מסלול עד שבוע ביאנגשו ”מסלול לשלושה ימים ביאנגשו“

היום הראשון:
ביאנגשו נסענו לגשר Yulong ולכפרים – Baisha  Chaoyang ו –Yima. הנסיעה היא חוויה. נראה שאין בסין כל כללי זהירות או כללי נהיגה אחרים. הגשר בן מאות שנה ויוצר צללית המשלימה במים תמונת עיגול יפה. בכפר הסמוך ניתן לשכור אופניים ולדווש בין שדות האורז עד שמגיעים לנהר. נפרדים מהאופניים ועולים על 3 רפסודות במבוק (480 יואן) לרפטינג רגוע סביב עמק רחב ידיים ובאופק ההרים המשונים של האזור. ביאנגשו מתקיים בערב מופע הלילה של Liu Sanjie. עשרת אלפים סינים מתיישבים בסדר מופתי באיצטדיון על שפת נהר הלי וצופים במופע אור קולי מרשים עם עשרות רקדנים.

היום השני:
היום הראשון היה גדוש כל כך שנראה כאילו אנחנו כבר שנים בסין. לקחנו מיאנגשו אוטובוס ציבורי לכפר Yongdi. חלפה שעה- מטפסים בנוף הרים מקסים ושוב יורדים והנה נהר ה LI הרחב. על הנהר כדאי לקחת סירת במבוק גדולה עם מנוע ולצאת לשייט של שעה וחצי. בקצה המסלול מסתובבים מעט בכפר Xingping. אוטובוס ציבורי לוקח משם ל- Fuli – שוק כמו שכאן בטח יש גם בעזה - עוני מוחלט, בולט, ועליבות - אבל שוב- הפרצופים המקומיים משגעים. הזהרו לא ללכת לביתה של עושת המניפות. תשלמו שם פי חמש מאשר ביאנגשו. בערב כדאי לצאת לראות דיג בעזרת קורמורנים.
 
היום השלישי:
בחמש וחצי השכמה ובשש יצאנו לטוס בכדור פורח. את הפרטים והתשלום הסדרנו ערב קודם ביאנגשו וחמישתנו, עוד גבר וה``טייס`` נדחסים לסל פצפון בגודל מטר וחצי על מטר ובעומק של מטר ועשרים. הטיסה מפחידה ומהנה. אחר כך כדאי לנסוע דרך בקעת הירח למערת הכסף. המערה מרהיבה ביופיה אבל נראה שלסינים אין כוונה לשמור עליה - המערה לוהטת מחום, מוארת בחוזקה ועמוסה במטיילים הנוגעים בכל זקיף. את ארוחת הצהרים אכלנו על מרפסת הצופה אל המים, בסוכה מלוכלכת בכפר Rongshujiao ואחרי האוכל שטנו קצת על נהר הלי.

מדריך לאזור- Joe - בחור נחמד ודובר אנגלית טובה. למעשה הוא יותר מורה דרך ונהג מאשר מדריך אבל מאוד נוח להסתובב איתו. שימו לב- כמו ליתר הסינים, יש לו נטייה לנצל חביבות. אצלנו הוא הופיע יום אחד עם כל משפחתו ורצה שיצטרפו אלינו למשך היום.
המייל שלו: yangshuojoe@hotmail.com   

לכל המידע על יאנגשו סין
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות