הגענו למלבורן היישר לביתם של רוני ועופר. משפחה של חברים מאוד טובים שלנו ממרום גולן.

רוני ועופר יצאו לטיול עם אח של עופר ומשפחתו והשאירו לנו מפתח לבית. בית מדהים, רחב ידיים ומלא אור.

דודי נהג בתוך העיר כאוסטרלי מבטן ולידה. ויצאנו עם הרכב לעיר.לגן הבוטני רויאל גרדן. גן יפיפה עם הרבה מאוד סוגי צמחיה. תענוג לטייל. המגנוליות פורחות בלבן, הנופרים בבריכה בורוד ועוד הרבה מינים. גן מטופח. כמובן שאגם מקשט אותו וניתן לשוט עליו עם גנדולר.טיילנו כשעתיים בגן עד שהחל גשם. שתינו קפה בבית התה שבגן ובדרך חזרה הביתה נכנסנו לסופר. נראה פשוט...אך הנהיגה הפכה מורכבת . פנייה לימין, להזכיר זה לנתיב הרחוק תוך חציית צומת של 5 נתיבים עם מתן זכות קדימה לא ברור למי. דודי תמרן נהדר, אני ניווטתי והגענו לקניון. ערכנו קניות וחזרנו כמו גדולים הביתה. הכנתי ארוחת ערב חמה . 

יום שבת 14.12.18 

מחזירים את האוטו בעיר בתחנת הרכבת.

שוב נהיגה בתוך העיר. מתחילים להכיר.

apex היו ממש יעילים וטובים. ואנחנו בעיר הגדולה. מילאנו את כרטיס המייקי.myki -כרטיס הנסיעות בתחבורה הציבורית. בטראם מעבירים רק בעלייה, באוטובוס בעלייה ובירידה, וברכבת בכניסה והיציאה מהתחנות. קיבלנו כרטיסים בארץ כך שהטענו ב 21.7 דולר אוסטרלי לכל אחד לשהות שלנו בעיר. הספיק לנו בדיוק ל 4 ימים של נסיעות.לקחנו טראם לספרייה.state Libarary Victoria. זה ממש ואוו. . גודל הספריה, המבנה בעל 5 הקומות. התערוכות על ספרים מכל התחומים. ספרים עתיקים, ספר תורה לצד קוראן,מגדירי צמחים עם ציורים ביד. מה שהרשים אותי זה משתמשי הספרייה. צעירים כפי הנראה סטודנטים, משפחות, פנסיונרים. ספרייה פעילה. לא לוותר. מהספרייה ירדנו ברגל את כל הדרך לככר הפדרציה. שנצבעה בכחול לבן בשל מטריות שחולקו על ידי שגרירות נפאל. היתה בככר חגיגה נפאלית. כל פעם יש חגיגה מסוג אחר בככר. זה היה ממש להיות בנפאל נשים ואנשים בתלבושות ססגוניות, דוכני מאכלים נפאלים. בקיצור חגיגה.

התכבדנו במיטריה. החל גשם ונכנסנו למוזיאון האומנות שבמתחם. בעיקר אומנות מודרנית. התערוכה שהיינו היתה מעניינת .והגשם פסק. חזרנו לאכול באחת מהסמטאות שליד ה h& m .

נכנסנו לinformation הצמוד לביניין העיר.

וקבלנו הצעות מעובדת המקום, שנולדה בארץ והתלהבה לשרת אותנו. היא הציעה לנו מסלול נהדר בסמטאות המרכז. לגלות את צפונות וייחודיות העיר. 

הלכנו ברגל לשעון הפרחים והגנים המקסימים שלצידו. וחזרה הביתה בטראם.

הבית בשכונת caulfield שכונה יהודית ברובה. והטראם עוצר בפארק שקרוב מאוד לבית. מוזר לראות באוסטרליה חסידים עם פיאות, בית חולים מצדה פרטי, בית רבקה וחנוכייה.

מעניין לשמוע על אורח החיים האוסטרלי שברובו מבוסס על no worries .

ושעת הטים טם הגיעה

יום ראשון ה 16.12.18

במוזיאון Ngv.מוצגת תערוכה של הגאון אשר.Esher. הגענו לשעת הפתיחה בעשרה לעשר וכבר השתרע תור ארוך לכניסה. אוצרי התערוכה עיצבו את התערוכה בהשראת אשר. אין מילים לתאר את החוויה. מי שנמצא עד אפריל 19 במלברון ממש מומלץ.

התערוכה כלה בחדרים בשחור המבליטים את העבודות הגאוניות שלו. עולם של פנטזיות, דמיון, אדריכלות, מבנים, תעתועי ראייה, הכל בשחור לבן. כל עבודה קיבלה את המקום הראוי והמכובד. 

חוויה של התפעמות והנאה.

עלינו לשאר חדרי המוזיאון אוסף של יצירות בריטיות, אוסטרליות וגם אומנים אירופאים מהתקופה האמפרסיוניסטית. 

אחרי הבילוי במוזיאון יצאנו ל south bank. שם לקראת הכריסטמס היתה עמדה עם צמידים ברכות לשנה החדשה מיד בחרתי.

יום ראשון הטיילת הומה מטיילים. הכל מקושת לקראת הכריסטמס. מלא מסעדות, ברים חגיגה אמיתית. והגשרים עם הפסלים , מתאר העיר. עונג ראשון. 

בכלל מלבורן , ב CBD עמוסה באנשים, מסעדות,ברים,חנויות, מבנים מעניינים, המולה. יש אפשרות לאכול במגוון מסעדות.

לנו תמיד איכשהו יוצא ליפול על מסעדה איטלקית. 

קשה מאוד להבחין מי הם האוסטרליים. מלא מלוכסני עיניים, הודים, בריטים, סקוטים, וכמילות השיר " אנשים מכל מיני צבעים".

מנהר היארה לקחנו אוטובוס לשוק ויקטוריה. שוק ע נ ק של בגדים, מתנות, מזכרות ואוכל. הסתובבנו להנאתנו בשוק. כשכבר כאבו הרגליים חזרנו הביתה. 

היום המארחים שלנו חזרו לביתם וכך בילינו כלנו יחד בארוחת ערב של ברביקיו.

יום שני 17.12.18

בבוקר החלטנו שלמרות שלא השתתפנו במרוץ למיליון בניסיון למצוא את המפתח הנכון לבקתה. אנחנו יוצאים לגלות את הבקתות הצבעוניות שבחוף ברייטון. נסענו בטראם וברכבת. ירדנו בתחנה הדרומית. הלכנו לאורך המפרץ. השמיים אפורים , מה שצובע את הים באפור. מדוזות על החוף ורק כמה אוסטרלים חסיני מי קרח בים. פגשנו באוסטרלי שהלך על החוף והתפלא לשמוע שיש בישראל הרים, היה בטוח שאנחנו במדבר.

הבקתות הצבעוניות הופכות את החוף ליפה. ומלא תיירים על החוף. כשירדנו מהרכבת ושאלנו אוסטרלי היכן החוף הוא ענה לנו לכו אחרי האסייתים הם אוהבים את החוף. ואכן מלא סינים ואנחנו גם. בחזרה החלטנו להסתובב בברייטון. אזור של עשירים או מיליונרים. הלכנו לרכבת המרכזית "מיד" שבברייטון ונסענו איתה לעיר לתור את הסמטאות על פי המפה הקטנה שנתנה לנו הגברת באינפורמציה. מתחילים מתחת לשעון שבתחנת Flinder st.חוצים את הגשר ונכנסים לסמטאות. בסמטאת Degrave עצרנו לשתית קפה באחד מבתי הקפה שעל המדרחוב לצד שתי נשים מבוגרות מאנגליה. המשכנו בין הסמטאות . המסלול עובר דרך Bloc arc. מקום מקסים פסאז שכל רצפתו פסיפס . על הקיר תלוי שעון שמשני צידיו פסלי גוג ומגוג. חנויות שוקולד יוקרתיות ובית תה יוקרתי , מדויק יותר קונדיטוריית על, אליו משתרך תור. טעמנו שוקולדים נהננו להסתובב. והמשכנו הלאה על פי המסלול המוצע. בין הסמטאות העתיקות של מלבורן. שעתיים וחצי מופלאות.

ב Myer בית הכלבו מוצג לכבוד החג סיפור עליזה בארץ הפלאות בבובות. גם מולו תור ארוך של משפחות וילדים שבאים לצפות. 

יום שלישי 18.12.18

יוצאים לחקור אזור חדש. רוני המארחת שלנו ,עובדת כאדריכלית מעל ל 20 שנה במוזיאון מלבורן. יצאנו ברכבת לתחנת הפרלמנט ומשם צעדנו דרך גני קרלטון אל המוזיאון . במוזיאו ן מוצגת בנוסף לכל התצוגות המרתקות של התפתחות התחבורה, התפתחות האדם, בריאות , בריאות הנפש,חשיבה,חלומות, רגשות. התפתחות העיר ועוד .

תערוכה מתחלפת והפעם על דמותו של מנדלה.

הסתובבנו כשעתיים במוזיאון ואחר כך נכנסנו לתערוכה על מנדלה שהיא מאוד מרשימה בדמות ובסוגיות שוויון הזכויות. עם הרבה מחשבות עלינו.

הסתובבנו ברחובות שבאזור עם בתים בסגנון הישן הרבה בתי קפה. נחנו בבית קפה קרפים צרפתיים. המשכנו לכיוון הפרלמנט דרך בית הכנסת הלבן בין בתי הכנסת הותיקים בעיר והגן על מזרקותיו.

משם לקחנו את טראם התיירים 35. שנוסע מאוד מאוד לאיטו בעיר. בחינם. כדי להיפרד מהcity. 

לקחנו טראם 16 לסנט קילדה. 

השעה 18 אחה"צ . מוקדם לשקיעה ולפינגווינים שקראנו עליהם.

טיילנו על המזח. במים גלשני רוח עם מפרשים. שטים במהירות על המים. הגענו לסוף המזח ולהפתעתינו פגשנו בשני פינגווינים כחולים קטנים. שאלנו אותם למה נשארו בחוף? והם ענו לנו בפינגווינית. ממש לא ברור. בערב יוצאים פינגווינים. המקומיים אומרים שיש שם מושבה ממש קטנה. אנחנו קיבלנו את שני הפינגווינים באהבה ושמחה.

ארוחת ערב ברחוב הראשי של קילדה מלאת נמסעדות. והופ אנחנו במסעדת רוקוקו...איטלקית מעולה!!.

טראם והביתה לילה אחרון במלבורן.