מסלול עד שבוע בסלוניקי ”טיול כוכב מסלוניקי“

חזרנו משישה ימי טיול בסלוניקי, זוג+נער בן 14.

יום 1 - סלוניקי. תחנת הרכבת ממנה נלקחו היהודים למחנות ההשמדה, אנדרטה לזכר קורבנות השואה, הטיילת, המגדל הלבן, פסלו של אלכסנדר מוקדון, עליה לעיר העילית לתצפית על העיר, כנסיית דימיטריוס, הפורום, כיכר אריסטוטלוס ושוק מודיאנו. לאחר ארוחת צהרים-;גיירו, הליכה למוזיאון הארכאולוגי. הביקור במוזיאון כשעה.המוצגים מקבריהם של משפחת מוקדון מרהיבים ביותר. בערב יציאה למסעדה ברחוב אגינטה.

יום 2 - עליה על האולימפוס. עצירה בכפר ליטוחרו, הליכה לאורך אמת המים עד לנביעה. עליה לתצפית על האיזור. ביקור בחוף הים. בערב טברנה זיתוס באיזור לדדיקה.

יום 3 -; מפלי אדסה ופוזאר. במפלי פוזאר אפשר להכנס למפל המים החמים ולאחריו לקרים. טיילנו גם לאורך הערוץ. לאורכו יש זרימה של מים קרים וביניהן בריכות של נביעות מים חמים (ממש רואים את הנביעה) . בערב טברנה באיזור לדדיקה.

יום 4 - קברי משפחת מוקדון בעיר ורגינה. נסענו מתחנת הרכבת המרכזית בסלוניקי לוריה. קיבלנו את לוח הזמנים של האוטובוסים לכל כיוון. המחיר כ-3 יורו לאדם. מקומות ישיבה מסומנים.בוריה מחליפים אוטובוס. המחיר כ-1.5 יורו הבעיה שהאוטובוס בין וריה לורגינה (והפוך) יוצא לעיתים רחוקות. תבררו שעות לכל כיוון. יש אפשרות לקחת מונית בין וריה לורגינה כ-15 יורו לכיוון למונית.האתר מרשים מאוד. מרגש לעמוד מול ההיסטוריה.

יום 5 - מנזרי מטאורה. רק כשעומקים על אחד המצוקים מבינים את עוצמת הטבע. קשה להבין איך הצליחו לבנות על ראש המצוקים. לקחת נשימה עמוקה ולנצור את המראות. ביקרנו במנזר של הנזירות.

יום 6 - חלקידיקי -תצפית על לשון היבשה והמים הכחולים כחולים. ירידה לאחד החופים. 6-7- יורו לשמשיה ו-2 כסאות או איזור ציבורי לפריסת מגבות ושמשיה פרטית. שכרנו סירת פדלים עם מגלשה, 10 יורו לשעה.

לכל המידע על סלוניקי יוון
הטיפ עזר לך?

תגובות ושאלות

יש לכם טיפ מדהים להוסיף?
שתפו אותו עם קהילת המטיילים של למטייל

הוסיפו טיפ

אטרקציות בסלוניקי

מלונות ומקומות לינה בסלוניקי

מדריכים ונותני שירות בסלוניקי

נהגים בסלוניקי

הזמנת חופשה לסלוניקי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי