הבטחתי טיול שחרור לבתי לאחר שירות של שנתיים ושמונה חודשים בצהל ואכן עשינו זאת.

בטיסת אלעל של שש בבוקר יצאנו ביום שני מנתב'ג לכוון רומא.

איסוף מדויק של חברת רומיאו (מומלץ מאוד) שהזמנו מראש והגעה עד לפתח המלון HOTEL DAMASO .הגענו קצת מוקדם לצ'ק אין ,השארנו את המזוודות בלובי ויצאנו לחרוש את רומא.

התחלנו בשוק קמפו דפיורי הממוקם ממש מתחת למלון דקה הליכה.שוק קטן וצבעוני אין הרבה מה לעשות שם.משם המשכנו לכוון שכונת TRASTEVERA שוטטנו בהנאה ברחובות .חזרנו למלון להתמקם בחדר ,המזוודות כבר היו שם פרקנו והתארגנו ויצאנו חזרה לכוון פיאצה נבונה והפינתיאון הנמצאים במרחק של כחמש דקות הליכה.סגרנו את היום הראשון בארוחת ערב במסעדה קטנה וחמודה שאוכלים שם הכל על טהרת האורז וריזוטו בכל מיני טעמים וקינוחים טובים..שם המסעדה – RISOTTERUA MELOTTU ROMA מסעדה מומלצת בטריפאדוויזר. טעים אבל לא נפלנו מהכסא ולא זול במיוחד.

ביום שני

ארוחת בוקר מצוינת במלון ויציאה לכוון הותיקאן לסיור שקבענו באחת וחצי עם המדריכה לי טפרברג מחברת ROMIO. עברנו דרך טירת סנטאנג'לו טיילנו קצת ברחובות עד לשעה שנקבעה עם המדריכה. נכנסנו קבוצה של ישראלים למוזיאון ולקפלה בהדרכתה של לי שעשתה את הסיור מעניין וכייפי.

הסיור הסתיים בסביבות חמש בערב כבר החשיך בחוץ ,שמנו פעמינו חזרה למלון .התארגנות קלה ויציאה לארוחת ערב במסעדה מומלצת מטיפים במטייל ונמצאת מתחת למלון נקראת -OSTERIA DA FORTUNATA.(טיפ בנפרד)

ביום השלישי

הליכה לכוון המדרגות הספרדיות ,בדרך עצירה ב H&M חייבים בשביל הילדה.משם ירדנו לכוון מזרקת טרווי שהיתה עמוסה והמונית. הליכה לסנט פטרוס אין וניקולי לראות את הפסל של משה שפיסל מיכאל אנגלו.חזרה למלון דרך פיאצה ונציה.

ביום הרביעי

יצאנו לכוון הגיטו נכנסנו לבית הכנסת 11 יורו להדרכה וכניסה. בית כנסת מרשים ועוצמתי. שוו ביקור בפנים.

ממש ליד נמצא תיאטרו די מרצ'לו קוליסאן קטן עם היסטוריה מעינינת.

משם שתי דקות הליכה היינו בכיכר ונציה ,עלינו במדרגות ל CAMPIDOGLIO משם ניתן לראות את כל פורום רומאנום ממבט על .גם את שער טיטוס ממש מקרוב. מה שחוסך דמי כניסה וזמן.

ההעייפות גברה עלינו והחלטנו לוותר על הכניסה לקוליסאום גם בגלל הגשם שהחל לרדת וגם צפיפות של אנשים.

משם חזרנו לכוון וילה בורגזה הליכה של חצי שעה בכיף עם קצת שופינג לאורך VIA DEL CORSO בדרך חזרה למלון עצרנו לקפה טוב בעמידה שיש עליו הרבה המלצות “טצה דה אורו.”

זהו סגרנו ארבעה לילות שלושה וחצי ימים גדושים בהיסטוריה

בשורה התחתונה

מאוד קל להתנייד עם גוגל . הורידו מפה אופליין של רומא מראש . שמנו בכוכביות את המקומות שתרצו לראות .אם אתם במלון שהיינו בו אז יש לכם אייפון חינמי שאיתו אתם יכולים להשתמש גם לשיחות מקומיות ושיחות חול מפה של רומא הכל זמין וחינם.

לא נסענו בכלל בתחבורה בתוך רומא הכל רגלי והיה מעולה.