אני ממליצה למי שמחפש חופשה קצרה של חמישה ימים בעיר מדהימה ובכפרים הסמוכים לה, מבחינה תרבותית, קולינרית, נופים עוצרי נשימה, אדריכלות ובעיקר אנשים חמים, אדיבים ומסבירי פנים, להגיע לבטומי, גיאורגייה. ביקור בעונה (מרץ 2018) הסתבר כמתאים ביותר, אמנם בין 13-20 מעלות ביום ובלילה נמוך יותר, אך, התיירות השקטה, אפשרה מרחב לטייל בלי עומס שמאפיין את הקיץ, מאחר וזו עיר מאוד תיירותית בתקופת הקיץ.

הגעתי ללא ציפיות מיוחדות, אלא רק במטרה להתאוורר ו”לנקות את הראש”, כי שמעתי שזהו מקום שקט ונחמד, אך החוויות שהיו לי בבטומי הפכו את החופשה להנאה צרופה; החל מהשהייה במלון הילטון, שלהפתעתי, היה ברמה של חמישה כוכבים + עם כל הפינוקים והנוחות.

המלון נמצא מצדו האחד מול פארק “ה- 6 במאי” ומצידו השני, צופה אל הים השחור והטיילת המפורסמת. ביום השני, חיכו נהגים מחוץ למלון שהציעו טיולים יומיים בבטומי והסביבה, ממליצה החום על Robert/niko +995555615220 שיציעו לכם טיולים ברחבי בטומי ביום/לילה ובסביבה הסמוכה (כפרים, טיול בהרים, ביקור במפלי מים, הגן הבוטאני, מבצר עתיק לחובבי אדריכלות, נהרות שוצפים ונופי טבע עוצרי נשימה – מומלץ!)

חובה לא לפסוח על השווקים האותנטיים, לטעום חאצ'פורי, חינקאלי, לחם מקומי ועוד, המטבח הגרוזיני מעולה בטעמים, נינוחות וטריות.