30.04.17 מגווילין לקחנו מהתחנה המרכזית אשר נמצאת לא רחוק מהמלון אוטובוס עד ליאנגשו . מהתחנה המרכזית של ינגשו לקחנו מונית חאפר במחיר מופקע של 40 יואן עד המלון וזאת מאחר והגענו בחג של אחד במאי והרחובות היו פקוקים ואף מונית לא רצתה לקחת אותנו למלון. המלון שוכן במיקום נהדר ליד הנהר וקרוב מאד למדרחוב הראשי של העיר, זול והעיקר שקט. (פרטים לגבי המלון בטיפ ). עשינו סיור התרשמות במדרחוב העיר וחזרנו למלון.

טיפ- בדקו את מזג האוויר בימים הקרובים ותכננו את טיול השייט וטיול להר הירח לימים היותר יפים.

01.05.17 בבוקר התכוונו לטפס על פסגת הלוטוס שנמצאת במרחק של כמאה מטר מתחילת המדרחוב בחלקו המגיע לנהר אך עקב מזג האוויר הגשום הייתה סגורה למבקרים.שינינו את התוכנית ונסענו עם מונית חאפר לכפר פוני שהמליצו עליו בלונלי פלאנט וגם בטיפים באתר המטייל ככפר שיש בו סמטאות, בתים עתיקים ואומנים. הכפר היה מאכזב מאד, ואנחנו לא ממליצים להגיע אליו. החלטנו לגוון את הדרך חזרה ולקחנו ממנו סירת במבוק פרטית איתה חזרנו חזרה צפונה לאורך הנהר המקסים עד המזח הדרומי של העיר יאנגשו ומשם חזרנו ברגל עד המלון מרחק של כחצי שעת הליכה. מאחר ובהמשך הטיול עשינו גם את החלק הצפוני של השייט מיאנג גדי עד איקספינג אזי לדעתנו חלק זה מיאנג גדי יותר יפה מהחלק הדרומי אם כי ההבדל לא משמעותי.

בערב הלכנו למופע המפורסם של העיר שאליו גם הלכו יחד איתנו עוד כמה אלפי סינים. את הכרטיסים קנינו בבוקר בסוכנות הנסיעות אשר נמצאת בסוף המדרחוב כאשר הולכים מכוון הנהר במעלה הרחוב. המחיר כולל גם הסעה למופע וחזרה. המושבים שלנו היו באזור c שנחשב למקום טוב וזול יחסית.

02.05.17 לקחנו מונית חאפר ב-40 יואן לאחר ויכוח– (מוניות אלו שלמעשה הינן רכבים פרטיים מסוג ג'יפונים נמצאות בסוף המדרחוב ליד הנהר וקרובות מאד למלון בו התגוררנו.) עד להר הירח.הכניסה בתשלום. לאחר טיפוס של כ-800 מדרגות מגיעים עד לחור ההר העגול שנתן להר את שמו. מקום מנוחה וגם מקום לתצפית על החלק הדרומי של ההר. ניתן להיכנס לחור עצמו ולהמשיך ממנו עוד כמה עשרות מטרים בשביל עד שמגיעים לתצפית יפה מצידו השני של החור שמשקיפה על הנוף מצידו הצפוני של ההר. המסלול מומלץ.

לאחר הירידה מההר הלכנו ברגל עד לכפר לונגטנשון longtancun הדרך ארוכה וכדאי לקחת מונית או כלי תחבורה אחר. הכפר עצמו עתיק מאד אבל לדעתנו לא מלהיב במיוחד. בכניסה לכפר ישנו אתר בשם בריכת הדרקון שהכניסה אליו יקרה למדי ולא מצדיקה את המחיר עבור האתר שאינו אלא בריכת מים יפה למדי עם קצת עצים מסביב אך לא מעבר לכך.

ניסינו לתפוס כלי תחבורה כלשהוא בכפר שיחזיר אותנו לכביש הראשי אך לא מצאנו כזה והתחלנו ללכת ברגל. למזלנו תפסנו טרמפ בטוק טוק של אחד התושבים שאפילו שלא נסע לכוון הביא אותנו עד לעץ הפיקוס העתיק בן 1400 שנה שנימצא כ 2 ק"מ מגבעת הירח לכיוון יאנגשו, הכניסה בתשלום. העץ די מרשים וגם המחיר שגובים כדי לראותו. בתוך הפארק יש גם מקדש אך כדי להגיע אליו יש לחצות נהר צר עם סירה והתשלום שביקשו כדי לעברו ניראה לנו מופרז אז ויתרנו.

מהעץ המשכנו רגלית עד לגשר הגדול החוצה את הנהר ולאחריו תפסנו אוטובוס שהביא אותנו עד למרכז העיר. משם הלכנו כחצי שעה עד המלון. בדרך חזרה ראינו משמאלינו גבעה ועליה פגודה. כדי להגיע אל השביל של הכניסה יש להיכנס אל תוך הגן ולהקיף את הגבעה עד שמגיעים לצידה הצפוני. לאחר עליה במדרגות מגיעים לפסגה ממנה מתגלה נוף מקסים של העיר.

03.05.17 מאחר ולפי התחזית יום זה היה היפה ביותר, לקחנו מונית חפר בעלות של 80 יואן שלקחה אותנו עד לינגגדי ממנה עשינו את השייט המפורסם עד איקספינג. שימו לב שכל הסירות יוצאות באותה שעה דהיינו בשעה 12.00 כך שאם תגיעו הרבה לפני שעה זו תחכו עד שעה זו ואם תגיעו אחרי....?? את הכרטיסים קונים בקופה הנמצאת כמאה מטר לערך לפני הנהר בצידו השמאלי- דרומי של הרחוב. אל תתפתו לקנות כרטיסים אצל מוכרי הכרטיסים ברחוב. זה לא יותר זול , להיפך יותר יקר. אם אתם רק שני אנשים כדאי לנסות למצוא עוד זוג כדי להתחלק בעלויות השייט. השייט כאמור בסירות במבוק למרות שכיום במקום במבוק ישנם גלילי פלסטיק והוא נמשך כשעה וחצי לערך. בעיר עצמה יש סמטאות עם דוכנים, ומסעדות וזה אכן המקום המתאים לארוחת צהריים. בסוף הסמטה הראשית כשיוצאים מהעיר העתיקה פונים שמאלה בכביש הראשי, הולכים בערך 200 מטר, פונים שמאלה ומגיעים לתחנת האוטובוסים המרכזית ממנה לוקחים את האוטובוס ליאנגשו.

04.05.17 טיול לגשרים ולשנגרילה- טיול זה מיועד רק למי שיש לו יום נוסף במקום. הבהרה שנגרילה אינה העיר הנמצאת מצפון לליגיאנג בחבל יונאן אלא כפרון קטן בשם זהה הנמצא צפונית לבאישה. את הטיול מתחילים בגשר הדרקון yolong qiao הנמצא מערבית לבאישה- הגענו עם מונית חאפר בחמישים יואן,

משם הלכנו צפונה לאורך הנהר עד להצטלבות עם הכביש, פניה ימינה – מזרחה עברנו את הגשר על הנהר, ופנינו שמאלה – צפונה לכפר, עוברים את הכפר ובסופו מגיעים לגשר השני פולי ציאו fuli qiao ,

חזרנו לכביש הראשי ותפסנו אוטובוס עד באישה ומשם לוקחים אוטובוס נוסף עד לשנגרילה. האטרקציה בכפרון חמוד זה הינו סיור מאורגן בסירה בנהר לרבות כניסה לנהר תת קרקעי מתחת להר ויציאה בצידו השני של ההר ומוזיאון . לחילופין ניתן להגיע ישירות לשנגרילה בנסיעה בכביש הראשי מיאנגשו.