בסרט "מכושפת" צפיתי לבד. הבן שלי לא היה בעניין. האמת היא שחשבתי שכמו הרבה סרטי נסיכות אחרים הנסיך שוב יציל את הנסיכה והם יחיו באושר ועושר. אבל כשצפיתי בסרט מצאתי הרבה יותר מהקלישאות הידועות. אחרי שתי כוסות יין ודלי של בן אנד ג'רי מצאתי את עצמי נסחפת, שרה עם ג'יזל, חושבת איך להפוך את הווילון שלי לשמלה ובעיקר קוראת לג'יזל להיזהר מסוזן סרנדון.

כמו כל סיפור אגדה טוב, הסיפור מתחיל בנסיכה מצוירת, ג'יזל (איימי אדמס) שגרה בממלכת אנדלוזיה. היא מדברת עם חיות ומחכה לנסיך, אותו היא תמצא רק עם נשיקה של אהבת אמת. היא מוצאת את הפרינס צ'ארמינג שלה, אדוארד היפה (ג'ימס מרסדן) אך לא כל כך חכם. אדוארד עסוק גם הוא בלמצוא את המלכה שלו, גם הוא מחפש את נשיקה של אהבת אמת. המלכה הרעה, נריסה (סוזן סרנדון) והמשרת שלה נתנאל, שולחים את ג'יזל הרחק הרחק למקום בו אין אהבה, ניו יורק של ימינו. ברגע זה הסרט הופך ללייב אקשן. ג'יזל נוחתת בטיימס סקוור, יוצאת מפתח ביוב ולא ממש מבינה איפה היא. היא מנסה לבקש עזרה אבל מקבלת התעלמות מוחלטת. ויותר מכך היא לא מצליחה להימלט מהם כשההמון סוחב אותה לתוך תחנת הרכבת באורי ומוצאת את עצמה באחד הרחובות הצדדים של ברודווי. ג'יזל ניגשת לחסר בית, כדי לבקש הכוונה הוא גונב לה את הכתר ובורח. היא מנסה לרדוף אחריו ומגיעה למה שנראה לה כמו שער של טירה, היא מטפסת עליו אבל הוא מתגלה כשלט חוצות לקזינו.

רוברט (פטריק דמפסי, מקדרימי מ"האנטומיה של גריי"), עו"ד המתמחה בגירושין. הוא איבד את אשתו ומגדל את בתו מורגן. הוא מתכנן להתחתן עם ננסי (עדינה מנזל, אלסה מ-"לשבור את הקרח"), הוא לא אוהב אותה אלא חושב שמורגן צריכה אמא.

בנסיעה הביתה במונית צהובה, מורגן שואלת את אבא שלה:  "למה יש נסיכה על השלט? ". הוא חושב שהיא צוחקת אבל הוא רואה את ג'יזל בשמלת החתונה שלה ומבין שהיא זקוקה לעזרה. הוא מסכים לקחת אותה אליו הביתה (בריברסייד ) בבניין שנקרא פטרנו. אני לא יודעת מה איתכם אבל אני ישר רצתי לחפש דירה למכירה שם ואפילו מצאתי. תמורת 475.000 $ תוכלו לגור ליד מקדרימי (כן אני יודעת שזה מעולם אחר) ובכל מקרה נחזור לעניינו. רוברט מסכים לקחת את ג'יזל אליו אבל רק כדי לעזור לה למצוא את מקומה. מורגן מאמינה שהיא נסיכה ואילו רוברט בטוח שהיא משוגעת. הוא מנסה להזמין מונית אך מגלה שהיא נרדמה על הספה. הוא נותן לה להישאר לישון . אבל לוקח את מורגן לישון אצלו במיטה. ליתר ביטחון.

בבוקר ג'יזל קמה, כאות תודה היא רוצה לפנק את אדוארד ומורגן וכמו נסיכה אמיתית היא מנקה להם את הבית.כלומר היא קוראת לחיות לעשות את זה, כן ממש כמו שלגיה. בניגוד לממלכת אנדלוזיה החיות שבאות לעזור לה הן חולדות, ג'וקים וציפורים. היא גוזרת מהווילון שלהם שמלה חדשה בכדי לא להישאר בשמלת החתונה שלה. אדוארד מתעורר ומגלה כי הבית שלו מלא בחיות, הוא מגרש אותם ומחפש את ג'יזל שמתקלחת. ננסי, החברה, מגיעה ותופסת אותם באמבטיה, מקבלת מסר שגוי ובורחת החוצה.

אדוארד מגיע עם פיפ לניו יורק כדי לחפש את ג'יזל ונריסה שולחת אחריהם את נתנאל כדי למנוע מזה לקרות. הם מגיעים לניו יורק לטיימס סקוור, שם אדוארד נכנס לדו קרב עם אוטובוס תיירים.

רוברט כועס על ג'יזל, אך היא לא מבינה מה זה הרגש המוזר הזה- כעס. הם לוקחים את מורגן לבית הספר ומשם הם ממשיכים למשרד של רוברט שנמצא במרכז טיים וורנר שבכיכר קולמבוס. הוא משאיר את ג'יזל עם המזכירה ומבקש ממנה למצוא את אנדלוזיה, בזמן שהוא נפגש עם זוג לעשות איתם הסכם גירושים.

פיפ ואדוארד יושבים במסעדה המפורסמת- "כץ דליקטסן". (פרט טריוויה מעניין - זו אותה מסעדה בה מג ראיין נותנת את סצנת חייה בסרט "כשהארי פגש את סאלי"). נתנאל מתחזה לשף ומנסה לתת לאדוארד לאכול את אחד מהתפוחים המורעלים שנריסה נתנה לו. הוא לא מצליח ופיפ ואדוארד מצליחים להתחמק.

סנטרל פארק, ניו יורק

אדוארד מבין שג'יזל היא סכנה לעבודה. הוא לוקח אותה לסנטרל פארק לשער מרצ'נט ושם הוא מתכנן להשאיר אותה. הוא נותן לה כסף ומקווה שהיא תצליח לשרוד אבל הדבר הראשון שהיא עושה זה לתת את הכסף למישהו שנראה לה נזקק. רוברט מבין שהוא לא יפתר ממנה בכזו קלות. הם מטיילים בפארק והוא שואל אותה על אדוארד ומה רבה הפתעתו כשהוא מגלה שהם מכירים יום אחד בלבד וכבר מתכננים להתחתן. ג'יזל פורצת בנאמבר הידוע "ככה תדעי" במהלכו הם מטיילים לכל אורך הפארק ומגיעים למזרקת בתסדה ואז רוברט מסביר לגי'זל את כל הקונספט הזה של לצאת לדייטים ולהכיר אחד את השני לפני החתונה. ג'יזל משכנעת אותו שהוא צריך לקחת את ננסי לנשף מלכים ומלכות. במקביל נתנאל מנסה לתפוס את ג'יזל כדי לתת לה לאכול מהתפוח המורעל אך כמובן ללא הצלחה.

בוקר למחרת ג'יזל מכינה שמלה חדשה אבל עכשיו רוברט לא כועס. אדוארד, רואה טלוויזיה ואז מגלה את ג'יזל כשזו מתראיינת לטלוויזיה. הוא מגיע לביתו של רוברט ומתאחד עם אהובתו שכבר אינה בטוחה ברצונה לחזור לאנדלוזיה ולהתחתן והיא מבקשת ממנו לצאת לדייט אחד לפני. הוא מסכים כמובן והיא עוזבת את מורגן ורוברט, שנשארים עצובים. הם מטיילים על גשר ברוקלין והיא מספרת לאדוארד הנסיך שהיא רוצה ללכת לנשף המלכים והמלכות. אדוארד מסכים בתנאי שאחרי זה הם חוזרים לאנדלוזיה ללא דיחוי.

איתמר רץ על גשר ברוקלין

ג'יזל חוזרת למורגן ומספרת לה שהיא הולכת לנשף עם אדוארד. מורגן שמבינה שיש מצב חרום ולוקחת את כרטיס האשראי של אבא שלה והן יוצאות לקניות. מורגן לוקחת אותה לחנות קליפסו קריסטין על רחוב לאפייט ולחנות של אלי טהרי שנמצאת על רחוב ברודווי (וכן בנות החנות שולחת לארץ )

מגיע הלילה והנשף שנערך בבניין הוולוורט' (הבניין עצמו סגור לקהל אבל כן אפשר להיכנס ללובי של הבניין המפורסם. הבניין, הופיע בלא מעט סרטי קולנוע אחרים כמו "חיות הפלא והיכן למצוא אותן", קלורפילד) יוצא לדרך. נריסה שהבינה שאם היא רוצה שמשהו יעשה היא צריכה לעשות את זה, מגיעה לניו יורק ומגיעה לנשף. ג'יזל ואדוארד מגיעים לנשף ומגלים שרוברט וננסי כבר שם. אדוארד מזמין את ננסי לרקוד ואילו רוברט רוקד עם ג'יזל . בתום הריקוד ג'יזל ואדוארד מתכננים לעזוב אבל אז נריסה (מחופשת לזקנה) גורמת לה לאכול מהתפוח שיגרום לה לשכוח את הזיכרונות הרעים. כאשר היא נוגסת בתפוח היא מאבדת את ההכרה. אדוארד מנסה לנשק אותה, כי נשיקת אמת אמורה להעיר אותה מתרדמת אבל זה לא מצליח וננסי אומרת לרוברט שהוא צריך לנסות. הוא מנסה ומצליח.

נריסה עצבנית וכועסת מסרבת להיכנע וחוטפת את רוברט. היא עולה על הבניין הגדול ומגלה שג'יזל רודפת אחריה כדי להציל את אהובה. תוך כדי המרדף, ג'יזל מפילה את הנעל שלה (כמו סינדרלה) .הם מצליחים להרוג את נריסה וצמד האוהבים ג'יזל ורוברט מתאחדים. באולם הנשפים, ננסי מגלה את הנעל שהשאירה אחריה ג'יזל ואילו אדוארד מבקש ממנה למדוד אותה. היא מודדת והנעל מתאימה בדיוק. הם עוזבים יחד לממלכת אנדלוזיה. וכך כל הדמויות מקבלות את הסוף הטוב. אפילו פיפ ונתנאל מקבלים את הסוף הטוב שלהם. נתנאל כותב רב מכר על שירותו תחת מרותה של נריסה ופיפ זוכה לאהבת הבנות באנדלוסיה .

והם חיים באושר ועושר עד עצם היום הזה

אז נכון שזה סרט נסיכות אך לדעתי הוא לא סרט נסיכות רגיל ויש בו לא מעט דברים שאהבתי בהם. הראשון הוא שהנסיכה מצילה את האהוב שלה ושהם לא מתחתנים בגלל נשיקת אמת אלא כי הם מכירים אחד את השני. ואילו הדבר השני הוא בזה שיש סיכוי לאהבה גם לאחר גירושין או פרידה של זוגות וכי זה לא סוף העולם וזה דבר שמאוד לא מתאים למסרים של סרטי הנסיכות וזה בהחלט שינוי מרענן. אבל אנחנו כאן בשביל המסע הפיזי ברחבי ניו יורק המהממת והסרט בהחלט גרם לי להתגעגע לניו יורק.