מסלול עד שבוע בצ'אנג מאי ”טרק הליכה בג'ונגלים של צ'אנג מאי“

למחפשים הרפתקאות ועניין אפשר לצאת מצ'אנג מאי לטרק הליכה דו יומי בג'ונגלים העוטפים את העיר. את הטרק קובעים דרך כל סוכנויות התיירים, אנחנו קבענו אותו דרך ישראל 669. האיסוף מתבצע מאיפה שתרצו, ניתן להזמין איסוף מהמלון שלכם אם תרצו ומשם לוקחים אתכם כשעה נסיעה אל מחוץ לעיר. מגיעים לג'ונגל ומקבלים ארוחת צהריים - אורז תאילנדי ובננות. אוכל טוב להליכה. מסיימים לאכול ומתחילים ללכת. בתוך הג'ונגל המדריך קוטף פירות מיוחדים ונותן לאכול, ותוך כדי גם מסביר עליהם, מסביר על החיות, החרקים (מאוד אהב לדבר על הצרצרים), הם מאוד מתגאים ביכולת שלהם ברוגטקה ובכלי נשק ביתיים (כמו למשל כלי נשק שהוא שילוב של רובה ביחד עם חץ וקשת). הלכנו מספר שעות (בעיקר עלייה) והגענו למפל מדהים באמצע הג'ונגל. רחצנו באגם כחצי שעה והמשכנו ללכת. טיפסנו עוד עד שהגענו לכפר בו נשהה את הלילה. הנחנו את הציוד ועשינו טיול למפל ולכפר סמוכים. חזרנו לכפר והמדריך שלנו הכין לנו ארוחת ערב מלאה בכל טוב. בערב שיחקנו משחקים ביחד עם שאר המטיילים (אנחנו טיילנו בלי ישראלים בכלל כך שהיה כיף להכיר אנשים מקנדה, יפן, צרפת וספרד), שתינו, נהנינו והכלנו לישון. במקום, יש לציין, אין מקלחת מסודרת (כפר תאילנדי מסורתי, הם עצמם מתקלחים בגיגית, מי שרוצה לנסות מוזמן) ושירותי בול פגיעה כמיטב המסורת.

קמנו בבוקר ויצאנו לדרך. היה יום גשום אז לבשנו מעילי גשם אך הגשם לא הפריע להליכה ואף עזר לשבור את החום הרב. הלכנו מספר שעות עד שהגענו לנהר מדהים בו אכלנו ארוחת צהריים. נחנו כשעה וחצי, טבלנו במים, אכלנו ויצאנו לדרך. בכל תחנת עצירה בטיול, יש לציין, המקומיים פותחים שוק נייד ומוכרים לכם מבחר שטויות לא הכרחיות. המשכנו ללכת עד שסיימנו את מסלול ההליכה ונאספנו ע"י רכב לחוות פילים. רכבנו על פיל (פחות כיף ממה שזה נשמע) כחצי שעה וחזרנו לרכב. לאחר מכן נסענו לנהר בו שטנו על סירות במבוק. שטנו כחצי שעה גם כן על הסירות ולאחר מכן חזרנו לרכבים ונסענו בחזרה לצ'אנג מאי.

הטיול עולה לאדם 1200 באט וכולל הכל פרט למים אותם ניתן לקנות בדרך או מהמשפחה אצלה ישנים. מומלץ לקחת איתכם נעלי הליכה נוחות סנדלים טובים, בגדים נוחים להליכה, בגד ים, מים, קרם הגנה, אלטוש, מעיל גשם וכסף לבזבוזים.

לכל המידע על צ'אנג מאי תאילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות