מסלול בן שבוע-שבועיים בקורסיקה ”ה-GR20 קורסיקה הפראית 4 – סימון השביל וניווט“

השביל מסומן בצורה טובה בצבע לבן ואדום, ואף על פי כן חלק מהסימון אופקי/מישורי (לא אנכי שניתן לראות ממרחק) ומבחינים בו רק שממש נמצאים מעליו.

"כלל עשרת הצעדים" שאימצתי לעצמי הוא : שאם צעדתי 10 צעדים ולא ראיתי את הסימן הבא – עוצר ובודק את הנתיב. עיקר בעיות הסימון בעליות סלעיות ובפניות, היות שלרוב לא מופיע הסימון בזווית (כמו שאנו רגילים בארץ).

היכן שישנם שני סימונים דיי קרובים לבדוק האם השביל משנה כיוון. ביערות וחורש שבהם השביל ברור יותר, הסימון יכול להופיע גם כל 20-30 מטר.

הקמת אוהל מותרת במתחם הבקתות – Refuge, המנוהלות ע”י רשות שמורות הטבע – PNRC או בסמוך לחוות פרטיות בצרפתית – Bergeries המתירות זאת.

 

ניווט : מפה שמתקפלת לקטן של IGN 1:50000 מספיקה להתמצאות 6.50 . לקוראי צרפתית (וגם שלא) ספר דק Topo Guides הכולל מפות בקנ"מ 1:25000 לכל המסלול ואינפורמציה מדויקת עליו (מחלק את המסלול ל-16). מחירו 16 – מומלץ מאוד, כולל גם מפות שאין בספר האנגלי, קניתי בסופרמרקט בקלווי - קורסיקה. מפות Topo טובות בקנ"מ 1:25000 סביב 10 .

 

נעליים : תפיסות שונות לגבי מבנה/סוג הנעל האידאלי לטרק שכזה. רואים במסלול סוגים שונים של נעליים לפי אופי הטיול, משקל התיק והמטרה. מניסיוני בארץ (כמורה דרך ומדריך טיולים במערכת החינוך) וכמלווה קבוצות אתגריות בחו"ל, כאשר אני מטייל עם תיק של 17ק"ג מעדיף נעל חזקה וגבוהה שמחזיקה את הקרסול, ועם סוליה בעלת אחיזה שלא מעבירה את תוואי השטח לכף הרגל.

קיימות כמה חברות טובות, בקנייה לבדוק את הנעל בשיפוע ירידה – ממליץ על חצי מספר עד מספר יותר מנעל שהולכים ביום יום. וכמובן ללכת עם הנעל כחודש לפני היציאה לטרק, על מנת לאפשר את ההתאמה לרגל שלנו.

לכל המידע על קורסיקה צרפת
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

אטרקציות בקורסיקה

מלונות ומקומות לינה בקורסיקה

הזמנת חופשה לקורסיקה

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי