פארק אולימפיה
Olympiapark

3
(6)
פארק אולימפיה - למטייל (1) מתוך הטיפ של אסף1957
פארק אולימפיה מתוך הטיפ של roma2005 - למטייל (2) מתוך הטיפ של roma2005
פארק אולימפיה מתוך הטיפ של michalkls - למטייל (3) מתוך הטיפ של michalkls
פארק אולימפיה מתוך הטיפ של michalkls - למטייל (4) מתוך הטיפ של michalkls
פארק אולימפיה מתוך הטיפ של michalkls - למטייל (5) מתוך הטיפ של michalkls
פארק אולימפיה מתוך הטיפ של michalkls - למטייל (6) מתוך הטיפ של michalkls
Spiridon-Louis-Ring 21, 80809 München, Germany
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על פארק אולימפיה

3
6 מדרגים
0
3
0
1
1

6 המלצות על פארק אולימפיה

תמונת הפרופיל של roma2005
roma2005

”Olympiapark München“

קרא עוד

הפארק האולימפי נמצא בצפון העיר ניתן להגיע אליו ברכבת התחתית U3. בתוך הפארק תמצאו את האיצטדיון האולימפי (כניסה בתשלום) , מגדל אולימפי (כניסה בתשלום) , בריכת שחייה, Sea Life, מסלול מיני גולף, החלקה על הקרח, אתר הנצחה לי"א חללי הספורטאים שנרצחו באולימפיאדת 1972 ובו מסופר בלווי סרטון בשפה הגרמנית את כל השתלשלות האירועים, לא הרחק מאתר ההנצחה יש אנדרטה לזכרם עם שמות הנרצחים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אסף1957
אסף1957

”Flohmarkt שוק חופשי / פשפשים“

קרא עוד

את האולימפי פארק כולם מכירים, מה שרציתי לספר לכם שבסוף שבוע (יום שישי ושבת) במגרש החניה המערבי של הפארק מתקיים שוק חופשי / פשפשים. אנשים פרטיים באים עם מרכולתם או מה שאינם צריכים יותר. אפשר למצוא הכל, מאוד ססגוני. רצוי להתווכח במכירות. מומלץ יש הרבה שווקים בסוף שבוע צריך לעקוב באינטרנט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zalai
zalai

”שונה ממה שזכרתי“

קרא עוד

כחלק מהביקור שלנו במינכן, הקדשנו מספר שעות לביקור בפארק האולימפי. הייתי שם בתור ילד והזכרון שהיה לי משם היה חיובי, אך הפעם התאכזבתי. אמנם לא ביקרנו במוזיאון BMW וגם לא לקחנו את ילדינו הקטנים למגורי הספורטאים שם אירע הטבח, מאחר והם קטנים מדיי. את השעות שם בילינו במדשאות הגדולות ובין דוכני הממתקים שפזורים שם. האכלנו ברווזים ונכנסנו אל מה שהיה פעם המגרש האולימפי. לאכזבתי הגדולה, ולאור זה שלא היה לי מושג שזה בסך הכל משמש כאמפי גדול להופעות, נכנסנו למגרש בתשלום כמובן וחוץ ממושבים ומשטח בטון ענקי אין מה לראות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של michalkls
michalkls

”האנדרטה ל-11 ספורטאי אולימפיאדת מינכן 1972 “

קרא עוד

למי שנוסע למינכן ומעוניין לבקר בפארק האולימפי ולראות את האנדרטה שהוקמה במקום לזכר 11 הספורטאים הישראלים שנרצחו באוליפיאדת מינכן 1972, להלן הנחיות לאיתור פשוט של האנדרטה.

בחודש יולי האחרון (2015), במסגרת טיול לאוסטריה, ביקרנו גם במינכן, כנקודת ההתחלה והסיום של הטיול. התכנית כללה הגעה לפארק האולימפי וביקור באנדרטה ל-11 הספורטאים, ולכן עשיתי “שיעורי בית” והגעתי מצוידת במפה של הפארק ובמידע על כך שהאנדרטה היא מס' 6 במפה (מתוך הסבר שמצאתי באחד הפורומים פה באתר למטייל).
 אלא שכשהגענו לפארק, למקום שמסומן במפה שהייתה ברשותי במס' 6, לא מצאנו שום אנדרטה.

מישהו מקומי שראה אותנו מחפשים, הציע את עזרתו. הראיתי לו תמונה של האנדרטה שמצאתי באינטרנט, והוא הראה לנו על המפה שלנו איפה נמצאת האנדרטה.

אז ככה, מסתבר שקיימות שתי מפות שונות של הפארק. האנדרטה היא אכן מס' 6, אבל לא במפה שהייתה ברשותי (המפה מהאתר הרשמי של הפארק האולימפי). במפה הזו האנדרטה היא מס' 20. האנדרטה נמצאת על גשר שעובר מעל הכביש הראשי, במעבר בין מתקני הפארק לאזור המגורים (הכפר האולימפי).

מצרפת את 2 המפות. במפה הראשונה (עם המסגרת הכחולה) האנדרטה היא מס' 20. במפה השנייה (עם כיתוב “מפה 2”) האנדרטה היא אכן מס' 6. כדי להגיע למפה באתר יש לבחור בלשונית Olympic Park את Service Center, ולהקליק על Site plan and Parking fees.
 - צילום מהאוויר, בו סימנתי (בעיגול אדום) את מיקום האנדרטה.
 - תמונה של האנדרטה.

לביקור באנדרטה נדרש זמן קצר. בפארק עצמו אפשר לבקר זמן ארוך הרבה יותר.

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ana644
ana644

”הליכה מהנה ברחבי הפארק האולימפי“

קרא עוד

הגענו בעזרת שרותי הנווט לחניון גדול (חניה בתשלום במדחן בסיום השהות) בשעת בוקר. שוטטנו ברחבי המדשאות והגבעות ונהנינו מהאווירה הנעימה והרגועה של הקיץ הקריר. בהגיענו לאגם, ישבנו על כסאות הנוח לצפות בסקי מים בכבלים (בו התנסו ילדות קטנות וכן אנשים מבוגרים). הילדים קנו ממתקים מעניינים בדוכן והתגלגלו בתוך כדורים שקופים על-פני המים (5 יורו ל-5 דקות, למבוגר – המחיר 7 יורו). המשכנו בדרכנו ועלינו (בתשלום) למגדל ממנו התצפית הייתה מרהיבה, למעלה תערוכת להקות מוזיקליות.

משם המשכנו לאולם התצוגה של BMW, הסתובבנו בין הדגמים השונים של המכוניות המרהיבות והאופנועים הכבדים, כולל אפשרות לשבת עליהם לצורך התחושה ותמונה. אכלנו ונהנינו גם משירותי ה-WIFI במתחם. רגע לפני שחשבנו לצאת, ראינו את האנשים עומדים בצפייה דרוכה והבנו כי כדאי להישאר – אכן היה מעורר השתאות – הדגמה חיה של אופנוען עושה פעלולים ברחבי האולם ודרך גרמי המדרגות.

בעת חזרתנו לכוון הרכב בשעת צהריים, הפארק נראה שונה, תוסס ושוקק דוכני מזון, מתקני שעשועים ועוד. באזור גם מוזיאון בתשלום של גוף האדם וכן של עולם המים, לא נכנסנו. לציין כי גם לא הצלחנו למצוא את האנדרטה לזכר הספורטאים היהודים.

הטיפ עזר לך?

כתבות על פארק אולימפיה

מתוך הבלוגים - פוסטים על פארק אולימפיה

אין עדיין פוסטים על פארק אולימפיה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם