ויזה ומעברי גבול בורנאסי (בנארס) ”מעברים קרקעיים בין הודו לנפאל“

שלושה מעברים קרקעיים עיקריים יש בין הודו לנפאל. מטיילים המתכננים נסיעה מדלהי למעברי הגבול ולקטמנדו או פוקרה צריכים לקחת בחשבון שבכל דרך שיבחרו מבין השלוש, הדרך היא ארוכה, מתישה אך יפה כמילות השיר ``הדרך ארוכה היא ורבה, רבה, הדרך ארוכה היא ורבה מאוד...`` ולתכנן על שלושה-ארבעה ימים בדרכים עקלקלות.

מעבר סונאלי - המעבר המרכזי: המעבר הפופולארי ביותר הוא מעבר סונאלי, צפונית לווארנסי שבהודו. בכדי להגיע למעבר זה, יש לקחת רכבת מדלהי (או מכל מקום אחר) לגוראקפור הנמצאת צפונית לווארנסי. מגוראקפור יש לנסוע באוטובוס עד סונאלי. בסונאלי עוברים את הגבול לנפאל, כאן אפשר לבחור האם לנסוע באוטובוס לקטמנדו (כ- 10 שעות) או לפוקרה (כ- 9 שעות). לכאלו שלא רצה להם דרכם, מומלץ לקחת רכבת מדלהי לווראנסי שעל גדות נהר הגנגס, לטייל בווארנסי ורק לאחר מכן להמשיך צפונה לסונאלי.

מעבר רקסול - המעבר המזרחי: מעבר גבול נוסף הוא מעבר רקסול (Raxaul) שנמצא מזרחית לסונאלי. גם למעבר זה מומלץ לעבור דרך ווארנסי או לכאלה שמגיעים מאזור המזרחי של הודו מכיוון העיר פאטנה (Patna) שנמצאת אף היא על גדות הגנגס. במעבר רקסול עוברים לנפאל לעיירה בשם Birgan, עולים על אוטובוס לקטמנדו - משך הנסיעה 9-10 שעות. (לא מומלץ לאלו שרוצים להגיע ישירות לפוקרה).

מעבר באנבסה - המעבר המערבי: מעבר באנבסה הוא המעבר המערבי מבין השלושה ונמצא בצד המערבי של נפאל. מדלהי ניתן לקחת רכבת לבארלי (Barelli) ומשם באוטובוס למעבר הגבול. הנוף בצד הנפאלי מדהים ויפה, אך הכביש לפוקרה משובש ואיטי. דרך זו פחות מומלצת לממהרים להגיע ל- פוקרה/קטמנדו.

לכל המידע על ורנאסי (בנארס) אוטר פראדש הודו
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות