סידורים ומידע כללי

טיסה :

טיסת הלוך - מישראל ללרנקה בקפריסין – ההזמנה בוצעה דרך אתר אל על, טיסה הופעלה על ידי סאן דור.

בדלפק בשדה התעופה בדקו לנו רק את המשקל של המזוודות הגדולות. לא בדקו מידות של תיקים/מזוודות.

מלרנקה לאבו דאבי-  עם חברת התעופה וויז WIZZ – הוזמן ישירות מאתר וויז.

בדלפק בשדה התעופה בדקו לנו רק את המשקל של המזוודות הגדולות. לא בדקו מידות של תיקים/מזוודות.

עלינו לטיסות כל אחד עם תיק גב ומזוודה גדולה לבטן המטוס. בתוך כל מזוודה גדולה שמנו מזוודת טרולי קטנה כדי שיהיה לנו לטיסת החזור (שבה אפשר לחזור רק עם טרולי, בלי תיק גב + המזוודות הגדולות).

מידות תיקים ומזוודות בחברת סאן דור (אל על)- דרגת CLASSIC

מידות תיקים ומזוודות בחברת WIZZ

טיסת חזור – הוזמנה ישירות מהאתר של חברת התעופה איתיחד – טיסה ישירה מאבו דאבי לישראל.

בדלפק בשדה התעופה בדקו לנו גם את המשקל של הטרולי הקטנות שעולות איתנו למטוס (הם מקפידים על ה 7 ק"ג, שמים תגית על המזוודה על המשקל שלה) וגם את המשקל של המזוודות הגדולות. לא בדקו מידות של המזוודות.

מידות תיקים ומזוודות בחברת Etihad Airways – דרגת Choice

מלונות : מקומות הלינה הוזמנו מראש מאתר בוקינג. אני ממליצה להזמין את הלינה לאחר שמסיימים עם הזמנת הטיסות, ואם עושים זאת, אז להזמין עם אופציה לביטול וכולל לפחות ארוחת בוקר. אם מזמינים כמה חודשים מראש אז אפשר להגיע למחירים ממש משתלמים (לפחות 4-5 חודשים מראש). בטיול שלנו יצא לנו להיות ב 3 מלונות – התכנון המקורי היה להיות רק במלון רדיסון אבל עקב ביטולי טיסות (וויז וישראייר) בסופו של דבר יצא לנו להזמין 3 מלונות שונים.

ביטוח בריאות כולל כיסוי קורונה : דרך אתר האינטרנט של חברת הראל  (יש הטבה למחזיקי כרטיס ויזה CAL)

הזמנת מט"ח מבנק הפועלים שאוספים בשדה התעופהhttps://order.flymoney.com/

מסמכים : דרכון בתוקף, רישיון נהיגה ישראלי+בינלאומי, אישורי הזמנות של האטרקציות (מודפס או באפליקציות) , צ'ק אין לפני הטיסה (אין צורך בויזה).

אטרקציות : כמעט לכל האטרקציות הכרטיסים הוזמנו מראש. ההזמנות בוצעו דרך אחת מאלו :

-        דרך האתר הרשמי של המקום

-        אתר/אפליקציה TIQETS   https://www.tiqets.com/en/

-        אתר/אפליקציה GETYOURGUIDE   https://www.getyourguide.com/

-        אתר/אפליקציה KLOOK   https://www.klook.com/

באפליקציות קיבלתי מידי פעם לא מעט קופונים של עד 10% הנחה אחרי שחיפשתי מקומות או לאחר ההרשמה אז שווה לעשות חיפושים ולהמתין קצת וכל פעם שמקבלים קופון לנצל אותו להזמנת האטרקציה הבאה (ההמלצה שלי לעשות רשימה של כל האטרקציות שאתם רוצים ללכת עם העלויות שלהן ולהפעיל את הקופונים באטרקציות שהן הכי יקרות כי אז זה יחסוך לכם יותר כסף). מה שנוח גם באפליקציות זה שאפשר להזמין את הכרטיסים עם אפשרות ביטול של עד 24 שעות לפני ההגעה וככה להיות רגועים במידה ומשהו ישתנה אם מזמינים הרבה זמן מראש (דבר שלא תמיד מתאפשר אם מזמינים ישירות דרך האתרים של המקומות.

סים חו"ל : כבר שנים משתמשת בסים של גלובל סים (פלאפון)

אתר : https://www.pelephone.co.il/digitalsite/heb/abroad/global-sim/

הסים עבד מעולה באמירויות כולל וואטסאפ (צ'ט, שיחות קוליות ווידאו)

אפשר להטעין אותו מראש או בכל רגע נתון ולשמור אותו לנסיעות הבאות ככה שלא צריך כל פעם לקנות סים חדש, אין דמי מנוי, משלמים מראש על החבילה וזהו. כל חבילה תקפה ל 3 שנים. כל המידע באתר של פלאפון, לפעמים יש הנחות דרך כרטיסי האשראי (כמו ויזה מקס). המינוס שכן מצאתי לכרטיס, זה שאי אפשר לקבל הודעות SMS. כל השאר עובד רגיל כאילו אנחנו בארץ כולל ווייז, וואטסאפ וכל שאר האפליקציות.

רכב השכרה בחו"ל :  שכרנו מראש רכב מאתר https://www.discovercars.com/

המחיר הסופי שם כולל הכל פרט לביטוח ביטול השתתפות עצמית ותוספות שיש שם פירוט באתר לתשלום בנפרד.

שכרנו רכב בדרגת Intermediate SUV (Ford EcoSport) מחברת ALAMO –קיבלנו בפועל רכב סיני בשם JAC S3 שנת 2023 (סוג של קרוסאובר) – רכב שאולי נמצא חצי שנה על הכביש שבדיעבד לא מומלץ בכלל לקחת כזה אם מציעים לכם אותו. רכב מרווח מאוד, נוח לישיבה, מערכת מולטימדיה נחמדה אבל בזה מסתיימים כל היתרונות שלו – התאוצה שלו גרועה, מתלים גרועים שכל במפר מרגישים טוב מאוד, שותה דלק ברמה לא סבירה בכלל, פלסטיקים פשוטים, בקיצור ממש לא. לפחות, עלות ההשכרה לכל התקופה היתה זולה יחסית, בערך 1200 דירהם כולל ביטוח בסיסי. ראוי גם לציין כי חובה לבוא עם רישיון בינלאומי (הם מבקשים רק אותו) ועם כרטיס האשראי שעל שם האדם שעבורו בוצעה ההזמנה. זה חובה- בלי אלו רוב הסיכויים שההזמנה תבוטל.

ביטוח ביטול השתתפות עצמית לרכב שכורhttps://carinsurent.com/he/

עשיתי בקישור הנ"ל את הביטוח ביטול השתתפות עצמית לאחר קריאת המלצה באתר הזה : https://www.fly.tooty.co.il/%d7%91%d7%99%d7%98%d7%95%d7%97-%d7%90%d7%a7%d7%a1%d7%a1-%d7%94%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a-%d7%94%d7%9e%d7%9c%d7%90/

דלק : מאוד זול! תידלוק מיכל כמעט ריק בערך 100 דירהאם. עלות דלק בכל הטיול יצא לנו כ 300 ₪.

חניונים : כמעט תמיד בחינם!!  בדובאי ובאבו דאבי יש ברחוב חנייה בתשלום באמצעות מדחן. (לשמור תמיד מטבעות של 1 דירהם למדחנים- בימי ראשון החנייה חינם זה רשום במדחן אז לשים לב אם רשום לא לשים סתם כסף, חנייה ברחוב זה משהו כמו 2 דירהם לשעה). החניונים בהגעה למלונות/קניונים/אטרקציות ועוד גדולים מאוד וחינמיים , כמעט תמיד יש VALET PARKING שזה שירות חינמי שאתם יורדים בכניסה ומישהו מחנה לכם את הרכב ואותו דבר מחזיר את הרכב (מקובל לתת טיפ של לפחות כ 10-15 דירהם לפחות וכמובן הם לא יתנגדו ליותר :) בכל פעם שאתם מקבלים שירות כזה). כמו כן, בכל חניון שם יש שוטפי מכוניות – איך שאתם תצאו מהרכב כבר אחד מהם יבוא ויציע את שירותו- אם אומרים להם לא תודה הם הולכים וזהו. עולה 26 דירהם לשטיפה חיצונית.

טיפ : בכל מקום שאתם מחנים את הרכב, צלמו תמיד את מקום החנייה כולל את העמוד לידו עם הצבע/מספר, וגם את סביבת החנייה והחנות הראשונה שאתם רואים אחרי שאתם יוצאים מהחניון – ככה יהיה לכם יותר קל לחזור לחנייה כי אפשר ללכת שם לאיבוד בקלות.

כבישי אגרה : החיוב נעשה ישירות מול חברת ההשכרה לאחר שמחזירים את הרכב. מקטע עולה כ 4 דירהם.

אפליקצית ניווט : אפליקציית וויז Waze - עבדה מעולה, יש לשים לב לחצים של הנתיבים. לפעמים גם השתמשנו בגוגל מפות כשהוויז לא היה מאופס על עצמו אבל ממש פעמים בודדות זה קרה, טוב שיהיה מעודכן לגיבוי.

חוקי נהיגה : דומים מאוד לחוקים בארץ. תרבות הנהיגה אירופאית ורגועה. יש הרבה מצלמות לשים לב למהירות המותרת (בעיקר לפני כניסה למנהרות שהמהירות משתנה, יש מצלמות , אם יתפסו אתכם במהירות גבוהה מהמותר תוך שבוע הדוח יהיה לכם במייל). בכבישים מהירים היא יכולה עם להגיע גם ל 140 קמ"ש ואולי אף יותר. יש מלא שילוטים ברורים ומובנים לאורך כל הדרכים.  ככה שלגמרי מומלץ להתנייד ברכב שכור!

חשמל : מתאם סוג G (בריטי) בעל 3 פינים מלבניים. אפשר לקנות בכל טמבוריה או להזמין מאליאקספרס.

המשך בחלק 2......