מסלול חד יומי ברומניה

מסלול חד יומי ברומניה - למטייל (1) מתוף הטיפ של mandanah
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של SONYS - למטייל (2) מתוך הטיפ של SONYS
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של SONYS - למטייל (3) מתוך הטיפ של SONYS
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של Iustin_3823578 - למטייל (4) מתוך הטיפ של Iustin_3823578
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של Iustin_3823578 - למטייל (5) מתוך הטיפ של Iustin_3823578
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של Iustin_3823578 - למטייל (6) מתוך הטיפ של Iustin_3823578
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של מינה223 - למטייל (7) מתוך הטיפ של מינה223
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של מינה223 - למטייל (8) מתוך הטיפ של מינה223
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של מינה223 - למטייל (9) מתוך הטיפ של מינה223
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של mandanah - למטייל (10) מתוך הטיפ של mandanah
מסלול חד יומי ברומניה מתוך הטיפ של mandanah - למטייל (11) מתוך הטיפ של mandanah
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

13 המלצות על מסלול חד יומי ברומניה

תמונת הפרופיל של yitriv
yitriv

”מסלול הליכה באיזור האגם בכביש הטרנספאגרשן“

קרא עוד

המסלול המוליך מהאגם לתחנת הרכבל התחתונה (מסומן בצלבים אדומים) הוא מסלול למיטיבי לכת! 7.5 ק”מ. בעיקר ירידה, רוב השביל מסולע או עובר בין שורשי עצים. המסלול יפה ונקי, אך מחייב כושר מתאים. לא פגשנו מטיילים בכלל במהלך המסלול (בניגוד להמון האדם באיזור האגם) לנו לקח לעשות אותו כחמש שעות (הורים עם שני תיכוניסטיים) וסיימנו אותו ללא כוחות. בסוף המסלול ניתן לעלות בחזרה לאגם ברכבל (פועל עד 17:00) - משלמים ביציאה בתחנה העליונה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של SONYS
SONYS

”מסלולי הליכה ברומניה למשפחות+“

קרא עוד
  • Cheile Turzii מסלול למשפחות יפה ומסודר בקניון הכולל מספר גשרים ונחל זורם עם שני אפשרויות 1. ללכת עד שרוצים ולחזור, קל, גג שעתיים. 2 מסלול מעגלי קשה יותר עם עליה של 350מ'' באורך 7 ק"מ-בונוס: לפני ההליכה באחד המסלולים יש אומגה שאורכה בערך 500מ שתחילתה הראש ההר לפני הירידה עם הרכב לחניון {חד כיווני יש להתארגן עם הרכב }
  •  
 
  • Cheile Borzești מסלול לא מתויר ונחמד לאורכו של נחל עם מספר מפללונים ומפל אחד בנוני ונחמד בסופו. 3 ק"מ הלוך חזור. אפשר ללכת דרך הנחל הימני ואז יש מצב שמרטבים את הנעלים. המסלול השני, השמאלי יותר, מעל הנחל ויש קצת עליה חדה בתחילתו ואחרי קילומטר אחד מתמזג עם הנחל. חנינו את הרכב במלון הסמוך באישורם
  •  
  • Cascada Urlatoarea מסלול נחמד וקליל ביער עם עליה מתונה של 200מ בסופו מפל מרשים אורכו של המסלול 3.8 ק"
  • 7 סולמות Canionul Șapte Scări מסלול נחמד שבסופו קניון יפה עם סולמות ומים זורמים. יש לשלם כניסה ליד הקניון (שעה הליכה מהרכב שימו לב הבותקה נפתח ב10 בבוקר, אם הפקח התעורר בזמן, כלומר הקניון סגור עם שער) . עולים את הסולמות ושוברים ימינה וחוזרים לעמדת התשלום. משם אפשר לבחור לחזור באומגות או ברגל. לגבי האומגות אפשר לבחור לעשות 21 מקטעים או 37 מקטעים, שיגיעו כמעט עד האוטו. לדעתנו 21 מקטעים ממצה את הענין.האומגות בין העצים וצריך לעבור בין עץ לעץ רגלית וכמובן זה עצמאי לחלוטין ללא שום פיקוח או השגחה. היה ממש כיף.המסלול מאוד מתוייר כדאי להגיע מוקדם.
  • Prapastiile Zarnestiului מסלול מעגלי שנראה מקסים, שלא הצלחנו לבצעו בגלל שיפוץ הכביש סינאיה-בראשוב. 11ק"מ 580מ'' גובה שבמרכזו בית קפה ותצפית מדהימה.יש כמה אפשרויות הליכה בחלק התחתון "והיפה" של המסלול.
  •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של החרדי הנווד
החרדי הנווד
2

”דרך כביש יפהפה“

קרא עוד

יצאנו מהאזור של בראן על כביש 73 לכיוון העיר קמפולונג.

ונחשפנו לאחת הדרכים היפות והציוריות ברומניה.

הרים וגבעות טבולים בירוק וכפרים ציוריים.

בדרך עצרנו גם לחליבה אורגינלית של פרה (לכל המעוניין בחלב ישראל למהדרין) .

בקיצור דרך יפיפיה ולא מתויירת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אילן_3318176
אילן_3318176

”טעות שכולם עושים בטיול מבוקרשט לטירת דרקולה לסינאיה ובראשוב“

קרא עוד

בהמלצות לטיול מבוקרשט לטירת דרקולה ולהרים כולם המליצו לנסוע לבראשוב (2.5-3.5שעות) ומשם לנסוע לטירת דרקולה (30 דקות זמן המעבר לתחנה אחרת כולל המתנה ומשם יש אוטובוס 54 דקות לבראן העיר של דרקולה) שימו לב ש 54 דקות אלה הם חזרה לכיוון שהגענו מבוקרשט רק בצד השני של ההרים, אלה המלצות מוטעות ביותר! המלצה שלי למסלול הרבה יותר טוב:

לצאת מבוקרשט לסינאיה מתחנת Bucuresti Nord בן השעות 6-7 בבוקר Http://mersultrenurilor.infofer.ro/imtif/rute.aspx? Lng=En לשים לב לא לקחת רכבות שיותר משעה וארבעים דקות לנסוע לסינאיה לעלות לרכבל-Telecabina (Gondola) Sinaia, זה רכבל מהגבוהים ביותר באזור, הוא מגיע לגובה 2050 מטר (ולשים לב שהכרטיס ל Cota 2000 שזה הנקודה הגבוהה ביותר) מחליפים רכבל באמצע כשהייתי יום שני היה סגור Https://www.sinaiago.ro/en/go-Fly-3 מחיר Https://www.sinaiago.ro/en/tariffs 55 Lei לעליה וירידה, יש עוד רכבל בעיירה Bustani הסמוכה, תחנת רכבת אחת אחרי סינאיה שגם מגיעה לגובה 2000 מטר Http://muntii-Bucegi.ro/en/cable-Transport-Busteni/ יום שלישי סגור.

משם לקחת מונית (55 דקות) לבראן העיירה שבו נמצאת מצודת דרקולה (אין אוטובוסים) (שעה שהייה) זה מסלול שעוקף את ההרים ופתוח כמעט כל השנה (גובה הכביש המרבי 1100 מ) משם אוטובוס 7 Lei לבראשוב Brasov (ניתן לנסוע באותו אוטובוס עד ראשנוב - Rasnov למצודה שלא כל כך המליצו עליה ולא בטוח שיש מספיק זמן לכך עוד שעה ורבע עיכוב כולל המתנה לאוטובוס) בבראשוב כדאי לעלות ברכבל Tempa Cabel Car להר שצופה על כל בראשוב גובה בערך 900 מטר יום שני סגור כשהייתי היה חג וחיכיתי בתורים בעליה וגם בירידה 45 דקות כל פעם, ניתן להגיע משם ברגל למדרחוב של בראשוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של moralon
moralon

”מסלול ארוך בערוץ טורזי“

קרא עוד

לנכנסים לערוץ טורזי מכיוון Cheile. לאחר הכניסה לערוץ ישנה בקתת עץ ומאחוריה מתחילים שני מסלולים, אחד בן 6 ק”מ מעגלי ואחד בן 14 ק”מ.

הלכנו את המעגלי, עליה תלולה המובילה לתצפית יפהפייה על הערוץ, ומשם על קו גובה וירידה לכניסה השנייה לערוץ. משם מממשיכים בהליכה כשעה עד שיוצאים בכניסה ממנה הגעתם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yacov12
yacov12
1

”טיול לקניון דמבוביצ'וארה המדהים “

קרא עוד

באוגוסט 2015 טילנו במשך 12 יום טיול משפחתי ברומניה היפה, בחלק מהימיים לנו בברשוב וממנה ביצענו טיול כוכב באחד הימיים ביצענו טיול של 5 שעות לקניון דמבוביצ'וארה (Dambovicioara) המדהים לאחר ביקור בשמורת הדובים. הנסיעה היא לכיוון דרום לאחר העיירה Bran מתחילים לנסוע בכביש לכיוון Moieciu De Jos הדרך מדהימה ביופייה ולרגעים חושבים שאנחנו מטיילים בשוויץ, בשלב מסוים הכביש מתחלף לכביש מספר E574 לכיוון Dambovicioara. קטע הנסיעה בכביש בין Moieciu De Jos לדמבוביצ'וארה מדהים ביופיו, מדובר בקטע נסיעה של שעתיים לכל כיוון עם נופים מדהימים לכפרים אותנטיים היושבים בבקעות ציוריות, בצידי הדרך מוכרות נשים רומניות את מרכולתן – גבינות, ליקר, נקניקים.

ביציאה מהכפר דמבוביצ'וארה, במרחק כמה קילומטרים מגיעים לערוץ הנחל Dambovicioara מקום מדהים ביופיו. ערוץ של נחל צר ומתפתל. שמשני צדדיו צוקים גבוהים ונחל זורם לצד הכביש. מחיר הכניסה 2 ליי לרכב. ניתן להחנות את הרכב וללכת לאורך הנחל ברגל. ניתן להמשיך לאחר קניון Dambovicioara ולבקר במערת נטיפים ביקור שאנחנו לא ביצענו. בכפר דמבוביצ'וארה קיימת מסעדה מעולה. לארוך כל קטעי הנסיעה קיימים מקומות לעצירה לצילומי נוף מדהימים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mandanah
mandanah

”מסלול הליכה מדהים ביופיו“

קרא עוד

מסלול מדהים ברומניה אשר מצאתי עליו המלצה אחת באתר זה, ואין לי ספק כי הוא זכאי לעוד… השמורה מכונה גם Prapastiile Zarnestilor ומדובר במסלול שאורכו הליכה שאורכו מספר קילומטרים, בין צוקים מדהימים שגובהם מגיע ל-200 מטר (!). לצוקים אלו מגיעים מטפסים מרחבי אירופה. ניתן להמשיך ולטייל גם בהמשך במסלולים מסומנים, ואנו חזרנו לאחר צעידה בת כשעה וחצי מאילוצים של תכנון מוקדם, שלא כלל את השמורה הנפלאה הזו, אך הבטחנו לעצמנו לחזור ולשריין לה יום שלם.

למידע נוסף: www.infopensiuni.ro/cazare-moieciu/obiective-turistice-moieciu/rezervatia-naturala-cheile-zarnesti_4091

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של זיו אורן
זיו אורן

”מסלול הליכה בין אגמי סובאטה“

קרא עוד

בעיירה סובאטה (Sovataׂ) ישנם אגמים בדרגת מליחות שונה. העיירה בנתה מסלולי הליכה בין האגמים בשילוב של דקים מעץ. בזמן ששהינו במקום (אוגוסט 2014) הקמת הדקים היתה בשלבים סופיים וכללה בעיקר את הצבת השילוט ותאורת לילה. ההליכה קלה ומאפשרת לעבור בין האגמים. לחלק מהאגמים הכניסה בתשלום ולחלקם בחינם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של זיו אורן
זיו אורן

”כביש להרי בוצ'גי“

קרא עוד

כביש 714 שמתפצל מכביש 71 ליד סינאיה עולה למישור של הרי בוצ’גי ומתפצל שוב לאגם Scropoasa. מאפשר טיול רגלי בהרי בוצגי ללא עליה ברכבל. הכביש להרי בוצ’גי סלול ונוח לנסיעה. הכביש לאגם לא סלול, אבל אין בעיה של עבירות. ניתן להקיף את האגם או ללכת לאורכו ברגל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של joegreat
joegreat

”טיפים לנסיעה מבוקרסט לבראשוב“

קרא עוד

טיפ 1: צאו מבוקרשט בשעת בוקר מוקדמת. טיפ 2 חשוב מאוד: הימנעו, אם ניתן, מיציאה בימי שבת וראשון, הפקקים בדרך צפויים לעכב אתכם זמן רב מאוד. לתשומת לבכם, חלק מהדרך מבוקרשט לעיר היפהפייה בראשוב היא בכביש דו-כיווני והנסיעה מסורבלת ומעוכבת לעתים קרובות בגין "פס לבן" ותנועה כבדה של רכבים כבדים ואיטיים.

תחילת הנסיעה באוטוסטרדה מהירה, ללא תשלום, אך עם מצלמות מהירות של המשטרה, ולאחר כמחצית הדרך כניסה לכביש דו-מסלולי. הנופים יפים ומאחר שמדובר במרחק של כ-140 ק"מ יש לקחת בחשבון נסיעה של כשעתיים וחצי בתנאי דריכות והקפדה על המתרחש בכביש.

טיפ 3: זהירות - הנהג הרומני הממוצע, עם כל הכבוד, אינו זהיר במיוחד בלשון המעטה, רבים עוקפים בפראות בפס לבן, חותכים, נדחפים, לא נעים ואפילו מסוכן! היזהרו גם מבעלי חיים כמו חמורים, סוסים ופרות הנמצאים לעתים בצידי הדרכים! לא אחת תשתרכו לאחר עגלות רתומות לסוסים - סבלנות, הגעתם לרומניה.

תיהנו מהנופים החדשים בדרך, הבנות העומדות בצידי הדרכים אינן ממתינות לטרמפים, הן בעבודה, הפרות והסוסים רועים באחו, ההרים גבוהים ברקע והכל גם בעונה זו של השנה ירוק ומרהיב. תכננו עצירה ראשונה בעיירה היפה סינאייה וסורו אחר כבוד לטירה המפורסמת של ולד צפש הנמצאת סמוך-צמוד לה. סיירו בעיירה תחילה לפי מדריך ואחר כך היכנסו לטירה. מסינאייה לבראשוב יש עדיין כמחצית השעה נסיעה, אך מדובר בהערכה גסה התלויה במצב התנועה!

שימו לב: אל תעזו לנסוע בימי ראשון בכיוון ההפוף, מצפון (למשל מבראשוב) לסינאייה או לבוקרסט, צפוי פקק אדיר של שעות בכביש הדו-מסלולי ומדובר בסיוט מתמשך!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי ברומניה

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי ברומניה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות