ביום ראשון (שבת)

הגענו לשדה בסביבות בשעה שתיים בצהריים לאחר יציאה מהמטוס מצאנו אוטובוס צהוב קו 100E הוא אוטובוס ישיר, היוצא משדה התעופה ומגיע למרכז העיר (Deak Ferenc Ter) .האוטובוס יוצא בין השעות 04:00 בבוקר ועד 12:30 בלילה, כל ½ שעה עגולה. ניתן לקנות כרטיסים (900 פורינט, כ-3 יורו) , בדלפק משרד התחבורה ההונגרי, Bkk, הנמצא ממש לאחר היציאה מהמכס, בצד שמאל. כמו כן ניתן לרכוש כרטיסים במכונה, הנמצאת בתחנת האוטובוס, או ישירות מהנהג. בקנייה מהנהג יש להכין סכום מדויק, כי הם לא מתעסקים עם עודף. תחנת האוטובוס נמצאת משמאל ליציאה מאולם הנוסעים. האוטובוס נוח ויעיל והנסיעה אורכת כ-30-40 דקות. מכיכר Deak Ferenc יש תחבורה לכל העיר והיא קרובה גם למלונות רבים בהליכה ברגל.

בחזרה אפשר לעשות אותה דרך, מ-Deak Ferenc Ter לשדה, כאשר האוטובוס עובד מ-04:00 בבוקר עד 12:00 בלילה.

שם קיבלנו חדרים שמינו את כל הדברים בחדר התרעננו ויצאנו לקניון westend שם קנינו סים ב5500 פורינט בחברה שנקרת telenor . אחרי קניית השים ישבנו לאכול באחת מרשתות האוכל המהיר . חזרנו לחדר לבשנו בגדים חמים ויצאנו לכיוון האי מרגוט. אי קטן הנמצא על נהר הדנובה, בו מתקיים מידי ערב החל מהשעה 21:00 מופע מזרקות מרהיב. שילוב של תיאורה, מוזיקה ומים. מדהים ממליצה בחום רב!!!

ביום השני (ראשון)

נתחיל את היום בהליכה לסיור בשעה 11 היינו בסיור עם מדריך ישראלי מדהים בשם תולי. לאחר סיום הסיור שאורך כ3 שעות ואותו נסיים ברובע היהודי שם יש שוק האמנים שנמצא שם בכל יום ראשון. ומשם נצא לכיוון בניין הפרלמט ולמלון. אחרי שחזרנו למלון יצאנו לקניון

המלון הקניון פתוח בימים ב'-ו' משעה 10:00-21:00 ביום שבת על שמונה וביום ראשון עד שש.

יום שלישי (שני)

נתחיל את היום בשוק המקורה (פתוח משעה שש בבוקר) נסתובב ומשם נסע למרחצאות גלרט (להכין מתחילת היום ציוד: בגדי ים ואוכל ומגבות מהמלון)חזרנו למלון לתקלח לישנוצ וליסוע למצודת הדייגים ומשם לארמון הבודה, משם נעבור לכיכר כנסיית סטפן לאכול את הגלידה רוזה גלידה בצורת פרח פתוח עד 23 ונחזור למלון (ברגל או במונית).

יום הרביעי (שלישי)

פננו מועדות לעיירה הציורית "סאנטנדרה" אשר נמצאת מחוץ לבודפשט.

נסיעה לעיירה הזו מתבצעת על ידי הרכבת הירוקה, אותה לוקחים מאזור האי מרגט. הנסיעה אורכת כ-40 דקות. מכיוון שהעיירה נמצאת מחוץ לבודפשט, הכרטיס החופשי ל-72 שרכשנו ביום הראשון לא מספיק ויש לרכוש כרטיס נסיעה מחוץ לבודפשט. את הכרטיס ניתן לרכוש בזמן הנסיעה מהכרטיסן בעלות של 310 פורינט.

לאחר 40 דקות נסיעה מגיעים לתחנה הסופית שהינה תחנת היעד שלנו: סאנטנדרה.

ביציאה מהתחנה יש להמשיך כ-400 מטר ואז מגיעים למתחם הציורי והעתיק של העיירה. במתחם הזה ישנם מספר מוזיאונים וביניהם: מוזיאון המרציפן – עלות כניסה 500 פורינט לאחד. במוזיאון מגוון רחב של יצירות ודמויות אשר פוסלו במרציפן וגם חנות מרציפן. מוזיאון המיניאטורות – כניסה 250 פורינט לאחד, מוזיאון של אמן מקומי אשר יצר פיסולים בגודל של פחות ממילימטר וישנם טלסקופים מיוחדים איתם רואים.

ברחובות העיירה אינספור חנויות מזכרות (יותר זולות ממרכז בודפשט, לכן מומלץ לקנות שם את המזכרות), מסעדות מקומיות וכמובן נהר הדנובה הנושק לעיירה.