אטרקציות ברומא - מדריך לאתרי החובה ברומא

רומא המקסימה - כמה סיפורים, שירים וסרטים נקשרו בשמה של בירת איטליה, הרומנטית והיפה. לפני נופש ברומא, כדאי להדפיס ולקחת רשימה זו: הקולוסיאום, הוותיקן, הכיכרות הרחבות, מזרקת טרווי המפורסמת ועוד אטרקציות ברומא
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי

מבני האמפריה הרומית

הקולוסיאום – הקיר החיצוני של האמפיתאטרון המדהים של רומא, בירת איטליה, הוא חלק מהמבנה הגדול והמפואר, שנותר מהאימפריה הרומית. זהו אחד מהמקומות המתויירים ביותר בעולם והוא נבחר לאחד משבעת פלאי העולם החדשים, כך שהוא סעיף חובה בכל רשימת אטרקציות ברומא. אלפי גלדיאטורים ויותר ממיליון חיות נהרגו כאן, כשהיוו למעשה חלק עיקרי ממופעים, שנערכו במקום לעיניהם של אלפי צופים. קחו בחשבון, שכנראה תאלצו לחכות בתור ארוך, עד שתכנסו לאתר. הסיור במקום אורך בין שעתיים לשלוש שעות.


דלגו על התור הארוך

הפורום – הפורום (Forum Romanum) היה האזור המרכזי של החיים באימפריה הרומית. תהלוכות ניצחון ודת, הספדים מפורסמים, נאומי מנהיגים ואנשי דת, אספות עם, סחר ומרכז חברתי התרחשו באזור הציבורי המרתק הזה. כאן עסקו לרוב בנושאים ציבוריים ותוכלו לראות את המבנים הרבים המעניינים – בזיליקות, מקדשים, שערים, וגם את הקבר של יוליוס קיסר. תוכלו ממש לדמיין את החיים ברומא העתיקה, ומומלץ בחום לקחת מדריך טוב, כדי לחוש טוב יותר את החיים באימפריה הרומית. כרטיס הכניסה שלכם לקולוסיאום יאפשר כניסה גם לפה.

 • מיקום: Piazzale del Colosseo, Via dei Fori Imperiali
 • שעות פעילות: מדי יום 8:30 עד שעה לפני שקיעת השמש

גבעת פלאטין (Palatine hill), הנמצאת בצמוד לפורום, היא גבעה יפהפייה, שמתנשאת לגובה של 70 מטרים, שתוכלו למצוא בה תצפית על רומא, גנים ירוקים וארמונות, שנשתמרו בצורה טובה. זהו בהחלט מקום טוב לשבת וליהנות מיום יפה, לקראת המבנה הבא מתוך רשימה זו של אטרקציות ברומא, אליו תגיעו. תוכלו לקנות כרטיס המשלב את המקום עם הקולוסיאום ובכך לחסוך את התור הארוך.

הפנתיאון – לפני יותר מאלפיים שנים, נבנה בניין הפנתאון המדהים ועד היום הוא עומד ומסמל את האימפריה הרומית. זהו אחד המבנים החשובים והמשומרים ביותר בעיר והמעניינים יותר ברשימת אטרקציות ברומא, מבחינה ארכיטקטונית. הפנתיאון הרומי הוא מקדש, שהוסב לכנסיה בשנת 609. קבריהם של מספר מלכים איטלקים ושל הצייר רפאל (רפאלו סאנציו), נמצאים במקום. שימו לב לרצפה של המקום ולמבנה התקרה המיוחד והמפורסם. חוויה מיוחדת היא להיות בפנתיאון כשיורד הגשם. המים נכנסים דרך החור בתקרה, ויורדים במרכז הבניין, מחזה נחמד למדי. הכניסה חינם.

 • מיקום: Piazza della Rotonda
 • שעות פעילות: 8:30-19:30, מלבד ימי ראשון, אז פתוח רק בין 7:30-8:30
 • אתר אינטרנט: www.pantheon-rome.com

מרחצאות קרקאלה – מרחצאות קרקאלה (Caracalla Spa) המפוארים, שנבנו על ידי הקיסר הרומי קרקאלה, המפורסם בכך שהרג את אחיו Geta. המרחצאות יכלו להכיל בתוכן יותר מ-1,600 אנשים והן השניות בגודלן ברומא העתיקה. המרחצאות נשמרו היטב במהלך השנים וכיום משמש האתר כאמפיתיאטרון. הכניסה בתשלום.

 • כתובת: Viale Terme di Caracalla 52
 • שעות פעילות: כל השבוע 9:00-18:15, יום ראשון סגור
 • דמי כניסה: 10 אירו. מתחת לגיל 18 הכניסה חינם
 • אתר אינטרנט: www.coopculture.it/en

הקטקומבות ברומא (Catacombe di Domitilla) – בתי קברות תת קרקעיים, שנחפרו על ידי אנשים. ברומא תמצאו גם קטקומבות נוצריות, אך גם יהודיות. העיטורים המרתקים הם מימים קדומים של ראשית הנצרות והם נותנים השראה לציירים ואומנים. ישנם סימנים רבים, המסמלים דברים מיוחדים וכדאי להתעמק על ידי לקיחת סיור מודרך. אתר קטקומבות מעניין לדוגמא הוא סן קליסטו (San Callisto). 

 • כתובת: Via Appia Antica 110
 • שעות פעילות: 9:00-12:00, 14:00-17:00, סגור בימי שלישי

אל תחמיצו את האטרקציה התת-קרקעית

גבעת הקפיטול (Piazza del Campidoglio): גבעת הקפיטול – עליה תלולה עם מדרגות ללא סוף מובילה לכיכר שעוצבה על ידי מיכאלאנג'לו, המוקפת בארמונות Nuovo ו-Conservatori ובהם המוזיאונים עם אוספי פסלים ציורים מרשימים. בגבעה שרידי מקדש יופיטר והצוק, אשר ממנו זרקו את הבוגדים בתקופה העתיקה.

מוזיאונים

מוזיאון קפיטוליני (Capitoline Museums) – אוסף היצירות ועבודות האומנות העתיק ביותר באירופה נמצא במוזיאון זה, כגון פסלים מרשימים וציורים של טינטורטו, רני ועוד אומנים. המוזיאון מצוי בארמון נואובו (Palazzo Nuovo) ובארמון קונסרבטורי (Palazzo dei Conservatori).

 • כתובת: Piazza del Campidoglio 1
 • שעות פעילות: 9:30-19:30

אחת האטרקציות האהובות בעיר!

גלריה בורגזה (Galleria Borghese) – אחד המוזיאונים היפים והקטנים ברומא. המוזיאון נמצא בתוך בית יפהפה מהמאה ה-17 ובתוכו אוסף של יצירות מתקופת הרנסנס והבארוק.

 • כתובת: Piazzale Scipione Borghese 5
 • שעות פעילות: שלישי-ראשון 8:30-19:30


הכינו כרטיסים מראש!

המוזיאון הלאומי של רומא (National Roman Museum) - במוזיאון זה תוכלו למצוא את אחד האוספים הארכיאולוגיים המובילים בעולם. בשנת 2,000 המוזיאון הורחב, הוא מכיל ארבעה אתרים ותוכלו לבקר גם במרחצאות דיוקליטיאנוס (Baths of Diocletian) הגדולים. הכניסה בתשלום.

 • כתובת: Largo di Villa Peretti 1
 • שעות פעילות: שלישי-ראשון 09:00-19:45
 • דמי כניסה: 22.5 אירו
 • אתר אינטרנט: www.rome-museum.com

המוזיאון היהודי ברומא (Museo Ebraico di Rome) – הפינה היהודית ברשימת אטרקציות ברומא – תשמישי קדושה, יודאיקה, מסמכים, סקירה היסטורית ופריטים נוספים, הקשורים ליהדות באיטליה, נמצאים בשלושה חדרי תצוגה במוזיאון. משרד הרבנות והקהילה היהודית קרובים למקום ובכניסה ישנם לוחות זיכרון לקרבנות השואה ולנספים במלחמות.

 • כתובת: Lungotevere Cenci 00186
 • שעות פעילות: חורף: ראשון-חמישי: 10:00-17:00, שישי 9:00-14:00, קיץ: ראשון-חמישי: 10:00-18:00, שישי: 10:00-16:00
 • אתר אינטרנט: www.museoebraico.roma.it

הוותיקן

אי אפשר לבקר ברומא מבלי לבקר במדינת הותיקן המיניאטורית. יש לה את כל הסממנים: דגל, המנון, דואר, ממשלה, תחנת רדיו המשדרת בעשרים שפות, עיתון יומי וכמובן חנויות. בביקור בקריית הוותיקן אתם ודאי תבקרו באטרקציות המרכזיות: בזיליקת סן פטרוס וכיכר סן פטרוס רחבת הידיים, גני הוותיקן היפים, הקפלה הסיסטינית המפורסמת, בעיקר בשל הפרסקו הידוע שצייר מיכאלנג'לו ועוד מוזיאונים.

אין סיבה להמתין בתורים הארוכים לקופות 

פיאצה נבונה

פיאצה נבונה (Piazza Navona) היא הכיכר היפה ביותר בעיר ובהחלט אחד המקומות המומלצים בכל רשימת אטרקציות ברומא. צורתה האובלית היא כמעט הזכר היחיד בעיר להיפודרום מהתקופה הרומית. התקיימו כאן מירוצים שונים (מירוצי סוסים) ותוכלו לראות את שלוש המזרקות במרכז. אחת מהן (המרכזית מביניהן), היא מזרקת ארבעת הנהרות (נהר הדנובה, נהר ריו דלה פלטה, הגנגס והנילוס), שעוצבה על ידי ג'ובאני לורנצו ברניני. זהו המקום ללגום קפה איטלקי משובח וליהנות מתיירות אמתית. לא רחוק ממנה תוכלו למצוא גם את פיאצה פאסקינו (Piazza Pasquino) היפה.

המדרגות הספרדיות

פיאצה דה ספניה (Piazza di Spagna) ופיאצה טריניטה די מונטי (Piazza Trinità dei Monti) מחוברות על ידי גרם מדרגות, הנקראות המדרגות הספרדיות . זהו אחד המקומות החשובים ברשימת אטרקציות ברומא וחובה לספור כמה מדרגות אתם עולים (רמז: יותר מ - 130). שימו לב למזרקת הסירה, שבנה אביו של ברניני המפורסם, בתחתית המדרגות ולעמוד הבתולה.

מזרקת טרווי

המזרקה היפה מזרקת טרווי נבנתה על ידי הארכיטקט Salvi, ועוצבה על ידי מספר אמנים מבית הספר של ברניני. זו המזרקה הגדולה ביותר מתקופת ימי הבארוק ברומא. המזרקה אינה פופולרית בגלל המים המצוינים שלה, אלא בשל סיבה אחרת - אומרים שמי שזורק לתוכה מטבע ישוב ויחזור לרומא. אז, אם בא לכם לחזור לכאן שוב, זרקו מטבע, מה אכפת לכם? אולי זה יעבוד... תחנת חובה בכל רשימת אטרקציות ברומא.

אטרקציות ברומא - מזרקת טרווי המפורסמת. צילום: אביטל ישראל

גני טיבולי

הגנים המקסימים גני טיבולי (Tivoli) ממוקמים כ-30 קילומטרים מחוץ לרומא. זוהי אטרקציה שמאוד שווה לצאת עבורה לטיול של חצי יום מהעיר התוססת, לטייל בנופים הירוקים ולבקר בווילות העתיקות ובמיוחד בווילה דאסטה. סביב הווילה היפה והמפורסמת, משתרעים גנים ירוקים ומטופחים, הניצבים על גדות נהר האניינה. במהלך הטיול בין הגנים, תגלו מעל ל-500 מזרקות, בריכות מים ומפלים קטנים, המשתפלים מעל הטרסות. מומלץ במיוחד לבקר במקום לקראת שעות הערב, אז התאורה הייחודית הופכת את החוויה למכשפת במיוחד.

 • כתובת: Piazza Trento, 5, 00019 Tivoli
 • שעות פעילות: כל השבוע, 08:30-18:45


אל תעמדו בתור

בואו לחסוך כסף וזמן ורכשו את כרטיס Roma Tourist שיקנה לכם כניסה חופשית לאטרקציות הכי שוות בעיר. מהקולוסיאום ועד הפורום, ממוזיאון הוותיקן ועד לכנסיית פטרוס הקדוש. הכרטיס כולל גם סיורים מודרכים באטרקציות השונות! 

כתבות נוספות על רומא שכדאי לקרוא לפני החופשה:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

הזמנת חופשה לרומא

כתבות מומלצות עבורך על רומא

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם