מראש. יש הנחה לגיל השלישי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גלית פרץ
גלית פרץ

”מומלץ לאוהבי המוזיקה “

קרא עוד

מקום מופלא לאוהבי המוזיקה הקלאסית. מקום מאוד מושקע, מלא מוזיקה, חוויה נהדרת למבוגרים וילדים כאחד, משחקים ופעילויות סביב מוזיקה וצלילים, למידה על מלחינים שונים, הלחנת קטעים משלך, ניצוח על תזמורת, כיף גדול. ממוקם ברובע הראשון קרוב לקרטנר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rana3
rana3
2

”מוזיאון נפלא בווינה“

קרא עוד

מזיאון Haus de musik מומלץ לכל מי שחובב מוסיקה קלאסית ורוצה לקרב את הילדים לעניין. המוזיאון המיוחד הזה הוא על שמו של אחד מהמנצחים המתולוגיים של הפילהרמונית של וינה שנחשבת לטובה בעולם (דניאל ברנבוים וזובין מהטה הם "הנציגים שלנו" בתזמורת).

המוזיאון, הבנוי על ארבע קומות, הוא אינטראקטיבי ברובו הגדול, כאשר חלק אחד מוקדש לתזמורת הפילהרמונית של וינה. חלק נוסף מוקדש למלחינים הגדולים, לפי חדרים: שוברט, היידן, מוצארט, בטהובן ועוד. חלק נוסף הוקדש למהות נושא הצליל ומשמעותו, והבונוס הינו: ניצוח על התזמורת הפילהרמונית של וינה לצלילי "רדצקי מארש" של שטראוס. בסוף היצירה מגיע פידבק חיובי או שלילי למנצח התורן מנגני התזמורת.

שעתיים-שעתיים וחצי של בילוי בכיף למשפחה.

מחיר למבוגר - 13 אירו ולילד עד גיל 12 – 5.5 אירו.
 הכי כדאי לקנות כרטיס משפחתי לשני מבוגרים + עד שלושה ילדים – 28 אירו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של oriliran
oriliran

”בית המוסיקה“

קרא עוד

בית המוסיקה הוא מקום עם כל מיני פעילויות הקשורות לצליל ולקול, איך נוצר קול, איך הוא משתנה לפי טונים, דציבלים, אפשר לנצח אינטראקטיבית על תזמורת הפילהרמונית של וינה וכו'. יש הסברים, אפקטים, משחקים וסימולציות. מתאים בעיקר לילדים. רק כדאי שיהיה מי שיתרגם להם מאנגלית אם הם לא מכירים את השפה. מומלץ להגיע בין 20:00 ל22:00 בערב, אז מחיר הכרטיס יורד לחצי מחיר - 6 יורו במקום 12.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dviroos
dviroos

”בית המוסיקה (Haus der Musik) בווינה“

קרא עוד

בעקבות ההמלצות באתר, ביקרתי ב"בית המוזיקה" (Haus Der Musik) בווינה. בשורה התחתונה - ככה-ככה. ללא ספק, מדובר במקום ייחודי שהושקעה בו מחשבה רבה (וגם כסף, כנראה). בחלק אחד שלו, הוא מנסה ללמד מהו קול, כיצד הוא נוצר ואיך הוא נקלט אצלנו, ועושה זאת בצורה חווייתית ואינטראקטיבית מאוד. החלק האחר הגדול בו מסכם את פועלם של חמישה מלחינים גדולים שנולדו או פעלו באוסטריה (בהם מוצארט, בטהובן ושוברט), באמצעות מידע היסטורי ומוצגים, וגם בשילוב הפעלות אינטראקטיביות. יש במקום חלק נוסף שמדבר על התזמורת הפילהרמונית של וינה, ואליו לא נכנסתי.

זהו מקום חביב, אך לא תמיד התחברתי לאווירה החינוכית שבו. ההפעלות האינטראקטיביות לעתים נחמדות, אך לעתים הן קצת מעייפות. חלקן מתאימות יותר לילדים, אם כי הן מוצגות באנגלית וגרמנית בלבד, ואלא אם תקריאו הכל מילה במילה לילד שלכם, הוא יפספס חלק גדול מהידע שהמקום מנסה להעביר. החלק ה"מוזיאוני" שמדבר על המלחינים, יהיה מעניין מאוד עבור חובבי מוזיקה קלאסית, אך ספק אם יעניין באותה מידה את מי שאינו נמנה על קבוצה זו (שוב, על אף ההשקעה הרבה שניכרת במקום).

שימו לב שהמקום פתוח עד 22:00, ומשעה 20:00 המחיר נחתך בחצי (6 אירו למבוגר יחיד במקום 12 אירו). ייתכן שההגעה המאוחרת גרמה לתחושת העייפות המסוימת שליוותה אותי במקום... לסיכום - חווייה מעניינת לחובבי מוזיקה קלאסית או אנשי סאונד וקול, לחובבי מקומות בסגנון ה"טכנודע", ולילדים עם מתרגם צמוד. לשאר - מקום נחמד, שלא תפספסו הרבה אם תימנעו ממנו. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על בית המוזיקה

מתוך הבלוגים - פוסטים על בית המוזיקה

הוספת פוסט

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם