נופש בקורפו 27-31/8/2017

השנה, בחרנו בחופשה קצרה בת ארבעה ימים בלבד ובהרכב משפחתי חלקי (עם שתי בנות וסבתא), באי קורפו שביון. הזמנו, את החופשה כשבוע וחצי קודם לכן, והיא הייתה המתאימה ביותר לאילוצי הזמנים שלנו ובמחיר סביר (4200$ למשפחה של ארבעה – טיסות העברות ואירוח מלא FB).

נחתנו באי לקראת תשע בבוקר ביום ראשון. ומיד יצאנו בהסעה של אשת טורס למלון KONTOKALI BAY.

למרות שרכשנו את החופשה דרך סוכנות אחרת, החופשה שווקה בעצם על ידי אשת טורס ובמקום טופלנו על ידי נציגם. השירות שהנציג המקומי נתן היה מצוין, מעבר לתדריך שהעביר ביום הראשון לגבי מה כדאי לעשות איך ומתי, מחירים, זמנים וטיפים אחרים, וכמובן הצעה להצטרף לטיולים מאורגנים של אשת טורס באי. הוא היה זמין בכל עת בהודעות ווטס אפ לשאלות הדרכות ועצות גם לגבי טיולים עצמאיים.

יום א 27/8

כאמור הגענו מוקדם למדי למלון. ארוחת הבוקר הראשונה עדיין לא נכללה בחבילה, אז יצאנו לאכול במסעדת החוף של המלון כמה טוסטים. לאחר סיור קצר במלון החלפנו לבגדי ים ושכשוך בבריכה ובים. עם קבלת החדרים חלקנו פרשו למנוחת צהריים וחלקנו המשיך לקפץ בין הבריכה לים.

מעט על מלון KONTOKALI BAY: המלון ממוקם כמה קילומטרים מצפון לעיר, הוא יחסית מבודד ואינו גדול במיוחד, ולכן לא מורגש עומס בבריכות בחוף הים או בחדר האוכל. החדרים נוחים והצוות מסביר פנים. יש במלון ספא, מועדון ילדים וחדר כושר שלא ניצלנו.

הבריכה העיקרית היא עם מי ים, יש בריכת קטנטנים במועדון הילדים, ועוד בריכה בספא שהכניסה אליה מותרת מגיל 16 ומעלה.

הארוחות מגוונות באופן יחסי ואיכותן טובה, וכמובן שהמקום הוא חגיגה לאוהבי פירות הים למינהם.

יום ב 28/8

ביום זה שכרנו רכב, דרך אשת טורס. הרכב הגיע למלון בשעה שקבענו. שכרנו אותו ליום אחד כך שיכולנו בערב פשוט להשאיר את המפתח בקבלה. תהליך ההשכרה מהיר ונוח. יצאנו למסלול מקביל לטיול המאורגן שהציעו לנו באשת טורס. נסענו לעבר Palleo Kastritza בחוף הצפון מערבי ומשם לקחנו שייט (10 יורו למבוגר ו-5 לילד) לעבר המערות הכחולות. השייט אורך מעט פחות משעה, החופים הנופים והמערות יפים מאד – לא לוותר.

מצורפת תמונה מאחת ״העיניים הכחולות״ שהיא אחת מהמערות שנכנסים אליהן בשייט.

לאחר השייט, סעדנו את ליבנו באחת ממסעדות החוף, ירדנו להשתעשע מעט במי המפרץ הצלולים.

אחר הצהריים, המשכנו בדרכנו כשאנחנו נוסעים צפונה עד לכביש החוף הצפוני וממשיכים לאורך הכביש עד לאורך כל הגדה הצפונית והמזרחית של האי עד למלון. עצרנו בעיירה קסיופי לקפה ועוגה באחד מבתי הקפה שעל המעגן שלה. בדרכנו חזרה עברנו דרך העיירה איפסוס, שם ראינו בים מתקני wipe out ״מגניבים״ וגמרנו בליבנו לחזור אליה.

חזרנו מאוחר היישר לארוחת הערב, שכן למרות שהמרחקים אינם גדולים, הדרכים איטיות.

יום ג 29/8

עם בוקר יצאנו בהסעה של המלון לעיר קורפו. העיר העתיקה קטנה מאד, ובנויה ממבוך של סמטאות שאין בהן תנועת כלי רכב. מצד אחד של העיר המבצר הישן ומהצד השני המבצר החדש (ובינהם מבוך הסמטאות). כיון שההסעה עצרה על יד המבצר הישן, נכנסנו אליו (6 יורו למבוגר, ילדים חינם). טיפסנו במעלה החומות עד לראשו, וצפינו במעגן והעיר הפרוסה לפנינו.

משם ירדנו, ועלינו לטובת הקטנה שלנו לסיור כרכרות של כחצי שעה ב- 40 יורו.

ולאחר מכן התחלנו בשיטוט בסמטאות. בעוד שהקטנות אכלו במקדולדס, אנו העדפנו לקנות גירוס (סוג של שווארמה יוונית) בדוכן הסמוך. החלטנו לוותר על ההסעה של המלון ולהמשיך לשוטט בעיר.

העיר גדושה חנויות תיירים חביבות, וכיון שהסמטאות צרות רובן בצל. חלקנו נכנסו ל fish spa, שם יושבים כשכפות הרגליים טובלות באקווריומים ודגיגים ״מנקרים את כפות הרגליים״. לפנות ערב שבנו באוטובוס למלון. מסתבר שאם קונים כרטיס מהנהג או אפילו מהמכונה בתחנה הכרטיס יקר יותר מאשר במכולת או בקיוסק (1.7 במקום 1.2). בהגיענו למלון לא ויתרנו על השתכשכות נוספת בים לפני ההתארגנות לארוחת הערב.

יום ד 30/8

את הבוקר התחלנו במעט פעילות של ספורט ימי בחוף המלון, ולאחר ארוחת הצהריים עלינו על אוטובוס לאיפסוס, לבלות שם בחוף הים ובמתקני ה wipe out המרשימים שם. פינקנו את עצמנו בקפה ובמתוקים באחת הקונדטוריות המפוארות שעל החוף ושבנו למלון לארוז.

דרך אגב בקונדיטוריה זו, ניתן להזמין עוגות מיוחדות ליום הולדת.