בואי נתכנן לנו שוב טרק,שיהיה כייף כמו שהיה לנו כייף כשעשינו את הסובב מון-בלאן, כזה שיהיה בין בקתה לבקתה, עם נופים יפים ואנשים מעניינים שבטח נפגוש בדרך, זו היתה פונקצית המטרה.

מחקר מעמיק באתר hike.co.il ואמנון לנגי בעל הניסיון והסבלנות שריכז המון טיפים ומפות לאורך השנים, הגיע הספר וגם המפות.

שמונה חודשים לפני, החלטתי שנעשה אותו כמיטיבי לכת , עפ”י חלוקת מסלול שהציע אמנון באתר שלו, תכנון של שמונה וקצת ימי הליכה (במקום 11-12 כמקובל).

אני הייתי כבר אחרי כחודש של מירוצי שטח וטרקים ביוון ההררית, ככה שהרגשתי מצוין, יתר החבורה היו בכושר ומהר מאוד נכנסו לענינים.

אז מה היה לנו? סיכום כללי:

8 ימי הליכה מלאים ועוד רבע יום (האחרון)

120 ק”מ מצטבר + 8772 מטר עליות מצטברות + 9067 מטר ירידות מצטברות

סה”כ 17,839 מ' עליות וירידות!

תכנון מפורט 

7/8/2019 טיסת אלעל לונציה משם איסוף ע”י MATTEO הנהג והסעה ל- LAGO DE BRAISE

את הנהג מצאתי באתר Find Transfer שם מבקשים הצעות מחיר לפי היעד, והוא היה במחיר האמצעי מכל הצעות המחיר שקיבלתי 300E) – מומלץ בקבוצה ונוח מאוד.

כשלוש שעות נסיעה והגענו למלון Prager Wildsee (עלות 184E לזוג כולל חצי פנסיון)

בהגענו סביב השעה 13:00 לפני שניתן היה לבצע Check In. המלון יקר יחסית לאפשרויות אחרות, אבל היתרון הגדול הוא שממנו מתחילים את המסלול. עשינו ביום זה מסלול קצר מסביב לאגם (כ- 5 ק”מ) ובהתאם להמלצה של אמנון לנגי, לא חושבת שנכון להתחיל ביום ההגעה את הטרק, כי הטיסה מעייפת וכולי).

8/8/2019 יום הליכה מספר 1 – מאגם ברייס ועד בקתת פדרו

הליכה מהמלון Lago Di Braies לבקתת Pederu

מהמלון עד נק' התחלת המסלול – 1.5 ק”מ מתחילת המסלול

מתחילת המסלול ועד בקתת Pederu – מרחק של 13.7 ק”מ, 1030 מ' עלייה מצטברת ו- 961 מ' ירידה מצטברת

בקתת Pederu – היינו בחדר של 6 אנשים, 4 אנחנו ועוד 2 מטיילות מאוסטרליה, נקי ומסודר להפליא.

9/8/2019 יום הליכה מספר 2 – מבקתת פדרו ועד בקתת לאגאזוי

הליכה מבקתת Pederu לבקתת Lagazuoi – מרחק של כ- 19 ק”מ ועליה מצטברת של 1740 מטר, כולל ירידה ועליה לטבילה באגם שלפני העליה הגדולה לבקתה. ירידה מצטברת של 620 מטר.

היום הזה היה הקשה ביותר לחבורה – אם בגלל הקושי הברור של משך המסלול והעלייה המצטברת, או בשל העובדה של תכנון לקוי בצריכת המים, או בגלל שזה היה עבורם היום השני להליכה ואילו מאחריי היה חודש של ימי הליכה/ריצת שטח – בפועל כשדיברנו בערב בבקתה, היה זה היום הקשה מכל ימי ההליכה בטרק.

הבקתה עצמה – מקסימה, ממוקמת בגובה של כ 2700 מטר , חושבת שזו אחת מהנקודות הגבוהות במסלול. לפני הבקתה יש נקודות מסתור של מחפורים בהר ששימשו בזמן מלחמות העולם.

10/8/2019 – יום הליכה מספר 3 – מבקתת לגאזוי ועד בקתת אווראו

הליכה מבקתת Lagazuoi לבקתת Averau – מרחק של כ-12.5 ק”מ ועלייה מצטברת של כ- 660 מ', ירידה מצטברת של 930 מ'.

ביום הזה ויתרנו על ההמלצה לטפס לנקודת התצפית של בקתת N-Verau פשוט כי היו ערפילים והעדפנו לדבוק במסלול מוכר. בדיעבד מטיילים אחרים אותם פגשנו בבקתה ביום שלמחרת, אמרו לנו שלא מומלץ לטפס לתצפית כאשר יש חשש לגשם וראות לקויה.

בקתת Averau – היתה אחת מהטובות בעיניי במסלול (כל הבקתות היו מצוינות) – אוכל מצוין, מקלחת מדהימה (היינו בבקתה זו בשני חדרים פרטיים)

11/8/2019 – יום הליכה מספר 4 – מבקתת אווראו לבקתת סטאולאנזה

הליכה מבקתת Averau לבקתת Staulanza – מרחק של 17 ק”מ , עליה מצטברת של 640 מ' וירידה מצטברת של 1280 מ'.

12/8/2019 – יום הליכה מספר 5 – מבקתת סטאולאנזה לבקתת ואזולר

במקור היינו אמורים ללכת לבקתת Capanna Trieste אבל הבנתי יום קודם שזה יאריך לנו בעלייה ובחזרה למסלול וגם ההמלצות על הבקתה היו שנויות במחלוקת, אז שינינו לבקתת Vazzoler וטוב שכך מבחינת המסלול.

הליכה מבקתת Staulanza לבקתת Vazzoler – מרחק של 15.4 ק”מ , עליה מצטברת של 880 מ' וירידה מצטברת של 920 מ'.

הבקתה עצמה חמודה, ישנו בחדר אחד די צפוף וקטן, מים חמים עם מטבעות , אוכל טעים לארוחת הערב, ארוחת הבוקר די סטנדרטית.

13/8/2019 – יום הליכה מספר 6 – מבקתת ואזולר לבקתת פאסו דוראן

הליכה מבקתת Vazzoler לבקתת Passo Duran – מרחק של כ-13 ק”מ, עליה מצטברת 1157 מ' וירידה מצטברת של 1272 מ'. נופים מקסימים, הבקתה חמודה, אבל חמוד ביותר הוא בעל הבקתה! חמים ולבבי ביותר.

14/8/2019 – יום הליכה מספר 7 – מבקתת סאן סבסטיאן פאסו דוראן לבקתת פיאן דה פונטנה

הליכה מבקתת San Sebastian Passo Duran לבקתת Pian De Fontana – מרחק של כ-17 ק”מ , עליה מצטברת של 1120 מ' וירידה מצטברת של 1084 מ'. הבקתה עצמה היא באמצע שומקום – ללא מים חמים. ארוחת הערב היתה טובה , החברה התלוננו על ארוחת הדרך שלקחנו, שכללה מן חצי כריך לחם עם מה שביקשנו. לינה בחדר גדול עם הרבה אנשים – אטימי אוזניים כמובן שחובה.

מאחר ותיאמתי מראש כי את יום ההליכה האחרון נעשה ב- Via Ferrata Marmul, המדריך השאיר לנו את הציוד אותו לקחנו איתנו להליכה של יום המחרת (הוא פגש אותנו בתחילת מסלול כבלי המתכת והיתדות).

15/8/2019 – יום הליכה מספר 8 – מבקתת פיאן דה פונטנה לרפיוגי אלפיני 7

את היום הזה תיאמתי כאמור עם מדריך מוסמך UIGA, מרינו המקסים, מנהל בקתת Alpini 7.

את הציוד לקחנו איתנו ופגשנו אותו באמצע הדרך, בתחילת מסלול ה Via Ferrata.

אני חייבת לציין כאן מס' דגשים שכן לטעמי לא היו מודגשים מספיק באתר hike .

המסלול הזה פחות מתויר, ולכן יש לשים לב למפה ולסימונים (שאינם טובים). לקח לנו מעל חצי שעה למצוא את הדרך הנכונה בנקודת הפיצול בסימון שהיה בסלע. סיפור הדרך באתר hike אינו מדויק ומומלץ להיעזר ב- GPS ובקבצי GPX אותם מורידים מבעוד מועד.

אני חושבת שההמלצה באתר hike לבצע via ferrata ללא ציוד מתאים היא שגויה במקרה הטוב וחסרת אחריות במקרה הרע. מאחר ומרבית החבורה לא היתה בעלת ניסיון בסוג כזה תיאמתי מראש מדריך מוסמך וחסכתי את הצורך בלסחוב את הציוד הנדרש, ניתן גם לשכור בבקתה קודם (San Sebastian) או כמובן להביא מהארץ.

מרחק ליום זה היה כ- 17.7 ק”מ, עלייה מצטברת 1193 מ' וירידה מצטברת כ- 1200 מ'.

16/8/2019 – יום הליכה מספר 9 – מרפיוגי אלפיני 7 לקאסה ברורט-בלונו-ונציה

יום קצר, כ-8.5 ק”מ, ירידה מצטברת של 800 מ' ועליה מצטברת של 352 מ', יום קליל (כשעתיים וחצי מ- Settimini Refugi ל- Casa Brotet)

לארה, ארגנה לנו מונית שלקחה אותנו מהכפר Casa Brotet ל-Beluno לתחנת הרכבת, עלה לנו במונה 25E לארבעה איש. ומשם לקחנו רכבת לונציה (כ-9E לאדם)

תובנות כלליות:

המסלול קשה יותר מהסובב מון בלאן , מבחינת היקף העליות והירידות וקטעים שמשלבים לעיתים קצת Scrumbelling and Boldering, אך בעיני יפה יותר!

שלושה מתוך הארבעה אהבנו מאוד את ה- Via Ferrata – ממליצה בחום, רק עם ציוד ואם אין ניסיון רצוי עם מדריך מוסמך אלפיניסטי (מרינו מומלץ בחום: 1331 820 349 39+)

הבקתות שעשינו הן אלו גם שהומלצו ע”י אמנון לאנגי – ואכן עומדות בהבטחתן. הבקתה היחידה שהיתה יותר hard core היתה ב- Pian De Fontana פשוט כי היא אכן באמצע שומקום והחדרים גדולים ומכילים יותר מטיילים

רוב המטיילים היו איטלקים, גרמנים, אמריקאים ואוסטרלים

נראה שהמסלול פחות מתויר לעומת המון בלאן, יותר טיולי יום של משפחות בחלק מהמקומות ופחות טיילים שהולכים מבקתה לבקתה.

מקווה מאוד לעשות בשנה הבאה את AV2 :)