אז נכון, אולי אנחנו בפתחו של גל שני ואולי ייקח עוד זמן וסבלנות עד שנטוס, אבל הנה כלי נחמד שפותח ויעזור לנו לגלות לאן מותר לנו לטוס? 

אתר האינטרנט TripsGuard.com מרכז את כללי ההתמודדות עם הקורונה לתיירים ומבקרים ב-84 מדינות בכל היבשות. האתר מאפשר לראות את המדיניות של כל אחת מהמדינות, האם גבולותיה פתוחים באופן מלא או חלקי, האם נדרש בידוד והיכן הוא מתבצע.

בכל אחת מהמדינות ניתן לבדוק גם את המגבלות הפנימיות: פתיחת מסעדות ובתי קפה, חובת חבישת מסיכה והאם התחבורה הציבורית פועלת בהיקף מלא או חלקי. המבקרים באתר יכולים "לעקוב" אחר מדינות שמעניינות אותם ולקבל התראה בכל פעם שיש שינוי בהנחיות לגביה.

ככל שאנחנו מתקרבים לעונת תיירות הקיץ והתחלואה בחלק מהמדינות פוחתת הצפי הוא להקלות, אולם כל אחת מהמדינות תציב דרישות שונות שיהיה מאוד קשה לעקוב אחריהן. אתר TripsGuard, שמתעדכן מדי יום ממאות מקורות מידע שונים ומתושבים המתגוררים במדינות השונות שבאפשרותם לדווח על הסטטוס הנוכחי, מה שיאפשר לדעת מה תמונת המצב המדויקת בכל רגע נתון.

נכון, אנחנו אולי עוד לא יודעים מתי בדיוק נוכל לטוס, אבל האתר יכול לסייע ככלי עזר לתכנון חופשה או נסיעה למטרה אחרת ולבדוק האם הדבר אפשרי בעת הזו ואלו מגבלות יוטלו עליכם ביעד, במידה ואכן תטוסו.

אתר הוקם על ידי צוות חברת Avian, חברת תיירות טכנולוגית המפתחת טכנולוגיות שמסייעות לחברות וארגוני תיירות שונים ברחבי העולם. הרעיון הומצא על ידי דוד טבצניקוב, נווד דיגיטלי ישראלי המבוסס בימים אלו בסרביה, שניסה להבין את ההנחיות בימי הקורונה והסתבך בין כל מקורות המידע השונים בתקשורת וברשת.