פראג לילדים, לצעירים ולצעירים בנפשם

גן החיות - אולי אחד הגדולים באירופה, אפשר להעביר בו יום שלם. יש בפנים כמעט כל חיה שתחשבו אליה במתחמי מחייה גדולים ומרווחים, כולל מתחם יער גשם אקזוטי ואפילו דובי קוטב. המתחם גדול מאוד אז תכינו נעלים נוחות וכמה שעות פנויות. לבונוס יש גם רכבל באמצע שמשקיף על הכל.

מגיעים לתחנת הולושוביצה Nádraží Holešovice שנמצאת על הקו האדום של הרכבת התחתית ומשם אוטובוס 112 המגיע עד לשער גן החיות. כרטיס בכניסה עולה 200 קרונה למבוגר ו150 לילד עד גיל 15.

חנות הצעצועים "המליס" - החנות נמצאת ברחוב נא-פז'יקופה (Na Příkopě) שיוצא מכיכר ואצלב לכיוון פלדיום וכיכר הרפובליקה. מדובר בחנות ענק של שלוש קומות שמתפקדת כגן משחקים וכוללת מגלשה פנימית וקרוסלה. לרוב ניתן להתנסות במשחקים שונים, ישנן אטרקציות נוספות (בתשלום) כמו משחק מציאות מדומה בפראג של ימי הביניים, בית פרפרים חיים ותערוכת לגו. אם כבר שם עם הילדים, מומלץ לקפוץ ל"קו-אי-נור" (Koh-i-noor), חנות כלי ציור ויצירה עם מוצרים איכותיים מתוצרת מקומית. יש להם מספר סטים עם איתורים של פראג, אחלה מזכרת.

מוזאון דוקס וספינת גוליבר - בדרך לגן החיות ליד תחנת הולושוביצה Nádraží Holešovice נמצא בניין דוקס DOX המודרני המציג תערוכות מתחלפות של אמנות וארכיטקטורה מודרנית. המוצגים נורא מיוחדים גם אם אתם לא שוחרי אומנות ושווה להשקיע שעה במקום. המקום מפורסם במיוחד בגלל ה"ספינה", מאין מבנה עץ תלוי בגובה על הבניין שניתן לעלות עליו בשעות הפתיחה. בדרך לשם נמצא מועדון הלילה קרוס שלמען האמת אפילו יותר מעניין בשעות היום. המבנה מוקף בפסלי מתכת במרפסות ענקיות שהן בעצמן פסלי מתכת בסגנון סטים-פאנק. המסעדה-בית קפה פתוחה בשעות אחר הצהריים והערב. אם אתם באיזור בשעות יותר מוקדמות, מקום ממש (ממש) נחמד לבראנצ' - Kavárna Kafata

מגדל הטלוויזה של פראג - נחשב כאחד הבניינים המכוערים בעולם, אבל בעיני הוא נראה כמו משהו שילד תכנן. המבנה הוקם בתקופה הקומוניסטית בשטחו של בית קברות יהודי ישן שעדיין צמוד לאתר. ורק יותר מאוחר התקינו עליו את פסלי התינוקות של האמן דויד צ'רני. ניתן לעלות למגדל לתצפית בתשלום או למסעדה. מסביב בפארק יש בית קפה. בקיץ ישנו מיני גולף נחמד ובחורף משטח החלקה על הקרח. בחודשים החמים בפארק הצמוד Jiřího z Poděbrad יש שוק אוכל בסוף השבוע ולפעמים גם במהלך השבוע. אפשר לקחת משהו לאכול או גלידה מאחד בתי הקפה ולהשתזף קצת.

גבעת פטרין - קודם כל עולים בפוניקולור (מאין רכבת מונעת בכבלים) מתחנת Újezd לצמרת הפארק ולמגדל. מגדל פטרין שנבנה בסגנון אייפל מגיע לגובה 64 מטרים בלבד, אך בעזרת מיקומו על הגבעה משקיף על כל פראג. תוכלו לראות מלמעלה את העיר ואת אצטדיון הענק (בגודל של 8 אצטדיוני כדורגל) של סטראחוב שנמצא לידו. אחר כך אפשר להכנס למבוך המראות הצמוד. משם אפשר ללכת דרך הפארק לארמון ולראות את גני הפרי והכרמים ששירתו את המלכים בימי קדם.

סירות פדלים על הנהר (אפריל-אוקטובר) - באי ז'ופין Žofín שצמוד למרכז העיר יש ארמון קטן ויפה שעושים בו אירועים, בחודשים החמים אפשר לקחת סירת פדלים או משוטים ולראות את העיר מכיוון ההנהר. אפשר להביא איתכם משהו לשתות ולאכול ולעשות פיקניק קטן על הנהר.

 עוד אצלנו בבלוג:

https://www.facebook.com/Pragueindependenttourist/