מפלי הריין
Rhine Falls

4.8
(12)
מפלי הריין - למטייל (1) מתוף הטיפ של dubyco
מפלי הריין מתוך הטיפ של shiraberry - למטייל (2) מתוך הטיפ של shiraberry
מפלי הריין מתוך הטיפ של shiraberry - למטייל (3) מתוך הטיפ של shiraberry
מפלי הריין מתוך הטיפ של shiraberry - למטייל (4) מתוך הטיפ של shiraberry
מפלי הריין מתוך הטיפ של kate - למטייל (5) מתוך הטיפ של kate
מפלי הריין מתוך הטיפ של dubyco - למטייל (6) מתוך הטיפ של dubyco
מפלי הריין מתוך הטיפ של dubyco - למטייל (7) מתוך הטיפ של dubyco
Rheinfallquai, 8212 Neuhausen am Rheinfall, Switzerland
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על מפלי הריין

4.8
12 מדרגים
9
3
0
0
0

12 המלצות על מפלי הריין

תמונת הפרופיל של shiraberry
shiraberry

”מפלי הריין - עלויות והסברים“

קרא עוד

מפלי הריין מומלצים מאוד לביקור. הם מרשימים בעוצמה שלהם ומרהיבים. ביקרנו עם ילדים דרך טירת לאופן. (אפשר גם דרך הגדה הצפונית שפחות מומלצת בעיני) בגדה הדרומית החניה חינם והכניסה לטירה - 5 פרנק. שילמנו ביורו ולא היתה בעיה עם זה. ילדים עד גיל 5 ללא תשלום. הטירה היא בעצם מעבר וירידה במדרגות למפלים. (קיימת גם אפשרות לרדת במעלית) . במהלך הירידה יש מס'' מרפסות תצפית. כשמגיעים למטה, יש קופה לקניית כרטיסים לסירות בכמה מסלולים. אנחנו קנינו למסלול הכחול (20 דק'') שהוא מעולה ומגיע עד המפלים במרחק נגיעה ממש כך שרסיסי מים משפריצים על האנשים בסירה. עולה 6 פרנק לאדם. כדי להגיע לסירות במסלולים השונים לוקחים סירה אדומה (2 פרנק למבוגר) לגדה השניה (שייט של דקה) . בגדה השניה ישנה מסעדה, אפשר לקנות שם גלידה ולהנות מהנוף של המפלים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הדר זך
הדר זך

”מפלי הריין“

קרא עוד

מפלי הריין שבשוויץ זהו מקום יפהפה ומרשים.

אנו טיילנו שם במשך כמה שעות ונהיננו מכל רגע.

אנו לקחנו את השייט שנמצא שם ממש למעל המפלים. השייט הוא כיפי ומומלץ ובמיוחד לראות בסוף את המפלים מקרוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kate
kate

”מומלץ מאוד“

קרא עוד

ישנה חניה מסודרת בחינם באיזור טירת לאופן ומשם כניסה למפלים בעלות 5 פרנק שוויצרי.

המפלים מרהיבים ועוצמתיים מאוד. אפשר לשלב שייט בתוספת תשלום במקום לאחר הכניסה לאתר. העלות תלויה באורך השייט שרוצים לעשות. השייט הקצר והזול ביותר יקח אותכם לגדה השנייה ממנה ניתן לתצפת על הטירה בצורה הטובה ביותר ולאחר מכן לחזור בשייט חזרה לגדה איפה שחניתם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של pachinka
pachinka

”חוויה נחמדה ונעימה“

קרא עוד

ממליצים מאד שלא לוותר על מפלי הריין למי שמטיילים בשוויץ. היתרון הגדול, לדעתנו, הוא בעובדה שאפשר כמעט לגעת במים ולא רק ללכת על טיילת מרוחקת, כמו בהרבה מפלים אחרים בעולם. ניתן כמובן גם לשכור סירה, ישנה חנות מזכרות ועוד, אבל גם לבוא ולהסתובב רגלית. היה לנו מאוד נחמד ונעים (וכמובן גם חסכוני).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aoshri
aoshri

”הצד של טירת לאופן יותר מעניין“

קרא עוד

מסכימה עם הטיפים הקודמים. עדיף לבקר בצד של טירת לאופן. חניה חינם, כניסה לשביל 5 אירו למבוגר, חצי מחיר לילד.

מסלול מתפתל ויורד לנהר עם תצפיות רבות בדרך, קרובות למפלים עד כדי נגיעה. הצד השני נראה יותר כמו טיילת ארוכה עם נוף למפלים מרחוק. בתחתית השביל אפשר לעלות על הסירה שחוצה לגדה ממול (התשלום במקום), ומשם לעלות על הטיילת או לעלות על אחת הסירות שמתקרבות למפלים. אח”כ חוזרים לצד של לאופן ועולים במעלית אם אין כח ברגל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dira20
dira20

”מפלי הריין הגעה, עלויות ועוד“

קרא עוד

היינו במפלים לפני כשבוע. חניה בטירת לאופן – חינם. הכניסה עולה 7 אירו למבוגר, 5 לילד. ירדנו במעלית, והגענו למרפסות התצפית השונות – חוויה! המפלים שוצפים וקוצפים והמים עוברים ממש מתחת לאחת המרפסות. ביום שהיינו ולדעתי כבר בכלל, אין סירות המגיעות לסלע שבמרכז המפלים – האופציה כלל לא קיימת באפשרויות שבמקום. לקחנו “מונית סירה” לצד השני – 2 אירו לאדם. אין צורך לקנות כרטיס חזרה. אם הולכים מעט לאורך הטיילת ועולים למעלה ניתן לחצות גשר מכוניות והולכי רגל ולהגיע לטירת לאופן – 30-40 דקות הליכה נינוחה. להביא אוכל – יקר מאוד! תהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מפלי הריין גם מכיוון טירת לאופן“

קרא עוד

ניתן להגיע אל מפלי הריין גם מכיוון טירת לאופן. היתרונות של ההגעה לגדה הזו הם שניים: מגרש חניה בחינם, וכניסה למרפסות התצפית על המפלים מהטירה, בהן נמצאים ממש ליד המים. הכניסה למרפסות התצפית בתשלום. לאחר התצפיות ניתן לרדת לגדת הנהר ומשם לקחת סירה לגדה השנייה, ועוד סירה לצוק שבתוך המפלים. משלמים מראש בתוך הסירה על השייט לגדה השניה+ השייט לצוק. מי שלא מעוניין במרפסות התצפית יכול לרדת ישירות לגדת הנהר ומשם להמשיך בשייט אל הצוק. כדאי גם לרדת או לעלות במעלית הזכוכית הנמצאת בטירת לאופן וצופה לנהר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנשיםטובים
אנשיםטובים

”מרשימים ומהנים“

קרא עוד

היינו במפלי הריין במסגרת טיול ליער השחור באוגוסט 2015 עם 3 ילדים בגילאי 4 עד 10. למי שלא יודע, המפלים לא גבוהים, אבל מאד רחבים ועם זרימה מאד חזקה (בסגנון מפלי הניאגרה רק הרבה יותר קטן).

בחרנו בצד של בטירת לאופן Schloss Laufen. הטירה ממוקמת הרבה מעל המפלים ויש ירידה ארוכה יחסית (8 דקות בקצב מהיר, 20-30 דקות כטיול). יש מעלית (חינם) לחלק מהדרך אם רוצים (השתמשנו בה לעלייה חזרה). כשיורדים, לאט לאט רואים יותר (ומתרשמים יותר) מהמפלים עד שמגיע השיא של מרפסת התצפית הפתוחה. למי שרוצה אפשר לעצור פה ואז לעלות חזרה, או שאפשר לרדת עד שפת המים ולקחת שייט בתשלום לגדה השניה, ומשם אפשר לקחת שייט נוסף (יש כמה אפשרויות).

אנחנו בחרנו לחצות לצד השני ושם לקחנו שייט כללי שבו מתקרבים למפלים אבל לא עולים על הסלע. העליה על הסלע אסורה על ילדים קטנים. בחניון הטירה למעלה יש קפיטריה. הקפיטריה במקום לא מדהימה או זולה, אפשר מספיקה לארוחת צהריים.

בצד השני של טירת רות יש מזנון ואולי גם קפיטריה, וגם גינת משחקים קטנה. לא בדקתי או התעמקתי. לא ביקרנו בטירת לאופן עצמה (מעבר לחצייה שלה שזה השביל).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ShimsR
ShimsR

”עלות כניסה לטירת לאופן“

קרא עוד

מחיר כניסה עדכני נכון ל-15 ליולי – 5 אירו/ 5 פרנק שוויצרי, הנחה לילדים, חניה חינם. ניתן לחנות בחניה העליונה וללכת כחמש מאות מטר במסלול בצל ולשמוע את רעש המים ולנחש את המראה. ביום שהגענו לא היה עמוס. למתחם הטירה הכולל תצפית ממרפסת עליונה, ירידה למרפסת תחתונה וגישה לשייט לגדה השני.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מפלי הריין

אין עדיין פוסטים על מפלי הריין.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות