הבכורה הייתה לקראת גיוס. ביקשנו קצת זמן איכות איתה לפני, ראינו שחופשת חנוכה וחג המולד מצטלבים, ונתנו לה לבחור יעד לחופשה קצרה. הבחירה בפראג הייתה די קלה. עבורה זה ביקור ראשון, עבורנו הביקור הקודם בהחלט השאיר טעם של עוד. זו הפכה להיות גם החופשה האחרונה לפני הקורונה, אבל אז כמובן שלא ידענו זאת...

פרטים טכניים:

טיסה - טסנו עם אלעל ביום שני אחה"צ וחזרנו בשישי לפני הצהרים. עבורנו שעות הטיסה היו נוחות מאוד. היה עיכוב ביציאה חזרה מפראג בגלל עומס בשדה. הטיסות עצמן היו בסדר גמור.

לינה - הזמנו דירה במיקום הכי טוב שאפשר להעלות על הדעת, דקה הליכה מהשעון האסטרונומי. הדירה עצמה משקיפה על הכיכר. דירה ענקית ומצוידת היטב, עם שני חדרי שינה מרווחים במיוחד ומטבח מאובזר. החיסרון הכמעט יחיד שמצאנו בה הוא שצריך לטפס יותר מ100 מדרגות כדי להגיע אליה (אין מעלית). מעבר לזה הדירה מומלצת בחום (יש בבניין מספר דירות נופש בגדלים שונים תחת אותה בעלות).

קישור: https://apartments.karlova25.cz/

כסף מזומן - השתמשנו בשירות הנוח של הזמנת כסף ואיסוף בנתב"ג והזמנו מראש קרונות צ'כיות. לא הזדקקנו לצ'יינג'ים במהלך השהות. יש לא מעט מקומות שמקבלים גם תשלום ביורו. מעבר לזה גם לא הייתה בעיה להשתמש בכרטיסי אשראי.

הערב הראשון

לאחר הנחיתה בפראג חיכה לנו נהג מונית שהזמנו באמצעות בעלת הדירה. המחיר היה ידוע מראש, ואפילו קצת יותר זול מהמקובל. לנו הסידור היה מאוד נוח, והשתמשנו בו גם בחזרה. זמן הנסיעה משדה"ת למרכז העיר הוא כ-25 דקות. בערב עוד הספקנו לרדת לסיבוב קצר בכיכר, לשתות יין חם ולחוש את אווירת חג המולד.

היום הראשון לחופשה

התעוררנו מוקדם מספיק כדי ללכת לסופרמרקט ולהצטייד. לאחר ארוחת הבוקר ירדנו לכיכר, וממש ליד השעון האסטרונומי פגשנו את דייגו מיכאל ברנסבורג, איתו תיאמנו סיור פרטי מבעוד מועד. במשך ארבע שעות טיילנו באתרים מרכזיים בפראג, החל מכיכר השעון, דרך גשר קארל וכלה במצודה. סיור מוצלח עם מדריך חביב! לאחר ארוחת צהרים קלה, חזרנו לדירה לנוח, ובערב יצאנו לארוחת ערב במסעדה אסייתית קרובה בשם COSIA, עם אוכל טעים ושירות חובבני.

דוא"ל של דייגו מיכאל ברנסבורג: [email protected]

היום השני לחופשה

אף שהיה זה היום של חג המולד, היו בפראג הרבה מקומות פתוחים. טיילנו ברובע היהודי ובבית הקברות העתיק, ולאחר מכן נכנסנו לסיבוב בקניון פלדיום. אמנם חלק גדול מהחנויות היו פתוחות, אבל דווקא החנויות שעניינו את המלש”בית – לא… נרשמה אכזבה. קיורטוש, יין חם וופל בלגי על מקל שיפרו את מצב הרוח.

היום השלישי לחופשה

את הבוקר בילינו בשיטוט נינוח בסמטאות העיר, קצת קניות וביקור נחמד במוזיאון החושים. גם ביום זה, כמו בקודמיו, ההנאה העיקרית שלנו הייתה מעצם הטיול בעיר היפה ובאווירת חג המולד המהנה במיוחד. סיימנו את החופשה בארוחת ערב טעימה במסעדה מקסיקנית בשם AGAVE. השירות היה מאוד איטי, מזל שלא מיהרנו.