הר הפילאטוס ”יום מלא בהר פילאטוס“

טיילנו באוקטובר 2016 בשוויץ, והתלבטנו את איזה מבין ההרים לבחור. לשמחתי, בסוף בחרנו בהר פילאטוס. נסענו ל-Kriens ומשם התחלנו את העליה להר.

מחיר החנייה הוא 5 פרנק. חוצים כביש ואתם ברכבל. לקחנו את המסלול המלא: רכבל קטן – רכבל גדול – רכבת הרים – שייט – אוטובוס.

עולים ברכבל המיועד לעד ארבעה אנשים, עוברים שתי תחנות ויורדים בתחנה האחרונה. הרכבל מדהים. לאחר שתי תחנות, יורדים ועולים לרכבל גדול (שמכיל 20-30 אנשים) שמגיע עד פסגת ההר. אין מה לחשוש מהתברברות, הכל מאוד נוח. אנחנו אפילו עצרנו לשתות קפה בבית הקפה לפני העליה לרכבל הגדול. הרכבל הקבוצתי יביא אתכם לפסגת ההר. עכשיו מתחילים את הירידה חזרה למטה: יורדים ברכבת הרים צרה במשך כ-40 דקות. כשמגיעים לתחתית ההר, צריך לרוץ לשייט שיוצא כמה דקות לאחר שהרכבת מגיעה (אנחנו לא ידענו, פספסנו את השייט ונאלצנו להמתין 30 דקות). בשייט יש אפשרות לקחת מחלקה ראשונה או שניה, מיותר לשלם יותר על מחלקה ראשונה, השייט הרגיל מפנק מאוד ויש בית קפה מפואר (בתרגום לשקלים, כוס קפה עולה כ-20 ש”ח). השייט נמשך כשעה וחצי ואתם יורדים בתחנה האחרונה. כשיוצאים מהשיט יש אוטובוסים, אנחנו עלינו על קו 1 שלקח אותנו עד Kriens ואז בהליכה של חמש דקות הגענו לחניה (בתוך האוטובוס כתוב באיזה תחנה לרדת, צריך Kriens פילאטוס).

*אגב, כשירדנו מהשייט הגענו בדיוק לגשר הפרחים, אז כבר עשינו סיבוב בגשר ובסימטאות.

מחיר: 420 ש”ח לאדם. שווה כל שקל.

נכים בכיסא גלגלים: כניסה חינם. היינו עם אדם נכה אבל שיכול ללכת כמה צעדים. אדם שלא יכול ללכת בכלל, צריך לקחת בחשבון שיצטרכו להרים אותו בעליה לרכבת ההרים כי יש מדרגות ואין עליה לנכים (זה 10 מדרגות).

זמן: כשש שעות, כולל סיבוב קצר בגשר הפרחים.

לכל המידע על לוצרן שוויץ
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה ללוצרן

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם