קיר ג'ון לנון
Lennon Wall

3.1
(9)
קיר ג'ון לנון - למטייל (1) מתוף הטיפ של מיכל בן אריה
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של מיכל בן אריה - למטייל (2) מתוך הטיפ של מיכל בן אריה
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של מירי3203051 - למטייל (3) מתוך הטיפ של מירי3203051
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של מירי3203051 - למטייל (4) מתוך הטיפ של מירי3203051
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של מירי3203051 - למטייל (5) מתוך הטיפ של מירי3203051
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של מירי3203051 - למטייל (6) מתוך הטיפ של מירי3203051
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של מירי3203051 - למטייל (7) מתוך הטיפ של מירי3203051
קיר ג'ון לנון מתוך הטיפ של Mabh2497 - למטייל (8) מתוך הטיפ של Mabh2497
Velkopřevorské náměstí, 100 00 Praha 1, Czech Republic

קיר גראפיטי מפורסם במרכז העיר פראג, לא הרחק מגשר קארל, עם כתובות וציורי קיר, המוקדשים לג’ון לנון וללהקת הביטלס. לאחר מותו של ג’ון לנון ב-1981 יצרו עליו צעירי פראג מזכרת צבעונית וייחודית, שהוקדשה למוסיקאי הנערץ. הקיר הוקם כמחאה כנגד השלטון הקומוניסטי ששלט אז בצ’כוסלובקיה ואמנם הציורים שעליו אינם הציורים המקוריים, אך הם שוחזרו ברוח דומה.

מה חושבים מטיילים על קיר ג'ון לנון

3.1
9 מדרגים
0
4
1
1
1

9 המלצות על קיר ג'ון לנון

תמונת הפרופיל של Guy avdar
Guy avdar

”מקום נחמד.לא יות“

קרא עוד

מקום נחמד.לא יותר מזה.למי שבאיזור שווה לקפוץ.אך לא ללכת במיוחד.קיר נחמד עם ציורים של הזמר ציטוטים משחריו.הקדשות וכד''.מדי פעם מגיע אומן ומצייר משהו מיוחד שקשור לנושא.אך לרוב מגיכים בני נוער שמוסיפים את חתימותיהם.נחמד אך לא מעבר לזה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Mabh2497
Mabh2497

”קיר לנון“

קרא עוד

מקום ששווה ללכת לראות אבל לא לצפות ליותר מדי. הקיר יפה אבל ממצים אותו מהר ואין יותר מדי מה לראות.

לפעמים מגיעים אנשים ומנגנים ושירים של הביטלס אבל זה עניין של מזל אם תיתקל בכאלה או לא.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מירי3203051
מירי3203051

”קיר לנון “

קרא עוד

מקום נחמד, יש לשלבו עם טיול על גשר קארל. אפשר להוסיף גרפיטי משלכם, לנו במקרה היה טוש פרמננטי, אז הוספנו כמה מילים. נחמד לראות צעירים שמוסיפים עוד גרפיטי ובאים עם ספריי ויוצרים במקום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אלדור
אלדור

”קיר ג'ון לנון“

קרא עוד

הקיר נמצא מסמוך לגשר קארל. מקום יפה עם מגוון גרפיטי. מקום נחמד מאוד אם אתם באזור (אנחנו תאמנו הגעה ביום שטילנו בגשר ובמצודה) . מקום אטרקטיבי לתמונות ואינו עמוס כלל. בסמוך למקום מגוון מסעדות נחמדות, אחת מהן מגישה מרק גולש בתוך קערה עשוייה מלחם. נחמד וטעים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של בני סימן טוב
בני סימן טוב

”הקיר של ג'ון לנון בפראג“

קרא עוד

קיר גדול עם ציורי גרפיטי יפים, עם הרבה דיוקונות של גון לנון במקור היה כמחאה על הקומיניזים), אבל זה פשוט אחלה קיר לעשות עליו תמונות מגניבות. שימו לב כל הזמן מציירים עליו אז תזהרו שלא להתלכך בצבע טרי. הוא נמצא ברובע לסל כשאתם בעיר העתיקה תחצו את גשר קארל לצד השני. לפני הסוף יש מדרגות שיורדות לצד שמאל תרדו שם פנו שמאלה יש שדרה קטנה פנו ימינה תגיעו לגשר המנעולים שמולו יש גלגל מים מגניב על הנחל – שמולו יש בית קפה – מומלץ. לאחריו תראו את הקיר: או שפשוט איך שירדתם מהגשר תשאלו את הרוכלים איפה זה ג'ון לנון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מיכל בן אריה
מיכל בן אריה

”הקיר של ג'ון לנון - הרבה רעש ובלאגן“

קרא עוד

בביקורי האחרון בפראג רציתי לראות את הקיר המדובר. לאחר שהלכנו בסימטאות הרובע הקטן (רובע לסר) הנמצא בין העיר העתיקה לבין המצודה, מצאנו את הקיר. לאמיתו של דבר התאכזבתי מאוד. ידעתי שציורי הגרפיטי שצוירו בזמנו היו למעשה תוצאה של תסכולי מתנגדי השלטון הקומוניסטי ובשלב מסויים העיריה דאגה למחוק את הציורים המקוריים. מה שנשאר הוא אוסף של גרפיטי חסר כל היגיון. קשקוש אמיתי שסביבו מתקבצים צעירים והמקום הפך למקום מפגש לצעירים ותו לא.

ממש לא מומלץ ומאכזב. יש בפראג כל כך הרבה דברים יפים לראות שחבל לבזבז זמן על מקום זה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של efratzoe
efratzoe

”קיר ג'ון לנון“

קרא עוד

קיר עמוס גראפיטי המוקדש רובו ככולו לג'ון לנון ולביטלס. במקור סימן הקיר קריאת תיגר של הצעירים בפראג כנגד השלטון הקומוניסטי ששלט בה, אבל מאז ימים אלו שופץ הקיר ושוחזר וכיום הגראפיטי עליו אינו הגראפיטי האותנטי שצוייר בתקופה הקומוניסטית. 

עם זאת - הקיר עדיין מרשים, ואם מטיילים באזור מאלה סטרנה כדאי לבקר בו כנקודת מעבר בין מקומות מרשימים אחרים באזור. הקיר לא רחוק מגשר קארל. 
  

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אורה.ג.
אורה.ג.

”קיר ג`ון לנון“

קרא עוד

קיר ג'ון לנון הנו קירגרפיטי שעשו מעריציו של החיפושית הנודעת. סיפור הקיר מרשים, כמעט כמו הקיר עצמו. המעריצים צבעו, הממשלה מחקה וכן הלאה והלאה, עד התערבותו של שגריר צרפת (שמשכנו נמצא בדיוק מול הקיר) שהודיע שהוא דווקא אוהב את הקיר הזה. מאז לקיר שלום ואפשר לבקר בו באופן חופשי. 

אהבנו מאד מאד את מה שראינו. הקיר באמת מיוחד. אחרי שביקרנו בו ראינו שבחנויות המזכרות מוכרים חולצות עם מוטיבים מתוך הקיר. הקיר נמצא באי קמפה, ב- Velkoprevorske Namesti מול השגרירות הצרפתית. 

הטיפ עזר לך?

כתבות על קיר ג'ון לנון

מתוך הבלוגים - פוסטים על קיר ג'ון לנון

הוספת פוסט

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם