ויזה ומעברי גבול בסידני ”חניית ביניים קצרצרה בסידני“

הנסיעה מהשדה לעיר לא יקרה (בערך 10-15 דולר אוסטרלי) עם מונית שירות (שאטל), אשר תיקח אותך עד למרכז העיר. זמן הנסיעה כחצי שעה פחות או יותר, תלוי בעומס ובמספר נקודות העצירה בדרך. 

ההשקעה הזו משתלמת ויש הרבה מאוד מה לראות בסידני גם ביום וחצי. תישן באכסניה במרכז העיר (ולא בבונדי-ביץ או בקינג קרוס). כך תהיה במרחק הליכה מרוב מקומות התיור בעיר. תוכל תטייל ברחובות העיר, להתרשם מהבנייה, מתנועת האנשים ברחובות, מהגנים והשדרות ולהגיע בסופו של דבר גם לאיזור בית האופרה והגשר של סידני, לטייל ב``רוקס`` (הרובע העתיק ממנו התחילה העיר הנמצא בסמוך לגשר) ואם אתה בעניין תוכל גם להיכנס למוזיאון לאומנות מודרנית (אשר נמצא גם הוא ממש שם). אם תרצה תוכל גם לשוט במפרצים של סידני ולהתרשם מהעיר שבנויה כולה בנוף פלגי מים. יש עוד הרבה מאוד אופציות בהתאם לתחומי העניין שלך עליהם תוכל לקרוא בעולם התרמילאים. בכל אופן, סידני זו עיר מדהימה ומיוחדת וחבל יהיה שלא לטעום ממנה אפילו אם לרשותך עומד זמן קצר בלבד. אם אפשר הייתי ממליץ לך לבלות שם יותר אבל גם יום וחצי זה משהו.

לגבי הויזה - אם נוחתים לקונקשיין של פחות מ-8 שעות באוסטרליה - אין צורך בויזת טרנזיט (ואסור גם לצאת משדה``ת). ויזת טרנזיט - תקפה עד 72 שעות - ומאפשרת שוטטות במדינה, כמובן (כמה רחוק שכבר אפשר להגיע בתוך 72 שעות...).

לגבי השהייה בשדה``ת - אנחנו היינו 23 שעות ב-LAX (שדה התעופה הלא כ``כ מלהיב של לוס אנג`לס...) - חוויה מעניינת ללא ספק... אהה... ועוד בערך 12 שעות בהית`רו (ללילה)... אנחנו יודעים בע``פ את הודעות הביטחון (``נא לא להשאיר חפצים...|``) בחמש שפות - כולל סינית...

לכל המידע על סידני אוסטרליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות