יום 1 יום שלישי

עם כל החששות של ביטולי הטיסות של אל על לאחרונה והתורים המטורפים בשדה, הטיסה יצאה בזמן ב:7 בבוקר לאתונה. נחיתה בסביבות 9 איסוף הרכב מחברת ההשכרה אנטרפרייס ויציאה לכוון פלופונסוס. נסענו כשעה על הכביש המהיר שכרוך בתשלום עד לפני תעלת קורניתוס יצאנו ביציאה 9 לכוון הגשר הישן שמעל התעלה על מנת לצפות בה .על האוטוסטרדה אין אפשרות לעצור.היתה התלבטות אם לעצור ושמחנו שעצרנו כי זה באמת שווה ומרשים.

משם המשכנו בנסיעה של כשעה וחצי לכוון העיירה קלבריטה שם נשהה את שני הלילות הבאים. הדרך מדהימה כמעט ולא רואים מכוניות. באיזור KERNITSA מתחילים לראות עצי דובדבנים עמוסי פרי ודוכני מכירות של החקלאים באיזור. אספנו איתנו קילו שעלה 3 יורו מאחד הדוכנים והמשכנו למנוחה קלה באחת המסעדות שבדרך שנקראת ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΤΟΥ ΚΡΑΣΣΟΥ בתרגום לעברית 'מרפסת היין'.

סימנו מראש לעצור ב GREAT CAVE MONASTERY שנמצא כמה ק'מ בהמשך הדרך אבל ויתרנו והמשכנו למלון בקלבריטה Azanias Chalet Kalavrita. מומלץ מאוד יש טיפ בנפרד וכדאי לקרוא קצת היסטוריה על העיר הזאת.

יום 2 יום רביעי

ארוחת בוקר מצוינת במלון ויציאה לכוון העיירה Planitero כחצי שעה דרומית לקלבריטה ולמערת הנטיפים שבדרך Cave Lakes - Kastria Cave, מערת האגמים .(לא , לא שטים שם בסירות כמו שרבים חושבים )

בפלניטרו עיירה קטנה מגדלים שם דגי פורל היה שומם כאילו הכל עמד מלכת .התחלנו מסלול הליכה מהעיירה למעלה לכוון המעיינות .הגענו לאיזור מלא מעיינות קטנים הכל ירוק , ומסעדות שוממות. היינו לבד לבד פשוט תענוג. ישבנו באחד השולחנות הערוכים במפות משובצות אדום לבן על גדות הנהר ושתינו קפה שהבאנו איתנו.כשעבר שם בעל המסעדה הוא הזמין אותנו להישאר לארוחת הצהריים במסעדה שתיפתח רק באחת אבל לנו היו תוכניות אחרות. משם בדרכינו חזרה לקלבריטה נכנסנו למערת הנטיפים לסיור של כחצי שעה עם מדריכה שדיברה אנגלית מצוינת. תקראו קצת על המערה בגוגל לפני תהנו יותר מהחוויה.אם אתם כבר שם אל תוותרו על המערה היא מדהימה.

חזרנו למלון התפנקנו קצת בבריכה ויצאנו לאכול ארוחת ערב במסעדה שהמליצה בעלת המלון ונקראת

OINOMAGEIREIO "homemade" היה טעים לא נפלנו מהכסא.

יום 3 יום חמישי

צ'ק האוט מהמלון המדהים לכוון Dimitsana. בדרך עצרנו ב Vytina עיירה קטנה וחמודה שם החלטנו לעשות חלק ממסלול ההליכה של Menalon Trail. זהו מסלול של כ 75 ק'מ שעוברים בין עיירה לעיירה . החלטנו ללכת על מסלול קצר של 5 ק'מ הלוך עד לעיירה Nymfasia בתקווה למצוא מונית שתחזיר אותנו לנקודת המוצא ב Vytina. המסלול ברובו היה חשוף לשמש והיה חם מאוד , המשכנו עד לגשר והחלטנו לחזור על עיקבותינו גם בגלל העליות הקשות וגם כי חששנו שלא נימצא מונית ונצטרך לחזור את כל הדרך חזרה,בנוסף מזג האויר החל להשתנות והשמיים קדרו . הגענו לעיירה ממש בזמן כי התחיל לרדת גשם שוטף ובטח ולא היה נעים להיות בשטח במצב כזה. בדרכינו לדימיטצנה ירד גשם ללא הפסקה כמויות מים אדירות ששטפו את הכבישים הצרים ומפלים של מים שיורדים מההרים. היה מלחיץ .

הגענו לעיירה בשעות אחה'צ המאוחרות ומסתבר שאין חשמל אין אינטרנט הכל מנותק.התמקמנו במלון

amanites Guesthouse לשלוש הלילות הבאים. החשמל חזר אחרי כשעה האינטרנט רק למחרת .מסתבר שכל פעם כשיורד גשם, החשמל והאינטרנט מתנתקים לשעות ונתקלנו בזה גם ביומיים הנוספים שהיינו שם.

יום 4 יום שישי

יורדים לארוחת בוקר לא מלהיבה כלל, והחלטנו היום לעשות את המסלול למינזר Moni Timiou Prodromou / Monastery .הריס בעל המלון לא המליץ שניסע על הכביש המפותל למינזר בגלל הגשם שירד לילה קודם ואפשרות של מפולות אבנים ולכן נסענו קצת יותר ארוך לעיירה Elliniko משם התחלנו את המסלול . כשמגיעים למרכז יש שילוט מסודר לכוון המינזרים. המסלול בעצם מתחיל מהגשר שנקרא Bridge Kokkori - Polygeni (Lucios). בחזרה מהמנזר התרעננו במים מתחת לגשר ,תענוג ממש. המינזר עצמו מעניין בעצם הבנייה שלו בתוך ההרים.

בחזרה למלון עצרנו לצהריים בעיירה Stemnitsa. בין המסעדות יש מסלול קצר בעלייה תלולה לנקודת תצפית 360 מעלות שכדאי לראות. השמיים החלו להחשיך והבנו שאוטוטו ירד גשם לא רצינו לחוות שוב את החוויה המפוקפקת מאתמול וטסנו חזרה למלון. שוב הגענו אין חשמל אין אינטרנט.לקראת הערב מזג האויר נרגע יצאנו לאכול ולשתות קפה מצוין ב Square aroma הקפה היה מצויין והעוגות מעולות.

יום 5 יום שבת

גם היום צפוי גשם לכן החלטנו להיות בסביבה הקרובה . ירדנו ברגל למוזיאון המים במרחק של כ 3 ק'מ מהמלון הצטידנו במטריות ששימשו אותנו בחזור .יש אפשרות להגיע לשם גם ברכב.

המוזיאון מעניין אם יש לכם דברים אחרים לעשות אפשר לוותר.

זהו היום הזה היה קצת בעצלתיים לא עבד לפי התוכנית המקורית בגלל מזג האויר בדיעבד אפשר להיות בעיירה שני לילות לא יותר.

יום 6 יום ראשון

נסענו ישר למפלי נפפיליו נסיעה של כשעתיים.חלקה בתשלום.עצרנו בדרך לקנות מצרכים לפיקניק.

מגיעים עד לעיירה Charavgi ומשם יש נסיעה של כחמש דקות על דרך כורכר. יש שילוט .

ירידה לא ארוכה אבל תלולה למפלים הראשונים למפל הגדול קצת יותר מאתגר .מאוד יפה ושווה להגיע.החזרה לרכב בעלייה תלולה .

משם המשכנו למלון במיסטרס מלון בוטיק מקסים ונעים Mazaraki Guesthouse קיבלנו עליו המלצות חמות מזוג אוקראיניים שהכרנו בדיסמנטנה הזמנו אותו לילה קודם במחיר מצחיק של 81 יורו . את הנסיעה למיסטרס שארכה כשעה וחצי העדפנו לעשות על כביש 71 המהיר.הגענו למלון רגע לפני הגשם התמקמנו וירדנו לאכול במסעדה ליד ראו טיפ בנפרד על המלון ועל המסעדה.

יום 7 יום שני

ארוחת בוקר מעולה במלון על המרפסת מול נוף מדהים והובטח לנו היום יום ללא גשם.עשינו צ'ק האוט ונסענו במרחק חמש דקות לשער העליון של האתר הארכיאולוגי של מיסטרס .תשלום בכניסה 12 יורו שניתן להכנס גם לחלק התחתון של האתר.עלינו למצודה וירדנו לאתר התחתון לאחר כשעה וחצי בשני האתרים דיי מיצינו. והחלטנו לנסוע ליעד הבא -נפפיליו ,כשבדרך נעשה עצירה באיזשהו חוף לטבילה .קצת לפני נפפיליו עברנו ב Myli Beach ,ישבנו לפיקניק על החוף ונהננו מהשקט והשלווה. לקראת אחהצ המשכנו למלון בנפיפליו אותו הזמנתי יום קודם במחיר של 90 יורו דרך האתר שלהם מאוד ממולץ

Αmfitriti Palazzo Design Hotel ממוקם מעולה. יש סרטון הסבר איך להגיע לחנייה ולמלון היה ממש פשוט. המלון קרוב מאוד לחוף ולעיר העתיקה. מומלץ .בערב ירדנו לעיר טיילנו בסימטאות העיר שוקקת ויפה.אכלנו במסעדה שהומלצה על ידי המארחת במלון בשם Aiolos Tavern הממולאים היו מצוינים המוסקה לא משהו.לא התלהבנו.

יום 8 יום שלישי לפני הטיסה חזרה

דבר ראשון בבוקר הזמנו מלון ללילה האחרון .העדפנו להיות קרובים לשדה בגלל כל הלחץ שיש בשדות התעופה ובחרנו להזמין מקום במלון סופיטל שנמצא מעבר לכביש בשדה התעופה במחיר מופקע ובדיעבד היה מיותר .

אחרי ארוחת בוקר חביבה במלון יצאנו למצודה Fortress of Palamidi. התלבטנו אם לעלות ברגל את 900 המדרגות או להגיע ברכב. החום שהתחיל כבר בשעות הבוקר המוקדמות הכריע. עלינו ברכב נסיעה של כשבע דקות מהמלון. כניסה 8 יורו ,מיצינו לאחר כשעה וחצי.

בדרכינו לאתונה החלטנט על עוד עצירת חוף בדרך. סימנו במפה את החוף Kinetta beach.

הגענו לחוף שקט יחסית עם מספר מסעדות ,שמשיות וכסאות התרווחנו באחת מהן לכמה שעות אכלנו צהרים ומשם המשכנו לכוון שדה התעופה ללילה אחרון. בדרך עצרנו בקניון אתונה The Mall Athens לקניות.לא מצאנו שום דבר מיוחד. החזרנו את הרכב לחברת ההשכרה והלכנו ברגל למלון. זו פעם שנייה שאנחנו שוהים במלון הזה. הוא מאוד נעים , נקי אבל הפעם היה מאוד יקר.

יום 9 יום רביעי

הטיסה אמורה לצאת ב- 10 בבוקר, כמו ילדים טובים התייצבנו שלוש שעות לפני ההמראה כמו שאל -על המליצו.

היינו ראשונים בצ'ק אין ועדיין לא פתחו את הדלפקים שזה קצת הכעיס. מרגע הבדיקה עד לגייט חלפו 15 דקות .הכל הלך חלק ומהיר.לא היה עומס בשדה כמו שהפחידו .הטיסה טיפה התעכבה אבל הגענו לארץ בזמן .

סיכום-

בפלופונסוס יש הרבה מאוד אריכאולוגיה שלא ממש מדבר אלינו ובכל זאת שילבנו גם היסטוריה גם טבע, נופים ,מפלים , חופים ושיטוט בסימטאות.

.הגשם קצת שיבש את התוכניות לראות עוד טבע והזמן אף פעם לא מספיק תמיד יש מקום לעוד.

נסענו כ 930 ק'מ במהלך 8 ימים.מסלול מעגלי.

תשלומים באוטוסטרדה כ 33 יורו , קיבלנו 3/4 מיכל דלק ,הוספנו לאורך כל הטיול עוד כ 150 יורו.

ממוצע מלונות 103 יורו .המלון האחרון בשדה הקפיץ משמעותית .

שלושה לילות אחרונים במלונות הזמנו לילה קודם בהתאם למה שחשבנו לעשות באותו יום.