ביולי 2021, קיבלנו מייל מלחיץ מאופרן, כי חייבים לוודא סגירת חוזה על רכבים בדחיפות, בשל זמינות לקויה של רכבים בארה"ב ובכלל כרגע. על כל המכוניות שהיינו צריכים פרט לזו של בוסטון, הצלחנו להסתדר- וושינגטון ומסיאטל לווגאס. דווקא בוסטון לא הצלחנו. בתוכנית היתה טיסה לבוסטון ולקיחת רכב מבוסטון ונהיגה לקייפ אן, שם ניתן לעשות שיט לוויתנים בפארק הלאומי הימי שליד בוסטון. האיזור הימי שם מתאפיין בנפילה חדה של העומק בים, מה שמביא מזון רב שבתורו מביא לשם לוויתנים.

אז מה שעשינו בפועל היה לינה בשדה התעופה בבוסטון, עלייה על רכבת למרכז העיר (תחנה- אקווריום שגם אותו בדקנו אחרי כן) ומשם הליכה קצרצרה לנמל. מה שחסכנו על הרכב, שילמנו על מלון הילטון בשדה התעופה של בוסטון, שהוא אחלה מלון להפיג בו את הג'ט לג מישראל.

ברור שבעבר היה המקום איזור שוקק של ציידי לוויתנים, אבל למזלנו, היום הלוויתנים מוגנים ונחקרים. עובדי הספינה מכירים את הלוויתנים בשמם, כולל אמהות וגורים. כל הלוויתנים שראינו בשיט היו לוויתני האמפבק- גדול סנפיר, שהם סוג של לוויתני מזיפות. אץ השיט סגרתי דרך ויאטור, שבאמת לא השתמשתי בשירותיהם זמן רב, והנה, היתה הזדמנות טובה. השיט יצא מהנמל, יש בוטק'ה עם פסל של לוויתן על הגג, אנחנו הזמנו מראש, ובסוף הקדמנו מאחת וחצי ל 11 וטוב שכך, כי הים השקט הפך לסוער יותר בצהריים. עלות הטיול כ 60 דולר לאדם- מחיר מצויין לדעתי. שיט הלוויתנים שעשינו מאנקורטז שליד סיאטל עלה פי 2 ולא ראינו כמעט כלום. החברה נקראת boston whale cruises, טל' 18883456660.

השיט לפארק הלאומי לקח כשעה, ומשם התחלנו לצלם לוויתנים רבים, כשהלוויתנים גם שחו מתחת לספינה ומסביבה. אני גאה במיוחד בצילום זנב סימולטני- בו צילמתי ממש את כל רגע הכניסה למים של הזנב, ויצא מעולה וחד. חזרנו לאחר כ 3 שעות מצויינות. התמונות לפניכם.

חשוב לציין כי יצא לי לפגוש לוויתנים בהזדמנויות רבות בחיי- החל מאוסטרליה וניו זילנד, וכלה באנטארקטיקה והאיזור הסאב אנטארקטי- דרום ג'ורג'יה ואיי פוקלנד, וכן איסלנד, סבלברד ועוד. שיט הלוויתנים של בוסטון הוא אחד מהטובים שבהם בשל מבנה הפארק הימי המיוחד המפורט בפסקה הראשונה. בפעם הראשונה שהייתי בפארק זה ראיתי לוויתנים פורצים מהמים וכן שוחים על הגב. הפעם ראינו בעיקר זנבות וחורי נשימה, אבל מפגש עם לוויתנים הוא תמיד מרגש ומשמח- חיה אהובה ואצילית.