מסלול חד יומי בהר אולימפוס ”הכל על האולימפוס“

כדי להגיע לאולימפוס הרבה פעמים עוברים בסלוניקי, עיר יפה ומאוד מאוד חמה. אתם צריכים להגיע לתחנה המרכזית - תשאלו אנשים ברחוב. היוונים הם אנשים נחמדים ומשתדלים לעזור. באופן כללי מהרחוב הראשי מגיעים למרכזית קווים 8 ו31 כשהנסיעה עולה 60 סנט. בתחנה המרכזית אתם קונים כרטיס לכפר קטן למרגלות האולימפוס שנקרא ליטוחורו, עלות של כרטיס הלוך ושוב פתוח לחודש הוא 14 יורו. הנסיעה לוקחת שעה וחצי בערך עם עצירה קצרצרה. יש אוטובוס כל שעה.

הגעתם לליטוחורו. כפר מקסים עם אפשרויות לינה מגווונות והמון מקומות לאכול. אם אתם רוצים לעשות קמפינג אפשר לישון על החוף שנמצא רבע שעה מהכפר,א ם לא אני ממליץ לכם על אישה נחמדה שמשכירה יחידת דיור מתחת לבית שלה ב-15 יורו ללילה וזה כולל חדר, מטבח עם גז ומקלחת ושרותים. קוראים לה אלכסנדרה והבית נמצא ברח` ניקולאו לאפה Nikolau lapa no.8.

אם אתם רוצים לראות קודם את הסביבה יש מסלול חביב שנכנס למקור המים של הכפר, עולים בשביל המרכזי של הכפר לכיוון בית הקברות, עוקפים אותו מימין וממשיכים למסעדה ממש בקצה. עוקפים אותה משמאל ופשוט עולים על שביל בטון שנכנס להרים. זה מקום שתיירים פחות מכירים ותמצאו שם הרבה מקומיים בטיולי אחה``צ.

לגבי האולימפוס - יש שתי אפשרויות מרכזיות לעליה לאולימפוס. הקלה - לוקחים מונית ממרכז הכפר (ליד הכיכר) בעלות של 25 יורו,מ גיעים איתה לנק` יציאה (Piriona), משם יוצא שביל אחד מאוד ברור עד ל- Refuge A בגובה 2100 מטר, עליה שלוקחת עם ציוד מלא בערך 4 שעות ובלי הרבה פחות. מקומיים יגידו לכם שזה שעתיים וחצי (נו..טוב,הם עולים את זה כל יום בערך...). שם אפשר או להזמין מראש מקום לינה ואז לא לטפס עם ציוד מחנאות מלא, או לשלם 4.5 יורו לקמפינג. בכל מקרה אסור להדליק שם אש. אפשר לקבל שם ארוחות מלאות בתשלום.

משם אפשר להמשיך ל- Refuge G. בגובה 2800 מטר שם יש אפשרות לישון. ביוני, יולי ואוגוסט אפשר רק לטפס ולחזור למטה. עליה לשם מ-A לוקחת בערך שעתיים.

האופציה השניה וההרבה פחות מטויילת היא לצאת מהכפר עצמו (300 מטר גובה). מתחילים את המסלול מתחילת המסלול שסיפרתי לכם למעלה מהכפר. מאה מטר מתחילת שביל הבטון יש עליה עם סימון אדום ועמודי עץ עם סימון של e4 שמראים את הדרך. זה לוקח בערך 5 שעות כדי להגיע לנק` הראשונה ומשם טיפוס ל- Refuge A. הירידה מההר הרבה יותר קצרה וכייפית כמובן/

חזרה לסלוניקי היא עם אותו אוטובוס כל שעה וחצי שלה (13.30,14.30 וכו`).

לכל המידע על הר אולימפוס יוון
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות