ביולי 2018 נסענו לפירנאים. טיול של שבועיים מהים התיכון לאוקיינוס האטלנטי

טיול משפחה: זוג הורים ו3 ילדים (16, 12,14). זו השנה השמינית שאנו מקפידים כל קיץ לצאת לחופשה משמעותית בחו”ל. ואני אתחיל מהסוף. הטיול הזה נבחר כטיול המוצלח ביותר. היה בו הכל

ערים גדולות ומרכזי קניות, טבע מדהים מגוון ואין סופי: הרים, אגמים, נחלים, ים

אטרקציות כמו פארק חבלים, מגלשות הרים ורפטינג

וחוויות תרבותיות שלא מפסיקות להפתיע.

בבלוג אתייחס למקומות מסויימים שהיינו בהם שאני חושב שהמידע עשוי להועיל

ברצלונה:

לקחנו הדרכה בעברית חינמית שמבוססת על טיפים.

יש לתאם את ההדרכה באתר http://www.barcelola-tours.com

יש באתר מספר אפשרויות. אנחנו בחרנו במסלול שמשלב קולינריה ואומנות. היה מושלם. המדריכה אליאנה הסבירה בעברית קולחת את המורכבות הקטלונית וחשפה בפנינו את החדווה הקולינרית של ברצלונה והפגישה אותנו עם ציורי הקיר של העיר. 4 שעות מרתקות ומומלצות ביותר.

אנדורה:

כמדינת דיוטי פרי הגדולה בעולם אנדורה מאכזבת, למרות שאי אפשר לא לקנות, אנדורה הייתה הפתעה מרגשת בעוצמ אתרי הטבע שלה.

המסלול לאגמי טריסטיינה באנדורה נבחר למסלול היפה ביותר שהיינו בו במהלך השבועיים.

נסיעה של כשעה מעיר הבירה לנקודת ההתחלה של המסלול. אתר סקי ברוב ימות השנה אך בקיץ אתר טיולים.

מאחורי המסעדה עליה השביל ברור לכיוון האוכף. עלייה לא קשה במיוחד ואז מתגלה נוף קסום של אגמים קרחוניים והרים חשופים שזורים בכתמי שלג. זה היה מרגש לזרוק שלג אחד על השני באמצע יולי. הבן האמיץ שלי נכנס לאחד האגמים לטובת התמונה אבל זה ממש קרררר.

mirador roc del quer תצפית מדהימה מעל העיירה canillo – תצפית מדהימה לאחה”צ שמשקיפה על העמק. הליכה קצרה מובילה למרפסת על פני תהום. בקצה המרפסת פסל של אדם היושב על פני תהום. נוף מופלא וקצת פחד גבהים.

שמורת אייגואס טורטם- אגם סנט מאוריצי: בכפר אספוט יש מרכז מבקרים שמחק דף הסבר בעברית אבל המפה שלו סכמטית מדי. על הדלפק יש מפה גדולה ומפורטת. נציגת המרכז מסבירה ממנה לכן מומלץ מאד לצלם בפלאפון את המפה המפורטת כדי להבין טוב יותר.

מהכפר, צמוד למרכז המקרים יש תחנת מוניות – ג'יפים שמעלים את המטיילים להרים.

בספר המשפחה המטיילת ממליצים להתחיל מאגם אמטיגס אך המחיר לשם נראה לנו מופקע – 25 יורו לאדם לכיוון.

החלטנו להסתפק בנסיעה זולה עד לאגם מאוריצי ולטייל במסלול היקפי שכולל עלייה נחמדה, מפל חביב ובעיקר תצפית מדהימה על האגם. משך המסלול כ 4 שעות בהליכה רגועה. מומלץ ביותר.

ארטיגה דה לין: מסלול חביב. כיום אין מעבר מהחניון התחתון לעליון ברכב. יש רכבת טרקטור שמסיעה בעלות סמלית לחניון העליון. מומלץ לעלות ברכבת ולחזור רגלית.

לורד: אנחנו ישנו בלורד וזו הייתה חוויה. העיר בנויה סביב הכנסיה וכל ערב בשעה 21:00 מתקיים טקס שבו משתתפים אלפי מאמינים שמבקשים מזור למחלתם. זהו ארוע מרתק שמפגיש אותנו עם הפחדים והאמונות והחמלה והמניפולציה.

קרקס גבארני: לדעתי קרקס גבארני שווה את הנסיעה לצרפת. עוצמה של טבע אירופי במיטבו. האתר אמנם תיירותי מאד אבל בגלל זה הוא גם מונגש מאד. מדובר במסלול של הלוך חזור שנמשך כארבע שעות עד המסעדה העליונה. יש אפשרות להמשיך עוד אבל אצלנו העדיפו לחזור לטובת פארק חבלים שראינו בדרך מלורד לקרקס ליד גשר נפוליאון צמוד למגרש טניס.

grottes de betharm – מערת נטיפים גדולה ומרשימה ליד לורד. מדריך מקומי הדריך את הקבוצה בצרפתית, ספרדית ואנגלית. מעבר לנטיפים הביקור כולל שיט בסירה במערה ונסיעה ברכבת שמוציאה אותך מהמערה. מומלץ ביותר.

gorges kakuetta – עדיין בצד הצרפתי. נחל שמתחתר בקניון מרשים מלא בגשרים תלויים ותמונת נו מרשימה של מפל שוצף שיוצא לעולם מפתח בסלע. מאד מרשים. מסלול שלכ 3 שעות הלוך חזור.

bizacai– מנזר בלשון יבשה על החוף הבסקי. משחקי הכס צולמו כאן וכשמבקרים שם מבינים למה. ירידה תלולה שבחזור תהפוך לעלייה גדולה, הרבה מדרגות אבל שווה כל מאמץ. מקום מדהים של מפגש אדם רוח, ים ויבשה. חובה.

playa de aritzatxu bermeo – חוף ים מוסדר ליד העיירה ברמו. חוף עם סלעים וצוקים ומפרץ קסום. ביום קייצי אתר חובה.