חברת פרי ווקינג טורס ”עשו לנו את הטיול“

Free walking tours - עשינו איתם 3 סיורים מרוב שהיה טוב. גם את המקורי, גם את הרובע היהודי וגם את הסיור קומוניזם. הסיורים יוצאים מהככר בתחילת הואצי (כיוון הפוך מהשוק המקורה) קרוב מאוד לדק. הרובע היהודי והקומוניזם יוצאים ב-10 בבוקר או ב-15:30 והמקורי ב-10:30 או ב-14:30. מקווה שדייקתי בשעות. הסיורים מועברים על ידי מדריכים מקומיים באנגלית ובסוף אתם שמים טיפ בהתאם להרגשתכם.

זו דרך נהדרת וזולה להכיר את ההיסטוריה המעניינת של העיר ולשמוע חוויות ממקומי. אני יודעת שהרבה ישראלים מפחדים מהאנגלית… אבל בחייאת חברים. אין מבחן בסוף וזה כמעט בחינם… אם ממש קשה תמיד ניתן לעזוב את הסיור באמצע. תנסו. תתפלאו כמה הם ברורים… תזכרו שזו גם לא שפת אם שלהם ברוב המקרים. אני ממליצה במיוחד על פטרה המדריכה של הרובע היהודי - בחורה קתולית עם מקום חם בלב ליהדות. מתעניינת ובעלת ידע רב. אחרי הסיור איתה היה ערב יום כיפור והיא לקחה אותנו לתפילה ונכנסה בעצמה כי זה נורא מעניין ויפה בעיניה. בחורה עם ידע עצום. העשירה אותנו מאוד.

גם ממליצה על דניאל המדריך של סיור הקומוניזם. בחור מגניב ממש. במהלך הסיור דניאל לקח אותנו לאנדרטה שממשלת הונגריה הזמינה לזכר קורבנות “הכיבוש הנאצי“ כאילו שלהונגריה שהייתה בת ברית של גרמניה עד 1944 לא היה חלק בהשמדת היהודים. מה שמרגש פה הוא שהעם ההונגרי החליט למחות נגד האנדרטה המביכה ולקיים מולה “אנדרטה אלטרנטיבית“ בה מציגים עדויות ותמונות של קורבנות. עבורי זה היה מאוד מרגש לראות זאת.

לכל המידע על בודפשט הונגריה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות