ישנו פרט מהדרך אל אגנס ווטר שהשמטתי בפוסט הקודם והוא זה שתוך כדי הנסיעה הארוכה שהייתה לנו לשם, קפצה לנו אבן לשמשה הקדמית של הרכב ועשתה סדק מכובד.

אנחנו ב7.12 באגנס ווטר והדבר הראשון שאנחנו מחליטים לעשות זה לעזוב את ההוסטל הגרוע של YHA ועוברים להוסטל שעליו קראנו כמה המלצות ולו קוראים cool bananas, הוסטל באווירה ביתית, קצת היפי, עם המון חבר'ה צעירים, לא הצטערנו לרגע שעברנו לשם. שמרנו לעצמנו מקום שנכנס לחדר בצהריים וישר אחרי זה הלכנו להרשם לשיעור גלישה, אגנס ווטר הוא אחד המקומות המומלצים ביותר באוסטרליה ללמוד לגלוש, ישנו מפרץ עם גלים נוחים, הלכנו לשיעור גלישה, המדריכים היו מבוגרים סטלנים אבל מקצועיים, שם הכרנו 2 בחורות ספרדיות שלמדו שנה מהתואר שלהן במלבורן והחליטו לטייל בחוף המזרחי שמן לוסיה וגלוריה, איתן לאחר מכן הלכנו לאכול צהריים בקיוסק שאליו קיבלנו וואוצ'רים (חוסכים בכסף בכל דרך אפשרית), בערב נסענו לקמפסייט שהן שהו בו להעביר את הערב.

למחרת בבוקר ה8.12 יום שבת, שמרנו על קשר עם שחר שפגשנו בקיירנס, והיא אמורה להגיע היום לאגנס ווטר עם האוטובוס ואנחנו אמורים להפגש, היא כבר סגרה לינה בהוסטל שלנו בcool bananas.
 קבענו להפגש ב1770, מרחק כמה דקות נסיעה מאגנס ווטר, במיקום זה ב1770 קפטן קוק הגיע לראשונה לחופי אוסטרליה ולכן זהו שם המקום, שם ישנן מספר תצפיות יפות, הגענו עם לשם עם לוסיה וגלוריה ולהפתעתנו, שחר הגיעה בואן ענקי ע”י משפחה ישראלית עם 3 ילדים (4,9,11) שפגשו לפני כן בניו זילנד כשטיילה שם, משפחת הולנדר: נועה ופז ההורים, אלון בן ה-4, יובל בן ה-9 ורוני בת ה-11 שבשלב הזה כבר טיילנו כ-4 חודשים ברחבי העולם (סין, ניו זילנד ועכשיו אוסטרליה) ומתוכננים להם עוד כ-4-5 חודשי טיול. התחברנו אל המשפחה בצורה כלכך טבעית איכשהו שבכל עת שמרנו איתם על קשר, נתנו המלצות להמשך אחרי שהיינו הפיילוט עבורם ואף נפגשנו מספר פעמים לא קטן.

לאחר מכן נסענו כולנו (למעט הבחורות הספרדיות שהרגישו באופן טבעי אווטסדריות) למקלט שיקומי של קנגרויים שיש באגנס ווטר, הכניסה היא חינמית והם מתקיימים על תרומות, קיבלנו שם הרבה בטטות להאכיל את הקנגוריים.

לאחר מכן חזרנו להוסטל cool bananas לשם הצטרפה גם המשפחה עם הקרוואן הגדול שלה, להם ההוסטל הסכימו לחנות בחניית עפר ולשהות שם, זוהי תקופה של חג חנוכה והמשפחה הביאה עימה חנוכייה מאיזה בית חב”ד כלשהו בדרך, ולכן עשינו הדלקת נרות עם שירי חנוכה וארוחה חגיגית, החבר'ה האחרים בהוסטל מאוד התעניינו במנהג המוזר שאנחנו עושים ושאלו על זה מתוך סקרנות.

יום למחרת ה9.12 יום ראשון, היעד שלנו הוא נוסה הדס מכיוון שיום לאחר מכן בבוקר אנחנו יוצאים לטיול מאורגן בפרייזר איילנד ולכן אנחנו יוצאים מוקדם בבוקר. קבענו עם לוסיה וגלוריה להפגש לארוחת צהריים איפשהו, אז בשעת צהריים הגענו להארווי ביי, שם הן סגרו לעצמן הוסטל ואנחנו הצרפנו להכין ארוחת צהריים יחדיו.

לאחר מכן בשעת ערב הגענו להוסטל של נומאדס בנוסה הדס, עשינו קניות בקולס וחזרנו לעשות ארוחת ערב.

ביום שני ה10.12 אנחנו קמים מוקדם בבוקר ומתכוננים לעזוב עם אוטובוס לכיוון המעבורת לפרייזר איילנד, האי פרייזר הוא אי שעשוי כולו מחול דיונות, במרכזו יש מספר מקורות מים מתוקים מהצלולים בעולם, מהקפואים בעולם ואף יער גשם עתיק, האי שורץ בכלבי דינגו וכמובן גם נחשים, בכל זאת אוסטרליה..

לאחר כנסיעה של שעה ורבע מההוסטל אנחנו מגיעים למוסך של נומאדס שם מחכים לנו רכבי השטח שאליהם אנחנו נדחס כ-7 אנשים ברכב, טויוטה לאנד קרוזר סדרה 80, מפלצת שטח מהסוג הטוב ביותר, בהן ננהג באי החול המדהים.

היעד הראשון שלנו אחרי ההגעה לפרייזר הוא Lake Wabby, אגם מים שנגלה לאחר הליכה בדיונות, מחזה מרהיב, במים יש כמובן דגים, המים קרים ונעימים!

משם אנחנו ממשיכים למחנה שלנו שנמצא בeurong “העיירה” היחידה בפרייזר, שם אנחנו ישנים ב”אוהלים” המצויידים בשקעי חשמל וכל טוב.

בלילה יצאנו לשבת על חוף הים, החושך המוחלט נותן מראה כוכבים משגע.

יום למחרת ה11.12 אנחנו נוסעים לאורך החוף בחול אל עבר Eli Creek, מן נביעת מים מיוחדת למים קפואים ביותר וצלולים מאוד.

לאחר מכן אנחנו נוסעים על החוף אל עבר ה-S.S MAHENO, ספינה טרופה שממוקמת על החוף.

משם נסענו לindian heads ו”בריכות השמפניה” שבקצה הצפון מזרחי של האי

משם חזרנו נסיעה על החוף למחנה האוהלים שלנו והעברנו את הלילה האחרון כולנו בחוף, אחד המדריכים נתן לנו קצת תצוגה פירוטכנית על אחד מהרכבים.

ביום האחרון לטיול ב12.12 הגענו ל”היילייט” של הטיול – לייק מקנזי, אגם מים עמוק וצלול, עם חול דיונות לבן, מחזה מרשים, המים קרים, שם שיחקנו קצת בכדור, העברנו את הזמן בצורה הכי כיפית שיש במים.

לאחר מכן בדרך חזרה למעבורת עצרנו לעשות תמונה קבוצתית, בערב כבר הגענו חזרה להוסטל בנומאדס בנוסה משם הלכנו לארוחת ערב במרכז העיירה ב”betty's burger” – רשת המבורגרים בסגנון דיינר אמריקאי, או כמו שאביב כתב “בכמה מילים - רשת המבורגרים דיי גדולה בסגנון דיינר אמריקאי, מרגיש קצת כמו רשת ההמבורגרים האמריקאית In&Out. המבורגר דק, סטייל מקדונלדס, עם רטבים בסיסיים, ציון 2.5 מתוך 5”.

את יום המחרת ה13.12, הקדשנו בבוקר לנוסה עצמה, בנוסה יש פארק עם המון נקודות תצפית ומסלולי הליכה בדרגות שונות, היינו שם קצת עד שנמאס לנו ולאחר מכן הלכנו לשבת באחד החופים. נוסה עיירה מאוד מגניבה, צבעונית, המון גולשים מגיעים לשם ובאופן כללי האווירה מאוד כיפית. לאחר מכן לארוחת צהריים נסענו לצד השני של נוסה כדי לאכול בהמבורגרייה שקראנו עליה מראש וכפי שסיכם אביב “בכמה מילים - מסעדה קטנה ומפתיעה עם לחמניות המבורגר מגניבות שמשדרגות את המנה והמבורגרים מצוינים עם שילובי תוספות טובים ממש. טעמנו את Downunder (סלק, בייקון, בצל וביצת עיין) ואת JP Frenchy (פטריות, רליש בצל ביין ופלפלים קלויים), כאשר השני סומן כאחד ההמבורגרים הטובים בטיול, ציון 4.5 מתוך 5.”

לאחר מכן החלטנו להמשיך להדרים והמשכנו בנסיעה עד שהגענו לקלונדרה Caloundra שם ישנו ברכב בקמפסייט של רשת הקמפסטיים BIG4 אבל בערב עוד הספקנו ללכת לחדר בריחה/אסקייפרום שהיה ממש בקרבת ומקום וראיתי בגוגל מאפס. הסיפור באסקייפרום היה על 2 מטיילים שנוסעים באווטבק האוסטרלי בלב המדבר ורואים רכב בצד הדרך עם אורות מהבהבים וקשישה שצריכה עזרה, הם עוצרים לעזור לה ומצליחים והקשישה מזמינה אותם לביתה לתה ועוגיות, הם מסכימים להגיע אך לפתע מגלים כי היא כולאת אותם בביתה ומאיימת עליהם עם פצצה אם לא יצליחו לענות על החידות. באופן משעשע ביותר אנחנו במציאות היינו הקשישה הזקנה שנתקעה בלב המדבר (אמנם לא כלאנו אף אחד בבית שאין לנו), למרבה ההפתעה ובפעם הראשונה בחיינו לא הצלחנו לפתור את החידה תוך שעה וגם לא באקסטרא שהמפעיל נתן לנו, אבל היינו ממש קרובים.

יום למחרת ה14.12, יום שישי, היעד שלנו הוא בריזבן (או בריזביין אם אתם מתעקשים), שם קבענו עם לוסיה וגלוריה שנהיה ביחד בהוסטל, כשהגענו לבריזבן התחנה הראשונה שלנו היה מוסך שמתקן שמשות רכב, לאחר אבחון של הנזק הם העריכו שעד שנחזור בחזרה למלבורן לטפל ברכב כדי למכור אותו הסדק לא יתרחב ולהם כרגע אין שמשה חלופית של דגם הרכב שלנו להתקנה ולכן אנחנו מחליטים להשאר עם הסדק בשמשה עד למלבורן.

הגענו להוסטל city backpacker hq שם אנחנו מתארגנים בחדר להכנס לבריכה שנמצאת על הגג ולאחר מכן הולכים לאכול צהריים במסעדה הודית מקומית שהייתה ממש טעימה. בערב אנחנו הולכים לאזור הsouth bank שם יש לגונה – בריכה ציבורית כמו שהיה בקיירנס ובאיירלי ביץ', טבילה קצרה בלגונה, שוטטות בעיר הגדולה (ששונה בהרבה מכל מה שחווינו עד כה מאז מלבורן) ומתמקמים ברשת פאבים גרמנית בשם מינכן (munich) שבשעה זו יש האפי האוור.

בדרך חזרה בשעות החשכה הכל מואר לקראת חג הכריסמס המתקרב וכל העיר ממש יפה.