פרולוג

(אני הרמינטור יואש ושחר)

לאחר סיום של כל שבוע סקי, מתחיל ה"ריטואל" הקבוע, לאן נטוס בשנה הבאה ?

בסיכום זה אנסה להתמקד בתכנון מראש ובארגון, ופחות בדברים האינדיבידואלים.

לפני שנתיים, טסנו לאישגיל ושנה שעברה גלשנו במאיירהופן.

ישנם נתונים רבים שאנחנו מכניסים למשוואה, בבואנו לבחור בסופו של דבר את אתר הסקי.

הנתונים כוללים בין השאר את איכות המסלולים, העיירה, האפרה סקי, המלון, מרחק האתר משדה התעופה ומערים נוספות, מחירי הטיסות ובתי המלון כך שבסופו של דבר מתבצע שקלול ואנו בוחרים את האתר הרלוונטי.

אנו קבוצה גדולה של למעלה מ 20 גולשים וכידוע לכם ל 2 יהודים יש 3 דעות שונות אז ל 20 ?!.

אנו קבוצה מאוד הטרוגנית המורכבת מרו"ח, אנשי הייטק, בעלי פאבים ועוד.

לאחר שקלול ושיחות רבות ולאחר שיגאל ("הרמינטור המפורסם") גם תמך, הפור נפל על מתחם הסקי סקיוולט והעיירה סול ומלון POSTWIRT - www.hotel-postwirt-soell.at

אתר סקיוולט יחסית לא ידוע לישראלים וכמעט לא קיים לגביו מידע בפורום למטייל.

האתר מרוחק רק כשעה ורבע משדה התעופה והוא אתר מקושר השני בגודלו באוסטריה (מעל ל- 280 ק"מ).

העיירה סול מאוד פופולארית על הבריטים, כמו כן היא גם קרובה יחסית ל אינסבורק
 (כ -50 דקות נסיעה) ולזלצבורג (כ- שעה נסיעה) לכן מי שרוצה בערב לצאת לעיר גדולה יכול לבצע זאת בנקל.

אנו סגרנו את החופשה בין התאריכים 21-29/1/2017 במלון POSTWIRT בעיירה סול.

המלון הינו מלון 4 כוכבים הממוקם במרכז העיירה והוא מדורג במקום הראשון בטריפ אדוויזר.

יצרנו קשר עם המלון וקיבלנו דיל של 909 יורו לאדם לחדר, משודרג לחצי פנסיון, הכולל סקי פס מורחב. כמו כן לאחר הסקי המלון מגיש ארוחת 4 צנועה.

כיוון שאנו קבוצה גדולה של גולשים וישנם אנשים עם אילוצים שונים (שומרי שבת, הורים לילדים קטנים, בעלי עסקים פרטיים) חברי הקבוצה הגיעו לחופשה במספר טיסות שונות: טיסת אל על משישי ועד לראשון או מראשון עד לראשון וטיסת לופטנזה משבת עד לראשון.

המקדימים להזמין שסגרו טיסה זמן רב מראש, הצליחו להשיג טיסות ב- 280$ באל על וב330$ בלופטנזה.

רובנו טסנו עם לופטנזה.

אנו מעדיפים (אפילו בקלאב מד), להיות מנויידים בחופשה ועל כן שכרנו רכבים בארץ דרך אוטויורופ, נציגת יורופקר ושם קיבלנו את המחיר הטוב ביותר (סגרנו רכבים מאוד מגוונים – סקודה סופרב סטיישין, אאודי 6A סטיישין, אאודי 4A סטיישין, במוו X4 ואני קיבלתי פולקסווגן טוארג).

מה שנותר לנו לבסוף לסגור זה ציוד לחלק מהאנשים ואני בדקתי מספר חניות להשכרת ציוד בעיירה סול, לאחר סקר רב, יצרתי קשר עם חנות בשם SNOW FUN בעיירה סול - www.snowfun.biz

שאלתי את בעל החנות מרטין בקשר למחירי ההשכרה והוא הסכים לתת לנו 30% הנחה על מחירי השכרת הציוד.

טיסה הגעה לאתר ושכירת הציוד והמלון

בתאריך 21.1.2017 טסנו החלק הארי ( 10 אנשים), באמצעות לופטנזה למינכן, הטיסה יצאה בשעה 07:00 בבוקר ונחתה במינכן בשעה 10:00. הלכנו לדוכן יורופקר ושם התחילה "החגיגה", אנו הזמנו מרצדס E סטיישין או רכב דומה, אולם לא היה (למרות שהזמנו אותו כ חצי שנה מראש...) במקום זאת קיבלנו ג'יפ טוארג (תא מטען יותר קטן ויותר קשה לקפל כיסאות) לאחר דין והדברים קיבלנו רכבים ונסענו בהתחלה לאאוטלט INGOLSTADT VILLAGE שנמצא כ -40 דקות צפונית לשדה התעופה.

באאוטלט יש חנויות רבות של מותגים וניתן להשיג שם מותגים במחירים יחסית זולים(למשל ג'ינסים של הוגו בוס ב-30 יורו ועוד), בנוסף במתחם חנויות מפעל של קולומביה, נורטס פייס, סולומון וחנות ספורט שמוכרת מותגים של ספיידר וקוג'וס), המחירים בקולומביה מאוד זולים וניתן להשיג שם מכנסי סקי ב-40 יורו, בחנות של ספיידר ניתן להשיג חליפה שבארץ עולה כ 4,500 ₪ ב-400 יורו וניתן לקבל על זה גם טקס ריפנד (החזר מס) של למעלה מ-13 אחוזים. אני קניתי שנה שעברה חליפה זוהרת של ספיידר כדי שניתן יהיה לראות אותי למרחקים... – אני למעשה הייתי "הסטיקלייט הימני כמו בהסתערות בצבא".

לאחר הקניות באאוטלט נסענו לכיוון העיירה, עצרנו לקנות מדבקה בדרך לכבישים באוסטריה – חשוב מאוד!! (ישנם אנשים ששכחו וקיבלו קנס גבוה).

הגענו למלון, פרקנו את המזוודות והלכנו לשכור את הציוד מ SNOW FUN, אנו קיבלנו ציוד בהתאם לרמה ששילמנו ב 30% הנחה, אני קיבלתי מגלשי ATOMIC NOMAD SMOKE TI ALL MOUNTAIN ROCKER , בחרתי את המגלשיים האלה, כיוון שלא היה צפוי שלג. כשבוע לפני שהגענו ירדו שלגים באופן רצוף (וזאת עד לכשלושה ימים לפני הגיענו לאתר), כמו כן מרטין אמר לי שאני יכול להחליף מגלשיים בהתאם למצב השלג.

כולנו גם שילמנו 8% עבור ביטוח.

לאחד מהחברים "נעלמו" מגלשי הסקי בהמשך השבוע מחדר הסקי במלון ומרטין צייד אותו במגלשיים חדשים ואפילו לא דרש שהוא יגיש תלונה במשטרה. ללא קשר קיבלנו ציוד מאוד איכותי במחיר יחסית זול וגם קניתי ממנו גוגלס חדשים במחיר זול משמעותי מחנויות אחרות.

אני מאוד ממליץ על החנות ועל מרטין, הוא הפגין ידע, מקצועיות, אורך רוח וסימפטיה רבה. יישר כוח.

שאלו את אחד החברה בחנות של מרטין, האם הם הגיעו דרך "סקי דיל", הוא אמר: “לא דרך "צחי דיל".

המלון מדורג במקום ראשון בטריפ אדוויסור בעיירה סול וניתן להבין מדוע.

החדרים גדולים, מרווחים וחדשים ארוחת הבוקר טובה ובכל ערב ניתן לבחור מנה עיקרית ממבחר (צמחוני, דגים, בשר ועוד), בקבוצה היו לנו שומרי כשרות שקיבלו דגים שאפו אותם בנייר כסף והיה לנו בחור טבעוני שקיבל כל יום מנה מיוחדת.

האוכל היה מושקע.

הספא יחסית גדול, לא כמו הספא במלון סטראסס במאיירהופן, אולם היו בו 2 סאונות יבשות, סאונה אחת רטובה, חדר אינפרא רד ובריכה מחוממת שניתן לשחות בחוץ, היה חסר רק ג'אקוזי.

השרות במלון היה מצוין, אני מאוד ממליץ על המלון וכולם ציינו אותו לטובה והיו מרוצים.

אתר הסקי

אתר הסקי, סקיוולט, הוא אתר המקושר השני בגודלו כיום לאחר סינט אנטון, ויש בו כ-280 ק"מ של מסלולים. כעיקרון ניתן לגלוש בכל האתר אם יוצאים מסול, אולם כפי יגאל (הרמינטור) כבר ציין, זה פחות נוח. אנחנו העדפנו לייעל ולנהוג למספר מקומות באתר כפי שאציין בהמשך.

באופן כללי מצב השלג היה מצוין תודות לסופות שהתחוללו טרם הגעתנו.

המסלולים מאוד מתוחזקים, רוב המעליות מחוממות ו"סלחניות" והמסלולים מדהימים. לא אחת קרה שלא הבנתי מדוע המסלולים סומנו בצבע השחור. והמסלולים במתחם בגדול דומים.

SCHELFFAU – ביום הראשון נסענו לעיירה ונהנו מאוד מהמסלולים שם. אני אוהב מסלולים ארוכים ונופים ועל כן היינו מגיעים לפסגות וגולשים עד לעיירות למטה. לדוגמא אנו גלשנו במסלולים 60 ו 63 לעיירה SCHELFFAU ובמסלול b1 לעיירה BRIXEN (מסלול מקסים).

SOLL –ביום השני לקחנו את הסקי בס וגלשנו בסולואני מציין רק את המסלולים הארוכים לעיירה לדוגמא מסלול a40 לעיירה SOLL ומסלול 30 המקסים לעיירה ITTER

ומסלול a20 לעיירה HOPFGARTEN .

KITZBUHEL – ביום השלישי נסענו לקיצבול והמסלולים היו נהדרים, אני רק רוצה לציין שני דברים: את הגונדולה הענקית S3 הענקית שמחברת בין 2-האתרים שם –באחת הפעמים נתקענו שם כ 15-דקות ואת המסלול הדאון היל, שיומיים לפני כן התרחשה שם תחרות בסבב, איזה כייף היה לגלוש שם בידיעה שיומיים לפני כן גלשו שם מיטב הגולשים.

WESTENDORF- ביום הרביעי נסענו לאתר זה. זהו האתר הכי מרוחק יחסית מהעיירה והכי ספרטני, המעליות שם יחסית הכי ישנות וכמות האנשים שם יחסית הכי מועטה, היה שם מסלול שחור עם הרבה אזהרות בגרמנית שרק מכמות האזהרות והרשתות שהיו שם החלטנו שכדאי לוותר עליו הפעם....

SOLL – ביום החמישי לקחנו את הסקי בס וחזרנו לסול והמשכנו את המסלולים.

ALPBACH - ביום השישי נסענו לאתר בהמלצת יגאל (הרמינטור), ללא ספק מדובר באתר מקסים עם מסלולים רחבים וארוכים ומיעוט גולשים. אנו החנינו את הרכבים בדיוק באמצע בין האתרים. כשירדתי מהמכונית, גיליתי לתדהמתי ששכחתי את המגפיים בחדר הסקי במלון L, החברה הציעו לי לשכור מגפיים ליום ובעלות של 5 יורו ליום (בדיוק כמו בחרמון....).

בהתחלה קצת פחדתי "להרביץ" ונפלתי , אבל לאט לאט התרגלתי. למדתי בדרך הקשה והכואבת שלא כדאי לשכוח דברים....

אפליקציות וצילום

ישנם מספר אפליקציות שנעזרתי בהם רבות :

TRIPIT – לאפליקציה זאת הכנסתי את כל האתרים, בתי המלון, חנות הסקי, האוטלט המלון במינכן ועוד. לאחר שמכניסים לשם את האתרים ניתן לנווט בנקל באמצעות וויז גוגל או מפות, כמו כן ניתן לשתף את כל החברים האחרים במסלול הטיול.

BERFEX, SNOW FORCAST, ISKI AUSTRIA - שלושת האפליקציות מראות את מצב השלג באתרים השונים, אולם ניתן דרכם לנווט לאתרים ולקבל מספר טיפים לאתרים.

WHATSAPP – אין צורך להכביר בתיאור של האפליקציה, הכי נוח דרכה ליצור קשר עם כמות רבה של אנשים בפרק זמן קצר.

SKI TRACKS - האפליקציה מציינת על המפה, היכן גלשנו מהירות הגלישה מספר הקילומטרים שגמענו זמנים שיפועים ועוד. נחמד מאוד לראות ולהשוות כל מיני פרמטרים.

אני ב- 6 ימים גלשתי כ 200 ק"מ.

אנחנו צילמנו את הגלישה במצלמת קונטור 3, בקסיומי סמרטפונים וכמובן בגו פרו, לדעתי הקונטור הינה המצלמה הכי נוחה לשימוש הספרטניות שלה הינה יתרון רב.

העיירה והאפרה סקי

בעיירה יש מספר מועדונים והנחמד שבהם הינו הוויסקי בר שנמצא 50 מטר מהמלון, אולם אין שם מועדונים כמו במאירהופן או אישגיל, אבל עדיין לדעתי היתרונות באתר עולים על החסרונות שבו.

ניתן גם לנסוע לזצלבורג ואינסבורג שאינן מרוחקות.

מינכן

ביום שבת נסענו למינכן ובעקבות הפקקים הנסיעה התעכבה. במינכן לנו במלון

KINGS HOTEL FIRST CLASS, המלון נמצא ליד תחנת הרכבת המרכזית במרחק הליכה קצרה מהמרכז.

המלון באיכות טובה ואנו טיילנו במרכז מינכן – נחמד להעביר שם יום.

הדרך הביתה

ביום שבת נסענו לשדה התעופה בדרך מילאנו דלק והחזרנו את הרכבים. שילוח המיקום מהוואטסאפ בעת קבלת הרכבים הפך את ההגעה חזרה לחניון הסוכנות להשכרת הרכב לפשוט ויעיל. הטיסות של לופטנזה יוצאות מטרמינל F בשדה התעופה. מדובר על טרמינל צדדי, הגענו לשם לעמדת המכס קיבלנו חותמת מהמוכס וחזרנו לטרמינל הראשי לעמדת הגלובל בלו לקבלת החזרי המס.

כיוון שיצאנו בטרמינל F לא עברנו דרך הדיוטי פרי שם.

סיכום

זו הפעם השלישית הרצופה שלנו באוסטריה מבחינת עלות מול תועלת, האתר סקיוולט לוקח בגדול.

מלון דומה באישגיל ( FLIANA - מקום ראשון בטריפ אדוויסור), עולה כ 600 יורו יותר ומלון קצת פחות טוב במאיירהופן ( STRASS עולה כ 50 יורו יותר).

צריך להזמין את המלון הרבה זמן מראש (באוגוסט לקחנו את החדר האחרון בו !!!).

אתר הגלישה גדול וניתן להרחיב את הסקי פס ב 30 יורו לאתרים רבים נוספים.

בתי המלון, חנויות השכרת הציוד ומקומות הבילוי יחסית זולים לאתרי סקי ומזמינים.

המלון היה מקסים והיה נחמד להישאר יום נוסף במינכן.

נהניתי מאוד לגלוש כל יום עם החברה שונים.

אני מאוד ממליץ למי שחסר ביגוד לעבור דרך האוטלט שנמצא ב INGOLSTADT VILLAGE המחירים שם זולים מאוד יחסית וניתן לבקש שם הנחה נוספת (תאמינו לי זה עובד) ולקנות בגדים שהם יחסית שונים וזוהרים, כך גם במזג אוויר רגיל בעייתי ניתן לראות אותך לטווח ארוך ולא אחת מי שאיבד אותי ראה אותי ואת הקבוצה ממרחקים.

ברצוני לציין שלאחד מהחברה, זו הייתה לו חופשת סקי ראשונה והוא רצה על ההתחלה לגלוש עם החברה המנוסים, אולם שכנעתי אותו לקחת שיעורי סקי, על מנת שיוכל לחזור הביתה בשלום..

ביום הראשון הוא הוקפץ לקבוצה גבוהה יותר וביום החמישי הוא איבד את הקבוצה וחבר אלינו (ראה אותי ממרחקים בעקבות החליפה הזוהרת J ).

ביום השישי והאחרון הוא גלש בקצב של החברה המנוסים "שטסים", אני הייתי בהלם, בחיים לא ראיתי אדם בגיל 40 שתוך שבוע מגיע לרמה כזאת.

אנחנו צחקנו ואמרנו לו ששנה הבאה הוא יהיה מדריך בקלאב מד ועוד שנתיים הוא ייצג אותנו באולימפיאדת החורף J.

עכשיו נותר לנו להתחיל ולתכנן את שנה הבאה, הרבה מהחברה רוצים קלאב מד.

אז יאללה עוד 330 ימים לסקי הבא.