חלק 2:

12.12.18 יום זה היה היום האחרון בבירון, אחרי 11 ימים הגיע הזמן להמשיך הלאה. קמנו בשעה יחסית מוקדמת ולקחנו את הגרייהאונד שהזמנו אליו מקום מראש ליעדנו הבא, יאמבה.

יאמבה היא עיירה השוכנת מספר שעות דרומית לביירון על החוף, בעיירה גרים כ-6000 אנשים ולפי מה שהרגשנו רובה קשורה לתחום הגלישה עקב החופים הטובים שלה. לכן החלטנו שננסה לגלוש שם.

הגענו לעיירה לקראת הצהריים ובירידה מהאוטובוס פגשנו את ידידנו הטוב ג'ופרי הלוא הוא ג'ספר מגולד קוסט. עשינו צ"ק אין בהוסטל וחקרנו את האזור, לצערנו הרב היינו באזור שסביבנו גם אין בכלל מזון מהיר וגם אין סופרמרקטים גדולים אלא רק רשתות יותר קטנות ויותר יקרות.

עשינו קניות ובערב החלטנו שננסה להכין פנקייקים מאבקה שצריך להוסיף לה רק מים. לדעתי לא הכנו את זה טוב אבל לטענת שטורם הבעיה הייתה שהשתמשנו בחמאה מלוחה ולא בחמאה רגילה, זה מאוד הגיוני למען האמת.

13.12.18 קמנו בשעה בוקר מוקדמת על מנת להתחיל את שיעור הגלישה. האוסטרלים ידועים בזה שהם קמים מוקדם לעבודה ולכן לא הופתענו שהשיעור התחיל בשעה מוקדמת בבוקר. לאחר מספר שעות של תרגולים שכללו לימוד תיאורטי על החוף והמון נפילות ומעט הצלחות לתפוס גלים סיימנו את השיעור וחזרנו להוסטל.

בישלנו לעצמנו ארוחת צהריים שכללה רק אורז ותירס עקב עצלנות לבשל משהו יותר מסובך ועקב רצון לחסוך ולא לאכול רק בחוץ.

לאחר מספר שעות שבהם נחנו בהוסטל גם קלטתי שממש נשרפתי באופן לא מפתיע, כנראה עדיין לא למדתי איך מורחים קרם הגנה כמו שצריך ובאיזה תדירות.

העברנו את הזמן עד הערב ולקראת 10-11 בערב רצינו לאכול משהו אך להפתעתנו נעלו את המטבח. לא היססנו והחלטנו כמו בשאר המקומות שהיינו פשוט להסתובב ולמצוא איזה חנות או מסעדה פתוחה אך לאחר חיפושים רבים ברחבי העיירה גילינו שאין שום דבר שפתוח ונאלצנו ללכת לישון רעבים תוך מחשבה שצריך להשאיר תמיד מלאי של נשנושים בחדר.

14.12.18 קמנו גם בשעה יחסית מוקדמת והמשכנו לשיעור הגלישה השני והאחרון. הפעם הוא כלל רק חומר מעשי ללא חומר עיוני. ועדיין נפלנו המון למים ואפילו חטפתי את הגלשן של שטורם לראש כשהוא תפס גל. סיימנו את השיעור תשושים ומרוצים וחזרנו להוסטל.

בהוסטל שלנו היתה מסעדה שהעניקה הנחה מסוימת למי ששוהה בהוסטל ולכן החלטנו לנסות לאכול שם ארוחת צהריים. היה נחמד מאוד אבל נתקלנו בתופעה הכי מזעזעת באוסטרליה שאף תרדוף אותנו בניו זילנד לכל מקום, סלק על המבורגר. מזעזע.

לקראת הצהריים השתתפנו בshine tour. מדובר בסיור בעיירה שבמהלכו המדריך שהוא בעל ההוסטל מראה לנו את הדברים המעניינים כגון הבית של הבעלים של בילבונג ואיפה הכי שווה לגלוש ואף טיפה מנסה למתוח אותנו. אני לא ארחיב יותר מידי מכיוון שהוא ביקש שנשמור בסוד את מה שקורה בסיור אבל הסיור כולל קפיצה למים מצוקים והרבה הפחדות מצחיקות מצד המדריך.

לקראת הערב היה BBQ של ההוסטל שבתמורה לסכום סימלי מקבלים ארוחת ערב ערב ואף כוס שתיה חינם בבר בעיירה. ישבנו עם שתי הולנדיות נחמדות שהיו איתנו בסיור ובערב שטורם היה עייף ולכן החליט לישון ואני יצאתי עם שאר האנשים מההוסטל לבר שהיה נחמד אבל לא מעבר. חזרתי יחסית מאוחר חזרה להוסטל.

15.12.19 קמנו בשעה מוקדמת כדי לארוז את הציוד שלנו ואחרי זה אכלנו מיט פאי בעיירה.

ביום זה המשכנו את מסענו בחוף המזרחי ונסענו מיאמבה לקופס הארבור שם התמקנו באחד משני הוסטלים שיש בעיירה. בלילה היה לי ממש קשה לישון ורק לאחר מספר שעות הצלחתי סוף סוף להירדם.

קופס הארבור היא עיר חוף במדינת ניו סאות' ויילס שבאוסטרליה. העיר שוכנת במרחק של 540 ק"מ מצפון לבירת המדינה סידני ו-390 ק"מ מדרום לבריזביין. אוכלוסייתה מונה 45,580 תושבים.

16.12.19 את היום העברנו בלטייל בעיירה הנחמדה, התחלנו לראות את הדברים מסביב להוסטל אבל לאחר זמן מה התחיל לרדת גשם חזק ולכן נבצר מאיתנו להמשיך לטייל וחזרנו להוסטל. השתלטנו על הטלוויזיה וראינו כמה פרקים של איך פגשתי את אמא ושיחקנו קצת ביליארד ונחנו.

17.12.19 ביום זה החלטנו לנסות להתמיד עם הגלישה ולקחנו גלשנים מההוסטל שמציע השכרה בחינם של גלשן לכל לקוחות ההוסטל. הלכנו זמן שהרגיש כמו נצח עד החוף רק כדי לגלות שהגלים מאוד נמוכים. בדרך לחוף בטעות פגעתי לילדה קטנה בראש עם הגלשן, אופס. על אף הגלים הנמוכים החלטנו לנסות לגלוש ולאחר שעה קלה התייאשנו וחזרנו להוסטל. אחרי זה אכלנו צהריים בעיירה ועשינו קניות. בערב ישבנו מחוץ להוסטל וקצת עישנו והלכנו לישון מוקדם.

18.12.19 את היום החלטנו לנצל בלטייל בעיירה לאחר שהתייאשנו מלגלוש שם.

טיילנו קצת והלכנו לגנים הבוטניים החמודים שיש שם ושאר הזמן העברנו בעיקר בהוסטל. תכלס לא היינו זקוקים ליותר מיום-יומיים להיות בעיירה הזאת אבל בגלל שה AIRBNB שלקחנו בסידני מתחיל רק בסוף דצמבר היינו צריכים קצת להעביר את הזמן לפני. בערב עישנו בחוץ וישבה שם גם עוד מישהי חמודה. ההרגל המגונה שרכשנו לעצמנו בטיול זה "לרכל" על כל בן אדם כמעט שאנחנו רואים מכיוון שזה מצחיק ושאין סיכוי שהוא יבין אותנו. הפעם לא אמרנו כלום, בדיעבד הבנו שהמזל שיחק לנו מכיוון שמסתבר שהיא קנדית יהודיה שלפני מספר שנים החליטה לעשות עליה לארץ וכיום היא גרה בתל אביב ועובדת שם באחת החברות. ישבנו איתה מספר שעות מחוץ להוסטל והיה נחמד ממש, גם גילינו שהיא מכירה כמה אנשים ממזכרת בתיה שאנחנו גם קצת מכירים והוספנו אחד את השני בפייסבוק. היא טענה שהיא רק חלק קטן מהטיול שלנו ושאין סיכוי שנזכור אותה אבל האמת שזכרנו כי זה היה רגע מאוד נחמד, קוראים לה סטפני.

19.12.18 ביום זה המשכנו את דרכנו לסידני ולקחנו את הגרייהאונד מקופס הארבור לפורט מקוויארי. האוטובוס היה רק לקראת אחר הצהריים אז הכנו לעצמנו בצהריים המבורגרים שיצאו סבירים והגענו לקראת ערב לעיירה הבאה. פורט מקוויארי, עיר חוף עם 45 אלף תושבים, 390 ק"מ מסידני.

עשינו קניות והחלטנו שננסה לאכול קנגרו בפעם הראשונה אז קנינו סטייק קנגרו. זה לא היה טעים אבל אולי הסיבה לכך הייתה שאנחנו לא ידענו איך להכין את הבשר.

20.12.18 את היום ניצלנו בבילוי בעיירה ולראות את הדברים המעניינים בה, לא שהם רבים במיוחד. אכלנו בצהריים סוף סוף אחרי הרבה זמן אוכל מהיר בkfc והמשכנו להסתובב בעיירה עד שחזרנו יותר מאוחר להוסטל. שם שיחקנו קצת מאריו קארט עם שאר האנשים של ההוסטל והלכנו לישון. להפתעתנו בחדר שלנו היתה מיטה אחת זוגית ועוד מיטת קומותיים ומיטה שמתחברת מעל המיטה הזוגית. לצערי שטורם ניצח בשוואזי וקיבל את המיטה הטובה.

21.12.18 ביום זה החלטנו שוב שאנחנו רוצים לגלוש ולכן שילמנו סכום סימלי להוסטל שדאג לנו להסעה לחוף ולגלשנים. אך לאכזבתנו גילינו שהמים מלאים באצות שנדבקות לכל מקום בגוף. ניסינו קצת לגלוש אך הייאוש מהאצות ניצח ולכן יצאנו לאחר זמן מועט מהמים וחיכינו להסעה שתיקח אותנו בחזרה להוסטל.

לקראת אחר צהריים פגשנו את בר ויובל שדיברו איתנו ותיאמנו שנישן באותו הוסטל בעיירה. בנוסף אליהן הגיעו עוד שני ישראלים בשם אביב ואסף שגם להם זה טיול אחרי צבא באוסטרליה. ביחד הלכנו לסופר וקנינו מצרכים לארוחת שישי נחמדה שבישלנו. המשכנו את המסורת של מוקפץ שיצא מאוד טעים.

אחרי הארוחה הצטרפנו למסיבת תחפושות שההוסטל אירגן שהייתה נחמדה מאוד וכללה יין חופשי.

22.12.18 קמנו בשעת בוקר מאוחרת והחלטנו ללכת לים עם בר ויובל, ישבנו שם כמה שעות ולאחר שהרעב תקף אותנו הזמנו את ה5$ דומינוס פיצה. בר ויובל עברו לקאמפ סייט לישון בו עם הקאמפרוואן שלהן ואני ושטורם נשארנו בהוסטל.

לקראת הערב הלכנו לבקר אותן וישבנו איתן עד שעה מאוחרת ואז שוב התחלנו להיות רעבים ומתוך תקווה כי מקדונלדס פתוח הלכנו את כל העיירה ולמרבה הצער היה סגור. המשכנו לחפש אוכל במשך זמן רב עד שבסוף התפשרנו על שווארמה מגעילה של טורקים.

23.12.18 את היום העברנו בעיקר בהמתנה לאוטובוס שהזמנו לאחר הצריים שיקח אותנו מפורט מקווארי לסידני(!!!).

פגשנו ישראלי בשם דניאל בהוסטל וקצת טיילנו בעיירה ובעיקר חיכינו לנסיעה הארוכה.

לקראת אחה"צ עלינו לאוטובוס שגם איחר בהרבה זמן והתחלנו הנסיעה שנמשכה מספר שעות.

בערך שבועיים לפני זה הזמנו ביחד עם איריס וקארים דירה דרך AIRBNB בסידני ולכן לאחר שהגענו לתחנה המרכזית התחלנו את המסע הלילי למציאת הדירה. לקחנו אובר לכתובת שקיבלנו אך גילינו שבכלל יש לנו עוד כמה מאות מטרים להמשיך לכתובת הנכונה ושם קצת הסתבכנו בלמצוא את הדירה ולכן שלחנו הודעה לאיריס שתצא החוצה אך היא לא ענתה ולכן נכנסתי לאחת הדירות שחשבנו שהיא כנראה שלנו, לא ראיתי שום סימנים ברורים לכך שזאת הדירה שלנו אז יצאתי החוצה והתקשרנו לאיריס שאכן יצאה מהדירה שהייתי בה לאחר שהערנו אותה.

היה ממש קשה לישון בלילה כי אני ושטורם נאלצנו לחלוק מיטה והיה צפוף ולא נוח במיוחד.

בסידני גרים כמעט 5 מליון אנשים בשטח שגודלו כחצי משטח מדינת ישראל. סידני היא בירתה של מדינת New South Wales אך אינה הבירה של אוסטרליה כמו שנהוג בשוגג לחשוב. בעיר ישנם אתרים מפורסמים כמו בית האופרה וגשר הארבור.

24.12.18 לאחר לילה מעייף קמנו לבוקר הראשון בסידני. מכיוון שלא היה לנו שום דבר לאכול אני ושטורם הלכנו לעשות קניות בסופר שנמצא בערך כ-15 דקות הליכה מהדירה. לאחר שחזרנו אך לפני שהספקנו לאכול נסענו עם איריס וקרים לבונדי ביץ'. זהו החוף המפורסם ביותר בסידני ואף אחד המפורסמים באוסטרליה כולה. ישבנו שם עם קארים, איריס ועוד זוג חברים גרמנים של קארים. מאוחר יותר הצטרפו גם בר ויובל ובסך הכל העברנו בחוף מספר שעות עד אחר הצהריים. בערך לקראת הצהריים נזכרתי שהפעם אחרונה שאכלנו ארוחה מסודרת היתה יום לפני בצהריים וכנראה בגלל כל הנסיעות ושהיה כיף בחוף אפילו לא שמנו לב לרעב. לקראת הצהריים חזרנו לדירה ואכלנו ארוחת ערב. וישבנו עד מאוחר ושיחקנו UNO (מאוד דומה לטאקי עם טיפה שינויים) עם השותפים לדירה והזוג גרמנים.

25.12.18 ביום זה קמתי בשעת בוקר מוקדמת עקב אירוע משמח, קרני הצטרפה אלינו לסידני!

קרני טיילה עם חברה מספר שבועות באוסטרליה אך עקב אירוע מצער חברתה החליטה לחזור לארץ וקרני שקצת היתה אבודה ביבשת הגדולה וגם ככה תיכננה להגיע לסידני לשנה החדשה הקדימה את ההגעה שלה והצטרפה אלינו לדירה. ברור ששמחנו שהיא הצטרפה בגלל שהיא ידידה טובה שלנו ובכלל לא בגלל שזה הוזיל לנו את העלויות של הדירה.

לקראת הצהריים הלכנו לסופר לעשות קניות מכיוון שה25.12 זה היום שבו חוגגים את חג המולד ולאיריס ולקארים היה חשוב לחגוג בצורה כלשהי.

עשינו קניות ואף איריס אפתה פיצות ולקראת אחר הצהריים נסענו לברביקיו ציבורי שיש בהרבה מקומות באוסטליה על מנת לעשות על האש.

לברבקיו הצטרפו גם בר ויובל ועוד שתי גרמניות שמסתבר שהיו איתנו בפרייזר איילנד אך לא זכרנו אותן.

היה ממש נחמד וטעים והתקפלנו חזרה לדירה לקראת הערב. ואז סתם ישבנו בדירה.

26.12.18 ביום זה קמנו בשעת בוקר מוקדמת בגלל שנסענו להרים הכחולים שהם כשעה נסיעה מסידני. איריס לא הצטרפה אלינו מכיוון שכבר היתה שם ולכן נסענו אני, שטורם, קרני וקארים. בר ויובל פגשו אותנו שם.

ראינו את שלוש האחיות וטיילנו בשאר האזורים המעניינים בשמורת הטבע שגודלה הוא בערך כגודל של מדינת ישראל. לקחנו מסלול של מספר רכבלים שלקחו אותנו לנקודות המעניינות וטיילנו בהם. לקראת אחר הצהריים נסענו חזרה לדירה בסידני ובערב ישבנו ושיחקנו קלפים עם קאת'י ולאוני, שתי חברות גרמניות של איריס שהיא הכירה כשהיתה בהוסטל בסידני לפני שהגענו לדירה. היה ערב ממש כיף ושיחקנו עד מאוחר בלילה איתם. קרני חתכתה לישון מוקדם בגלל שלא הרגישה טוב.

27.12.18 ביום זה קמנו מוקדם ונסענו למקום שנקרא 8 pool. היו לנו ציפיות גבוהות מהמקום הזה עקב זה שהרבה התלהבו ממנו והיו ביקורות ממש נלהבות ולכן נסענו לשם במשך שעה וקצת מסידני.

על מנת להגיע לבריכות (או יותר נכון בריכה) הלכנו שעה ומשהו בפארק הלאומי עד שהגענו לחוף הים עם הבריכה בצורה של 8. האמת שכולם ממש התאכזבו מהגודל של הבריכה ומזה שזה היה נראה הרבה יותר מרשים בתמונות אבל אני דווקא אהבתי את המקום. צילמנו שם מספר תמונות ולקראת הצהריים חזרנו חזרה למגרש חניה של הפרק ומשם חזרה לדירה.

בערב לאוני וקאת'י הביאו goon שזה יין ממש ממש ממש זול שמוכרים בכמות של 4 ליטר בתוך שקית עם ברז בקופסת קרטון, נשמע מפוקפק אך זה עושה את העבודה. שתינו הרבה ואז הלכנו למסיבה במועדון עצום של איזה 4 קומות בעיר.

לאחר שעה ומשהו אני ושטורם מיצינו ורצינו לחתוך אז חיפשנו את איריס כי המפח לדירה היה אצלה אך היא היתה מאוד לא מובנת בווטסאפ ומה שהבנו ממנה זה שהיא גם מחפשת את האוטובוס חזרה לדירה ולאחר שעה של חיפוש מעמיק בכל האזור סוף סוף מצאנו אותה מאוד שיכורה ולא מובנת ולקחנו אוטובוס ולאחר מכן אובר לדירה. קרני נשארה עם לאוני, קאת'י וקארים עד שעה יותר מאוחרת.

28.12.18 את היום העברנו בעיקר בהתאוששות מהלילה הארוך. לקראת הצהריים הלכנו לעשות קניות בסופר מכיוון שאני שטורם וקרני החלטנו שאנחנו רוצים להכין ארוחת שישי לכולם ולחשוף אותם למסורת יהודית!

קנינו חזה עוף כדי להכין שניצלים ותפוחי אדמה.

בערב בישלנו במשך כמה שעות את הארוחה המושקעת ואחרי האוכל בר ויובל גם הצטרפו אלינו לישיבה בדירה וראינו את הסרט "החשוד המיידי" בנטפליקס.

29.12.18 את היום ניצלנו בביקור באתרים החשובים של העיר. נסענו כולנו לגשר הארבור שממנו רואים את רוב העיר עם נוף מדהים ובעיקר את בית האופרה המפואר והמרשים. לאחר מכן הסתובבנו בשוק שיש בימי ראשון בעיר והמשכנו לבית האופרה עצמו והסתובבנו באזור שלו. אחרי זה היינו בגנים הבוטנים ומשם המשכנו בחיפוש אחר מקום לאכול צהריים. בסוף אכלנו בקניון עם מתחם מזון שמתאים לכל האנשים. בערב חזרנו לדירה ולא עשינו משהו מיוחד. אבל פתאום בלילה בזמן שישבנו בסלון הגיע עכביש עצום לדירה ובזכות תושייה של קארים הוא הצליח לתפוס אותו ולהוציא אותו החוצה, לא חוויה סימפטית בכלל.

30.12.18 ביום זה קארים החליט קצת להתפצל מאיתנו ונפגש עם חברים אחרים אז אני, שטורם קרני ואיריס הסתובבנו קצת בעיר. הלכנו לצ'יינה טאון וקניתי קוביה הונגרית שממש רציתי (כמובן שאני עדיין לא יודע איך לפתור אותה). ישבנו בבית קפה ליד השוק ואחרי זה המשכנו לכיוון גשר הארבור. קבענו לפגוש את לאוני ולטפס על אחד המגדלים של הגשר בשביל תצפית על העיר. קרני החליטה להישאר למטה בגלל שפחדה אז טיפסנו ארבעתנו, הנוף היה ממש מגניב ואז משם נסענו לחוף בונדי ועשינו מסלול הליכה שעובר במספר חופים ומגיע בסוף לחוף קוג'י. מסלול ממש מגניב עם המון נופים וחופים יפים.

אחרי המסלול חזרנו לדירה ובערב ישבנו בדירה.

31.12.18 וואו. NEW YEAR EVE. כל היום הוקדש לסיבה שבגללה הגענו לסידני בזמן זה של השנה.

ביחד עם הטיימס סקוואר בניו יורק, בית האופרה וגשר הארבור באוסטרליה נחשבים למקומות המרשימים ביותר לצפייה בזיקוקים של השנה החדשה. ביום זה קרני עזבה אותנו והמשיכה צפונה.

הלכנו בבוקר לסופר על מנת לקנות אוכל שנצתייד איתו ליום הארוך והמפרך. הכנו כריכים ויצאנו לדרך.

אחרי כמה אוטובוסים והפלגה במעבורת הגענו ליעד. לתור ארוך בטירוף. אחרי המתנה ארוכה הגענו למתחם שהיה מאוד מפוצץ ותפסנו מקום סביר. העברנו כמה שעות במשחקי קלפים.

בערב השנה החדשה מסתבר שיש פעמיים זיקוקים, פעם אחת ב21:00 ופעם שניה ב00:00. שעה ומשהו לפני הזיקוקים הראשונים התחיל גשם מטורף וישר כולם פתחו מטריות או ברחו להתחבא במקום מכוסה. אך בגלל שלא היה לנו אף אחת מהאופציות הנ"ל פשוט התחבאנו בשירותים הכימיים מהגשם. בסוף הגשם נרגע ומצאנו מיקום קצת יותר טוב שממנו ראינו את הזיקוקים המדהימים. היה ערב אגדי, אני ושטורם היינו גמורים אז חתכנו אחרי זה לדירה והשאר יצאו למסיבה.

1.1.19 זהו, שנה חדשה התחילה. וגם היום האחרון שלנו בסידני התחיל. האמת שלא עשינו יותר מידי, קמנו מאוחר כי גם הלכנו לישון מאוחר אחרי הסילבסטר. ולקראת אחר הצהריים נפרדנו מכולם ונסענו לתחנה המרכזית כדי לקחת אוטובוס לילה שהזמנו מראש למלבורן נסיעה של יותר מ12 שעות, כיף.

בדרך עצרנו בבירת אוסטרליה, קנברה! אין כלום לראות בעיר, היא מאוד משעממת ויחסית קטנה.

2.1.19 הגענו למלבורן בשעת בוקר מוקדמת ואחרי שנסגרנו על עצמנו ניווטנו להוסטל שהזמנו מראש עם מיקום מדהים במרכז הCBD. אחרי לילה ללא שינה הגענו להוסטל והבנו שאנחנו צריכים לחכות עד 14:00 בשביל לקבל את החדר ולכן קיבלנו את ההחלטה הכי טובה שלנו בטיול והלכנו לחדר הקולנוע ופשוט ישנו שם במזגן עד 14:00. אחרי זה לקחנו את החדר וקצת הסתובבנו בעיר. ראינו מה נמצא באזור ומה מעניין לעשות בעיר וחזרנו להוסטל והלכנו לישון מוקדם כי עדיין היינו מאוד עייפים.

מלבורן היא בירת מדינת ויקטוריה והעיר השנייה בגודלה באוסטרליה (אחרי סידני). אוכלוסיית מלבורן מונה כ-4.4 מיליון תושבים. מלבורן הייתה בירת אוסטרליה בין השנים 1901 עד 1927.

3.1.19 כבר לפני שהגענו למלבורן ידענו שממנה אנחנו רוצים לצאת לגרייט אושן רואד וגם סיכמנו עם בר ויובל שנעשה את זה איתן אז שכרנו רכב וטיפה שיחקנו עם התאריכים כדי שיהיה לנו כמה ימים במלבורן וגם שאלנו אם יש עוד ישראלים שרוצים להצטרף כדי לחסוך קצת בעלויות.

את היום התחלנו בסיור חינמי של מדריך מקומי שלוקח את התיירים לראות את המקומות המעניינים בעיר ומסביר קצת את ההיסטוריה, קונספט מאוד מגניב שמעודד תיירות. 

מישהי ישראלית בשם רוני דיברה איתנו לגבי להצטרף אלינו אז קבענו שנפגוש אותה בסיינט קלדה ששם גם אפשר לראות בערב פינגוונים. זה היה קצת מאכזב כי היו המון אנשים ובקושי היה אפשר לראות משהו. אחרי זה יצאנו לבר עם רוני וכמה חברים ישראלים שהיא הכירה וחזרנו מאוחר להוסטל לישון.

4.1.19 יום זה היה בין הימים הכי חמים בחיי, 42 מעלות. נשארנו רוב היום במזגן וניסינו לשרוד את החום הקיצוני. לקראת אחר הצהריים פגשנו את בר ויובל שגם היו במלבורן ואכלנו איתן גלידה וחזרנו לקראת הערב להוסטל. זה היה יום שישי ולכן הוזמנו לארוחת שישי אצל צביקה, אח של סבא שלי שגר במלבורן. היה מאוד נחמד והם החזירו אותנו להוסטל לקראת הלילה.

5.1.19 ביום זה החלטנו ללכת לשוק ויקטוריה המפורסם, הגענו לקראת הצהריים והוא היה כבר לקראת סגירה אז עשינו סיבוב מהיר וניסינו להספיק לראות כמה שיותר דברים מעניינים מהשוק, היה ממש מגניב ואחרי זה חזרנו להוסטל ולקראת אחר הצהריים פגשנו את בר ויובל וישבנו איתן למרגלות אחד הנהרות בעיר. היה ממש נחמד וחזרנו בלילה להוסטל.

6.1.19 ביום זה החלטנו לנסוע למקום שממנו כל מי שמגיע למלבלורן מעלה תמונות, חוף ברייטון. יש שם ביתנים צבעוניים ומגניבים לאורך החוף שנועדים לאחסון ציוד אבל הם מאוד מקושטים אז אנשים אוהבים לצלם. 

אחרי זה חזרנו למרכז העיר. הסתובבנו קצת ובערב נחנו בהוסטל והלכנו לישון יחסית מוקדם כי למחרת תכננו לעזוב את מלבורן לגרייט אושן רואד!

7.1.19 עשינו צ'ק אאוט מההוסטל והגענו לסוכנות רכבים בשביל לקחת את הרכב ששכרנו. גילינו למרבה שמחתנו שמדובר בטויוטה קורולה משנת 2018. משם נסענו לאזור השכונות היהודיות במלבורן כדי לקנות הרבה אוכל ישראלי, בעיקר חטיפים.

התחלנו את הרואד טריפ שלנו! נסענו כמה שעות ביום זה עם מספר עצירות בדרך ובסוף הגענו לעיירה בשם טורקי ששם ישנו בקאמפ סייט ונחשפנו לראשונה לתרבות הקאמפינג המטורפת של האוסטרלים. הם מקימים שם מאהלים מטורפים שנראה שלא חסר להם דבר.

באותו ערב בישלנו פתיתים (יובל בישלה ואנחנו לא הפרענו) ושמתי מוזיקה עם הרמקול החדש שקנינו במלבורן, באותו זמן האמת הפלייליסט שלי היה מאוד מצומצם אז הוא נמאס מהר מאוד.

דרך האוקיינוס הגדולה היא מצבת הזיכרון המלחמתית הגדולה ביותר בעולם. הדרך נבנתה בין מלחמת העולם הראשונה למלחמת העולם השנייה על ידי חיילים לשעבר ככבוד לחבריהם שנפלו. בניית הכביש נמשכה 16 שנה והיא נעשתה ידנית תוך שימוש במעדרים, כפות ודינמיט. הדרך באורך 243 ק"מ.

8.1.19 אחרי ארוחת בוקר מזינה המשכנו את המסלול של הגרייט אושן רואד, הדרך עוברת בסמוך לחופים מדהימים עם המון נקודות עצירה עם נופים מהממים. לאורך היום נסענו מספר שעות עם כמה עצירות בנקודות עניין וגם סתם עצירות לשתות קפה/שוקו בדרך. לקראת ערב הגענו לapollo bay, עיירה מגניבה ששכונת על החוף ושם ישנו בדשא מול המשרד של מנהל הקאמפ סייט, לא היו להם מקומות אז שיכנו אותנו במקום יצירתי. הכנו ארוחת ערב והמשכנו לערב של משחקי קלפים, בעיקר joking hazard, משחק דומה לcards against humanity. יובל הכינה לנו פתיתים במטבח של הקאמפ סייט ולא ריחמה בכלל עם הפלפל השחור שהפך את האוכל לחריף אך עדיין טעים.

9.1.19 ביום זה סיימנו את הדרך המדהימה. נסענו מספר דקות מהעיירה לנקודת עצירה מגניבה והכנו שם ארוחת בוקר טעימה ואחרי זה המשכנו לדרכנו. עברנו בנקודה הכי תיירות של הדרך "שנים עשר השליחים" בסך הכל מספר עמודים במים, זה מגניב אבל לא מצדיק את ההתרגשות המטורפת סביב זה.

שם האתר נקבע ב-1950, על שם שנים-ע שרהשליחים הנוצרים, תלמידיו של ישו. עם זאת, במהלך השנים התבלו חלק מעמודי הסלע וקרסו לים, בעקבות סחיפת הגלים בבסיסם, וכיום נותרו מהם רק שישה.

במהלך היום עצרנו בבית קפה והזמנתי נקנקיה שלאחר תרגום השם שלה מאנגלית גילינו שמדובר בסוג של כלב, אך לאחר בירור הבנו שמדובר בסך הכל בבדיחה של המקום והנקניקיה בכלל עשויה מחזיר.

בערב הגענו לעיירה בשם פורט פיירי שבה החלטנו לישון בהוסטל של YHA (רשת הוסטלים באוסטרליה וניו זילנד). ישנו בחדר גדול שנקרא האורווה ואיתנו ישן עוד אדם מבוגר בחדר שמסתבר שלא אוהב ישראלים במיוחד כי כשחזרנו בערב לחדר להתארגן לשינה הוא ממש התעצבן על הרעש והבהיר שהוא מרגיש שכל מקום שיש ישראלים יש רעש ואז הוא יצא מהחדר ונעלם, חוץ מהחשש שיחזור וירצח אותנו ישנו אחלה בלילה.

10.1.19 לאחר הגרייט אושן רואד החלטנו להמשיך עם בר ויובל לגראמפיאנס.

במדינת ויקטוריה, מרחק 235 ק"מ מערבית למלבורן, נמצא הפארק הלאומי גרמפיאנס, המתפרש על פני 1,680,000 דונמים. הפארק נכנס לרשימת אתרי המורשת הלאומיים של אוסטרליה בזכות השילוב היפהפה ויוצא הדופן של יערות, אגמים ונקודות תצפית מרהיבות, אשר הוא טומן בחובו.

הגענו לפארק לקראת הצהריים לאחר נסיעה ארוכה ומצאנו אגם מגניב לשבת למרגלותיו ולהצטלם לידו ששם גם במקרה פגשנו שתי ישראליות בשם נועה וחן, שתי קצינות לשעבר בטיול אחרי צבא. ישבנו כולנו ליד האגם ולקראת אחר הצהריים נסענו לקאמפ סייט באזור והן הצטרפו לשבת איתנו כמה שעות לפני שחזרו לקאמפ סייט שלהן לקראת חשכה. בערב ישבנו עד שעה מאוחרת ואף נתקלנו בכמה קנגרואים שלא היו מאוד ידידותיים.

11.1.19 ביום זה לצערנו הרב בר ויובל חזרו למלבורן בגלל שהטיסה שלהן לניו זילנד היתה כמה ימים יותר מאוחר ולכן אחר הצהריים התפצלנו.

בבוקר נסענו לתצפית מגניבה אך שהפכה מהר מאוד למסוכנת עקב בחירתנו להצטלם בפוזיציה מסוכנת. ולאחר מכן חזרנו לעיירה הראשית של הפארק ואכלנו גלידה טעימה לפני שבר ויובל עזבו ואני ושטורם חזרנו לאותו קאמפ סייט.

12.1.19 ביום זה קמנו בשעת בוקר מאוחרת והחלטנו לעזוב את הפרק ולהמשיך הלאה במסלול שלנו. התכנון היה בסופו של דבר להגיע לאדלייד לקראת הטיסה לניו זילנד והחלטנו שבדרך נעצור בעיירה בשם מאונט גמבייר בגלל שיש שם אגמים יפים ומכרה מגניב.

הגענו בצהריים לעיירה ונסענו לשני האגמים, אחד בצבע כחול בוהק והשני בצבע ירוק דהוי, מאוד מגניב היה לראות את ההבדלים בצבע בין האגמים ומשם המשכנו לסיור מאורגן במכרה מתחת לעיירה, סיור קצת מעייף בגלל שהקבוצה היתה מבוגרת אבל היה נחמד להכיר מידע חדש. ישנו בקאמפ סייט בעיירה וכמובן ניצלנו את הרכב לנסיעה לילית למקדונלדס.

13.1.19 הזמנו הוסטל זול מאוד באדלייד שמצויין שיש לו גם חניה חינם אז מאוד שמחנו והתחלנו את הנסיעה הארוכה לאדלייד שנגמרה לקראת אחר הצהריים. אך בהגעתנו גילינו שהיינו צריכים לתאם חניה בהוסטל ואדלייד בתור עיר גדולה מאוד לא מציעה חניה בחינם. בסופו של דבר בעל ההוסטל אמר לנו לחנות במדרכה בסמוך להוסטל ואמר שנצטרך להזיז את הרכב למחרת. אחרי שראינו את ההוסטל הבנו שאנחנו בכלל לא רוצים להישאר בו כי בהתאם למחירו הזול התמורה שהוא מציעה מאוד נמוכה והחדרים והמתקנים ברמה נמוכה לכן סגרנו לינה למחרת בYHA כולל חניה בתשלום סמלי בחניון של ההוסטל. היינו עייפים מהנסיעה ולכן הלכנו לישון בשעה מוקדמת.

אדלייד היא בירת מדינת אוסטרליה הדרומית. העיר שוכנת לחוף האוקיינוס הדרומי וקרויה על שמה של המלכה אדלייד מסקסה-מיינינגן, רעיתו של מלך בריטניה ויליאם הרביעי. בעיר מתגוררים כ-1,300,000 תושבים, והיא העיר החמישית בגודלה באוסטרליה.

14.1.19 עשינו צ'ק אאוט ויצאנו מההוסטל לכיוון עיירה גרמנית סמוכה לאדלייד בשם הנדורף שהיה מאוד מגניב להסתובב בעיירה ולראות תרבות גרמנית וחנויות גרמניות אך היה חם מאוד ובסוף הסתגרנו במסעדת נקנקיות לא טובה במיוחד. משם נסענו לתצפית על אדלייד ולקראת אחר הצהריים חזרנו לעיר והתמקמנו מחדש בYHA והסתובבנו קצת בעיר.

15.1.19 יום זה ניצלנו במנוחה והתגוננות מהחום הכבד ששרר באדלייד, היינו רוב היום בהוסטל וקצת הסתובבנו בעיר וחיפשנו מזכרות מתוך מחשבה שלא נחזור יותר לאוסטרליה בטיול.

לקראת הערב הכרנו אוסטרלי שלדענו היה אבורג'יני(יליד) ועוד מישהו צרפתי שהיו איתנו בחדר והתחברנו איתם אז ישבנו איתם קצת בהוסטל ואחרי זה יצאנו איתם לבר מקומי ואחר כך הלכנו לאכול ארוחת ערב והשארנו להם את החומר והטבק שנשאר לנו כי לא רצינו לקחת את זה איתנו לשדה תעופה.

16.1.19 קמנו בשעת בוקר מוקדמת ועשינו צ'ק אאוט ונסענו להחזיר את הרכב לחברת ההשכרה וממנה לקחנו שאטל לשדה התעופה. עברנו את הבידוק ועזבנו את אוסטרליה עם חברת אייר ניו זילנד ליעד הבא:

ניחשתם נכון, ניו זילנד.

נימה אישית על החוף המזרחי: מקום מדהים, כלכך כיף עם אנשים מדהימים. החופים יפים והתרבות האוסטרלית כיפית כלכך. אם אתם מטיילים באוסטרליה תישנו בהוסטלים, זה כיף. המחירים יחסית יקרים ביחס למזרח ודרום אמריקה אבל זולים יחסית לעומת ישראל.