העומסים בשדות התעופה בעולם מובילים לכך שחברות התעופה מוותרות על העמסת המזוודות כדי לא להתעכב עוד יותר ולהוציא את הטיסה בזמן. טסים עם מזוודה בקרוב? ייתכן והיא לא תגיע ומומלץ להיערך לזה כדי לא להיות מופתעים ובעיקר לא לבזבז כסף מיותר על בגדים (מעבר לשופינג שבוודאי תכננתם לעשות). אספנו עבורכם כמה טיפים שכדאי ליישם

לטוס קלילים, עם טרולי

זה לא תמיד אידיאלי ואנחנו אוהבים לנצל את כל ה-23 ק״ג עד הסוף, או למלא אותם במתנות, אבל בהינתן המצב הנוכחי - רק טיסה עם טרולי תבטיח שהכבודה שלכם תגיע לחוף מבטחים. רבים לא יודעים, אך בניגוד לשדות תעופה אחרים בעולם, בנתב״ג ניתן לעבור בידוק כבודת יד עם נוזלים. משמע, תוכלו לקחת את הבשמים, הקרמים וכל מה שאתם צריכים איתכם בכבודת היד, ללא שום בעיה, כך שלא תצטרכו להשאיר שום תכשיר או קרם מאחורה.

המזוודה לא הגיעה ליעד? הדבר שאתם חייבים לעשות

הגעתם למסוע המזוודות ביעד, המתנתם והמזוודות לא הגיעו? אל תעזבו את אולם הכבודה מבלי לגשת לדלפק חברת התעופה או חברת שירותי הקרקע. הדיווח על אובדן המזוודה יאפשר לכם להתנהל מול חברת הביטוח (הטיפ המלא בהמשך) וגם יוודא שחברת התעופה מודעת לכך שהמזוודה לא הגיע, כך שהם אמורים לעשות את המאמצים להביא את המזוודה בטיסה הבאה.

שכחו אותי בטרמינל. מזוודות שלא עלו לטיסה. צילום : depositphotos

וודאו כי ברשותכם ביטוח נסיעות עבור הכבודה

לא ויתרתם על המזוודה ובחרתם לטוס איתה בכל זאת? לפחות וודאו שיש לכם ביטוח כבודה. בלא מעט חברות ביטוח תוכלו לרכוש הרחבה לביטוח כבודה כמו מזוודה, וגם לקבל כסף במידה והמזוודה לא הגיעה. מדובר על תשלום של 150$ שיאפשר לרכוש מוצרים בסיסיים להמשך השהות. כדי להיות זכאים לכך, מעבר לכך שהמזוודה לא הגיעה והביטוח מכסה זאת, יש לבקש מחברת התעופה את הטופס לאובדן או אי הגעת המזוודה - כך תהיו זכאים לכסף מחברת הביטוח.

סוף מעשה במחשבה תחילה

אל על מציעה שירות ״טרום טיסה״, כלומר ביעדים נבחרים בלבד, תוכלו להגיע לשדה התעופה ולמסור את המזוודה לפני הטיסה. אם אתם טסים לאחד מהיעדים האלו - עשו זאת. לא רק שזה יאפשר לכם לעבור במגזר W, אלא שגם זה יעלה את הסיכויים שהמזוודה תגיע ליעד.

להגיע בשלום לדיוטי: כך תקצרו את זמני ההמתנה בנתב"ג>>

למה לחכות בתור? פשוט תעלו לסיפון! כל המידע במדור הקרוזים של למטייל>>

צריכים מזוודה חדשה? קבלו מבצע>>

למתקדמים: החלטתם לשלוח מזוודה? הכניסו פנימה AirTag או SmartTag

ה-AirTag וה-SmartTag הם בעצם מכשירי מעקב קטנים שנועדו להצמדה על ארנקים, מפתחות ועוד. ה-AirTag מיעוד עבור אפל ואילו ה-SmarTag למכשירי סמסונג מהדורות האחרונים, ובעצם בכל פעם שאייפון או סמסונג עובר לידם, מבלי שבעלי הסמארטפונים יודעים, הם בעצם מעדכנים את המיקום העדכני של ה-AirTag או ה-SmartTag. כך תוכלו לדעת איפה המזוודה נמצאת, אם היא בישראל או נשכחה בקונקשן. זה בעיקר יחסוך מכם את האי ודאות וגם יעזור לכם לדעת אל מי לפנות במקרה שהמזוודה לא הגיעה.