יום מס' 11 אגם פאוול לעת בוקר יצאנו מוגאס צפונה בכביש 15 עד להאריקיין ומזרחה בכביש 89 כשאנו נוסעים מצפון לגדה הצפונית של הגרנד קניון.במעבר מיוטה לאריזונה יש להזיז את מחוגי השעון קדימה כך שלמעשה "מפסידים" שעה.
סכר גלן הסכר ממוקם מעל אגם פאוול .הצטרפנו לסיור חינמי בסכר עם הסברים ממדריך נלהב שטרח לספר את תולדות הסכר,בניתו,יכולותיו והספקו.
אגם פאוול -כזכור העונה היא חורף ולכן הפעילויות באגם מוגבלות.סיירנו ברכב מסביב לאגם והתרשמנו מהפעילויות הימיות שבמקום.
תצפית על הקולוראדו מהברך של פרסת הסוס אחת מהחוויות היותר חזקות של הטיול ,התצפית מהממת ,רואים מלמעלה את הנהר מתפתל כמו שלא ראיתי משום מקום אחר ,במקום פרצי רוח שמוסיפים אווירה דרמטית ומחייבים אותנו לשכב ולהיצמד לסלעים בכדי שלא נמצא את עצמנו מעופפים לתחתית הנהר .
בערב הבילוי היחידי בעיירה הוא שוטטות בחנות הוולמארט המקומית.
 הלינה במוטל SUPER 8 בפייג' ,המוטל טוב מאד ,חדר גדול מאד במחיר 55$ וארוחת בוקר טובה.
יום מס' 12 גרנד קניון -וויליאמס מפייג' שמנו פעמינו דרומה בכביש 89 לעבר הגרנד קניון.נכנסו מכיוון מזרח בדרך מספר 64 ששמה DESERT VIEW .הדרך מרשימה ביותר וכוללת מספר תצפיות לגרנד קניון וכיוון המדבר סביב הקניון.בדיעבד התברר שכניסה זו לגרנד קניון היא הקטע המרשים יותר בביקור ביחד עם התצפית מאתמול על הנהר מברך פרסת הסוס.משם הגענו לכפר שבמרכז הקניון.התחלנו בהליכה רגלית במסלול MOTHER וההמשך צפייה בסרט הסבר על הקניון.מתחנה סמוכה לקחנו את האוטובוס הכחול ואחר כך את האדום להיפו פוינט ואחר כך לפוינט פאוול.סך הכל החוויה מדהימה והבילוי מעולה.עם זאת חובה שוב לציין שהכניסה המזרחית מרשימה יותר מהכפר והתצפיות שסביבו ועל כן המלצתי היא להגיע לקניון ממזרח מכיוון אגם פאוול ולא להסתפק בהגעה מדרום והחזרה באותו כיוון מבלי לבקר בדזרט וויו.הכפר עמצו תיירותי מאד ,קצת צפוף ,אפילו בחורף ,בסדר,לא מדהים ,הייתה ציפיה ליותר.אבל לא נהיה חזירים ,ציון כללי לגרנד קניון 9 ,לכפר 7+.
וויליאמס עיירה זו התבררה בדיעבד כחוויה נעימה מאד .יחודה של העיירה בהיותה שוכנת על דרך 66 ההיסטורית ומכאן ריבוי החנויות המוכרות מזכרות וכל דבר אחר הקשור לדרך 66 ,בינינו ואף אחד לא שומע, קצת קיטש,אבל לא נורא אף אחד לא מת מקיטש .בילוי הערב הייה במסעדה מקומית מעולה כולל ערב פתוח של שירי קאנטרי מושרים בידי החבר'ה המקומיים ,כולל בעלי הזקנים הארוכים וחובשי המגבעות הגדולות,סה"כ חוויה נהדרת וסטייק אמריקאי ענק ועסיסי -הציון 10.הלינה במוטל קומפורט אין במחיר 59$ ,שירות מצוין ,חדר טוב מאד ,ארוחת בוקר טובה ,הציון 9 .
יום מס' 13 מוויליאמס אל שמורת ג'ושוע טרי פארק וסן דייגו -
התכנית המקורית הייתה לנסוע בדרך זו במשך יומיים ,אך מספר גורמים הביאו אותנו להחלטה ספונטנית "ללכת על כל הקופה" ולנסוע עד סן דייגו.ראשית ,יום נוסף שהוספנו באופן ספונטאני בלאס וגאס אהובתנו והייה חסר לנו בהמשך ,שנית תחושת שובע לקראת סוף הטיול ושלישית עייפות מהחלפת מקומות לינה ו"תעלה מזודות ,תוריד מזודות" לכן הוחלט להמשיך עד ג'ושוע טרי פארק ולקבל שם החלטה סופית .מוויליאמס נסענו דרך קינגסמן בכביש 40 המקביל בקטעים רבים שלו לכביש 66 ההיסטורי ,בקינגסמן ערכנו הפסקה קצרה ומשם ההמשך בכבישים 95 ו62 לשמורת ג'ושוע טרי פארק שמורה לא גדולה במיוחד ולא עמוסה אך חביבה לבילוי של מספר שעות.הביקור כלל ביקור וצפיה בפסלי ענק טבעיים של אבנים שצצו בתהליכים של מיליוני שנים מבטן האדמה,צפייה בעצי המדבר הגדולים שהזכירו למורמונים הקדומים בצורתם את יהושע מהתנ"ך,תצפית לעבר פאלם ספרינגס ומסלול הליכה אל "העמק הנעלם".הציון לפארק 8.5 ,מתאים להפוגה בדרך.במקום זה קיבלנו את ההחלטה הספונטנית להמשיך לסן דייגו וכך עשינו.
סן דייגו בילוי הערב כלל נסיעה לקניון קרוב ומסעדה מקומית.
 המלון -קומפורט אין הוטל סירקל סי וורלד בהוטל סירקל.והפעם אופס....נפילה....בפעם הראשונה בטיול.פשוט רמאות -כתבו במודעה חדרים דה לקס ובפועל הייה סטנדרט נמוך,חדרים קטנים ,המוני ,אם כי מיקום מצוין.הציון נטו 6 ובגלל הרמאות המיון יורד ל4 .לגבי הרחוב הוטל סירקל ,זה רחוב שושב בצמוד לכביש מהיר משני צידיו של הכביש.ברחוב ריכוז של בתי מלון ומוטלים .המקום מומלץ מאד ללינה ,אך אין בו אפשרויות בילוי רבות ,למרות שניתן למצוא מקומות בילוי לא רחוק.
יום 14 סן דייגו תחילתו בשכונת לה הוייה היוקרתית שבראשה הר סולדד ממנו יש תצפית נאה לעיר ,לנמל והסביבה .משם נסיעה קצרה למערות של לה הוייה בחוף הים. במקום להקות של כלבי ים,אריות ים,שקנאים וציפורים שונות ומשונות בכמויות לרוב ,לנו חובבי הטבע זה בילוי נהדר ומקום מקסיםץמפתיע אך בעיר כה גדולה משתמרים כה הרבה בעלי כנף ויונקים ימיים.משם נסיעה לבילוי בנמל בסי פורט ווילג' ובסמוך לו מוזיאון נושאת המטוסים מידווי.בסמוך יוצא השייט לצפיה בלויתנים שנעשה למחרת.אחרי הצהרים ביקור מקסים בעיר העתיקה המשוחזרת והחביבה של סן דייגו.
יום 15 סן דייגו ושייט לויתנים - תחילתו של היום בפארק בלבואה המקסים,גנים ,מוזיאונים,בנינים עתיקים ,הכל נעים וחביב.לגן החיות לא נכנסנו כדי שיישאר מה לעשות עם הנכדים.משם חזרה לנמל לשייט לויתנים.חוויה יוצאת דופן במחיר 30$ של 3.5 שעות שייט שכללו צפייה בדולפינים ואריות ים וכ10-12 לויתנים ממרחק של 30 מטר עד כחצי קילומטר חלקם צפייה בגב שלהם ובסנפירים כשצוללים ויוצאים מהמים וחלקם רואים רק פוףףףףףףמרחוק שהם משפריצים..בערב קניות באאוטלט לאס אמריקאס-מומלץ.
יום 16 לוס אנג'לס - האמת ל.א. היא לא כוס התה שלי ,משהו שם מאד מאד לא מתחבר אליי ולכן לא אפרט יותר מדי. אבל היינו בשדרת הכוכבים ,בשוק האיכרים והקניון שלידו שנקרא "הגרוב" ובמוזיאון פול גטי.שוק האיכרים מאד מומלץ לשוטטות בין הדוכנים וארוחות.
יום 17 טיסה חזרה עם אל על שלנו.