מידע חיוני נוסף בדרזדן ”דרזדן - רעיונות לביקור בעיר יפה ומומלצת“

רבות נרשם על דרזדן כמרכז קניות, במיוחד לביקור יומי מפראג. דרזדן היא עיר מרכזית ב"מזרח" גרמניה, ומציעה אטרקציות מגוונות ללא קשר לנושא הקניות.

חיפוש קודם בטיפים והמלצות לא נתן לי הבנה ברורה היכן כדאי לטייל כדי לחוות את העיר. הטיפ הזה מנסה לתת כיוונים לחוות את דרזדן כעיר ולא רק אוסף כנסיות.

לדרזדן עיר עתיקה "משוקמת". העיר "עתיקה", אולם רובה נהרסה במלחמת העולם השניה. שיקום איזור העיר הישנה Altstat התבסס רבות על שחזור המבנים הקודמים. איזור העיר הישנה משתרע מאיזור כיכר Altmarkt ועד הנהר, מארמון Zwinger ועד לכנסיית Fruenkirch. באזור הנהר עצמו נמצאת טיילת Brohl המשקיפה על נהר האלבה ועל העיר החדשה Neustat, אותה כדאי לבקר במעבר גשר כולל את האנדרטה המוזהבת של הרוכב Golden Rider בככר ה- Nuestadt.

באזור הישן כדאי לשים לב לחצרות פנימיות ולמעברים בין הבניינים. ממרכז העיר לכיוון כנסיית Fruenkirch מעבר ליד Furstenzug

כנסיית Fruenkirch הינה כנסיה יפה ומרשימה הן בפנים והן בחוץ, ששוקמה מחדש בשנות השמונים. צמוד לכנסיה רחבה גדולה מאוד Neumarkt וסביבה מסעדות רבות. מקום נחמד מאוד ומרכזי לבילוי ערב ולילה.

המלצתי לשוטט בכל אזור העיר העתיקה, לעבור את הגשר ולשוטט באזור העיר החדשה, ללכת קצת לאורך הנהר וכן לשוטט באזור מדרחוב הקניות המרכזי Prager המכיל מגוון וקניונים וחנויות גדולות.

מדרזדן ניתן לצאת לטיול יום דרומה לכיוון פראג (שעה וחצי ברכב, לא לשכוח מדבקת אוטוסטרדות צ''כית) , מזרחה לליפציג ומייסן, מערבה לפרק הסקסוני השוויצרי וטירת Konigstein או צפונה לSpreewald או איזור פוטסדם ודרום מערב לו.

עיר מומלצת שלהערכתי לא מקבלת את החשיפה לו היא ראויה

לכל המידע על דרזדן גרמניה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות