3.5.19 אחרי שהגענו לשדה התעופה מספר רב של שעות לפני הטיסה כמו תמיד, התחלנו את המסע המאוד מפרך שלנו לאוסטרליה.

כל הטיסות שלנו היו עם חברת הלואו קוסט Scoot, חברת בת של סינגפור איירלניין.

עלינו בערב לטיסה הראשונה מטוקיו לטייואן, לצורך עצירה מאוד קצרה של פחות משעה וחזרה לאותו מטוס.

אחר כך המשכנו לסינגפור לעצירה הרבה יותר ארוכה של בערך 7 שעות. הקונקשיין היה מתיש מאוד, ולכן אחרי שאכלנו חיפשנו פינה שקטה על הרצפה של הטרמינל ושם ישנו כמה שעות. מסינגפור סוף סוף עלינו לטיסה האחרונה והכי ארוכה לפרת'.

פרת' היא עיר הבירה של מדינת אוסטרליה המערבית. מתגוררים בעיר כ-1.9 מיליון תושבים והיא העיר הרביעית בגודלה באוסטרליה.

4.5.19 היום הקודם שכלל את הטיסות גלש עד אחה"צ של יום זה ולכן נתחיל עם זה שאני ושטורם נחתנו לקראת ערב בעיר. לקחנו אוטובוס משדה התעופה לאזור ההוסטל שלנו, הוסטל של YHA, במיקום יחסית מרכזי של העיר.

אחרי שהגענו רצינו להתחיל את הסידורים אבל בגלל השעה הכל היה סגור והחלטנו שנדחה את התהליך למחר.

טיפה התלבטנו איך נטייל בחוף המערבי ובסוף החלטנו שהדרך הכי טובה היא לקנות רכב 4X4 ולמכור אותו ביעד שבו נסיים את הטיול. לא ידענו איפה בדיוק נסיים כי לא קנינו כרטיסי טיסה טרם הכניסה למדינה אלא השתמשנו בכרטיסים פיקטיביים.

אחרי שקיבלנו את ההחלטה לקנות רכב, ניסחנו הודעה מסודרת ופרסמנו בכל המקומות האפשריים בפייסבוק.

היינו רעבים והתגעגענו לפיצה ב5 דולר אז הלכנו לסניף דומינוס הקרוב להוסטל שלנו ובדרך חזרה ראינו כמה ילידים (מלשון יליד, לא ילד) שותים אלכוהול ומרעישים, זה עומד לחזור לאורך כל האזור הזה של אוסטרליה.

תשושים מהטיסות הלכנו לישון מוקדם.

5.5.19 בבוקר התעוררנו מרעש הרכבות שעוברות בסמוך להוסטל וחורקות על הפסים, לא מומלץ לישון בחדר שהחלון פונה לכיוון הרכבת.

בתחילת היום עשינו סידורים לקראת המשך הטיול, בעיקר קניית כרטיס סים וקניות לימים הקרובים כי אחרי יפן שאכלנו רק בחוץ רצינו קצת לגוון ולבשל לעצמנו.

אחרי שסיימנו את הסידורים התמקדנו לחלוטין בקניית הרכב והשקענו זמן רב בהבנת כל הנושא של לקנות רכב באוסטרליה בכללי, ובמדינת מערב אוסטרליה באופן ספציפי.

הרגשנו שאנחנו יחסית מבינים את הנושא וקבענו לעצמנו קריטריונים ספציפיים לקניית רכב שהעיקרי זה המחיר והגודל. מחיר כי לא רצינו לבזבז מלא כסף וגודל מכיוון שאנחנו עתידים חלק מהטיול להיות 4 אנשים ברכב.

עברנו לאורך היום על עשרות אופציות ולא מצאנו משהו מספיק שווה.

את שאר הזמן ניצלנו בלהסתובב בעיר באזור שלנו ולראות חנויות מעניינות. בערב ישבנו בהוסטל והלכנו לישון

6.5.19 אחרי התסכול מהיום הקודם דווקא היינו אופטימיים, משום שמצאנו אופציה סבירה לרכב, NISSAN PATHFINDER 1999. נסענו עם הרכבת כדי לפגוש את המוכר, מישהו צרפתי שרמת האנגלית שלו בערך ברמה של תלמיד בית ספר בכיתה ח'. עברנו על כל הרכב על פי רשימת דגשים שהכנו עד שלבסוף החלטנו שהאופציה הזאת מספיק טובה בשבילנו, התמקחנו קצת עם המוכר והגענו להסכמה על המחיר- 5,300 דולר אוסטרלי.

רצינו לקנות את הרכב כמה שיותר מהר כי רצינו כבר להתחיל לטייל אבל המוכר אמר שלמחרת הוא לא בעיר ולכן רק יומיים אחרי זה נוכל לקחת את הרכב למוסך לבדוק אותו ולהמשיך בתהליך.

חזרנו לקראת אחהצ חזרה להוסטל וליד ההוסטל פתאום ראינו מלא ניידות שאחת מהן אפילו נסעה נגד כיוון התנועה כדי להגיע מהר אבל לא הבנו מה בדיוק קרה שם.

בכל מקרה, החלטנו שהאופציה של הרכב שראינו טובה בשבילנו אבל בכל זאת המשכנו קצת להסתכל לראות אם נמצא פתאום משהו יותר טוב. לא מצאנו. את שאר היום העברנו בהוטסל ובאזור הקרוב להוסטל.

7.5.19 את יום זה ניצלנו בעיקר בלנוח תוך כדי חיפוש רכבים והמתנה לג'ונתן, המוכר הצרפתי שיחזור לעיר.

בעיקר ישבנו בהוטסל וגם קצת הסתובבנו בעיר.

היה לנו מישהו גרמני בחדר שהיה לו ספר על המיטה עם משהו שנראה כמו צלב קרס, ולפי בירור באינטרנט כנראה היה מדובר בספר היסטורי ולא בספר נאצי אז היינו פחות לחוצים לישון איתו.

היה לנו עוד מישהו אסייתי בחדר, מבוגר יחסית שגר באוסטרליה וסיפר שמידי פעם הוא מגיע לפרת' וישן בהוסטלים, מאוד תמוהה ומוזר.

בערב איריס נחתה בפרת' והגיעה להוסטל, היה ממש נחמד לפגוש אותה אחרי 4 חודשים שלא התראינו. למי שלא יודע, היא תיירת הולנדית ששכרנו איתה ועם עוד גרמני AirBNB בסידני לקראת השנה החדשה וקבענו איתה ועם חברה גרמנייה שלה בשם לאוני שנטייל ביחד באוסטרליה המערבית. לאוני היתה יכולה להצטרף אלינו רק בהמשך ואיריס התחילה איתנו מההתחלה.

היא הגיעה מאוד מאוחר ולכן הלכנו לישון קצת אחרי שהיא הגיעה.

8.5.19 קמנו בשעה מאוד מוקדמת ונסענו למוסך שקבענו איתו מראש שיבדוק בשבילנו את הרכב ויגיד לנו אם הוא תקין למכירה. אחרי זמן מה הוא עידכן אותנו שהכל בסדר ושרק כדאי לעשות טיפול 10,000 לרכב שיעלה לנו 200 דולר.

סיכמנו עם המוכר שנתחלק בטיפול, כלומר שאנחנו נשלם עליו אבל הוא יעשה לנו הנחה של 100 דולר על המחיר.

חזרנו להוסטל ולקראת אחר הצהריים סגרנו את העסקה וקיבלנו את הרכב ואת כל המסמכים.

כמובן שעם המזל הנאחס שלנו ברגע שלקחנו את הרכב גילינו שקיבלנו דוח חניה כי המוכר חנה אותו במקום בלי לשלם. לא נורא.

נסענו ללשכת התחבורה המקומית והגשנו את כל הטפסים הרלוונטים ושילמנו את מה שצריך.

אחרי זה חזרנו עם הרכב להוסטל וחנינו אותו שם.

9.5.19 בבוקר נסענו עם הרכב לטיפול במוסך ובזמן הזה הלכנו לסניף של Kmart על מנת לרכוש ציוד קאמפינג שישרת אותנו בהמשך הטיול.

אחרי כמה שעות קיבלנו את הרכב בחזרה וגילינו מהמוסכניק שיש נזילה במיכל המים של המגבים ולכן אי אפשר להשתמש בהם, לא נורא.

משם נסענו לסופר עם מחלקה כשרה כדי לקנות מצרכים כלליים לרואד טריפ שלנו וגם דברים ישראלים כמו במבה וביסלי בשביל המצב רוח.

מה שמצחיק בסופר זה שהמקרר הכשר צמוד למקרר עם פירות הים.

המשכנו את הסידורים שלנו ווידאנו גם שאנחנו יודעים כל מה שצריך על הרכב כמו מילוי שמן ומים והחלפת גלגל.

בערב אכלנו מקסיקני כולנו.

10.5.19 יום לפני הזמנו כרטיסים למעבורת שתיקח אותנו ביום זה לרוטנס איילנד, אי קטן סמוך לפרת' שבו מתניידים בעזרת אופניים והאטרקציה העיקרית היא החיה קוואקה, חיה מאוד חמודה שייחודית רק לאי הנ"ל.

האמת שציפינו לחיה הרבה יותר חמודה לפי תמונות שראינו מראש ולכן טיפה התאכזבנו אבל בכל זאת היה מאוד כיף ומגניב לטייל ברחבי האי.

חזרנו לקראת ערב חזרה להוסטל והלכנו לאכול בדומינוס כולנו.

11.5.19 זהוווו מתחילים לטייל!

לאורך הבוקר היינו שקועים בארגונים וסגירת ציוד, ווידאנו שיש לנו כל מה שצריך בשביל לצאת למסע שלנו.

אני יודע שזה נשמע כאילו כל מה שצריך זה קצת אוכל ורכב אבל זה הרבה יותר גדול מזה, הציוד שהיה לנו ומה שאני ממליץ לכל אחד לצאת איתו זה: ג'ריקן נוסף של דלק, מיכלי מים לשתיה ולרכב, אוהלים (היה לנו אוהל גג שמורכב על הגגון של הרכב ועוד אוהל קטן שחשבנו שמתאים ל2 אבל גילינו שהוא מתאים ל1), קומפרסור לגלגלים ולמזרן מתנפח לאוהל, כל סוגי המצעים, ארגז גדול עם כלי בישול רבים ומגוונים ועוד המוןן ציוד חשוב והכרחי שלקחנו בתא מטען ובמושבים האחוריים ליד איריס.

יצאנו לקראת הצהריים ונסענו כמה שעות עד שהגענו לmargaret river, עיירה שהיא כמה שעות נסיעה דרומה מפרת'. התכנון שלנו לטיול היה לרדת קצת למטה דרומה ומזרחה ואחרי זה לעלות חזרה לכיוון פרת', לעקוף את העיר ולהמשיך צפונה ומזרחה.

אחרי שהגענו לעיירה אכלנו ארוחת ערב בבר מקומי. האוכל היה נחמד מאוד ואחרי זה התמקמנו בקאמפ סייט מקומי ופתחנו את הציוד שלנו שכלל שולחן, כיסאות ואוהלים. איריס התנדבה לישון באוהל הקטן ואני ושטורם ישנו באוהל גג.

12.5.19 קמנו לקראת שעת הצ"ק אאוט מהקאמפ סייט וסידרנו וקיפלנו את כל הציוד אחרי הלילה. אחרי זה עזבנו את הקאמפ סייט ונסענו למפעל שוקולד שסמוך לעיירה שם טעמנו קצת/הרבה שוקולדים ושתינו שוקו חם מצוין.

אחרי זה נסענו בערך 4 שעות עד לalbany. העיירה הזאת עדיין במדינת אוסטרליה המערבית אבל היא כבר בחלק הדרומי של היבשת. לא עשינו יותר מידי באזור כי זאת היתה בעיקר חניית ביניים. בישלנו לעצמנו אוכל כמו בכל יום וכמובן גם אכלנו ממאגר החטיפים והמתוקים שלנו. כמו ברוב הערבים ישבנו שלושתנו בנחת בסמוך למחנה הקטן שאירגנו ודיברנו על החיים (הרבה ויכוחים פוליטים) ושיחקנו משחקי קלפים, הרגעים הכי כיפיים בטיול.

איריס שוב התנדבה לישון באוהל הקטן למרות שהצענו לה שנעשה הגרלה או שאחד מאיתנו יחליף אותה.

13.5.19 נסענו 5 שעות ליעד הבא, Esperance שם אכלנו ארוחת צהריים ואחרי זה המשכנו ליעד הסופי שלנו באותו יום ובכללי היעד הכי דרום-מזרחי שנגיע אליו, lucky bay. מדובר בפארק לאומי עם חופי ים מדהימים וטבע יפה.

התמקמנו בקאמפ סייט הסמוך לים והסתובבנו קצת לאורך החוף היפה, הוא נחשב בין החופים הכי יפים והכי לבנים (צבע החול) באוסטרליה.

בערב ישבנו בקאמפ סייט לאור הנר שהיה ברשותנו מכיוון שלא היה חשמל במחנה.

מצד אחד היינו יחסית מרוצים מהרכב באותו זמן כי הוא עשה את העבודה אבל הצריכת דלק שלו היתה נוראית, 5 ק"מ לליטר בערך.

יום לפני זה גם קנינו מצעים חדשים למיטה באוהל ושמיכות יותר טובות כי היה מאוד קר בלילות. למזלו שמרנו את בקבוקי המים החמים שחיממו אותנו בלילות הקרים.

14.5.19 אני לא בטוח מה עבר לי בראש באותו יום אבל משום מה קמתי בשעה מאוד מוקדמת כדי לראות את הזריחה עם איריס ואחרי זה גם החלטנו לעשות רחצת בוקר בים הקפוא. שטורם עשה בשכל ולא נכנס איתנו למים אלא רק צילם וצחק על זה שקפאנו. התארגנו ואחרי שעה קלה יצאנו לדרכנו ליעד הבא.

אחרי שעות רבות של נסיעה הגענו לאמצע שום מקום לקאמפ סייט חינמי בלי תשתיות פרט לשירותים ושם התמקמנו. ביחס למחיר (0 דולר ללילה) התמורה היתה ענקית וממש אהבנו את הקאמפ סייט הזה, בעיקר בגלל שהוא היה ריק לחלוטין ממכוניות אחרות. ישבנו קצת בערב ואחרי זה הלכנו לישון יחסית מוקדם כי היינו תשושים מהנהיגה. באותו ערב גם איבדנו את הנר שלנו שהתפוצץ אחרי ששירת אותנו במשך כמה ימים.

15.5.19 בבוקר יצאנו לדרכנו והמשכנו צפונה. הגענו לפארק לאומי בשם Pinnacle Desert.

אתר מרשים מאוד בשמורת נמבונג Nambung, צפונית לפרת'. הזקיפים הם סלעים זקופים בגדלים שונים, הקטנים בגובה של סנטימטרים ספורים והגבוהים בגובה של מטרים אחדים, הפזורים בחולות המדבר. יש אלפי סלעים באתר, ועל מנת לראות אותם יש לנסוע בשביל לא סלול אך נוח בין העמודים ולעצור לצילומים ולתצפיות.

היה מאוד נחמד לראות את הזקיפים ולטייל שם עם רכב וברגל, ואחרי כמה שעות המשכנו הלאה במסלול שלנו ונסענו כמה שעות צפונה לLancelin.

יום זה היה היום החמישי לרואד טריפ וכבר הגענו ל2400 ק"מ מרחק נהיגה, זה המון.

ישנו בקאמפ סייט ממש נחמד צמוד לים וראינו את השקיעה המדהימה.

16.5.19 אחרי הארגונים של הבוקר עזבנו את הקאמפ סייט והמשכנו הלאה במסלול שלנו.

אחרי כמה שעות של נסיעה עצרנו בHutt Lagoon, זהו אגם בצבע ורוד יחסית, היינו שם כמה זמן ונהנו מהמים ואיריס טיפה נפצעה כי היא החליטה שזה רעיון טוב יותר ללכת דרך המים ולא דרך היבשה.

אחרי זה המשכנו לעיירה Kalbarri שנמצאת כמה שעות נסיעה צפונה מאיפה שהיינו.

הלכנו למרכז מבקרים והזמנו מסלול סנפלינג למחרת שנעשה.

התמקמנו בקאמפ סייט שהיה בתוך חוות סוסים, שם גם פגשנו מישהו ישראלי שמטייל לבד, הישראלי הראשון שפגשנו מאז שחזרנו לאוסטרליה. בערב ישבנו איתו ושיחקנו כולנו משחקי קלפים.

17.5.19 יצאנו בשעת בוקר מוקדמת ועלינו להסעה ביחד עם עוד זוג יותר מבוגר מאיתנו ונסענו עם המדריך לפארק הלאומי הסמוך לעיירה, שם הלכנו שעה קלה עד שהגענו לאזור המיועד ובמשך כמה שעות ירדנו בסנפלינג מהמצוקים שם. פעם ראשונה שאני עושה את זה וממש נהנתי, חוויה מדהימה.

אחרי זה חזרנו לעיירה והחלטנו לנסוע שוב, הפעם עם הרכב שלנו לפארק הלאומי כי אמרו לנו שאנחנו יכולים להיכנס חינם לאורך כל היום. טיילנו שם קצת והגענו למקום שנקרא nature window, נראה כמו חלון לטבע.

מהפארק הלאומי המשכנו לנסוע עוד כמה שעות והגענו לקראת החשיכה לmonkey mia.

עשינו שם כביסה ובערב בישלנו ארוחת ערב וישבנו עם המקומיים שראו משחק פוטבול.

18.5.19 קמנו בשעה מוקדמת כדי לצפות בהאכלת דולפינים בסמוך לקאמפ סייט שלנו, היו שם המון אנשים והיה יחסית מעניין על אף המסחור שיש בזה.

אחרי שעזבנו את הקאמפ סייט נסענו לפארק הלאומי Francois Peron שנמצא ממש קרוב לאזור שהיינו בו.

הנסיעה בפארק הלאומי היתה בחלקה בגדול בחול עמוק, כמו חול ים ולכן בכניסה לשמורה הפחתנו את לחץ האוויר בגלגלים. זה לא עזר לנו ובאחת הפניות עקב אי הבנה שטורם האט את הרכב ויצא מצב שהתחפרנו בחול, ניסינו כל מה שיכולנו ולא הצלחנו לצאת מהחול, בנוסף גם לא היתה בכלל קליטה.

אחרי קרוב לשעה הגיע רכב אחר שבעזרת ציוד חילוץ הצלחנו להוציא את הרכב ואחרי זה המשכנו את הטיול בפארק הלאומי שהיה ממש נחמד. אפילו נתנו לאיריס קצת לנהוג בשטח כי אין לה רשיון נהיגה.

אחרי כמה שעות בפארק יצאנו ממנו והמשכנו להתקדם ונסענו עד לCarnarvon. עיירה יחסית גדולה, שם התמקמנו בקאמפ סייט מקומי. זה היה בערב של גמר האירוויזיון ולכן רצינו לראות את השידור. מצאנו טלוויזיה שאפשר להשתמש בה באחד הצריפים של הקאמפ סייט.

קמנו לפנות בוקר וראינו את השידור, במבט לאחור המקום לא היה הכי סימפטי וישב איתנו מישהו מקומי מאוד מוזר שלא הבנו אם ישן בצריף או סתם הגיע.

הולנד זכו באירוויזיון ואיריס ממש שמחה. אנחנו לעומתה בעיקר התבאסנו מאיסלנד והפרובוקציות שלהם.

19.5.19 קמנו יחסית מאוחר באותו יום בגלל שחזרנו לישון רק לקראת 6 בבוקר אז גם היינו מאוד עייפים לאורך היום.

נסענו עד לCoral Bay ושם פתחנו את הציוד באחד משני הקאמפסייטים בעיירה.

הדבר שממנו התחלנו מאוד לסבול ממנו בימים האחרונים היה תופעת הזבובים. בכל פעם שהיינו פותחים את הדלת של הרכב במהלך היום היו נכנסים עשרות זבובים. בכללי לא היה אפשר לצאת מהרכב בלי להיות מוקף בזבובים, דבר שלא פסח על העיירה ששהינו בה.

אכלנו שם בדוכן מקומי וישבנו על החוף בסמוך לים, שתינו בירות וצפינו בשקיעה.

בערב יצאנו לבר מקומי ושתינו דיי הרבה. אחרי כמה שעות הבר נסגר והיה יחסית מוקדם אז רצינו להמשיך לעשות משהו ולכן החלטנו להסתובב בעיירה בסוף הגענו לחוף ועשינו שוואזי מי צריך לטבול את הראש במים ושטורם נבחר.

המשכנו קצת להסתובב וראינו קבוצה של חבר'ה צעירים סביבות הגילאים שלנו יושבים והצטרפנו אליהם. מסתבר שכולם תיירים מאירופה שעובדים בעיירה.

שטורם בשלב מסוים החליט לחזור לקאמפ סייט כדי להתקלח ולישון ואני ואיריס המשכנו להסתובב איתם. הגענו לחוף וישבנו עם קבוצה של בערך 10 אנשים ושתינו יין.

קשה להסביר למה אבל פשוט היה ערב כלכך מצחיק כמו שלא הייתי בו במשך כלכך הרבה זמן.

ההרכב של האנשים היה מדהים וכל משפט שני כולם צחקו והיה ערב ממש מגניב.

ישבנו איתם כמה שעות וחזרנו לקאמפ סייט בשעה יחסית מאוחרת אחרי ערב מדהים.

20.5.19 קמנו בשעה יחסית מאוחרת בגלל שגם הלכנו לישון מאוחר ואחרי שעזבנו את הקאמפ סייט התחלנו לנסוע צפונה עד לExmouth. הגענו לקראת אחר הצהריים ומצאנו קאמפ סייט ממש נחמד. הקמנו את כל המחנה שלנו ואפילו חיברנו את הערסל שהגיע עם הרכב שלא השתמשנו בו עד כה.

ישבנו קצת בקאמפ שייט ולקראת השקיעה נסענו למגדלור הסמוך לעיירה ומשם צפינו על השקיעה היפהפיה.

אחרי השקיעה נסענו חזרה לקאמפ סייט וישבנו קצת כולנו לפני שהלכנו לישון.

21.5.19 בבוקר הלכנו למרכז מבקרים בעיירה ושכרנו שני זוגות של שנורקלים ומסכות ונסענו ל Cape range. מדובר בפארק לאומי ששוכן בסמוך לחוף, מקום מאוד יפה אבל מלא בזבובים.

נסענו ישירות למרכז מבקרים, שם ביקשנו את כל המידע שיש על האזור בדגש על אזורים לשנרקל.

התחלנו במסלול רגלי שחשבנו שיהיה קצר וקליל אבל בסוף הוא לא היה קצר ולא קליל. המסלול לא היה מרשים במיוחד לאורך רוב הדרך והיו המון זבובים, בכמויות בלתי ניתנות לספירה.

הדרך היתה גם קצת מעיקה אבל התגברנו על זה ואחרי שעה-שעתיים סיימנו את המסלול.

אחרי שהצטננו במזגן של הרכב המשכנו לנסוע לאתר הצלילה הראשון ושם אני ואיריס שנירקלנו קצת. ראינו צבי ים ועוד חיות מגניבות ואחרי זה המשכנו לאתר הבא שגם שם היה מאוד נחמד.

לקראת אחה"צ סיימנו וחזרנו חזרה לקאמפ סייט.

22.5.19 את מרבית יום זה העברנו בקאמפ סייט מתוך ידיעה שלאוני נוחתת לקראת הצהריים.

לאוני היא גרמנייה שהכרנו לראשונה בסידני דרך איריס שהכירה אותה בהוסטל ששתיהן שהו בו.

התחברנו מאוד עם לאוני בכמה ימים בסידני ובסוף גם קבענו שנטייל ביחד בחוף המערבי. עקב אילוצים שלה היא יכלה להצטרף אלינו רק באמצע המסלול ומאוד שמחנו שהיא הצטרפה.

לקראת הצהריים נסענו לשדה התעופה בעיירה הסמוכה לExmouth ומשם אספנו אותה. הפגישה היתה מאוד מרגשת ושמחנו מאוד לפגוש אותה.

כשחזרנו לעיירה איריס ולאוני הזמינו שחייה עם כרישי לוויתן אבל בגלל שמדובר באטרקציה מאוד יקרה ושלא הכי מעניינת אותנו החלטנו לוותר על זה ובמקום זה הזמנו צלילה באזור.

בערב ישבנו כולנו והיה ממש כיף, שיחקנו cards against humanity.

בגלל שהיה לנו רק אוהל גג אחד ואוהל ליחיד אז עשינו הגרלה ושטורם נבחר לישון לבד ואני ישנתי עם איריס ולאוני באוהל גג. האמת שהיה מאוד צפוף לישון שלושתנו כי האוהל גג לא היה גדול במיוחד וגם כשישנים בו רק 2 אנשים הוא צפוף. ואני ישנתי באמצע אז בכלל היה צפוף.

23.5.19 מוקדם בבוקר כולנו קמנו והתפצלנו. אני ושטורם נסענו לאתר הצלילה ולאוני ואיריס נסענו לשחייה עם הכרישים.

לצלילה יצאנו עם ספינה יחסית גדולה, הרבה יותר גדולה מהספינה בצלילה הקודמת וביצענו את הצלילה הראשונה שהיתה מאוד נחמדה.

אחרי זה אכלנו ארוחת צהריים על הספינה ויצאנו לצלילה השניה שגם היתה ממש טובה ואף ראינו מנטה (חתול ים), חיה מאוד מגניבה ויפה.

אחרי הצלילה חזרנו לקאמפ סייט וחיכינו שאיריס ולאוני יחזרו ואז ישבנו כולנו בקאמפ סייט עד שהלכנו לישון. גם הפעם ישנו באותה צורה כמו היום הקודם, רק שהפעם לא ישנתי באמצע אז היה יותר נוח.

24.5.19 אחרי 4 לילות בExmouth עזבנו את העיירה. היה ממש נחמד בה אבל מיצינו אותה.

אחרי שכבר הגענו מאוד צפונה החלטנו להתקדם מזרחה בכיוון הכללי של ברום ולכן נסענו לפארק הלאומי Karijini. הגענו בשעה יחסית מאוחרת לשם אחרי נסיעה מאוד ארוכה ומצאנו קאמפ סייט נידח שלא מציע שום דבר פרט לשירותים כימיים.

בישלנו לעצמנו ארוחת ערב וישבנו בחושך לקול השירים מהJBL שקנינו. בגלל שהיינו באמצע שום מקום גם הצלחנו לראות בבירור את הכוכבים והחוויה היתה מאוד חיובית וטובה. הלכנו לישון יחסית מוקדם כי היינו תשושים. 

25.5.19 את היום התחלנו בשעה יחסית מוקדמת אבל גילינו שמרכז המידע של שמורת הטבע נפתח יותר מאוחר ולכן העברנו את הזמן בלשחק "go fish". אחרי שעה קלה נסענו למרכז המבקרים וביקשנו את כל המידע הרלוונטי שיש לפארק הלאומי להציע לנו והתחלנו לטייל בו.

נסענו ליעד הראשון שכלל ירידה ארוכה לבריכה מאוד מגניבה וקפואה ואחרי זה מסלול רגלי יחסית ארוך שכולל מצד אחד בריכות מגניבות ומצד שני עליות ארוכות.

אחרי כמה שעות חזרנו חזרה לרכב והמשכנו למסלול הבא שהיה הרבה יותר קצר, ובאופן כללי פשוט כלל הגעה לבריכה מאוד גדולה.

לקראת אחר הצהריים יצאנו משמורת הטבע והתחלנו לנסוע לכיוון הכללי של ברום.

בגלל שהדרך היתה מאוד ארוכה הבנו שאנחנו צריכים למצוא מקום לישון והתמזל מזלנו ובתחנת דלק שתדלקנו בה היה גם אופציה לפתוח אוהל ולישון תמורת מחיר סימלי. קפצנו על ההזדמנות ואפילו אכלנו ארוחת ערב טעימה במזנון של התחנת דלק .ישבנו בשולחנות של התחנה כמה שעות עד שהם התחילו לסגור ואחרי זה הלכנו לישון. האזור של התחנה לא היה מאוד סימפטי והיה עם ריכוז גבוה של ילידים.

26.5.19 האמת שאת רוב היום השקענו בנסיעה לברום. תכננו לצאת מוקדם בבוקר אבל מטיילת שמתניידת בעזרת קרוואן שמחובר לרכבה גילתה שיש לה פנצ'ר בקרוואן ולכן עזרנו לה להחליף גלגל, דבר שלקח זמן רב ורק אחרי זה יצאנו לדרכנו. כאות תודה היא נתנה לנו עוגיות מדהימות.

הנסיעה היתה מאוד ארוכה והגענו רק לקראת ערב לברום, למזלנו גם לאוני יכלה לנהוג אז התחלקנו עם הנהיגה. החלק העיקרי של המסלול היה 802 ק"מ של נסיעה ללא פניות.

ברום היא עיירת חוף בחוף המערבי של אוסטרליה והיא מאופיינת מאוד בגולשים ובחיי לילה נחמדים.

אחרי שהתמקמנו באחד ההוסטלים בעיירה יצאנו לאזור מרכז העיר והסתובבנו שם כמה שעות לפני שחזרנו להוסטל כדי ללכת לישון.

27.5.19 בבוקר אחרי שקמנו עשינו קניות להמשך השבוע, בעיקר אוכל וציוד לרכב.

רצינו לאלתר דרך לתקן את המיכל מים של המגבים על ידי שימוש בחומר אפוקסי. זה יחסית עבד אבל אז גילינו שגם הצינור עצמו שמוביל מים בעייתי.

לקראת הצהריים אני ושטורם עשינו כביסה אחרי שבוע ומשהו ולאוני ואיריס החליטו לנסוע לחוות תנינים מקומית.

אחר הצהריים כשהן חזרו הלכנו לשבת במדשאה סמוך להוסטל והבאנו איתנו את הארגז בירה שהבנות קנו בדרך חזרה.

צפינו בשקיעה המדהימה ואחרי זה חזרנו להוסטל ושתינו בבר שלו ושיחקנו משחקי קלפים. היה מאוד כיף. בלילה קינחנו עם מקדונלדס במק דרייב.

28.5.19 קמנו יחסית מאוחר ונסענו לעיירה להסתובב בה קצת ולראות את הדברים המעניינים. הסתובבנו בין החנויות המקומיות.

אחרי זה איריס פגשה ידיד הולנדי שלה ואנחנו ישבנו קצת עם לאוני עד שאיריס חזרה עם הידיד שלה ונסענו כולנו לCable beach. ירדנו עד לחוף עם הרכב כי הוא מותאם לנהיגת שטח ושם ישבנו וצפינו בשקיעה.

הצענו הצעה שנעשה שוואזי ומי שנבחר צריך להיכנס לים/ חלק התנגדו ותוך כדי הדיון ראינו כרישים עוברים בסמוך לחוף והבנו שכנראה לא מדובר ברעיון טוב במיוחד.

אחרי שהיינו בחוף חזרנו להוסטל להתארגן ואז נסענו למרכז העיר לצפות בסרט החדש של אלאדין בבית קולנוע פתוח, כלומר בית קולנוע שיושבים בו בחוץ תחת קורת השמים. רעיון מעניין אבל מידי פעם עברו מטוסים שקצת פגעו בחווית הצפייה. לאוני טענה שהיא ראתה כוכב נופל אז היא מאוד נהנתה. אחרי זה חזרנו להוסטל.

29.5.19 עברנו להוסטל אחר בבוקר ולכן עד שקיבלנו את החדרים הסתובבנו הרבה בעיר. לא עשינו משהו כלכך מיוחד אבל זה היה נחמד.

לקראת הצהריים עשינו קניות כי תכננו לעשות על האש בערב כדי להיפרד מאיריס שעוזבת לניו זילנד למחרת.

פגשנו מישהו אסייתי בהוסטל ונסענו איתו למגדלור המאוד לא מרשים של ברום ואחרי זה המשכנו לצפייה בשקיעה מהחוף.

אחר כך נסענו לברביקיו ציבורי ושם עשינו את העל האש. היה מאוד כיף ואפילו סביר מבחינת טעם.

אחרי שסיימנו את העל האש, בחזור מסתבר שמישהו שכח לסגור את תא המטען של הרכב ואף עשינו כמה סיבובים יותר מידי בכיכר ליד ההוטסל. כשהגענו להוסטל גילינו שחסרים לנו מלא דברים בתא מטען ולכן נסענו את כל הדרך לאט וסרקנו אחר ציוד חסר. מצאנו את רובו והפעם ווידאנו שתא המטען סגור.

אחרי שחזרנו להוסטל ישבנו בחדר ושתינו מהבירות שנשארו לנו. מכיוון שיש בר להוסטל אז אסור להכניס אלכוהול ולכן שתינו בחדר.

ישבנו עד מאוחר כולנו והתבאסנו שאיריס עוזבת.

30.5.19 קמנו בשעה מאוד מוקדמת כדי ללוות את איריס לתחנת אוטובוס. היא לקחה אוטובוס של יותר מ20 שעות שיקח אותה מברום לדרווין. פאן.

חזרנו לישון אחרי זה ושאר היום ישבנו בעיקר בהוסטל והסתובבנו בעיירה. היינו קצת מבואסים שאיריס עזבה כי היה לנו ממש כיף כולם ביחד.

בערב ישבנו בהוסטל ושתינו והיה מאוד נחמד.

31.5.19 ביום זה ביצענו בעיקר סידורים כגון שכפול מפתח לרכב במקום אחד שהיה בעייתי והשלמת ציוד חסר.

שטורם ולאוני הלכו לסרט ואני העדפתי להישאר בהוסטל לנוח.

בערב שוב ישבנו כולם ושתינו ובעיקר חיפשנו דרך להתארגן ולא מצאנו.

1.6.19 בבוקר נסענו לאירוע שעניין את לאוני אז זרמנו איתה, תחרות סוסים. האמת שהיה נחמד אבל בכלל לא הבנו את התהליך והספקנו לראות מקצים בודדים לפני שכבר היינו צריכים לעזוב בגלל השעה.

עלינו צפונה לdampier Peninsula והסתובבנו מעט בפארק לפני שהתחיל להחשיך ואז ישנו שם בקאמפ סייט.

2.6.19 הסתובבנו קצת באזור של הפארק ונסענו לחוף שם לאוני רצתה להיכנס למים ואני ושטורם העדפנו לשבת קצת בחוץ.

אחרי כמה שעות שהסתובבנו שם המשכנו את דרכנו ונסענו לעיירה Derby. ישנו שם בקאמפ סייט.

3.6.19 בתחילת יום זה התלבטנו באיזה דרך אנחנו רוצים להמשיך את הנסיעה שלנו כדי להגיע לקננרה.

אחרי התלבטות רבה החלטנו לקחת את הדרך הקצת יותר ארוכה אבל שעוברת על כביש ולא בשטח ולכן היא יותר בטוחה עם הרכב המתפרק שלנו.

בדרך עצרנו במסלול קצר שרואים בו תניני מים מתוקים שאמנם פחות מסוכנים מתניני מים מלוחים אבל עדיין מאוד מפחידים.

ישנו באמצע שום מקום בדרך בקאמפ סייט.

בערב כשהתחלנו לבשל הדלקנו את הכירה שלנו ולאוני אמרה שהיא מריחה ריח של גז אבל חשבנו שזה טבעי בגלל שאנחנו משתמשים בגז. ופתאום ברגע שהדלקנו את הצד השני של הקירה התלקח הצינור ויצא זרם גדול של אש ממנו. טיפה נבהלנו אבל ישר התעשתנו וכיבינו את האש עם עזרה מהמקומיים ששהו לידנו.

אחרי זה הכנו את הארוחה עם כירה של מישהו אחר.

סיטואציה מסוכנת ומפחידה.

באותו יום הגגון שאליו מחובר האוהל גג התחיל קצת להתפרק ולצאת מהמקום וחששנו בקשר לזה.

4.6.19 נסענו מאמצע שום מקום שהיינו בו לפארק הלאומי Purnululu שם נסענו לאורך הפארק וראינו את הדברים המעניינים ובעיקר את כל הזבובים שהיו שם. לאוני רצתה להישאר לישון אבל לא היה לנו הרבה דלק והחלטנו שרעיון יותר טוב להמשיך לנסוע הלאה לכיוון קננרה.

יצאנו משם כשהתחיל להיות חשוך והיתה לנו חצי שעה נסיעה לתחנת דלק שבה גם ישנו. בדרך בנסיעה כמעט היינו מעורבים בלפחות 3 תאונות עם בעלי חיים שחצו את הכביש אבל בזכות העירנות הטובה שלנו הצלחנו לעצור בזמן אפילו כשהקנגרו שכב באמצע הכביש בלי לזוז וזז רק אחרי שעצרנו או כשהעדר פרות התחיל לחצות את הכביש. בסוף הכל נגמר בשלום והגענו ליעדנו בריאים ושלמים.

5.6.19 סיימנו את הנסיעה שלנו לKununurra ושם טיפלנו בציוד הבעייתי שלנו. קנינו צינור גז חדש וניסינו להדביק את הגגון.

הגענו רק אחר הצהריים ולכן נסענו להסתובב קצת באזור של המצוקים ליד העיירה ונסענו לראות את השקיעה מנקודת תצפית. אחרי זה נסענו לקאמפ סייט מקומי ובערב אני ולאוני ישבנו עם כמה תיירים ושתינו איתם.

הסיטואציה הכי הזויה שקרתה שם היא כשהלכתי לשירותים פתאום הבחנתי בצפרדע שנמצאת בתוך האסלה. הייתי בטוח שהיא מזויפת אבל היא התחיל לזוז. הזוי.

6.6.19 טיילנו בשמורת טבע שקרובה לעיר ואחרי זה נסענו לLake Argyle שם צפינו על האגם היפה ובערב ישנו שם בקאמפ סייט. אני לא הרגשתי כלכך טוב לכן הלכתי לישון מוקדם ולאוני ושטורם נהנו מהופעות חיות של זמרים אלמונים.

7.6.19 אחרי שעזבנו את הקאמפ סייט חזרנו לעיירה הקרובה לאכול צהריים ואחרי זה הסענו את לאוני לחווה שמגדלים בה קנגרואים צעירים. אני ושטרם פחות התחברנו אז חיכינו בחוץ עד שהיא תסיים שם ואז המשכנו לנסוע לכיוון דרווין.

לקראת חשיכה החלטנו לחפש מקום לישון בו ואחרי קצת התברברויות מצאנו קאמפ סייט מאוד נחמד.

8.6.19 את כל יום זה הקדשנו לנסיעה לדארווין, 9 שעות. הגענו רק לקראת הערב והתמקמנו בהוסטל של YHA.

בערב ישבנו בבר של ההוטסל שלושתנו וקצת שתינו והלכנו לישון כי היינו עייפים מהנסיעה.

9.6.19 פגשנו מישהו הולנדי בהוסטל ואני ולאוני טיילנו איתו קצת ברחבי העיר. הלכנו לשוק אוכל יווני ואחרי זה הלכנו לשבת בבית קפה ליד הלגונה שלהם, שם תייר שתכנן לעזוב את המדינה הביא לנו קצת אלכוהול שנשאר לו. את הבירות שתינו ליד הים יותר מאוחר כשהמשכנו להסתובב בעיר.

בערב יצאתי עם לאוני וכמה חברים גרמנים שלה אבל הרגשתי במיעוט לאומי ולכן חתכתי לישון מוקדם. לא לפני שהלכתי עם שטורם ולאוני למקדונלדס. 

10.6.19 לקראת הצהריים הלכנו שלושתנו ללגונה. זה המקום היחיד שאפשר להיכנס למים בלי להסתכן שתנין יטרוף אותך מכיוון שיש הפרדה בין הים למים בלגונה. ישבנו שם כמה שעות ואחרי זה חזרנו קצת לנוח בחדר ולקראת אחר הצהריים לקחנו את הרכב שלנו לבדיקה במוסך מכיוון שהוא השמיע קולות מוזרים מאזור הגלגלים.

המוסכניק נתן לנו הצעת מחיר לחלק שצריך להחליף ברכב והחלטנו שנעשה את זה בהמשך השבוע.

בערב ישבנו בבר של ההוסטל ושתינו.

11.6.19 את מרבית היום העברנו בהוסטל במחשבה מה נעשה בקשר לרכב ואחר כך נסענו לגנים הבוטנים להסתובב שם ואף כדי לאכול שם פיצה דומינוס.

אחרי זה נסענו לשוק לילה שיש בעיר וראינו ממנו את השקיעה. פגשנו שם גם כמה אנשים שלאוני תכננה לטייל איתם בהמשך. אחרי זה חזרנו להוסטל ויצאנו איתם לבר מקומי עד שעה מאוחרת.

12.6.19 מרבית היום נוצל בתיקון הרכב במוסך. שמנו אותו במוסך וחזרנו חזרה להוסטל כדי לקחת אותו בחזרה רק לקראת הערב.

אז את רוב היום ניצלנו במנוחה בהוסטל ובלהסתובב בקרבת ההוסטל. בערב ישבנו בהוסטל.

13.6.19 ביום זה התפצלנו מלאוני שהחליטה להמשיך לטייל עם כמה אנשים שרצו להגיע לפארקים הלאומיים באזור דארווין.

אנחנו תכננו להמשיך לקיירנס כדי למכור שם את הרכב ולחזור לארץ אבל הכרנו זוג צרפתים ששקלו לקנות את הרכב ולכן הארכנו את השהות שלנו בעוד יום.

בסוף מסתבר שהם התחרטו ולא רצו לקנות את הרכב ולכן סתם נשארנו בעיר. אבל לפחות היה לנו עוד קצת זמן עם לאוני.

14.6.19 האמת שביום זה לא עשינו משהו מעניין אלא רק נהגנו מצאת החמה עד צאת הנשמה.

נסענו עד שהתחיל להחשיך ועצרנו לישון בחניית עפר גדולה של תחנת דלק.

אזור מאוד מפוקפק אבל אי אפשר להתלונן על שינה בחינם.

15.6.19 המשכנו את הנסיעה שלנו ונהגנו הרבה שעות עד שהגענו לMount Isa. זה כבר במדינת QLD.

מסתבר שבין הסניפים האחרונים של בלוקבאסטר היה בעיירה הנ"ל. מצאנו שם קאמפ סייט מקומי וישנו בו.

16.6.19 המשכנו את הנסיעה שלנו וגם ביום זה לא הגענו עדיין לקיירנס אלא לקאמפ סייט בדרך.

17.6.19 זהו, הגענו סוף סוף לקיירנס. בדרך נתנו טרמפ לישראלי עד לקיירנס. מסתבר שפגשנו אותו בניו זילנד בטרק שעשינו בקווינסטאון. בסך הכל נהגנו יותר מ13 אלף קילומטר בחודש וקצת.

הגענו להוסטל בקיירנס, התמקמנו בו והתחלנו לפרסם את הרכב למכירה בתקווה למכור אותו ולחזור לישראל.

18-24.6.19 חיברתי את כל השבוע מכיוון שבאמת שלא עשינו כמעט כלום בו חוץ מלנסות למכור את הרכב. פגשנו כמה אנשים שהראנו להם את הרכב, פרסמנו בעשרות קבוצות, דיברנו עם אנשים ורק אחרי שבוע הצלחנו בשעה טובה למצוא קונה.

בזמן שחיכינו העברנו את הזמן בעיקר בלהסתובב בעיר ולראות את הדברים המעניינים ובלאכול בחוץ, המון.

אין כלכך מה לפרט על השבוע הזה כי קצת התחרפנו מחוסר המעש.

באמצע השבוע החלטנו שאנחנו חייבים למכור את הרכב ולכן הזמנו כרטיס טיסה חזרה לארץ והצבנו לעצמנו דד ליין למכירה שבסוף באמת עמדנו בו.

רוב הערבים היינו יושבים בבר של ההוסטל ושותים קצת.

הכרנו גם את השותפים שלנו לחדר בהוסטל שאחת מהם היתה בריטית בת 30 שהחליטה שנמאס לה מהקור של לונדון ושהיא רוצה לגוון עם חייה ולחיות באוסטרליה הנעימה.

25.6.19 ביום זה עשינו בעיקר סידורים. אני קניתי פלאפון חדש, שטורם קנה קונוסולה חדשה וגם מצאנו שני ישראלים למכור להם את הדולרים שקיבלנו מהמכירה של הרכב. מסתבר שכבר פגשנו אותם בניו זילנד בזולה בוואנקה, נועם ונצר. ישבנו איתם כמה שעות במקדונלדס ואחרי זה הסתובבנו איתם בשוק לילה שיש בסמוך למקום שישבנו בו.

בנוסף לזה קנינו קצת מזכרות שרצינו לקנות לאורך כל הטיול אבל חיכינו לסוף כדי לא להיסחב איתם.

26.6.19 זהו חוזרים לארץ. עשינו צ'ק אאוט מההוסטל ולקחנו אובר לשדה תעופה. משם לקחנו טיסה להונג קונג. מהונג קונג לשוויץ ומשוויץ לארץ. סיפרנו רק למעט חברים שאנחנו חוזרים כי רצינו להפתיע את השאר.

נימה אישית על החוף המערבי: הכל האזור המערבי של אוסטרליה קצת שכוח אל אבל זה לא דבר רע. הטבע מדהים, החופים מטורפים והשקיעות מהממות. תקנו רכב תחרשו את החוף וגם על הדרך תלמדו שלנהוג 10 שעות ביום זה אפשרי.