ספינלונגה - אי המצורעים ”שיט לאי Spinalonga בכרתים“

האי ספינלונגה הוא יופי של מסלול טיול, שיכול בכיף לתפוס חצי יום. מגיעים אליו בספינה שיוצאת מאיוס ניקולאוס, פלאקה, או אלונדה. אנחנו יצאנו מהמזח באלונדה – לידו יש מגרש חניה חינמי, אז ממש לא צריך לחנות באחד המקומות בתשלום. ספינה יוצאת כל חצי שעה, וההפלגה אורכת כ-25 דקות. בכניסה צריך לקנות כרטיס אל האתר עצמו – סטודנטים עם תעודה משלמים חצי מחיר.

באתר אפשר לבלות שעתיים וגם יותר. המסלול שמקיף את האי לאורך הביצורים מרשים ומעניין, ומציע נוף נהדר. יש גם כל מיני שבילים שמגיעים ממש עד ראש הגבעה, שממנה יש נוף פנורמי של כל האיזור. לפחות חלק מהעליות האלה לא קלות, וכדאי גם להצטייד בנעליים טובות. הן גם לא נגישות לעגלות וכיסאות גלגלים, אבל עם מנשא טוב לתינוק וכושר גופני סביר אפשר להגיע כמעט לכל מקום.

כשרצינו לחזור נאלצנו לחכות הרבה מאוד זמן – כמעט שעה, שבמהלכה הגיעו כמה וכמה סירות שחזרו לאיוס ניקולאוס ופלאקה, אבל אף אחת לאלונדה. כשאחת כזו הגיעה בסופו של דבר, היה תור ארוך למדי של אנשים עייפים, מורעבים ומתוסכלים שביקשו לעלות עליה. כדאי לקחת את זה בחשבון כשמתכננים את היום, כי נראה שהרבה יותר קל להגיע לאי מאשר לצאת ממנו.

לכל המידע על כרתים יוון
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות