טיול שעשינו ביולי 2008

למרות שנכתב כאן הרבה, להלן המלצות טריות , נסיעה ביולי 2008, זוג עם 2 בוגרים. מלון גולדן פארק. ראשון עד רביעי (3 לילות).
הגעה ביום ראשון. דבר ראשון ללכת לקניון ארנה לפרוט כסף ולאחר מכן לקנות כרטיס שבועי לרכבות.
 כרטיסים לרכבות –בפתח המלון ממול נמצאת תחנת הרכבת קלטי KELETY, תחנת רכבת ראשית. בצד ימין של המדרכה יש בודקה למכירת כרטיסים. לקנות כרטיס שבועי במחיר של 4000 פורינט לאדם. את הכרטיסים יש לשמור בהישג יד בארנק. בכל מקום מבקשים לראות, יש מלא שוטרים ובודקים שרכשתם כרטיס. אחרת תצטרכו לשלם קנס של 100 יורו. אין צורך להחתים את הכרטיס באף מכונה.

קניונים ושווקים
קניון ארנה – נמצא בהמשך הרחוב של מחלון גולדן פארק, כ – 200 מטר ישר על אותה המדרכה. עוברים את תחנת הדלק מצד ימין. שילוט לקניון ארנה פלאזה בצבע ורוד. יש שם CHANGE ליום הראשון. יש שם רשת בשם טסקו זולה, H&M ואוכל בשפע.
קניון WEST END CITY CENTER - נמצא ברחוב הראשי ואצ'י. לרדת בתחנת הרכב NYGATU (ניוגייטי). תחנת רכבת גדולה עם מבנה יפנה גדול. למטה יש שוק בתוך התחנה. אפשר להיכנס לקניון או מלמטה בתחנה או מהרחוב הראשי ואצי. יש כמה כניסות. מלא מלא אוכל, קניון ענק.
השוק המקורה – ליד הגשר הירוק. לרדת בתחנת KALVIN TER. ללכת ישר לכיוון הגשר (לכיוון הדנובה) לפני הגשר בצד שמאל, בנין חום ענק. קוראים לשוק VASARCSARNOK,
Central market hall. ירקות, פירות פפריקה ומזכרות.
קניון MAMMUT 1 + 2 - נמצא בבודה. תחנת הרכבת מוסקבה.
 השוק הסיני – קינויו מרקט – ליד הבנין של מלון גולדן פארק, כלומר איך שמסתיים הבניין ישנה תחנת רכבת חשמלית מספר 24 (זו התחנה הראשונה /האחרונה). לנסוע איתה 3 תחנות (לא כולל רמזורים). לרדת בצומת גדולה , פונים שמאלה בצומת והולכים כ- 200 מטר במדרכה בצד שמאל ורואים מרחוק את הסככות של השוק ויש שער שכתוב בסינית. שם הכניסה. ישנם רוכלים שמוכרים גם נעלי נייק. צריך לשאול אם יש להם (או שהם פונים אליכם אם אתם רוצים). הם מראים בתמונה סוגים שונים של נעליים ואז הם הולכים להביא. על הנעל של הבן שלי רצו 8000 פורינט והורדתי להם ל – 5000 פורינט (116 ₪ לזוג). גם על הבגדים ובכלל אפשר להתמקח.


אם מגיעים ביום ראשון יש הפנינג ודוכנים בגשר השלשלאות שסגור באותו היום לכלי רכב. נחמד מאוד. משם ללכת למדרחוב ואצ'י אוצה.
 לפחות ערב אחר לראות את העיר החל משעה 20:30 כאשר יורדת החשכה, להגיע ליד גשר השלשלאות ולראות את הדנובה ואת כל האתרים מוארים. יפה מאוד.
בנין הפרלמנט - לא לפספס גם מבפנים. שווה את המחיר. בשעה 13:30 הדרכה בעברית. כדאי להגיע קודם. אנחנו חיכינו בתור שעה וחצי בגשם שוטף.

הפרלמנט


בית הכנסת – מרשים ביותר.
כיכר המילניום – כיכר הגיבורים – רחבה גדולה של הפארק הראשי של העיר. במפה בצד ימין למעלה. לטייל ברחבה וקצת בפארק. יש בפנים ארמון ואגם קטן נחמד.
 רחוב אנדרשי וואצי יפים וגדולים מרשימים על כל הבניינים.

נסיעה לסנטאדרה
 על מנת לנסוע לשם צריך להגיע במטרו לתחנת BATTHYNY TER לקנות כרטיסים ל – HEV ולרדת בתחנה האחרונה לסנטאדרה. כל 10 דקות רכבת. לקנות כרטיס הלון חזור במחיר של 500 פורינט לאדם. נסיעה של 40 דקות בדיוק. עיירה ציורית ונחמדה שבסופה יש את הדנובה כפי שלא ראיתם אותה קודם, מקסים. נהנינו מאוד קצת לצאת מהעיר. יש את מוזיאון המרציפן בשדרת בתי הקפה לפני הכיכר. מיוחד מאוד, כניסה 9 ₪. כדאי
סנט אנדרה


חובה לקחת לטיול
מחשבון לשים בכיס, מטריה, גקט, נעלי ספורט, מים וכוסות, כובע.
 אנחנו חווינו בארבעה ימים את כל סוגי המזג אוויר. ביום הראשון 35 מעלות, כמעט התעלפנו מחום וביום האחרון גשם שוטף ביותר. למזלי שמתי לכל אחד מאיתנו מטריה וגקט שהציל אותנו.

בודפשט יפה וחדשנית. לדעתנו 4 ימים זה מספיק בהחלט ואפילו יותר מדי....

 סיגל