לשכת התיירות של תאילנד (TAT) פירסמה את מתווה חזרת התיירים למדינה והצעד הראשון שבו מתחיל באופן מיידי, עם פיילוט באי פוקט. איך תוכלו להיכנס למדינה ומה עליכם לעשות עם הנחיתה? הנה הפרטים

את המתווה גיבשה ועדה מיוחדת בראשות ראש ממשלת תאילנד והוא עדיין טעון אישור הממשלה עצמה. בשלב זה, המתווה יחל כפיילוט על האי פוקט בלבד ואם יוכתר כהצלחה, ייושם על אזורים אחרים במדינה.

בהתאם להחלטה זאת, עד סוף חודש יולי 21', אוכלוסיית פוקט כולה תחוסן, לפני כל האזורים האחרים בתאילנד. מתוך תושבי העיר, עובדי ענף התיירות יהיו הראשונים להתחסן.

ומה עם התיירים? כך מתכננת ממשלת תאילנד לאפשר את כניסתם בחודשים הקרובים:

  • החל מ-1.4.21, תיירים מחוסנים יורשו לבקר בפוקט, אך יהיה עליהם להישאר במשך שבעה ימים בשטח המלון או אתר הנופש שהזמינו. לאחר שבוע, עם קבלת תוצאה שלילית של בדיקת הקורונה, יורשו התיירים לטייל בחופשיות בפוקט.

  • החל מ-1.7.21, תיירים מחוסנים יורשו לנחות בפוקט ולבלות באופן חופשי ברחבי האי, ללא בידוד במלון. לאחר שבוע ותוצאת בדיקה שלילית, הם יורשו לצאת מפוקט ולנסוע בחופשיות בכל רחבי תאילנד.

  • בנוסף, החל מאותו המועד (1.7.21), תיירים יוכלו להגיע אל חמישה אזורים נוספים, אך יחוייבו עם הגעתם להיכנס לבידוד של שבוע בבית המלון. בתום השבוע ולאחר קבלת תוצאת בדיקה שלילית, ניתן יהיה לטייל באותו האזור. היעדים הם: קראבי, קאו לאק, קו סמוי, פטאיה וצ'אנג מאי.

  • החל מ-1.10.21, כל תייר מחוסן יוכל לנסוע לכל יעד בתאילנד, על בסיס אותו מודל של שבוע בידוד באזור ולאחר מכן נסיעה ללא מגבלה.

נופי פוקט. צילום: Depositphotos/Alan

מה זה אומר לגבינו, הישראלים?

כל ישראלי אשר חפץ בכניסה לתאילנד, יצטרך להציג תעודת חיסון, תוצאה שלילית של בדיקת קורונה (תקף עד 72 שעות לפני הגעתו לתאילנד) ועליו להוריד אפליקציה שתעקוב אחרי תנועתו בממלכה. על הנוסע להציג ביטוח נסיעות, המכסה גם אשפוז במקרה של קורונה (עד 100,000$). בעת הגעתו למלון, על הנוסע להיבדק שוב.

עם אישורה הרשמי של הממשלה, יוסדרו מספר נושאים נוספים, כגון שאלת הצטרפותם של ילדים לא מחוסנים ואופן הסדרי הכניסה והיציאה הפורמליים במסגרת אשרות הויזה.

דב קלמן, נציג לשכת התיירות של תאילנד בישראל מסר: "מדובר בהחלטה דרמטית שתשנה את כללי המשחק. אנחנו משוכנעים שהחלטה זו תפתח את תאילנד בפני המתגעגעים הרבים שחלמו לשוב לחופים, לטבע, לחיוכים ולטעמים של תאילנד"

ההחלטה של ועדת הקורונה הושפעה גם מתוצאות סקר בינלאומי שנערך במספר מדינות אודות הנכונות לחזור לטייל בתאילנד, כולל בישראל. מתוך 794 הישראלים שהשתתפו בסקר, 73% ענו שברצונם לטייל ליעד רחוק (מעל 5 שעות טיסה) עוד במהלך 2021. מבין היעדים, תאילנד צויינה כמבוקשת ביותר – 29% מהישראלים שהשתתפו בסקר ציינו כי ברצונם לנסוע לתאילנד. כ-30% מתוכם אף אישרו כי בכוונתם לעשות זאת במהלך החודשים יולי-ספטמבר 2021.

מהם היעדים המועדפים בתוך תאילנד? על פי תוצאות הסקר, האי קו סמוי נמצא במקום הראשון ולאחריו פוקט. בנגקוק, פטאיה וצ'אנג מאי צויינו גם הם כיעדים אהובים במיוחד על הישראלים.

מקדש Suwankuha בפוקט. צילום: Depositphotos/Stylepics

מהו מצב הקורונה בתאילנד?

לדברי נציגות לשכת התיירות של תאילנד בישראל, הסגר המוחלט של תאילנד במהלך השנה האחרונה, סייע במניעת התפשטות הוירוס במדינה. כל זה, נוסף על קפדנותם של התושבים התאילנד, בשמירת כללי המרחק הפיזי ועל עטיית מסיכות במתחמים הציבוריים.

על פי נתוני הדיווח, עד כה נרשמו כ-28,500 מקרים (בהשוואה ל-832,000 בישראל). גם מספר מקרי המוות מהמגפה נמוכים באופן חריג: 80 בלבד (במדינה של 80 מיליון תושבים).

מחודש פברואר 21', הפעילות חזרה כמעט באופן מוחלט לקדמותה: הברים והמסעדות פתוחים, ניתן להגיש אלכוהול, המוזיאונים, פארקי המים והשעשועים נפתחו למבקרים.