מסלול עד שבוע ביאנגשו ”טרסות האורז בפינג-אן וג`ינקנג“

אם אתם בגווילין - לפני שאתם קופצים לנוח ביאנגשו, תנו לעצמכם מתנה נפלאה וסעו לכם לאתר טרסות האורז, הנראות כמו גב של דרקון... (ניתן לעשות זאת בטיול של יומיים או שלושה): 

מגווילין נוסעים באוטובוס כשעה לעיירה לונגשן, משם לוקחים מיניבוס (עוד כשעה נסיעה) לכיוון העיירה פינג-אן. משלמים 50 יואן בכניסה (40 לסטודנט). העיירה עצמה נמצאת על הר שבו פרושים לאורך כמה עשרות ק``מ טרסות אורז מהממות - נקודת חן אמיתית.

יש נקודות תצפית פרושות לאורך מסלולי הליכה, בו תפגשו את זקנות ``ארוכות השיער`` בלבושן המסורתי עם שיערן האסוף למן ``גולגול`` שתמורת 10 יואן יפרשו בפניכם את שיערן הארוך וה``יפה`` שאותו לא חתכו מעולם. ניתן לישון בעיירה ויש מסעדות בסביביה (בלונלי פלאנט המעודכן (מאי 2007) יש המלצה חמה למקומות לינה. המקומות הינם ברמה בסיסית בלבד, אבל בהחלט מספקים לצורך טרק בסביבה).

בנוסף, בלונלי כתוב על העיירה פינג-אן בלבד, והשומרים בכניסה אומרים שהטיול הוא בסה``כ 4 שעות, אבל הסתכלתי קצת באינטרנט לפני כן ומסתבר שעל הר אחר די קרוב שוכנת העיירה Jinkeng, וטרסות האורז לרגליה מהממות אף יותר מפינג-אן! בכניסה לאתר מקבלים מפה שמפרטת את המסלול לאורך שני הלוקיישנים.

ניתן להגיע בטרק של כ-5 שעות מפינג-אן לאזור ג`ינקנג, יש בעיה שהמקומיים אינם יודעים אנגלית כמעט בכלל והשביל לעיירה אינו מסומן. צריך לנווט בעזרת המפה ומתוך אמונה שאכן המקום קיים... בכל אופן המראות שרואים באזור זה הן מהיפות ביותר בסין כולה.

אני הייתי שם בתחילת אוקטובר למשך 3 ימים - לילה ראשון ישנתי בפינג-אן, בבוקר עשיתי את הטרק לג`ינקנג, בלילה ישנתי באחת העיירות באזו ג`ינקנג, וביום השלישי חזרתי ללונגשן ולגווילין.

לכל המידע על יאנגשו סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות