מסלול בן שבוע-שבועיים בלפלנד ”לפלנד - ספורט חורף“

אזור לפלנד נהפך ל``להיט`` בתיירות החורף בפינלנד בשנים האחרונות (בנוסף לקיץ כמובן). בלפלנד יש מספר אתרים שבהם ניתן ליהנות ממגוון רחב של פעילויות חורף כמו למשל: סקי(כן יש סקי בלפלנד!), ספארי אופנועי שלג, וכו`. אני הייתי ממליץ על 2 אתרים: Saariselkä ו Kittilä.

1) Saariselkä - עיירה שנמצאת 30 ק``מ דרומית ל Ivalo שבצפון פינלנד. יש טיסות סדירות מהלסינקי ל Ivalo ומשם יש הסעה עד ל Saariselkä .בעיירה זאת יש מספר בתי מלון נהדרים (לא כל כך יקרים) כאשר שימו לב שחלק מהמלונות רחוקים מהאתר ויש הסעות מהמלונות לאתר בתדירות גבוהה. כמו כן יש בעיירה סופרמרקט,בריכת שחייה(במלון הולידיי קלאב) ושאר השירותים ההכרחיים. לגבי האתר- האתר מציע המון פעילויות (ובזה גם יתרונו הגדול): ספארי באופנועי שלג, ספארי בעזרת כלבי האסקי, סיור עם אופנועי שלג לחוות שונות באזור. קחו לתשומת ליבכם שפעילויות אלו מאוד יקרות! לדוגמא טיול (5 שעות) ספארי לחווה של אילי הצפון שכולל ארוחת צהריים עולה 94 יורו לאדם! לגבי פעילות פרטית, בודאי שיש אפשרות לשכור אופנוע שלג (בסביבות 100 יורו ליום + דלק ) כאשר לא לשכוח שדמי ההשתתפות העצמית( במקרה של נזק) מאוד גבוהים (350 יורו). יתרון נוסף שיש לאתר זה,שניתן לצאת לטיולי ספארי למקומות מדהימים כמו לאגם אינרי הקפוא ואפילו לים barent שבנורבגיה. (3 ימים).

2) Kittilä - עיירה שנמצאת במערב לפלנד כ 41 ק``מ מהגבול השבדי. גם לעיירה זאת יש טיסות סדירות מהלסינקי. העיירה מפורסמת בזכות מרכז הסקי שלה הנקרא Levi ושנמצא 18 ק``מ מהעיירה. אני באופן אישי ממליץ על אתר זה ולו רק בגלל המסלולים הגדולים (900 ק``מ) המוקצים ל אופנועי שלג. המסלולים הם רחבים ומותאמים לכל הרמות - פשוט תענוג!!! מבחינת לינה ,גם פה יש מגוון רחב של אפשרויות: בתי מלון ובקתות, כאשר חלקם ממוקמים ממש ב מרכז הסקי.אגב יש מלונות\בקתות שנמצאים מחוץ למרכז הסקי והם הרבה יותר זולים. בכל מקרה צרפתי לכם לינק של האתר. בכל מקרה תשימו לב לדברים הבאים:

1) הכינו בגדים מתאימים (בלי סוודרים מצ`וקמקים..)! הטמפרטורות באזורים אלו מגיעה בחורף ל 30 - ואפילו מתחת לזה. 2) מאוד לא מומלץ לנסוע באופנוע שלג בלבוש מסורבל. 3) הנסיעה באופנוע שלג מותרת רק למבוגרים מעל גיל 15.יש אפשרות לילדים מתחת לגיל זה לנסוע במזחלת מיוחדת שקשורה לאופנוע שלג. 4) ניתן לשכור במרכזי הסקי את כל האביזרים שקשורים לגלישה\נהיגה באופנוע שלג במחירים סבירים. 5) הנסיעה המותרת מוגבלת ל 60 קמ``ש ,ובחלק מהמקומות ל 30 קמ``ש בלבד. 6) בשנים האחרונות, יש פיקוח הדוק של המשטרה באזורים אלו. הדבר בא לידי ביטוי בבדיקות אלכוהול ובדיקות מהירות. 7) אל תנסו לצאת לטיולי ספארי עצמאיים במסלולים שאינם מוכרים לכם!

עוד דבר קטן - בארץ יש לפחות 2 חברות שמוציאות טיולים מאורגנים ללפלנד בחורף, כאשר בנוסף לפעילויות שתיארתי מקודם, החברות מציעות עוד כמה אטרקציות כמו - שייט בשוברת קרח (Sampo המפורסמת) סמוך לעיר קמי שבמפרץ בותניה הקפוא, סיור בעיר רוביניאמי בירת לפלנד, סיור בכפר של סנטה קלאוס וכו`, ואולם מכיוון שלא נהוג בפורום זה לעשות פרסומת לחברה כזאת או אחרת, אני אמנע מלנקוב בשמות של אותם חברות ולכן, הייתי ממליץ לכם לגשת לסוכן נסיעות בראשית אוקטובר ולקבל חוברות טיולים. בנוסף לכך יש לכם אפשרות להזמין באופן עצמאי טיסה להלסינקי וטיסת המשך לאחד מן האתרים + לינה בבתי מלון\בקתות, כאשר רצוי שההזמנה תתבצע כמה שיותר מוקדם.

לכל המידע על לפלנד פינלנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות