מסלול בן שבוע-שבועיים בסרי לנקה ”ירח דבש בסרי לנקה“

אנחנו זוג בן 35, התחתנו וטסנו בחודש מרץ לירח דבש בסרילנקה (11 יום) והאיים המלדיביים (7 ימים).

טסנו את כל הטיסות עם חברת טורקיש, טיסות טובות מאוד עם קונקשין באיסטנבול.

היום ראשון - נחיתה, מלון The Gateway Hotel Airport Garden by Taj. אחלה אוכל, אחלה חדר.

היום השני – נסענו לפינוואלה לבית יתומים לפילים, בדרך לשם עצרנו בשדה של אננסים וקנינו אננס טעים וטרי, אכלנו כמו המקומיים עם פלפל שחור וצ'ילי. לאחר מכן לפגוש נזיר בודהיסטי, הדוד של הנהג. קנינו "מנחה" והיינו אצלו שעה. דיבר איתנו על בודהיזם. אני מאוד נהנתי, בן זוגי פחות התחבר. משם נסענו לכיוון דמבולה, בדרך ראינו שדות של עצי גומי, שדות אורז, מפעל של מוצרים מקוקוס. הגענו ל-5 מערות בדמבולה, היה יפה. שימו לב :את הכרטיסים צריך לקנות למטה. ישנו בAmaya Lake. מלון שנמצא ליד Cadlama Lake. נוף יפה. שקיעה יפה.

היום השלישי – בבוקר נסענו לסיגריה, טיפסנו עד למעלה. נוף מדהים שווה את הטיפוס. אח”כ נסענו ל-Polonnaruva. אתר עתיקות. הייתה בעבר עיר הבירה שלהם, בימי הבניים. המון עתיקות של מקדשים ומוזיאון. ואבן אחת שגילפו בה 3 דמיות של בודהה : ישן, שוכב ועומד. ראינו בדרך במבי וכמובן קופים.

היום הרביעי – בדרך לקנדי עצרנו במפעל למוצרי עץ. נחמד, קצת מנסים למכור, הכל מאוד יקר. לא קנינו כלום ונתנו " טיפ" קטן לאיש מכירות. משם נסענו למפעל ביתי ונידח של מוצרי הקוקוס, נחמד ואותנטי. יפה לראות איך הם מצלים כל פיסה של קוקוס, נוזל, פרי, קליפה -הכל! משם המשכנו לחוות תבלינים וקיבלנו הסבר ממדריך נחמד ששלט בשמות של כל התבלינים בעברית והמחלות שהם מרפאים. גם פה לא קנינו כלום והשארנו טיפ למדריך.

לאחר מכן עצרנו ב-Meatle יש שם מיקד הינדו מאוד צבעוני ומפואר, שווה לעצור ולראות. עולה 100 רופי כמיסה לאדם. משום מה לא נתנו לנו להיכנס פנימה, בדיוק התחיל טקס כלשהו. משם נסענו לקנדי. נסיעה ארוכה יחסית. עשינו בדרך מסלול בפארק שנקרא The Royal Park, יש בו קופים, עצים עתיקים בני מעל 100 שנים, צבי מים, ונתקלנו בחזירת בר עם הילד שלה, מעט מלחיץ. אבל המסלול קליל ומוצל. 1350 רופי לשני אנשים. משם נסענו לראות את הריקודים המסורתיים שרוקדים בפסטיבל המפורסם שיש בקנדי בסוף יולי,תחילת אוגוסט. אותנטי ונחמד, ומשם למלון שנקרא Amaya Hills, נוף מהמם. המלון עצמו לא להיט.

היום החמישי – קנדי – מקדש השן, יפה ועמוס באנשים. מאוד מפואר יש שם מוזיאון של בודהיזם. משם המשכנו לגנים הבוטניים בקנדי, מאוד יפים! טיילנו שם כשעה.

משם המשכנו לכיוון נוארה אליה בדרך עצרנו בשדה תה ובמפעל לתה, קיבלנו הסבר על תהליך הפקת התה, ראינו נשים מקומיות קוטפות תה בשדה.

משם לנווארה אליה - המקום הכי יפה בטיול! אנחנו השארנו לילה אחד, מומלץ יותר. האזור ממש יפה וציורי כמו אירופה. טיילנו קצת בעיירה עצמה. באזור התחנה המרכזית יש שוק קטן עם סחורה מקומית. ואז נסענו למלון Unique Cottage. מעולה! נקי יפה. בערב הלכנו לאכול במסעדה The Grand Indian. מאוד טעים ונמצאת 200 מטר ממלון.

היום השישי – תכננו לעשות את World Ends, לא עשינו כי אמרו לנו שלא נראה כלום ויהיה ערפל, בפועל התעוררנו ליום ממש יפה!

טיילנו ליד האגם בNuara Elia מאוד יפה וציורי. יצאנו בדרך ל הוקידואה. בדרך עצרנו ב-Stclair Waterfalls יום נסיעות לא פשוט. בערך 6 שעות נסיעה. הגענו אחה”צ להוקידואה. מלון Roman Beach – מיקום מעולה ונוף מרהיב מהמלון. עשינו סיבוב בחוף הים וראינו את השקיעה.

היום השביעי – הוקידאה. עיירת חוף נחמדה. בן זוגי יצא לטיול דייג מהמלון וחזר בצהריים. טיילנו על החוף, שתינו בירה על החוף ב Mamas ואכלנו ב Red Lobstet - אוכל חביב. שירות איטי. בערב הייתה שקיעה אדומה מדהימה והלכנו ליד המלון יש מקום צמוד על החוף. שתינו בירה וראינו איך שומרים על ביצים של צבי ים. חפרו בור ושמרו אותם.

היום השמיני – בן זוגי יצא לטיול דייג נוסף, רציני יותר,עד השעה 4,ולמים עמוקים עם מועדון Posidon. אחה”צ נסענו לטייל ב-Galle. שעתיים של סיור באזור העתיק של עיר שנראה כמו נווה צדק. נחמד. ושם גם הכה הצונאמי ב-2004.

היום התשיעי – יצאנו לכיוון קולומבו. קולומבו סתמית למדי. עיר בלי פואנטה. הלכנו ל-Petta Market. חם מאוד ומלא באנשים ושום דבר שעניין אותנו לקנות. לאחר מכן הלכנו לעוד שני מרכזי קניות קטנים וסתמיים, ביקרנו בכיכר העצמאות שלהם בקולומבו. ישנו במלון - Red Cinamon, מלון מצויין וחדש. נמצא ממש מול בית חב”ד.

בערב הלכנו לאכול ב-Little Mango, מסעדה הודית מעולה! שנמצאת ממש מאחורי המלון.

היום העשירי – היה ירח מלא או משהו אז הרבה דברים היו סגורים- שימו לב לזה כשאתם מתכננים את הטיול. בימים של ירח מלא,הבודהיסטים נמצאים במקדשים לתפילות,והכל כמעט סגור. נסענו לנגומבו לראות את השוק דגים, בגלל שהיה יום ראשון הוא היה סגור והייתה רק מעט סחורה בחוץ. ראינו את כל האזור שמייבשים בו דגים. סירחון ממש, אבל מראה מיוחד.

משם לשדה התעופה ולמלדיביים.

מסקנות כלליות:

  • אין כל כך מה לעשות בקולומבו וחבל בכלל לישון בה,עדיף לטייל כמה שיותר בתוך המדינה.
  • חיות: סרילנקה מלאה בחיות באופן טבעי, מדהים וכדאי אולי לשלב ספארי של חצי יום / יום בעיקר באזורי הפילים.
  • קניות: אם אתם רואים משהו שאתם רוצים באיזשהי נקודה בדרך במדינה תקנו שם. אנחנו חשבנו שיהיה את הכל בקולומבו ובפועל לא מצאנו שם את הדברים שחיפשנו.
  • נהג: מאוד חשוב! אתם נמצאים איתו רוב הזמן של הטיול ביחד. חשוב שתהיה כימיה,אנחנו טיילנו עם harshan, שמומלץ הרבה פה באתר. מומלץ מאוד. בן אדם נעים,נהג זהיר מאוד ודייקן. יש לו המון ידע על סרילנקה.כשאתם מתכננים את הטיול חשוב להתייעץ עם הנהג ולהבין בדיוק איפה תהיו, כי לפעמים דברים שנראים קרובים במפה דורשים נסיעה של מספר שעות ולא תמיד אפשר “לקפוץ” לשם.
  • סרילנקה מלאה בטבע וחיות,וכאילו הזמן לא נגע בה.
  •  

תהנו!

לכל המידע על סרי לנקה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות